Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Star Wars

Zaczęty przez Altair, 16 Sierpień 2009, 23:34:26

franek

#30
Mnie osobiście się film podoba (wszystkie części) Stara Trylogia to największy klasyk w historii kina. Wychowałem się na tym filmie.
Najpierw był Film
później film z dźwiękiem
film kolorowy
i Gwiezdne Wojny
:) ;) :D ;D :o 8) ::) 


Show Must Go On!!!

Mikoto

Te? Star Wars lubi?. Szczególnie Star? Trylogi? ;).

Mroczne Widmo - Przyjemny film. Wiadomo, ?e to ju? nie OT, ale i tak daje rad?. Mi?e dla oka efekty specjalne, spora liczba wszelkiej ma?ci kosmitów. Jest tutaj par? zapadaj?cych w pami?ci scen jak np. wy?cig ?cigaczy, akcja z ?odzi? podwodn?, czy wreszcie fina?owa walka. Z plusów warto te? wymienic fenomenalnego Liama Neesona w roli Qui-Gon Jinna. Ta postac mia?a w sobie co? wspania?ego, co sprawia?o, ?e nie mo?na by?o jej nie lubic. A? szkoda, ?e Lucas j? u?mierci?. Na plus zaliczam te? Jar Jara ( :P) ;D. Ja tam go od zawsze lubi?em i nigdy mi nie przeszkadza? ;).

8/10

Atak Klonów - Najs?absza cz??c ca?ej sagi. Przegi?ty do granic pod wzgl?dem czasu ekranowego w?tek mi?osny doszcz?tnie pogrzeba? ten film. Nawet Pi?kna Natalie Portman nie da?a rady niczego uratowac. AK broni si? tylko do?c ciekaw?, wielow?tkow? fabu?? i tematem muzycznym pod tytu?em Anakins Love Padme, czy jako? tak. Poza tym jest kiepsko.

5/10

Zemsta Sithów - Najlepsza z Nowej Trylogii. Oczywi?cie ma sporo b??dów i g?upot, no i bardzo szkoda zmarnowanego Grievousa, ale poza tym ogl?da si? bardzo dobrze. Jest mroczniej i powa?niej = jest lepiej ;). Warto te? wyró?nic wspania?y soundtrack. Williams spisa? si? na medal.

+8/10

Nowa Nadzieja - Wiadomo, klasyka. Du?e brawa za t? wspania??, spokojn?  atmosfer?, któr? uda?o si? Lucasowi stworzyc w tym filmie. Ogl?da si? wy?mienicie. ?wietne postaci, szczególnie Han Solo. Oczywi?cie niektóre sceny jak walka Vadera z Obi Wanem tr?caj? ju? dzisiaj myszk?, ale co tam. Chwa?a twórcom, ?e potrafili stworzyc wspania?e efekty specjalne w czasach, w których nie by?o jeszcze takich mo?liwo?ci jak obecnie.

+9/10

Imperium Kontratakuje

Najlepsza cz??c ca?ej sagi. Do?c mroczna, Vader to nareszcie badass, którego wszyscy kochaj?, a nie piesek Tarkina jak w ANH ;). W ogóle chyba ka?da scena z tego filmid?a jest ju? kultowa. Nie ma si? wi?c co rozpisywac.

10/10

Powrót Jedi - Godne zako?czenie wspania?ej sagi. Najwi?ksze brawa dla ludzi odpowiedzialnych za ,,o?ywienie''. Jabby. Mo?e nawet by?by najlepszy gdyby nie Ewoki. Do dzi? nie mog? prze?a?owac, ?e Lucas zrezygnowa? z Wookie'ch i wstawi? na ich miejsce jakie? wypierdki...

+9/10

franek

Szkoda że na DVD Lucas przerobił Oryginalną Trylogię bo to już nie ten sam film. Dzisiejsze pokolenie już nie ujrzy świetności Oryginalnych "Gwiezdnych Wojen",  "Imperium Kontratakuje" czy "Powrotu Jedi". Ja w sumie też jestem z tego dzisiejszego pokolenia, ale że mój wujek był fanem Star Wars miałem okazję obejrzeć Te naprawdę Oryginalną Trylogię na VHS z 1995.  ::)


Show Must Go On!!!

Mikoto

E, bez przesady, a? tak bardzo nie przerobili. Troch? CGI dodali, ale sztuczno?ci? i tak dalej wali na kilometr, wi?c dawny czar i tak jest ;). Chyba nawet Original Trilogy bez ?adnych zmian wysz?a u nas na DVD, ale niestety w jakiej? wersji limitowanej i teraz pozostaje tylko spiracic :-\. Pewnie kiedy? si? za to zabior?, bo te? mam ochot? zobaczyc Epizody IV-VI takimi ,,jakimi je Pan Bóg (a raczej Lucas ;)) stworzy?''.

Altair

Mikoto, apropo soundtracku... Jaki jest Twój ulubiony kawałek z całości? Main theme czy coś innego? Bo szczerze mówiąc dla mnie miażdży "Across the Stars". ;)

Mikoto

Chyba też najbardziej lubię Across the Stars. Bardzo dobry jest jeszcze Force Theme (uwielbiam takie patetyczne kawałki ;D) i Imperial March. Main Theme dawniej lubiłem, ale obecnie trochę mi się już przejadł ;). I jeszcze ta melodia w wiosce Evoków pod koniec Revenge of the Jedi też jest fajna. Tu akurat dobrze, że Lucas dokonał zmian, bo w starszej wersji były tam jakieś dziwne przyśpiewki Evoków ;).

Juby

Cytat: franek w 05 Sierpień  2011, 11:38:30
Szkoda że na DVD Lucas przerobił Oryginalną Trylogię bo to już nie ten sam film. Dzisiejsze pokolenie już nie ujrzy świetności Oryginalnych "Gwiezdnych Wojen",  "Imperium Kontratakuje" czy "Powrotu Jedi". Ja w sumie też jestem z tego dzisiejszego pokolenia, ale że mój wujek był fanem Star Wars miałem okazję obejrzeć Te naprawdę Oryginalną Trylogię na VHS z 1995.  ::)

Było takie wydanie VHS? Ja pierwszy widziałem na VHS z 1997 roku, które zawierało film po pierwszych przeróbkach (kiedy wyszły ponownie do kin) z dołączonym dokumentem co poprawili (były więc pokazane fragmenty scen przed odnowieniem). Oczywiście z napisami.

A moje ulubione tematy to ze starej trylogii właściwie wszystko, ale góruje "Imperial March", a z nowej najbardziej lubię fragmenty (nie pamiętam nazw, a nie chce mi się sprawdzać) z walki Obi-Wana z Anakinem i kiedy Imperator rzuca platformami w Yodę... "Across the Stars" jest najlepszym utworem z soundtracku AotC, ale nie wybija się do czołówki z całej serii...

franek

Juby, pierwsze wydanie na VHS w Polsce to 1992 ale tylko dla użytku wypożyczalni http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=2156
. Wersja z 95 (niebieska) http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=2457 to pierwsze wydanie dla kupujących.


Show Must Go On!!!

kelen

Panowie i Panie
Disney wykupiło Lucas Film, a pierwszą konsekwencją jest...
... STAR WARS EPISODE VII

Adriann

O kurde...jeśli to w 100% pewne to dość...kontrowersyjna informacja..

kelen

Zależy pod jakim względem. Ja też nie sądziłem, że w ogóle będzie siódmy epizod, jeśli o to chodzi. Swoją drogą, Lucas ma być tylko konsultantem przy filmie/filmach. Oddaje filmy w inne ręce.

Nagi Wonrz

Dobrze, że odsuwają Lucasa, nie wiadomo co by się zrodziło w jego główce. Niech se robią, ale konkurencję mają w 2015 dużą (JLA, Avengersi, choć to też Disney). Mam nadzieję, że powróci Hamill.

Hydro

Ludzie, to jest kolejna część GWIEZDNYCH WOJEN, jakieś tam JLA może im skoczyć.

Po przeczytaniu newsa szczena opadła na podłogę - aż do dzisiaj byłem przekonany że epizody VII - IX to mokre sny fanów SW, a tu proszę. Na początku myślałem że to będzie film animowany z Myszką Miki jako Skywalkerem czy coś : p A tu najprawdziwsza kontynuacja. Jeżeli się postarają, jeżeli film będzie chociaż d o b r y, to ja pierdziele, jest na co czekać! ;D
It's a funny world we live in.

Adriann

Z jednej strony patrząc na to co Lucas robił ostatnio ze Swoim uniwersum to się trochę ciesze że przejął to ktoś inny..ale z drugiej strony nie jestem pewien czy druga strona podoła aż tak wielkiemu wyzwaniu..
Uwielbiam Gwiezdne Wojny,mam nadzieję że nie spiepszą tego

Juby

Ju? s?ysza?em okre?lenia - "informacja filmowa dekady"! :o Nie s?dzi?em, ?e to kiedy? nast?pi, bo kolejne cz??ci prawd? mówi?c uwa?am za kompletnie zb?dne (Powrót Jedi znakomicie ko?czy t? kosmiczn? sag? i cho? nowa trylogia nie dorówna?a oryginalnej, to seri? uwa?am za dobr? - pr?dzej j? popsuj? ni? poprawi?). Jednak to ciekawy news, czekam na wi?cej informacji, które mo?e rozwiej? moje w?tpliwo?ci.

Ciekawi mnie te?, czy bez Lucasa jest szansa na wydanie przez Disney nowej wersji SW na Blu-ray z dost?pnymi wersjami filmów z ich oryginalnych lat (77',80',83')...