Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Muzyka

Zaczęty przez Funky, 23 Czerwiec 2008, 14:54:45

vincent

Chodzi o to, że ktoś może lubic TAKĄ muzykę (czy to poprock, czy to jakies discopolo), ale musi zdac sobie sprawę z tego, że to jest KICZ, muzyka dla mas. Teksty dno, muzyka dno. A niestety, są ludzie, którzy twierdzą, że KUPichA tworzy coś ponadczasowego. Ah, te jego błyskotliwe teksty.
Czy za 30 lat ktoś będzie pamiętał o Dodach, Mandarynach czy innych Feelach?
Nie.
Ale z całą pewnością każdy będzie pamiętał Kult, Pidżamę, Perfect itp itd
I o to chodzi.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Mihcim

Bo to sa legendy
Guns N Roses wlasnie tacy sa oni graja juz dlugo i zaloze sie ze ich piosenki nigdy nie umra.

Altair

O gustach sie nie dyskutuje :P

vincent

Gdybyś przeczytał moją wypowiedź DOKŁADNIE to byłoby mi miło.

CytatChodzi o to, że ktoś może lubic TAKĄ muzykę (czy to poprock, czy to jakies discopolo), ale musi zdac sobie sprawę z tego, że to jest KICZ, muzyka dla mas
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Altair

Przeczytalem vinc i gdybys nie mial problemow z dedukcja to moj post tez bys zrozumial.

vincent

A co w nim do rozumienia? "o gustach się nie dyskutuje" - odpowiedź bezsensowna, biorąc pod uwagę treśc mojego posta, w którym napisałem to samo.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Altair

#81
Chodziło mi o fanatyków Feel, którzy czasem zachowują się jak zoombie.To ich sprawa i świata nikt już nie zmieni...ja Feel lubię słuchać,byłem na ich koncercie i byłem zadowolony, gdy zdałem sobie sprawę,że Kupicha lubi to co robi.Przed każdą piosenką opowiadał o jego uczuciach np. że pisząc piosenkę ,,W ciemną noc" akurat rodził mu się syn i to musiała być wyjątkowa piosenka.Nie zachowuje  się jak G.Andrzejewicz, czy mandaryna i od razu po koncercie otwiera sklepik z autografami mając w d#### fanów, a nawet fanatyków-Zoombie, którzy gdziekolwiek ją widzą dostają...ciśnienia.Czy Feel przetrwa próbę czasu? To już pokaże czas.

vincent

No dobra, tylko że ja piszę o jednym, a Ty o drugim. I widzę, że wciąż nie rozumiesz, o co mi chodziło więc skończmy to ;)
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Altair


Gieferg

#84
Cytatnapewno część słuchaczy uważa Feel za g**** (w tym ja)
ja również.
Feel to najświeższy synonim określenia "papka dla mało wymagających".

Szkoda że Wilki które w latach 90-tych miały rewelacyjne płyty (Gawliński dwie pierwsze solowe miał zresztą równie dobre) na ostatniej płycie też się niebzpiecznie do tego zbliżyły, jak słyszę "Love Story" i przypominamn sobie, że ten sam zespół nagrał takie chocby "Eli Lama Sabachtani" czy "Erolla" to mi się flaki wywracają na lewą stronę...


CytatGuns N Roses wlasnie tacy sa oni graja juz dlugo

Guns N Roses nie istnieje od jakichś 14-15 lat, to co jest teraz to Guns N Roses tylko z nazwy, z oryginalnego składu został tylko Axl któremu udało się zgarnąc prawa do nazwy GNR i pod tą nazwą występuję z co chwilę zmieniającym się składem muzyków z których tylko jeden (Dizzy) kiedyś przez jakiś czas grał w gunsach. Zresztą, ostatnia prawdziwa płyta z pemierowym materiałem (prawda, że rewelacyjna to była płyta), nie licząc zbioru coverów na Spaghetti Incident? ukazała się w 1991 roku, więc o czym tu mówić? GNR to typowy przykład na zespół który odniósł sukces, stanął u wrót wielkiej kariery, po czym potknął się o próg w tychże wrotach i padając skręcił sobie kark. Szkoda, bo mogli zrobić karierę na miarę Aerosmith czy Rolling Stones.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

kelen

Jakby nie bylo, niedlugo wychodzi (w koncu) Chinese Democracy.
I owszem, oryginalny sklad GnR forever. Ciekawe czy w koncu zdecyduja sie na ten koncert w starym skladzie.

Gieferg

#86
jakby nie było Chinese Democracy wychodzi już od pięciu (nie pamiętam już dokładnie może i ośmiu) lat i jakoś dalej nie wyszło mimo, że miało ze 20 dat premiery ustalanych. Pamiętam jak trzy lata temu prowadziłem dyskusje na forum Overkill z jednym fanatykiem GNR który cieszył się że wychodzi Chinese Democracy. Pewnie cieszy się tak do dzisiaj...

O znalazłem - o było 3,5 roku temu.

KLIK

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Funky

#87
http://pl.youtube.com/watch?v=ut2IseMn8Nc

Kolejna świetna piosenka Sabatonu "Masters of The World" dynamiczna piosenka która mnie osobiście podnosi na duchu.

http://pl.youtube.com/watch?v=opB5anB5RkI&feature=related

"Metal Machine" czyli hołd Sabatonu dla najlepszych zespołów heavy metalowych :)

http://pl.youtube.com/watch?v=I7UZ5RrV_Tw&feature=related

"Metal Crue" kolejny hołd dla innych zespołów metalowych osobiście dla mnie lepszy kawałek od "Metal Machine" ;)

Lace

Witam serdecznie!
Cieszę się,że mogłam dołączyć do Waszego grona.  :)

Wracając do tematu,bardzo cenię sobie ścieżki dźwiękowe.Przede wszystkim za to,że często odzwierciedlają one klimat filmu i niosą ze sobą niesamowity ładunek emocji.Lubię powracać do charakterystycznych dla mnie utworów,które przywodzą mi na myśl określoną postać lub wydarzenie z ulubionego filmu.
Jeśli chodzi o kompozytorów,moim zdecydowanym faworytem jest Hans Zimmer,za oprawę muzyczną Batmana:Początek,Mrocznego Rycerza,Piratów z Karaibów i Ostatniego Samuraja.
Tuż za nim,na liście znajdują się Steve Jablonsky oraz James Newton Howard.

Oprócz muzyki filmowej,słucham dość często 3 Doors Down,a ostatnio wpadły mi w ucho kawałki takich zespołów jak Our Lady Peace i Skillet.
Mrrrr.... ;)

Mel

No to zepchniecie mnie na drugi plan, co? ;D

Po drodze...Witam na forum, Lace!