Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

Johnny Napalm

No, jak na mutantów nie jest to zła historia, jednak i tak mocno oparta na schematach - jak zresztą większość komiksów o ludziach X. Powiedzcie lepiej jak długo trzeba będzie czekać na Ostatnie Łowy? Avengersów zamierzam ominąć szerokim łukiem.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

HUDY

Leon Kennedy: Dokładnie to miałem na mysli ;] wiele jest ciekawych pozycji ale te są dla mnie najważniejsze.
Johnny Napalm: Ostatnie Łowy  już po Avengersach ;]

XIII

Cytat: Johnny Napalm w 27 Marzec  2013, 18:19:46
Hulka przeczytaj koniecznie, Rado!
Komiks znam na pamięć, ale ciekawią mnie dodatki jakie Hachette dorzuci do tego albumu.
Pokaz dodatków od 11:39 https://www.youtube.com/watch?v=IZzg__cPLoE. Moim zdaniem w normalny TPB są lepsze.

Rado

Ja tam uwa?am, ?e jeszcze du?o ciekawych tytu?ów przed nami. Zak?adaj?c oczywi?cie, ?e WKKM przetrwa do samego ko?ca. Jeden tom Wolverine' a mamy ju? za sob? - zosta?y jeszcze trzy. I wszystkie trzy s?, moim zdaniem, lepsze ni? ten pierwszy.

"Old man Logan"
"Origin" - mam pi?? z sze?ciu zeszytów od Mandragory, chc? mie? to w zbiorczym, wi?c kupuje na pewno.
"Weapon X" - mam od Semica, ale podniszczony strasznie, wi?c bior? te?. W ogóle WX to, jak dla mnie, absolutny musiszmie? i pierwsza trójka ca?ego zbioru. Za 39 zeta taki komiks, z prawdopodobnie ?wietnymi dodatkami ?al by by?o nie kupi?.

Spiderman jest w naszym kraju mega popularny. Nie dziwi mnie, ?e idzie na pierwszy ogie?. Za dwa tygodnie wychodzi z nim ju? trzeci tom. Zostaj? jeszcze dwa.

"Revelations" - czyli sequel pierwszego tomu kolekcji. Run Straczynskiego mnie si? spodoba?, wi?c bior? w ciemno.
"Spiderman Blue" - komiks duetu Loeb & Sale, my?l?, ?e raczej rzuc? okiem ze wzgl?du na scenarzyst?, bo Sale'a nie lubi?.

Ciekawi? mnie dwa tomy "New X-men" Granta Morrisona, co tam ten szkot nawymy?la? z mutantami. No i zosta? jeszcze drugi album z runu Whedona. Pierwszy mi si? podoba?, no i zako?czy? si? cliffhangerem, wi?c raczej bior?.

Chcia?bym mie? na pó?ce jak?? dobr? histori? z Kapitanem Ameryk?. Stary Mega Marvel raczej wybitny nie by?. W kolekcji s? cztery albumy z Capem, wi?c co? idzie wybra?. Nic o nich nie wiem. Podobno "Winter Soldier" jest dobry.

Inny kapitan - Britain - to z dwóch zapowiedzianych tomów jeden bior? na pewno. Ten Alana Moore'a. Scenarzysty nie trzeba reklamowa?, a i te? chcia?bym pozna? te "brytyjskie" klimaty postaci.

Z Fantastyczniej Czwórki to na pewno bior? "The End"- czyli komiks z serii opowiadaj?cy o ?mierci/ko?cu jakiego? bohatera lub w tym przypadku dru?yny. Mam Silver Surfera z tego cyklu i bardzo mi si? podoba?. S? jeszcze dwa inne tomy FF w kolekcji, ale jeszcze nie wiem czy si? skusz?. Jaki? czas temu kupi?em FF Greatest Stories i jako? le?y wci?? nieprzeczytane.

"DD Born again" moim zdaniem troch? si? zestarza?, ale to nadal ?wietny komiks. Pozycja obowi?zkowa. Ja akurat mam brytyjski tom kolekcji. Podobnie brytyjskie "Marvels" ju? u mnie na pó?ce stoi. Mam nadzieje, ?e polskie wydanie b?dziecie mieli takie samo je?li chodzi o dodatki - s? ?wietne.

Do tego dochodz? takie ciekawostki jak Black Panther, Doc Strange, Marvel Zombies, 1602 czy World War Hulk. Szczególnie 1602 warto mie? - jest rewelacyjne. Nawet bym powiedzia?, ?e to w ogóle Marvelem nie pachnie. Poza postaciami oczywi?cie.

Punishera te? bior? na pewno. Podzielony jest na dwa tomy w kolekcji, ale nie szkodzi. Szkoda, ?e tylko jedna historia z Frankiem wyjdzie. Podobnie z Ghost Riderem. Jak dla mnie mogliby zrezygnowa? np. z takiej She-hulk na rzecz w?a?nie Ridera. Do tego, ta jedyna historia z je?d?cem zemsty, jest lipna moim zdaniem. Czyta?em jak, bodaj?e, Mandragora to wydawa?a w zeszytach.

Nie interesuj? mnie Avengers oraz ?wiat Ultimate.

Tak?e, je?li mnie z roboty nie wyrzuc? (odpuka?!) to b?dzie na co pieni?dze wydawa?, ha!



Tengu

#244
CytatCiekawią mnie dwa tomy "New X-men" Granta Morrisona, co tam ten szkot nawymyślał z mutantami.

Osobiście polecam. Run Morrisona w X-Men jest zdecydowanie lepszy niż w Batmanie, a w mojej klasyfikacji jego dorobku twórczości który miałem okazje przeczytać (posada w Action Comics - Batman - X-Men) kategorycznie jest u mnie na pierwszym miejscu. Jak to Morrison ma w zwyczaju, lubi bawić się motywami który do tej pory były oczywiste, zmieniając je, wywracając do góry nogami, i wprowadzać zupełnie nowe (bardzo znaczące) postaci. A główny przeciwnik - majstersztyk ;) Serdecznie Ci polecam Rado.

Johnny Napalm

Cytat: XIII w 27 Marzec  2013, 22:41:45
Pokaz dodatków od 11:39 https://www.youtube.com/watch?v=IZzg__cPLoE. Moim zdaniem w normalny TPB są lepsze.
No są, ale i te nie są lichę - szczególnie to drzewo genealogiczne:D Kurde, super się zapowiada i podobnie jak Rado, chociaż mam niektóre z tych klasyków, to zamierzam mieć je teraz w jednym nowiutkim i nie śmiganym albumie.
Cytat: Rado w 28 Marzec  2013, 12:21:54

Także, jeśli mnie z roboty nie wyrzucą (odpukać!) to będzie na co pieniądze wydawać, ha!

Hehe, też jest to jeden z powodów dla którego chcę mi się wstawać do roboty. ;) No, nie licząc fajnych i do rzeczy koleżanek z pracy. :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII

Akurat to scenarzyście w Hachette to będzie chyba  to samo co we wstępie w TPB.

Leon Kennedy

CytatAvengersów zamierzam ominąć szerokim łukiem.

Czemu? Osobiście nabyłem i myślę, że będę dość zadowolony :). Chodź będzie to mój pierwszy komiks z Mścicielami.

franek

Ja też nabyłem, jeszcze nie czytałem ale po przeglądnięciu spodobały mi się ostatnie strony wykonywane przez różnych artystów :D


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

#249
Avengersów już czytałem, stąd pewnie moja awersja do ich historii. Mimo wszystko przeczytałem opis komiksu i brzmi on dosyć zachęcająco, więc kto wie, może...
W komiksie pojawiają się wszystkie postacie kiedyś związane z Mścicielami - brzmi nieźle. No i David Finch to świetny ilustrator. Jednak po historii nie spodziewam się przesadnie dobrego scenariusza, chociaż może z okazji jubileuszowych numerów Marvel się jednak postarał?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kujaw


"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Nightrain


Valar Morghulis

Johnny Napalm

Ok, coś namieszałem. :P
Czy ktoś z Was zaopatrzył się w ten tytuł? Podejrzewam po fanarcie, że zrobił to Franek, być może jeszcze ktoś. Śmiało, poczęstujcie ludzi recenzją, lub chociaż skromnym opisem - plusów i minusów komiksu.
Rado, dzięki za opis niektórych ciekawych tytułów. Same nazwy niekiedy mało mi mówiły, a to co zapodałeś zawsze pomoże przy wyborze albumów do kupienia.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Nie ma sprawy. A co do Dissasembled to ja w sumie nie polecam, jeśli nie jesteś mega fanem mścicieli i nie musisz mieć absolutnie wszystkiego co z nimi związane. Nie jest to jakaś porywająca historia, ten cały dramat z rozbiciem drużyny robiony trochę na siłę jak dla mnie. Do tego, żeby w pełni docenić ten komiks, to trzeba trochę znać poprzednie (i z tego co wiem także kolejne) przygody Avengers. Cztery dychy można jakoś lepiej spożytkować.

Mimo wszystko, plus to na pewno rysunki, dość znaczące wydarzenia w światku Avengers (np. śmierć co najmniej jednego członka drużyny), no i zapewne dodatki.

Kiedyś, w Mega Marvel, była historia z mścicielami pt. "Ex post facto". Moim zdaniem ten staruszek od Semica jest lepszy. I to dwa razy co najmniej.

franek

Na okładce jest napisane Brian Finch a więc nie wina Johnny`ego. Co do samego komiksu to ja polecam. Komiks czyta się naprawdę szybko. Akcja jest świetna i dobrze narysowana. Trochę zbyt na siłę ta epickość i pompatyczność jak w filmach Michaela Bay`a ale mimo wszystko jest fajnie, choć muszę przyznać że trochę przewidywalny. Za to emocje są bardzo dobrze pokazane zarówno podczas walk jak i końcowego pożegnania Avengers, czuć to co czują bohaterowie, polecam gorąco :D


Show Must Go On!!!