Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Black Adam

Zaczęty przez Rado, 25 Wrzesień 2014, 11:48:04

Rado

Jak wiadomo od pewnego czasu, Dwayne "The Rock" Johnson wcieli si? w posta? super z?oczy?cy Black Adama w filmie o kolejnym bohaterze ze stajni DC Comics - Shazamie (rola jeszcze nie obsadzona) zwanym kiedy? Kapitanem Marvelem. Nieoficjalne informacje podaj?, ?e film ma trafi? do kin w lipcu 2016 roku.

Nie jestem jakim? znawc? tych postaci, ale z pomoc? przysz?o jak zwykle Watch.Mojo.com, które, w swoich filmikach, z grubsza wyja?nia jaka jest geneza poszczególnego bohatera lub z?oczy?cy. Tak wi?c, filmik dotycz?cy postaci Black Adama:

Supervillain Origins: Black Adam

A poni?ej filmik z originem tego dobrego:

Superhero Origins: Shazam's Captain Marvel

Po tych filmikach wszystko powinno by? mniej wi?cej jasne, chocia? jak znam ?ycie, to twórcy filmowi mog? pój?? zupe?nie inna drog?.

Chyba rzadko si? zdarza dzisiaj, ?eby aktora na g?ównego antagonist? wybierali wcze?niej ni? aktora maj?cego si? wcieli? w rol? g?ównego bohatera. Niemniej jednak, je?li Johnson ma by? villainem, to dla mnie super i jednocze?nie niefajnie. Super - dlatego, ?e w rolach z?ych badassów, The Rock wypada zdecydowanie lepiej ni? w rolach kogokolwiek innego. Niefajnie - dlatego, ?e skoro ma by? z?oczy?c?, to pewnie wyst?pi prawdopodobnie tylko w jednym filmie, a ja chc? go widzie? na sta?e zadomowionym w filmowym uniwersum DC.

Jakkolwiek twórcy by sobie nie wymy?lili, to mam nadziej?, ?e ta rodzinka Marvel zostanie pomini?ta.


The Dream

Te? nie mia?em wielu styczno?ci z Shazamem. Oprócz tego, ?e epizodycznie pojawia? si? w niektórych komiksach o Supermanie, to znam go jeszcze z kreskówek Superman/Batman: Wrogowie publiczni i Superman/Shazam!: Return of Black Adam, z którego zamie?ci?e? krótki fragment. Niespecjalnie czekam na ten film, bo jako ?e scenarzyst? jest facet od Shreka i Alvina i wiewiórek, to pewnie Warner chce z tego zrobi? komedi? familijn?. Z jednej strony racja, bo jako? nie widz? Shazama w stylizacji a'la The Dark Knight czy Man of Steel. Z drugiej strony, ile jeszcze WB musi nakr?ci? komedii o superherosach, ?eby sobie u?wiadomi?, ?e nie za bardzo im to wychodzi? My?la?em, ?e klapa finansowa i artystyczna Green Lanterna by?a wystarczaj?c? nauczk?. Jak wida? nie. Na szcz??cie film o Shazamie nie b?dzie cz??ci? serii zapocz?tkowanej przez MoS i kontynuowanej przez BvS, wi?c ewentualna pora?ka nie powinna mocno wp?yn?? na inne produkcje z tej wytwórni. Oczywi?cie film i tak mam zamiar obejrze?, mo?e zostan? mile zaskoczony i wyjdzie z tego co? dobrego. Niemniej wola?bym, by Warner nakr?ci? kolejny mroczny i pos?pny film o jakim? bardziej powa?nym bohaterze, np. Aquamanie albo kim? w tym stylu.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.