Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batmobile

Zaczęty przez Anarky, 08 Marzec 2010, 17:00:21

Anarky

Nie znalazłem podobnego tematu na forum, więc postanowiłem go założyć (jeśli takowy przeoczyłem, wybaczcie a ten niech wyląduje w koszu). Batman to nie tylko kostium, to również Bat-Gadżety w tym oczywiście pojazd. A tych jak wiemy nasz bohater miał sporo i tu moje pytanie jaki wam najbardziej przypadł do gustu i dlaczego ?. Temat podeprze również stroną , którą wielu z was zapewne zna - The History of the Batmobile http://www.batmobilehistory.com/index.php
Ja wam pokażę!

Mr.G

To, co najbardziej pokochałem w Batmanach Burtona to właśnie batmobil - z całą pewnością tamto autko było najlepsze, najbardziej elegancki pojazd jaki w życiu widziałem i żaden inny batmobil czy w ogóle automobil na świecie nie może się z nim równać.

Leon Kennedy

Ja na zawsze zapamiętam trzy jego bryki i wszystkie z ekranów małych i dużych:



Myslę, że tutaj nie trzeba nic dodawać, no może tylko brawo :)



Jedna z najlepszych rzeczy jaką dostaliśmy w TAS to Batmobile.



Nolan chciał coś praktycznego, a nie klimatycznego i dostaliśmy Tumblera. Świetna maszyna, budzi respekt już samym wyglądem i do tego jest cholernie skuteczne +  Bat-Pod ;D

Anarky

Mi najbardziej podobają się z kolei ten, a zaraz za nim ten z filmów Tima Burtona i tez TAS




Jeden uważam z najlepszych jeśli nie najlepszy komiksowy pojazd Batmana, którego twórcą jest Norm Breyfogle inspirowany Lamborghini Countach. Sam pojazd długo towarzyszył obrońcy Gotham City, a swoje istnienie zakończył dopiero pod koniec KnightsEnd.



Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

#4
To jest jeden z tych komiksowych Batmobilów, który najbardziej zapadł mi w pamięć ;) Ale co tu się dziwić skoro służył Batmanowi tak długo :D. Usadowiłbym go zaraz za wielką trójką ;)

Literia

www.literia.pl - mój sklep internetowy

Napier

Najlepszy jest zdecydowanie ten od Burtona.



Piękny, praktyczny, z klasą. Świetnie wpasowuje się mroczne gotyckie miasto Gotham. Zdecydowanie najlepszy Batmobile ogólnie, i w filmach. To był pierwszy pojazd Batmana który poznałem, w wieku 10 lat w kinie na "Batman" w 1989 roku.

W "The Dark Knight Returns" Batman poruszał się Batmobile przypominający czołg, bardzo masywnym, dobrze wyposażonym, i wielkim. Świetnie się nadał do anarchistycznego Gotham nadającego się już tylko do podzielenia losy Hiroszimy.


I'm the joke. I'm the killing joke.

shnapps

Zdecydowanie Burtonowski. :) Osłony, reagujące na głos moim zdaniem były najlepszą rzeczą, którą można było wymyślić w samochodzie.

Deuce

Ja jestem zwolennikiem tego z Batman TAS. Świetny kształt i odpowiednia długość, co dopełniało odpowiednio samego Nietoperza. Lubię też ten z serialu z lat 60-tych, który to oglądałem głównie w celach humorystycznych. Najabrdziej mi zapadła w pamięć ta czerwona lampka no i oczywiście brak dachu, takie cabrio  ;D .
Z kolei kompletnie mi nie pasuje do niego ten czołg z nowych filmów. W samych filmach prezentował się świetnie, ale zupełnie nie pasuje do postaci Batmana. Choć trzeba wziąć poprawkę na to, że ich akcja rozgrywa się w czasie aktualnym i kto wie czy twórcy komiksów nie sięgną kiedyś po taki pojazd.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Cowboy

NAJLEPSZE BATMOBIL'E:

Najbardziej podoba? mi si? Batmobil z "TAS". Nowoczesny, skuteczny, a jednocze?nie pi?kny, dostojny, i co najwa?niejsze - komiksowy.



Na drugim miejscu stawiam "batmanowe cztery kó?ka" z "Batman" i "Batman Returns".



Podoba mi si? równie? Batmobil z "Batman the Brave and the Bold", który jest bo??czeniem klasycznej kolorystyki (czer? i czerwie? widzieli?my na Batmobilu w silver i gold age), i nowoczesno?ci (w ko?cu nie wygl?da jak Dod?) i zamienia si? w co tylko bohater zechce (Batmobil, Batplane, Bat-Robot, Batwing, Batcycle i wiele innych).

NAJGORSZE BATMOBIL'E:

Najbardziej nie podoba mi si? Batmobil, z "Batman: Digital Justice". Wykonanie to dno, kolory nie pasuj? do Mrocznego Rycerza, jest nie praktyczny. Patrz?c na Batmobil ludzie powinni odczuwa? zdziwienie, fascynacje, zadro??. A tutaj pozostaje ?miech. Ha-ha-ha!



I drugie miejsce zajmuje... pierwszy Batmobil. Tak panie i panowie, ten najpierwszy z pierwszych. Dlaczego jest najgorszy? ze wzgl?dy na sylwtk? pojazdu. Na kolorystyke, ko?a, karoserie, na WSZYSTKO!

"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

Anarky

No już nie wymagajmy by pierwszy pojazd Batmana miał taki wygląd jaki na ogół sobie wyobrażamy, w końcu trzeba od czegoś zacząć i nawet on musiał sobie radzić na początku bez super pojazdu.
Ja wam pokażę!

Mel

Zauwa?y?am, ze twórcy "Under the Red Hood" sporo czerpali z prawdziwych klasyków i tak te? by?o z Batmobile w tym filmie:
Spoiler
[Zamknij]

Mo?e nie ma a? takiej klasy jak ten z TAS, ale przynajmniej na nim jest wzorowany i nie jest przekombinowany. Dobrym szczegó?em jest te? nawi?zanie do wozów Batmana z ko?ca 80's.

A za? ten Batmobile...

...Si? do mnie u?miecha o_o



Posted on: 14 Lipiec  2010, 03:51:42

 

Normalnie w sam raz na poligon i polskie drogi. I like it.

Anarky

A czy to nie jest czasem jakaś jakiś concept art dotyczący tego momentu w filmie Batman Returns gdzie Batmobile zmienia swój wygląd stając się nieco węższy ? Bo to wyglądem właśnie przypominało by taką wąską rakietę...
Ja wam pokażę!

Mel


Anarky

Wiesz zdjęcie wykonane nieco z boku może po prostu coś takiego sugerować...
Ja wam pokażę!