Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

shnapps

Wybrałem "Begins". Pewnie nie będę oryginalny opisując swój wybór, ale moim zdaniem ta część wniosła najwięcej do uniwersum filmów o Gacku. Przede wszystkim pozbawiła taniej komiksowości, która w filmie nie zawsze zdaje egzamin. Jak ogląda się tę część ma się o wiele większe poczucie realizmu. Gdyby Nolan nie nakręcił tych filmów, to bym śmiało zagłosował na Burtonowskiego Batmana, ale cóż ;)

Booster

Moja lista:

Filmy aktorskie:

1. Batman 10/10
2. Batman Returns 10/10
3. Batman Forever 3/10
4. Batman & Robin 3/10
5. Batman Begins 8/10
6. The Dark Knight 10/10

Filmy animowane:

1. Mask of the Phantasm 10/10
2. Batman & Superman The world finest 7/10
3. Batman vs Dracula 10/10 (taka ocena ponieważ jest to pierwszy film animowany który trafił do kolekcji mojej na półce)
4. Superman/Batman Public Enemies 6/10
5. Justice League Crisison Two Earths 8/10

BatQueen

Wybrałam Batman Returns. Dlaczego? Jakoś najbardziej zapadł mi w pamięć. Ogólnie to wszystkie filmy o gacku są dobre, ale jakoś ten mi się najbardziej podobał :)

Leon Kennedy

No tak Gacek miał i ciągle ma szczęście do filmów. Wyjątkiem jest oczywiście Batman i Robin.

PS: Witam kolejna dziewczynę na forum ;)

BatQueen

:)
Zgadzam się, wyjątkiem jest "Batman i Robin" który jest czymś z rodzaju "cytryna już jest wyciśnięta, ale kilka kropel uda się jeszcze pozyskać".

m2reily

W tym przypadku cytryna jest już chyba nieco nadgniła. 
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Cowboy

#411
Jestem na bierząco z komiksami, ale i również z filmami. Obejrzałem wszystkie aktorskie (co chyba jest psim obowiązkiem każdego fana) i te animowane których jest znacznie więcej. Zaznacze od razu związku ze sprawą z sondą - moim ulubionym filmem jest "The Dark Knight".

"BATMAN THE MOVIE" - 8/10
"BATMAN" - 10/10
"BATMAN RETURNS" - 9/10
"BATMAN FOREVER" - 8/10
"BATMAN & ROBIN" -  3/10
"RETURN TO THE BATCAVE" - 6/10
"BATMAN BEGINS" - 9/10
"THE DARK KNIGHT"
- 10/10

I teraz czas na tego czego Batman ma naprawdę wiele w kwestii filmów.
Większość jest naprawdę warta uwagi i chętnie je ocenie.

"BATMAN: MASK OF THE PHANTASM" - 10/10
"BATMAN & MR.FREEZE: SUBZERO" - 9/10
"BATMAN/SUPERMAN: THE WORLD FINEST" - 8/10
"BATMAN BEYOND: RETURN OF THE JOKER" -10/10
"BATMAN: MYSTERY OF THE BATWOMAN" - 8/10
"THE BATMAN VS. DRACULA" - 8/10
"BATMAN GOTHAM KNIGHT" - 8/10
"JUSTICE LEAGUE: THE NEW FRONITIER" - 8/10
"SUPERMAN/BATMAN: PUBLIC ENEMIES" - 8/10
"JUSTICE LEAGUE: CRISIS ON TWO EARTHS" - 8/10
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

kelen

Zastanawia mnie co Cię skłoniło do dania tak wysokiej oceny "Public Enemies".

XIII

Mnie bardziej dziwi ocena Forevera.

Roy_v_beck

Ogólnie niesamowicie wysokie oceny filmów animowanych. Jak dla mnie to straszny szajs jest większość kreskówek z Batmanem. Niedawno kolejną zmęczyłem, stąd:

Justice League: The New Frontier 4/10

Cowboy

Przede wszystkim filmy animowane są nieco bardziej infantylne, dziecinne, i nie dopracowane. Dlatego też moje oceny są zawyżone. Jeśli komuś się to nie podoba to trudno, każdy ma swój system oceniania.
Posted on: 03 Lipiec  2010, 20:19:35

 Teraz już wiem że moje oceny musiałem pisać naćpany, uchlany, i pieprznięty cegłówką w łeb. Postarałem być bardziej subiektywny, a na większość patrzałem przez pryzmat najlepszych filmów, czyli dowodu na to że animowany film może być dobry.

"BATMAN: MASK OF THE PHANTASM" - 10/10
"BATMAN & MR.FREEZE: SUBZERO" - 7/10
"BATMAN/SUPERMAN: THE WORLD FINEST" - 6/10
"BATMAN BEYOND: RETURN OF THE JOKER" -9/10
"BATMAN: MYSTERY OF THE BATWOMAN" - 8/10
"THE BATMAN VS. DRACULA" - 5/10
"BATMAN GOTHAM KNIGHT" - 7/10
"JUSTICE LEAGUE: THE NEW FRONITIER" - 5/10
"SUPERMAN/BATMAN: PUBLIC ENEMIES" - 6/10
"JUSTICE LEAGUE: CRISIS ON TWO EARTHS" - 7/10

"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

Destruktor

"Batman The Movie" ["Batman Zbawia Świat"] - 9/10

"Batman" ["Batman"] - 10/10

"Batman Returns" ["Powrót Batmana"] - 9/10

"Batman Forever" ["Batman Na Zawsze"] - 5/10

"Batman & Robin" ["Batman i Robin"] - 3/10

"Batman Begins" ["Batman Początek"] - 10/10

"The Dark Knight" ["Mroczny Rycerz"] - 9/10

RafBat

 W sumie mogę się podpisać pod Twoja listą BD96, jedyne co bym pozmieniał to:
-minimalnie dałbym wyżej "Catwoman" (...tak mam "dyskusyjny" gust...hehe, chociaż zawsze miło jest spojrzeć jak porusza się Halle Berry...ehh).
-filmu "Batman zbawia świat"... nie widziałem :(... przyznaje, więc nie mogę się na jego temat wypowiadać.
Także dla mnie pierwszy Batman Burtona jest tym naj... Ok, w swoim czasie wypowiem się w odpowiednich topicach, dlaczego np bardziej cenie filmy Burtona od Nolana (cały czas mam na myśli produkcje Gackowe...).
Pozdrawiam, hej!

JaRo II

 W sondzie na najlepszy film zagłosowałem na "Powrót Batmana", gdyż od bardzo dawna jest on moim ulubionym filmem.

Postanowiłem też na świeżo ocenić filmy o Batmanie. Z reguły oceniam w swojej skali ( 1- 12 ), ale żeby nie komplikować sprawy to tym razem ustosunkuję się do wymogów regulaminu i ocenię w skali od 1 do 10, a zatem:

Filmy fabularne/ aktorskie:

"Batman zbawia świat"  2/ 10.

"Powrót do Jaskini Nietoperza: Przypadki Adama i Burta"  1/ 10.

"Batman"  10/ 10.

"Powrót Batmana"  10/ 10.

"Batman forever"  8/ 10.

"Batman i Robin"  5/ 10.

"Batman: Początek"  5/ 10.

"Mroczny Rycerz"  10/ 10.

I filmy animowane:

"Maska Batmana"  2/ 10.

"Batman i Superman (1997)"  5/ 10.

"Batman i Mr. Freeze: Subzero"  6/ 10.

"Batman Przyszłości: Powrót Jokera"  4/ 10.

"Batman: Tajemnica Batewoman"  4/ 10.

"Batman kontra Drakula"  5/ 10.

"Batman: Rycerz Gotham"  1/ 10.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

BD96

#419
JaRo II czy naprawdę twoim zdaniem Batman Forever jest na takim samym poziomie co Batman Begins?. Myślę że to jednak lekka przesada, nawet sentyment chyba nie sięga tak daleko :P. Przecież Batman Begins był oczywistym odświeżeniem i naprawieniem wizerunku Batmana, niezłym pokazaniem jego genezy, i przede wszystkim Gotham zostało pokazane jako miasto korupcji i demoralizacji. Natomiast w Batman Forever mamy świetliste i neonowe Gotham, pokazanie Two Face jako błazna bez charyzmy, Riddlera z dedukcją i "zmysłem" na poziomie prostego człowieka. Czy naprawdę uważasz że BF jest lepszy od BB? rozumiem że BB może być gorsze od Batman i Batman Returns, ale żeby od Forever?

PS: Juby, czy będziesz miał zamiar się zabrać za niewdzięczną pracę w postaci podsumowania naszych ocen filmów o Batmanie? bo przeglądałem temat i chyba dałeś sobie spokój z wykonywaniem tej roboty ;) Pozdrawiam. Daj znać jeśli się zabierzesz, to skopiuje tu moje oceny.

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!