Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Beware The Batman

Zaczęty przez Q, 04 Październik 2011, 16:50:01

Q

Wiadomo już jaki tytuł będzie mieć nowy serial animowany z Batmanem - "Beware The Batman"

Tytuł od razu nasuwa skojarzenie z odcinkiem "Beware the Gray Ghost" ("Strzeż się Szarego Ducha") z Batman TAS.

Całość ma być wykonana w CGI i patrząc na to jak prezentuje się an różnych klipach "Green Lantern: The Animated Series" nie jest to zbyt zachwycające, ale może do 2013 roku coś w tej technice się zmieni.

Batman ma zostać przedstawiony w klasycznym stylu, Alfred będzie gotowy sięgnąć po broń, ale do tego dobrze zgranego duetu twórcy postanowili wrzucić Katanę. Pomocnica ninja u boku Batmana? Będzie trzeba wiec poczekać do premiery, bo chociaż kilka aspektów zapowiadających dobrą produkcję, to też nie brakuje tych, które zwiastują zupełnie coś innego.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

kelen

#1
Czyli pomysł, o którym słyszeliśmy wcześniej został jednak anulowany. Szkoda. Z tego powodu mam trochę obawy, bo wygląda na to, że dostaniemy coś lżejszego.

Post Merge: 04 Październik  2011, 18:49:23


franek



Show Must Go On!!!

(A)nonim

Nie wiem czemu, ale mam przeczucie że to będzie niewypał.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

HUDY

Alfred z gnatami szalejący ramię w ramię z gackiem na ulicy WTF ??? zapowiada sie kolejny projekt dla młodszego widza ;/

Roy_v_beck

Fck, jak CGI to myślałem, że coś na poziomie Advent Children będzie, jeśli chodzi o grafikę. Poczekamy, zobaczymy... O, widzę że Pyg jest :) Czyli autorzy czytali nowsze komiksy z Batmanem. :)

Leon Kennedy

Fajne, że kolejni nowi wrogowie zawitają na ekranie, ale pomysł z pomocniczką ninja uważam za co najmniej dziwny i oby z Alfredem nie przesadzili. Co do tego cholernego CGI to mam nadzieję, że będzie się to lepiej prezentowało niż na zdjęciu, które dał Kelen, bo tamto jest dość ohydne.

m2reily

Komputerowo animowany Batman nie nastraja mnie optymistycznie. Wydaje mi się, że ręcznie rysowane postacie zawsze wyglądają lepiej na ekranie, w dodatku mają pewien styl i smak, część osobowości którą pozostawia rysownik i co sprawia że animacja zapada w pamięć. Przy CGI nie tego odczucia, wszystko jest jednakowe.
Co do zrębów fabuły nowej kreskówki to nasuwa mi się skojarzenie z Green Hornet. Batman i jego pomocnica Azjatka ubrana w jednolity czarny strój z maską w stylu domino, może twórcy czerpią inspiracje z starych seriali filmowych z lat 40-tych, tych krótkich segmentów, które puszczano w kinach przed każdym seansem. Jeśli tak to, mi się podoba taki pomysł, gdyby serial utrzymali w takiej retro konwencji i bawili się tą formą. Wtedy nawet nie przejmowałbym się tak animacją.                 
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Rado

Nie podoba mi się ta koncepcja na serial w ogóle. Alfred ma tupecik, czy jeszcze nie zdążył wyłysieć? I od kiedy pomocnicy Batmana mają pozwolenie na używanie broni palnej? Pomocnik ninja? Meh... Beware od tego seiralu!

Funky

Wygląda to fatalnie, Batman wyglądający jak patyczak, jakaś postać o wyglądzie prosiaka i Alfred madafaka z bronią. Zaczyna mnie to wkurzać że seriale animowane z Batmanem są przeznaczone dla dzieci. A starsi widzowie to gorsi? No ale wiadomo na dzieciarni można więcej zarobić ::)

m2reily

Można być atrakcyjnym dla dzieciaków i jednocześnie wciągnąć w kreskówkę dorosłych. Nie sądzę, żeby Alfred używający broni palnej to był wielką frajdą dla młodszej widowni, na pewno jest to odmiana, inne spojrzenie na postać kamerdynera, które chyba nigdy nie było pokazane w telewizji/kinie. Myślę, że ta konwencja serialu może wypalić, z tego co na razie widzę i co zakładam. Jedyne co może Beware The Batman zaszkodzić to chyba to, że twórcy wezmą się za temat zbyt serio i przeto zrobią się nachalni.                 
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Rexio

 
Cytat: m2reily w 05 Październik  2011, 18:28:09
Można być atrakcyjnym dla dzieciaków i jednocześnie wciągnąć w kreskówkę dorosłych.
No i +, - młodzież  ;). Mam nadzieję że to nie będzie klapa.
Mimo to mam jakieś dziwne przeczucie, że coś w tym nie wypali. Do końca jeszcze nie wiem co, ale mogą to być rysunki albo równie dobrze scenariusz. Kto to wie ? Jak na razie możemy tylko ocenić kreskę, pomysł z ninją, Alfreda który potrafi złapać za broń, i gościa co ma głowę świni. Ale chyba najlepiej będzie poczekać na dalsze materiały albo lepiej do premiery. Równie dobrze możemy mieć małą nadzieję że do 2013 zmienią coś na lepsze.

Roy_v_beck

Cytat: Funkyjakaś postać o wyglądzie prosiaka i Alfred madafaka z bronią. Zaczyna mnie to wkurzać że seriale animowane z Batmanem są przeznaczone dla dzieci.

Ale przecież to jest doktor Pyg. Koleś z pierwszych numerów "Batman and Robin" Morrisona, który psycholem jest pierwszej klasy i jak będzie w serialu odwalał takie rzeczy jak w komiksie (i miał takich pomocników), to zdecydowanie nie będzie serial dla dzieci.

A Alfred bodajże w "Battle for the Cowl" na grafikach promocyjnych też był przedstawiany z bronią, a w samej powieści normalnym kamerdynerem był.

Q

Zwrócenie uwagi na takich złoczyńców jak Pyg może się sprowadzić, Alfred biorący większy udział w akcji tez - aby tylko nie przesadzili.

Pierwsza promująca grafika, co prawda uchwycona z konferencji prasowej, nie jest idealnej jakości i zapewne tak jak na innych tego typu materiałach twórcy przesadzają.

Wybór takich złoczyńców sugerują poważniejsze klimaty, ale co w tym wszystkim robi Katanna, czy Robin i Batgirl już się znudzili?

BTW czy ktoś rozpoznaje te dwie postaci koło Pyga? Niektórzy podejrzewają, że mogą to być Scorpiana/Alice z "Batwoman" i Mr. Toad.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Osobiście ich nie kojarzę. Sam pomysł z wsadzeniem w ten serial Pyga uważam za trafiony, tylko żeby był zbliżony oryginałowi w jak najbardziej możliwych rozmiarach ;).