Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Muzyka

Zaczęty przez Funky, 23 Czerwiec 2008, 14:54:45

Kujaw

Że tak się tylko odniosę do soundtracków z :"Piratów z Karaibów" i ich pirackości... Kawał dobrej muzyki, ale wszystkie, razem wzięte wysiadają przy jednym, niespełna 3-minutowym utworze http://www.youtube.com/watch?v=H0QfVDebLFg  Jarrrr!!

Niedawno przypomniałem sobie o czymś takim http://www.myspace.com/travincal
Projekt, w którym pełniłem rolę wioślarza (czasem prowadzącego, czasem rytmicznego), a który niestety upadł. Jeżeli ktos lubi melodyjny heavy metal to polecam demo, które zamieściliśmy na stronie.


"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Altair

#211
Przeszedła? 

Post Merge: 23 Listopad  2011, 21:55:49

Kujaw, Road across the World to autorski kawałek? Czy cover? Wokal trochę (odrobinę) odstaję od reszty, ale sama gra gitar i garów - zajebista. Sam motyw przewodni odjechany.

franek

Ten kawałek będę pamiętał do końca życia http://www.youtube.com/watch?v=YFK6H_CcuX8


Show Must Go On!!!

Kujaw

Cytat: Altair w 23 Listopad  2011, 21:42:43
Kujaw, Road across the World to autorski kawałek? Czy cover?

"Road" to autorski numer, napisany z resztą przez wokalistę. Stylem przypomina twórczość Running Wild, więc można pomyśleć, ze to jakiś cover.  Tak czy owak cieszę się, ze się podoba.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Funky

Talking Heads - Once In a Lifetime Wspaniała piosenka ze znerwicowanym mającym epilepsję Clarkiem Kentem :P

LelekPL

Talking Heads jak najbardziej

Funky

http://www.youtube.com/watch?v=A-5jTWf55uA Bardzo pozytywna i przygodowa piosenka wspaniałego zespołu Ultravox. Muzyka w latach 80 była świetna, nie to co teraz i ten kał puszczany na MTV...

kelen

Przecież na MTV już prawie w ogóle muzyki nie puszczają :D

Kujaw

Dlatego najlepiej jest samemu zatroszczyć się o dobrą muzykę, nie polegać ani na radiu, a już tym bardziej na telewizji.
P.S. wybiera się ktoś w lutym na festiwal "Shanties 2012" w Krakowie? :D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

isild87

Popieram kolege - muzyka w telewizji to juz przezytek - jak patrze na taka polska  (lub zagraniczna Vive) to brak slow,od razu przelaczam...
Co do MTV ... pamietam jak jeszcze w latach 90 sluchalo sie tej stacji, ale wtedy nie bylo tylu reklam ani zadnych debilnych reality show, czy cos w tym stylu...
No ale czasy sie zmieniaja i dziekuje Bogu za Youtube  ;D

Post Merge: 26 Styczeń  2012, 18:44:11

Aha , chcialam polecic  tak w ramach odkupienia (jako ze dawno mnie tu nie bylo) piosenke pewnej artystki M.IA - Paper Planes , ktora uslyszalam niedawno przypadkiem u kolegi.
Wciagnela mnie i slucham jej teraz bez przerwy :)

Deuce

#220
Zgadzam się z Tobą Isild. Ja gustuję raczej w cięższych brzmieniach, głównie Limp Bizkit. Jednak M.I.A. i jej kawałek "Papers Plane", od razu mnie zachwycił. Ten utwór jest inny niż wszystkie, idealna muzyka w połączeniu z genialnie śpiewanym tekstem. Co by nie mówić, M.I.A. ma świetny, oryginalny głos w porównaniu do innych    niby-śpiewaczek.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

isild87

Ja tez wole zdecydowanie rockowe brzmienia, ale tez coraz bardziej podoba mi sie nowa generacja artystek z Wysp Brytyjskich -  moim zdaniem muzyka brytyjska przezywa teraz wielki renesans ,chyba od czasow swietnosci Robbie Williamsa czy Oasis nie mieli sie czym pochwalic, a teraz maja szeroki wybor takich spiewajacych pan jak Ellie Goulding czy Bat For Lashes (choc to akurat nie jest taki typowy pop) lub tez Marina And The Diamonds, lub tez Florence Welsh.
O Amy Winehouse czy Adele nie chcialam pisac - bo wszyscy i tak je dobrze znaja

;D

Altair

Ktoś z Was też liczy na przyjazd Metallici do Wrocławia po Euro 2012? Jeżeli tylko tam będą to zamawiam bilety pod sceną (o ile się dopcham przed członkami MetClubu :P )...
Apropo, słyszeliście ich nowy album nagrany z Lou? Jeżeli nie o NIE słuchajcie...

Kujaw

Ja jestem pełen nadziei na pojawienie Runnging Wild w Polsce. Reaktywowali się pod koniec zeszłego roku, ostatnio byli u nas w 1987 roku. Co do koncertu na stadionie, to ja np. osobiscie nie znoszę wielkich koncertów. Tłok, zaduch, jedzie potem, do sceny daleko i nic nie widać, a jak już się jest blisko, to jest taki młyn, że ja P*****lę. Najlepsze w Polsce miejsce do koncertów, to wg mnie warszawska Stodoła. Widziałem tam w grudniu Grave Digger i Blind Guardian i powiem, że był to od strony technicznej, najlepszy  koncert jaki widziałem. W sumie jedyna kapela, na jaką poszedłbym, bez wzgledu na miejsce koncertu, to Manowar, ale nie wiem, czy doczekam się ich u nas w najblizszym czasie.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Funky

Kelen miałem na myśli MTV UK Hits na którym puszczają muzykę. Ale jest to tak fatalne że tego nie sposób słuchać. A co do polskiego MTV to jak pamiętam były tam same idiotyczne reality-show (cóż jaka widownia takie programy...)