Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Gotham - serial TV

Zaczęty przez Q, 25 Wrzesień 2013, 14:37:22

LelekPL

Cytat: Doctus w 19 Styczeń  2014, 15:32:46
A czemu nie? jeżeli byliby wtedy swoimi młodszymi i ludzkimi wersjami, to nie widzę przeciwwskazań.

Źle czytasz moją wiadomość - gdzie ja napisałem coś, co by temu przeczyło? Nigdzie nie napisałem, że się nie pojawią. NIGDZIE. Napisałem tylko, że nielogiczne jest wnioskowanie, że w tym serialu te postacie na pewno się pojawią. Może będą, może nie. Ale to, że jest to serial o Batmanie, nie znaczy, że pojawią się wszyscy z komiksu. Pisanie, że pojawienie się Killer Croca jest "oczywiste", to gruba przesada.

kubala102


Doctus

CytatPisanie, ?e pojawienie si? Killer Croca jest "oczywiste", to gruba przesada.

My chyba mamy jaki? dar do rozumienia swoich wypowiedzi na opak, bo ja jedynie chcia?em zaznaczy? ?e nie ma przeciwwskaza? aby takie postaci si? pojawi?y. Równie? uwa?am ?e robienie z ich pewniaka to gruba przesada, bo pr?dzej pojawi? si? osobisto?ci pokroju m?odego Falcone'a ani?eli Killer Croca czy innego Clayface'a. Zatem przyjmijmy, ?e mój post mia? charakter ?yczeniowy.

LelekPL

Ja natomiast z tym "oczywistym" wracałem do tego co napisał na początku kubala.

Doctus

Mamy ju? pierwsz? castingow? plotk? tak btw. Najpierw typowano Donala Logue'a (gra? w dwóch produkcjach komiksowych od konkurencji) do roli Jamesa Gordona, które plotki aktor praktycznie od razu zdementowa?. Teraz znowu wi??? jego nazwisko z projektem, tym razem jednak zagraniczne portale typuj? go do roli Harvey'a Bullocka. Wizualnie my?l? ?e pasuje idealnie, ciekawi mnie jednak jak przedstawiliby Bullocka. Mówi si? ?e mia?by by? mentorem Gordona, co by?oby ciekawe. My?l? ?e napisanie historii w stylu Batman: Earth One i przeniesienie z tego komiksu Gordona i Bullocka do serialu mog?oby poskutkowa? ciekaw? relacj? mi?dzy bohaterami, a tak?e by?by to projekt oryginalniejszy od innych prequeli. Gdyby obrano sobie ten komiks jako ?ród?o inspiracji, Batman móg?by pojawia? si? w serialu znacznie cz??ciej, jako m?ciciel-?ó?todziób, tak jak pokazywano nam to w Earth One gdzie nigdy nie opu?ci? granic Gotham a potrzebne do?wiadczenie zdoby? na miejscu. No i wtedy mo?na pozwoli? sobie na naprawd? ?wietne posuni?cia fabularne.


pingoo42

Pingwin ma być bardzo młody w tym serialu. Skoro aktor ma mieć około 25 lat. Myślałem, że będzie jednak trochę starszy.
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

Doctus

30 lat lepiej by wyglądało. W przybliżeniu zakładając, że Batman miałby się pojawić w Gotham za +/- 20 lat, Oswald miałby wtedy 50, czyli myślę że to wiek idealny do bycia liczącym się mafijnym bossem czy nawet kimś więcej (burmistrzem Gotham? czemu nie, to byłoby świetnie, i w jakiś sposób nawiązywałoby do kanonu bat-pomysłów). Wychodziłoby na to że Pingwin będzie młodszy od Gordona, a to już dla mnie jest dziwne. W takim razie Joker ile będzie miał lat? 15?

pingoo42

Cytat: Doctus w 27 Styczeń  2014, 20:01:14
W takim razie Joker ile będzie miał lat? 15?

Obyś tylko nie wykrakał.
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

Leon Kennedy

CytatTo troch? my?lenie ?yczeniowe Leon. Nic si? nie zmieni?o w tym ?e Bruce'a b?dzie jak na lekarstwo.

Ehh, pewnie masz racj?... Ale i tak ostatnie wie?ci s? optymistyczne. Zw?aszcza zapowiedziany Pingwin w pierwszym odcinku. A obok Bullocka mog?aby si? pojawi? Montoya.

Rado

#39
No i jak tam po wyborze McKenziego? Poza tym, że podkładał głos w Year One to go specjalnie nie znam. Wrzuciłem go na szybko w Filmwebie i zdaje się, że oglądałem z nim tylko "88 minut", ale mało z tego filmu w ogóle pamiętam, nie mówiąc już konkretnie o jego roli. Nie przeszkadza mi to. Wyglądem mi pasuje, a i widocznie casting przeszedł zadowalająco, więc pozostaje tylko czekać na pierwsze fotki z planu (z wąsami czy bez?) lub cokolwiek innego.


Doctus

Ciekawe, czyli Gordon jednak będzie młodszy od Bullocka. Trochę się to mija z oryginałem, ale ciekawi mnie rozwój postaci. Dalej obstaje przy tym, że najlepszym wyjściem byłoby gdyby serial był stylistycznym uzupełnieniem Batman: Earth One gdzie na początku Gordon w ogóle nie przypominał siebie z najlepszych lat, a dużą rolę miał właśnie Harvey Bullock. Batman tam nigdy nie opuścił Gotham City, więc dałoby to pole manewru żeby Bruce pojawiał się częściej niż raz na ruski rok. Marzy mi się aby James na początku był początkującym gliniarzem, oraz świeżo upieczonym małżonkiem który zastraszony przez przestępcze machinacje Gotham dopiero rozwija skrzydła i staje się nieustraszonym stróżem prawa bez peleryny. Jako że to prequel, rozwój postaci jest tu kluczowy więc mam nadzieję że Bruno Heller nas nie zawiedzie. Nie widziałem nigdy Mentalisty, acz słyszałem o tym serialu wiele pozytywnych opinii więc raczej się nie martwię. Na pewno możemy liczyć na mniej młodzieżowe podejście do początków bohatera niż w Smallville.

Rado

Mnie Mentalista specjalnie nie zachwycił. Był tam jakiś potencjał, ale przerwałem oglądać dość szybko.

Tymczasem, społeczność Photoshopa nie próżnuje.


Doctus

Wąsy są jak dla mnie na razie zbędne, mogą się pojawiać co jakiś czas jako nawiązanie do kanonu - tak jak to zrobili z zarostem Watsona w serialu Sherlock. Pamiętajmy że to młody Gordon, więc teoretycznie powinien mieć teraz lata swojej świetności przed rychłym upadkiem i pojawieniem się Batmana, który ponownie odrodzi w nim zapał i nadzieję na lepsze jutro w zatęchłym i skorumpowanym Gotham.

Funky

Aktor kompletnie mi nieznany ale ma wygląd który pasuje do młodego Gordona. Co mnie najbardziej zastanawia jak będzie wyglądać Joker w tym serialu (na stronie głównej jest napisane że klaun pojawi się w Gotham)  i czy będzie to postać bardziej w stylu śp Heatha czy też zobaczymy nowe podejście. No i najważniejsze żeby aktor który będzie grać Jokera udźwignął presję bo jednak z powodu braku Batmana może to być główna atrakcja serialu.

LelekPL

Bena McKenzie kojarzę trochę z młodzieżowego serialu The OC, gdzie był całkiem ok, w porównaniu do reszty serialu, i raczej jako dość słaby głos Batmana w Year One. Na pewno temu serialowi dam szansę, mam nadzieję, że nie odłożę go równie szybko jak Arrow i w końcu dostaniemy serial o komiksach na miarę tego co w telewizji potrafi się teraz robić. Bardzo fajnie to sobie wymyślili, bo dzięki osadzeniu akcji w takich latach i śledzeniu takich postaci, wcale nie musi być akcji i drogich efektów. Wystarczy inteligentny i zdolny operator, stworzenie nastroju, no i naprawdę porządny pisarz. Aktorzy tutaj będą bardzo istotni, znowu mam nadzieję, że to nie będą modele z GQ, tylko prawdziwi ludzie i zdolni aktorzy. Co do tego co napisał Doctus, to nie byłby to taki zły pomysł aby Gordona wzorować na Earth One, bo rzeczywiście pozwoliłoby to na rozwinięcie postaci. Co nie oznacza, że Bruce też musi być wzorowany na tym komiksie i na boga mam nadzieję, że tak nie będzie. Na razie i tak będzie za młody żeby podróżować, a potem można go wysłać po świecie i wrócić z dorosłym aktorem, który zacznie się przygotowywać do stworzenia Batmana. Bo jeśli mają ten serial ciągnąć od gówniarza po dorosłego to ja pewnie odlecę przy trzecim sezonie. Trzy-cztery sezony to powinien być maks!