Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Joker wedlug Nolana

Zaczęty przez (A)nonim, 09 Kwiecień 2008, 13:39:07

MJ

Prawda li to szkoda wielka, a zwłaszcza że 3 część trylogii wyglądałaby zupełnie inaczej. Sądzę że oscara dostałby tak czy siak, więc jego kariera i możliwości dopiero by rozkwitły, szkoda talentu. Co do Jacka Nicholsona to życzę mu jak najlepiej i mam nadzieję że jeszcze zobaczymy go jak błyszczy na ekranie w remaku Toni Erdman , nie chciałbym żeby jego ostatnią rolą była ta z How do you Know, Jack powinien zakończyć karierę filmową z hukiem.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Johnny Napalm

Cytat: Q w 24 Styczeń  2018, 15:05:47
Wystarczy wej?? do archiwum newsów - http://www.batcave.com.pl/old/ramka.php?subaction=showcomments&id=1201039753&archive=1201820432&start_from=&ucat=8&show=arch108

Dzi?kuj?,
nie by?em pewien, ?e FORUM Batcave wówczas ju? istnia?o. Dlatego nie szuka?em nic w archiwum news'ów. A chyba tylko przez rejestracje na forum BC mo?na by?o wtedy zostawia? komentarze w njusach. Zdaje si?, ?e forum chyba ruszy?o dopiero miesi?c pó?niej. W regulaminie BC jest napisane, ?e istnieje dopiero od po?owy lutego 2008 r.

Niewa?ne, poczyta?em troch? tych komentarzy. Jezu! Zawi?? i niegodziwo?? ludzka jest gorsza ni? islam.
By?o naprawd? wiele NORMALNYCH komentarzy, o g?upich szkoda wspomina?.

Cytatzw?aszcza ?e 3 cz??? trylogii wygl?da?aby zupe?nie inaczej.
Nigdy si? ju? tego nie dowiemy.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

MJ

No niestety, ale pamiętam taką wypowiedź Nolana lub Goyera gdzie było powiedziane że Joker w Mrocznym Rycerzu był jak rekin w Szczękach, przewijał się i krążył w okół, a dopiero w 3 części miał w pełni rozwinąć skrzydła. Ciekawe czy jest jakiś wczesny zarys scenariusza do 3 części przed zmianą villaina.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

kelen

Cytat: MJ w 26 Styczeń  2018, 11:21:10
Ciekawe czy jest jakiś wczesny zarys scenariusza do 3 części przed zmianą villaina.

Nie ma, Nolan zaczął prace nad 3 filmem po zakończeniu ogarniania "Incepcji".

Johnny Napalm

Cytat: MJ w 26 Styczeń  2018, 11:21:10
pami?tam tak? wypowied? Nolana lub Goyera gdzie by?o powiedziane ?e Joker w Mrocznym Rycerzu by? jak rekin w Szcz?kach, przewija? si? i kr??y? w okó?, a dopiero w 3 cz??ci mia? w pe?ni rozwin?? skrzyd?a.
Szkoda, ?e nie oddano pewnego rodzaju ho?du Ledger'owi w TDKR. Tak jak kiedy? kto? z Batcave wspomnia? wspaniale, ?wietnym rozwi?zaniem by?aby scena, kiedy zbiry Bane'a otwieraj? wszystkie cele za wyj?tkiem tej z numerem 0801. Nie naruszono by tabu zwi?zanego ze ?mierci? poprzedniego odtwórcy tej roli, a jednocze?nie ka?dy by wiedzia?, ?e chodzi w?a?nie o niego.
Niestety, show must go on!
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

No cóż Nolan nie odważył się poruszyć kwestii Jokera w zwieńczeniu trylogii i w sumie szkoda, chodź z drugiej strony było to jasne praktycznie od samego początku. Ciągle się zastanawiam jakby to się wszystko potoczyło gdyby nie jego niespodziewana i nagła śmierć.

Johnny Napalm

Heath Ledger kończyłby dzisiaj równe 40 lat. Szkoda, że od tylu lat już go nie ma. Ile ciekawych ról ominęło przez ten czas kino i nas, zwykłych oglądaczy filmów.  :'(
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Podobno Heath miał zagrać Mad Maxa w Fury Road i dostać rolę Leonardo w Incepcji. To jest ciekawa równoległa rzeczywistość, którą chciałbym zobaczyć. No i oczywiście byłby Jokerem w trzeciej części Mrocznego rycerza.

Wielka szkoda, że już go z nami nie ma, bo mógł pokazać szerszej widowni, którzy do tej pory znają go głównie z roli Jokera, jaki miał talent. Jeśli ktoś chce poznać więcej dobrych ról Ledgera to polecam jego grę w filmach:
1. Brokeback Mountain
2. Lords of Dogtown
3. Candy
4. Zakochana złoźnica
5. I'm Not There

Juby

Michael Jai White o pracy z Ledgerem (i Nolanem) na planie TDK.


LelekPL

#84
Dzisiaj mija już 15 lat od śmierci Ledgera. Z tej okazji kilka wspomnień od jego kolegów z planu:
Christian Bale (zaczyna się 6:56)


Aaron Eckhart

Chris Nolan

Sam zawsze zastanawiałem się jakby wyglądała trzecia część gdyby Heath nadal żył. Prawdopodobnie Bane nie byłby anatogonistą, a film skupiałby się na Jokerze, ale nadal fajnie jest wyobrazić sobie interakcje pomiędzy Banem Hardy'ego i Jokerem zamiast Talii. Moja alternatywna historia jest taka: plan Bane'a, by wywołać rewolucję, grożąc użyciem broni nuklearnej w Gotham, byłby prawdziwy, a Joker zostałby jego partnerem po uwolnieniu więżniów zamkniętych przez Dent Act, ale na koniec Joker oszukałby Bane'a i faktycznie chciał zdetonować atomówkę.

Ogólnie gdybym chciał coś dodać do trylogii to pewnie ten aspekt – spotkania złoczyńców i ich interakcja ze sobą. Niektórzy mogą liczyć Falcone i Stracha na Wróble lub Talię i Bane'a, ale oni byli już partnerami, zanim zobaczyliśmy ich na ekranie. Prawdziwe spotkanie dwóch złoczyńców miało miejsce jedynie w wyżej wymienionej scenie przez Echharta w TDK z Two Face'm i Jokerem i była to jedna z najlepszych scen w filmie.

Wy macie jakieś pomysły na rolę Jokera w alternatywnym trzecim filmie?
* I nie! Plotka, że Joker miał pełnić rolę Stracha na Wróble jako sędzia w TDKR jest całkowicie fałszywa, ponieważ w styczniu 2008 roku Nolan nie miał nawet draftu ani scenariusza do trzeciego filmu. Tak samo plotka, że film został zmieniony po śmierci Heatha i że pierwotnie Dent miał stać się złoczyńcą w trzecim filmie, jest również fałszywa, ponieważ zdjęcia zostały już zakończone i nie było dokrętek (zdjęcia zakończyły się w listopadzie 2007).

Juby

15 lat, a ja wciąż pamiętam poranek kiedy przed wyjściem do szkoły zajrzałem na BatCave i zamurowany czytałem newsa, jakby to było wczoraj. Sam miałem wtedy 15 lat - czas starsznie szybko mija.

Do powyższych video dodałbym także aktora grającego Schiffa Thomasa, który również o nim opowiadał jakiś czas temu u Kevina Smitha.

Pomysłu na rolę Jokera w trzecim filmie nie mam, ale wiem, że Heath na pewno by w nim wystąpił (mówiło się o tym już w lipcu 2005 roku, Nolan i Goyer nie chcięli uśmiercać Jokera pod koniec drugiego filmu, bo uważali, że taki błąd popełnił Burton w 1989, chcięli tę postać wykorzystać w więcej niż w jednym filmie) i na pewno nie byłaby to rola, jaką w TDKR odegrał Crane. Nie chce mi się tracić czasu na gdybanie, staram się cieszyć tym, jak wyszło - mamy jedną, niepowtarzalną rolę Ledgera w TDK i wspaniałego Bane'a w TDKR dla siebie.

MJ

Podobno Nolan wypowiadał się kiedyś, że Joker w TDK miał być jak rekin w szczękach,czyli przewijał się przez cały film i znikał,a w trzeciej części dopiero miał rozkwitnąć w pełni jako postać. Co do gdybania to niewykluczone że pojawiłaby się też Harley, na zasadzie jego klucza do ucieczki z Arkham, może zaczęłaby się rebelia, lub spora część filmu działaby się w Arkham, które Joker przejął i dostalibyśmy bardziej klaustrofobiczny i psychopatyczny klimat. Nie da się ukryć że po tak dobrze zagranej roli, śmierć Ledgera była ogromną stratą dla wszystkich fanów i fakt że nie dostaniemy już nigdy kolejnej dawki emocji zaserwowanej przez jego Jokera jest po prostu smutny.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

#87
Cytat: MJ w 26 Styczeń  2018, 11:21:10No niestety, ale pamiętam taką wypowiedź Nolana lub Goyera gdzie było powiedziane że Joker w Mrocznym Rycerzu był jak rekin w Szczękach, przewijał się i krążył w okół, a dopiero w 3 części miał w pełni rozwinąć skrzydła.

Cytat: MJ w 22 Styczeń  2023, 17:45:02Podobno Nolan wypowiadał się kiedyś, że Joker w TDK miał być jak rekin w szczękach,czyli przewijał się przez cały film i znikał,a w trzeciej części dopiero miał rozkwitnąć w pełni jako postać.

Powtarzasz się :P Tak, Nolan porównywał Jokera do rekina w Szczękach (łatwo znaleźć do tego źródła i absolutnie trafił z porównaniem, bo osiągnął podobny efekt, co Spielberg w swoim pierwszym szlagierze), ale nie przypominam sobie aby on, lub ktokolwiek inny sugerował, że w trójce miało to wyglądać inaczej. Nolan kończy jeden film, idzie na urlop i dopiero zaczyna prace nad kolejnym, taki ma tryb pracy. Czy Joker miał się rozwinąć jako postać, czy miał mieć mniejszą rolę niż w TDK - tego nie wiadomo i pewnie nigdy nie było wiadomo, bo Nolan miał obmyślać trzecią część dopiero po zakończeniu prac nad Incepcją wiosną 2010 roku, a Heath zmarł w styczniu 2008. Plan na Jokera w trzeciej części prawdopodobnie nigdy nie wyszedł poza "ma wrócić w kontynuacji" i tyle.

Gieferg

Na kilka godzin przed tym jak się dowiedziałem, że Heath zmarł, kupiłem na DVD "Patriotę" z Gibsonem - dziwny to był seans (parę godzin po tym jak się dowiedziałem).
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.