Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Muzyka

Zaczęty przez Funky, 23 Czerwiec 2008, 14:54:45

Funky

Aj szkoda że ci się nie podobało (ale spoko bo i mnie pewne utwory Kraftwerk odpychają :P) A co do tego programu to kiedyś na TVP leciała "Wideoteka dorosłego człowieka". Może ten program masz na myśli?

Kujaw

#256
CytatKujaw, zszokowa?e? mnie t? wiadomo?ci?
Ano, to po prostu irlandzka knajpiana przy?piewka napisana pod koniec XVII wieku

Co do nieznanych epizodów, to podobnie by?em zdziwiony, gdy dowiedzia?em si?, ?e Janusz Radek, który 'klaska?' u Rubika mia? kapel? heavymetalow? o nazwie Zanderhaus. Dobra rzecz :D
http://www.youtube.com/watch?v=FVT7KwuZKPQ
http://www.youtube.com/watch?v=5IaNCHKffgE&feature=related

Cytatznacie Stokrotk? w wykonaniu Rados?awa Rakoczego?
Nie zna?em, póki o tym nie napisa?e?. Ciekawe, kilka coverów w jednym. ?wietny pomys?, ale nie lubi? takich manier wokalnych.

Jak ju? jeste?my przy coverach, zapewne kojarzycie hit Roxette pt. "Listen to your heart"
http://www.youtube.com/watch?v=Ci4VuFAfF_M

...a to ju? mówi samo za siebie :D
http://www.youtube.com/watch?v=E103koAYZ2w&feature=related



"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

Cytat: Funky w 09 Wrzesień  2012, 20:16:52
A co do tego programu to kiedy? na TVP lecia?a "Wideoteka doros?ego cz?owieka". Mo?e ten program masz na my?li?
Nie, to nie to. Ten program o którym pisa?em nie jest produkcji polskiej tylko chyba angolskiej, Skupiaj? si? w nim na muzyce  z pocz?tku lat '80. By?o ju? na temat punka, pocz?tków techno, new romantic, a wczoraj o pocz?tkach deah metalu... ???
Cytat: Kujaw w 09 Wrzesień  2012, 20:17:08
Co do nieznanych epizodów, to podobnie by?em zdziwiony, gdy dowiedzia?em si?, ?e Janusz Radek, który 'klaska?' u Rubika mia? kapel? heavymetalow? o nazwie Zanderhaus. Dobra rzecz :D
?o! Nie?le! Wychodzi na to, ?e jest chyba najbardziej wszechstronnym polskim wokalist?. Chwyta? si? chyba wi?kszo?ci gatunków muzycznych, oczywi?cie tych gdzie liczy si? sam ?piew. Nie mam na my?li techno, ?eby by? dobrze zrozumianym... ;D Co ja plot??!

Post Merge: 10 Wrzesień  2012, 09:00:25

Cytat: Kujaw w 09 Wrzesień  2012, 19:33:53
Johnny, oryginalni twórcy 'Whiskey in the Jar' nie ?yj? od jakich? trzech wieków :D Ale rzuc? moja ulubion? wersj? http://www.youtube.com/watch?v=NoiF7Qket_k
Ale to chyba prawda, ?e to Thin Lizzy s? ojcami nowej aktualnej i powszechnie obowi?zuj?cej wersji, nie?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kujaw

CytatTen program o którym pisa?em nie jest produkcji polskiej tylko chyba angolskiej, Skupiaj? si? w nim na muzyce  z pocz?tku lat '80. By?o ju? na temat punka, pocz?tków techno, new romantic, a wczoraj o pocz?tkach deah metalu
Cholera, te? to kojarz?, lecia?o na TVP Kultura, ale równie? nie pami?tam tytu?u. Na tym kanale lecia? te? serial dokumentalny o najpopularniejszych albumach rockowych i jak wraz, trafi?em na odcinek o Czarnym Albumie Metalliki. ?mieszne, jak albumu nie lubi?, to odcinek by? cholernie ciekawy.

CytatAle to chyba prawda, ?e to Thin Lizzy s? ojcami nowej aktualnej i powszechnie obowi?zuj?cej wersji, nie?
Je?eli przyj?c, ze jest co? takiego wersja obowi?zuj?ca, to w sumie tak, b?dzie to Thin Lizzy. Wersja Metalliki jest nawet nie tyle coverem, a wykonaniem wersji TL nuta w nut?. Maj? po prostu silniejsze przestery gitar i mocniejsze brzmienie b?bnów.
Osobi?cie nienawidz? wersji Metalliki gdy? po pierwsze, nienawidz? Metalliki z tego okresu, po drugie ta wersja jest do bólu ogrywana przez gównia?eri? graj?c? po knajpach. Oczywi?cie obok tego graj? 'Smells Like Teen Spirit', 'Smoke on the Water', 'Paranoid' i  'Blietzkrieg Bop'. Ubaw po pachy.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

Cytattrafiłem na odcinek o Czarnym Albumie Metalliki. Śmieszne, jak albumu nie lubię, to odcinek był cholernie ciekawy.
Podaj adres na który mam wysłać list z wąglikiem. :D Poważnie, nie lubisz tego albumu? Za co? Był świetny i to nie wina kapeli, że zrobili coś na podstawie czego każdy młokos chcę się uczyć gry na gitarze... no i przez swoje próby wkur... otaczających go ludzi. ;)
CytatOsobiście nienawidzę wersji Metalliki gdyż po pierwsze, nienawidzę Metalliki z tego okresu, po drugie ta wersja jest do bólu ogrywana przez gówniażerię grającą po knajpach.
No... to już był ich zmierzch. Ostatni ich bardzo dobry album to chyba Reload.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rafalinda

#260

Kujaw

#261
CytatPowa?nie, nie lubisz tego albumu? Za co?

Album ma ?wietn? produkcj?, jest dopracowany, ale nie lubi? go bo jest dla mnie mia?ki. 'Sad but true' i 'Enter Sandman', faktycznie nie trawi? bo s? oklepane jak mata na walkach Najmana, ale nie odpowiada mi tez maniera niektórych riffów. Inne kawa?ki np. 'My Friend of Misery' s? jakie? takie bez wyrazu, a takie np 'Struggle Within' choi? ma ?wietne intro, to brzmi jak lekkie pop?uczyny po starych numerach. Chyba tylko 'Unforgiven' naprawd? mi si? podoba. 'Nothing..' lubie, wiadomo, ale te? us?ysza?em o jeden raz za du?o, ale nie zbiera mi si? na rzyganie, gdy go s?ysz?.
Generalnie, nie uwa?am album za z?y, ale gdy przychodzi mi ochota na Metallik?, nigdy nie my?l? "o, pos?ucham sobie Black Albumu, b?dzie jazda". Dodam te?, ?e Metallica jest jednym z tych kapel, których s?ucham rzadko, jako odskocznie od, ?e tak powiem, rzeczy 100% w moim gu?cie, czyli heavy, power speed i folk metalu.

CytatOstatni ich bardzo dobry album to chyba Reload.
Ja da?bym tu 'Ride the Lightning' :D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

kelen

Ride the Lightning to mój ulubiony album (i utwór) Metallici.
Nad Black Albumem (i kolejnymi) można znęcać się w nieskończoność i się może znudzić jak kolejne odsłuchanie/usłyszenie "Nothing Else Matters". Zatem z ciekawości spytam, bo do dziś nie słyszałem - Death Magnetic daje radę?

Kujaw

Najlepiej samemu oceni?...Mnie si? nie podoba?a, z tym, ?e przes?ucha?em tylko raz, ale ni cholery nie korci mnie ny to powtórzy?. Jak nie odrzuca Ci? Metallica 'po-Loadowa' to mo?esz spróbowa?. Jak oczekujesz powrotu do korzeni, to mo?esz sobie odpu?ci? bez ?a?owania.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

kelen

Pamiętam, że miałem spróbować ten album razem z nowym krążkiem AC/DC i Queen+PR. Padło tylko na Q, więc widzę, że pod względem Metallici nie mam co żałować.

vincent

Poświęćcie temu zespołowi parę minut, które normalnie zmarnowalibyście na facebooka.

Opłaca się !

Mam nadzieję, że może tutaj ktoś zajara się tym zespołem tak, jak ja.
Na Pale Divine trafiłem zupełnym przypadkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=SfB_CsTc6tg&feature=relmfu - Nocturne Dementia to intro do płyty, niesamowita podróż, w którą zabiera nas niesamowicie przebojowa i mięsista gitara. Te riffy MIAŻDŻĄ. Obierają czaszkę ze skóry i robią trepanację. KOCHAM TO !

http://www.youtube.com/watch?v=-zr8fysqSUk&feature=relmfu - Tu druga piosenka z płyty, wchodzi niesamowity wokal. Prophet miażdży od początku do końca. Uwielbiam, jak głos wokalisty w trakcie piosenki zmienia się i nabiera po drodze coraz więcej emocji, by wybuchnąć na koniec.

Kocham Pale Divine.
Szkoda, że o takich zespołach ludzie nie słyszą.


Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Kujaw

#266
Mocno zalatuje Black Sabbathem, zw?aszcza 'The Prophet". Ale w 'Nocturne Dementia' s? fajne solówki. Nie zna?em ich wcze?niej, ale te? nie siedz? za bardzo w doom metalu, jako? wole szybsze tempa.

Znasz Grand Magus? Do?? podobne...

CytatSzkoda, ?e o takich zespo?ach ludzie nie s?ysz?.

Dla mnie to nie problem, bo sam je znajduj?, a kto nie zna... có? jego strata :D Problem widz? raczej w tym, ?e jest mnóstwo kapel, którym fakt, ?e s? ma?o znane utrudnia lub uniemo?liwia zobaczenie ich na ?ywo.

Post Merge: 17 Wrzesień  2012, 22:02:57

Dobra, jak jeste?my przy mrokach wszelakich, to pojad? po bandzie... Polecam obejrze? w ciemno?ci i za?o?y? s?uchawki.

http://www.youtube.com/watch?v=cbMO5bSpsKA

Oto Silencer - tzw depressive black metal. Wokalista Nattramn, (by? na kwejku, wi?c mo?e o nim s?yszeli?cie) przebywa obecnie w psychiatryku. Nagrywaj?c wokale, Nattramn cz?sto si? ci??, oraz z racji, ?e cierpi na klaustrofobi?, zamyka? si? w trumnie. Mia?o to na celu uzyskanie wi?kszej si?y wyrazu i autentyczno?ci ?piewu.
Nattramn zosta? zatrzymany po tym, jak rani? siekier? ma?? dziewczynk?, po czym próbowa? uciec na jej rowerku... serio. Kilka zdj?? jegomo?cia:




Gdyby kto? by? ciekawy klipu, to s? to fragmentu filmu "Begotten".

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

CytatWokalista Nattramn, (...) przebywa obecnie w psychiatryku.
Czyli dokładnie tam gdzie jego miejsce. No chyba, że w grę wchodziłaby radziecka psychóżka, gdzie nie przeżyłby nawet roku po ich kuracji.
Jak mawia Lobo: takich to należałoby topić zaraz po urodzeniu.  ;)
Zupełnie omijam black metal, dla mnie to ani muzyka, ani tekst, tylko chorobliwa chęć zrwócenia na siebie uwagi przez zwyczajne beztalencia.
Nie rozumiem też jarania się i szerokiego rozgłaszania po całej Polsce, że jedynym polskim zespołem, który zrobił kariere na świecie jest Behemoth. Po cholere komu ta wiadomość? A nikt jej specjalnie nie szuka, wystarczy włączyć tylko tv czy kompa, żeby dostać taką reklamą. To tak jakby chwalić się, że  Polak jest mistrzem świata w sikaniu na odległość... to jeszcze by było zabawne.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

vincent

CytatDla mnie to nie problem, bo sam je znajduję, a kto nie zna... cóż jego strata

Miałem na myśli tych chłopaków, którzy z pasją robią muzykę i na zawsze pozostaną w podziemiu i nie będą mogli ze swojego hobby się utrzymać.
Wiem, jak to wygląda, bo mój kumpel od 10 lat gra w kapeli death metalowej:

http://www.youtube.com/watch?v=cNjsUkt62X0&feature=player_embedded

Moim zdaniem światowy poziom.

CytatZupełnie omijam black metal, dla mnie to ani muzyka, ani tekst, tylko chorobliwa chęć zrwócenia na siebie uwagi przez zwyczajne beztalencia.

Mocne słowa. Za mocne biorąc pod uwagę fenomenalne wręcz kapele black metalowe, których używam czasem na sesjach RPG jako podkład:

http://www.youtube.com/watch?v=GY1LqbaUSnE

Nie wrzucaj wszystkich zespołów do jednego worka wyrabiając sobie opinię jakimś szczątkowym materiałem.
Założę się, że nigdy nie przesłuchałeś żadnej black metalowej płyty od początku do końca ;)
A już na bank nie słuchałeś Arcturus, który miażdży klimatem.

CytatNie rozumiem też jarania się i szerokiego rozgłaszania po całej Polsce, że jedynym polskim zespołem, który zrobił kariere na świecie jest Behemoth. Po cholere komu ta wiadomość?

Nie jestem wielkim fanem zespołu ale wiesz co? NALEŻY IM SIĘ.
Za wszystkie lata, kiedy wypruwali sobie flaki próbując się wybić i robiąc dobrą, światowej klasy muzę.
Pokazali, że z Polski można się wybić na cały świat robiąc coś tak hermetycznego jak death metal.
Zresztą, oni są znani bardziej na świecie, niż u nas, co moim zdaniem jest jakąś totalną abstrakcją.
Bo w naszym kraju karierę robią TYLKO popowe gwiazdki.

Należy się.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Kujaw

#269
Cytatzupe?nie omijam black metal, dla mnie to ani muzyka, ani tekst, tylko chorobliwa ch?? zrwócenia na siebie uwagi przez zwyczajne beztalencia.

Bzdura, bzdura i jeszcze raz gówno prawda. Uwa?asz, ?e granie blastów na b?bnach, riffy w tempie szesnastkowym i ?piewanie gard?owym growlem to przejaw beztalencia? Nic bardziej mylnego, to s? trudne rzeczy i wymagaj? sporych umiej?tno?ci. Ja te? za tradycyjnym blackiem nie pzrepadam (za to kocham mieszanki blacku z innymi gatunkami, np. folkiem), ale je?eli co? brzmi dla Ciebie nieprzyjemnie, czy nawet odpychaj?co, to nie znaczy, ?e robi? to ludzie bez talentu... A dlaczego uwa?asz, ?e "black metal to nie tekst"? Bardzo mnie to ciekawi.

CytatNie rozumiem te? jarania si? i szerokiego rozg?aszania po ca?ej Polsce, ?e jedynym polskim zespo?em, który zrobi? kariere na ?wiecie jest Behemoth
Jedynym to nie, bo sukces osi?gn?? tak?e Vader, Crystal Viper, Decapitated a coraz wi?ksz? popularno?? zdobywa Pathfinder. Ale Behemoth bez w?tpienia osi?gn?? najwi?kszy sukces. Dwa lbumy na li?cie Billboardu to nie byle co. Tak jak Vincent, nie zaliczam si? do grona fanów (cho? albumy "Evangelion" i "Demigod" s? wy?mienite), ale szanuj? Nergala, Setha, Oriona i Inferno za sukces okupiony ci??ka prac?.

CytatPo cholere komu ta wiadomo???
Zwyczajnie, ?eby widzie?, ?e my POLACY jeste?my k***a zajebi?ci i to w ka?dej dziedzinie :D Kiedy? mieli?my ?o?nierzy, który ratowali obce ty?ki na frontach ?wiata, dzi? mamy kapele, które szturmuj? zachodnie sceny i niczego nie brakuje im w stosunku do tamtejszych muzyków.
Cytatwystarczy w??czy? tylko tv czy kompa, ?eby dosta? tak? reklam?
"Reklama", Ja?ku, to k?amstwa, tu s? fakty :)

CytatMia?em na my?li tych ch?opaków, którzy z pasj? robi? muzyk? i na zawsze pozostan? w podziemiu i nie b?d? mogli ze swojego hobby si? utrzyma?.
Wiem, jak to wygl?da, bo mój kumpel od 10 lat gra w kapeli death metalowej:
No có?, ja sam mam zespó? i te? chc? go wypromowa?, z tym, ?e dzia?amy z nim dopiero od roku, ale wcze?niej te? gra?em w projekcie 'z nadziejami'. Wiadomo, ?e nie jest ?atwo, ale nie jest to niemo?liwe, trzeba du?o robi? i mie? znajomo?ci, oraz troch? kombinowa?, a przede wszystkim trafi? w nisz?. Obecnie zauwa?a si? przesyt death metalem i pochodnymi deathcore'ami, za to do ?ask powraca heavy/speed metal, z czego bardzo si? ciesz? :D

Cytatfenomenalne wr?cz kapele black metalowe, których u?ywam czasem na sesjach RPG jako podk?ad:
Puszczasz mo?e Bathory? :D Album "Blood on Ice" ?wietnie si? nadaje :)

http://www.youtube.com/watch?v=pXxSXyplmRI

Ci??ka, ale niezwykle klimatyczna ballada.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"