Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Star Wars

Zaczęty przez Altair, 16 Sierpień 2009, 23:34:26

Altair

Mnie najbardziej urzekł pojedynek z Darthem Maulem,choć Obi Wan vs Anakin też niczego sobie ;)

CytatZrobienie długiego pojedynku z Dooku mogło być trudne ze względu na wiek Christophera Lee
Mamy XXI w. a co za tym idzie-dublerów i efekty specjalne ;)

Juby

Walki na miecze świetlne moim zdaniem nie są aż tak wążne w tej serii. Najlepsze akcje to bitwy, dlatego też nowa trylogia słabo wypada (poza finałową bitwą w II epizodzie, nie ma tam nic ciekawego).

Dla mnie najlepszą bitwą jest kosmiczna batalia nad Endorem w VI części, a później śnieżna bitwa z Imperium Kontratyakuje. A jaka jest wasza? ;)

Kadaver

Ja jednak wolę pojedynki na miecze świetlne.Z bitew też mi się najbardziej podobała batalia nad Endorem,ale na drugim miejscu postawiłbym finałową bitwę z Nowej Nadziei.

Juby

Cytat: Kadaver w 18 Sierpień  2009, 10:27:54
Ja jednak wolę pojedynki na miecze świetlne.Z bitew też mi się najbardziej podobała batalia nad Endorem,ale na drugim miejscu postawiłbym finałową bitwę z Nowej Nadziei.

Ta w Nowej nadziei jest u mnie na 3 miejscu. Wolę tą z Imperium ze względu na to, że rebelia ją przegrywa, i jest ona bardzo fajnie pokazana (te okopy, z których strzelają rebelianci ;D).

A pojedynki na miecze świetlne, często są przeładowywane, więc ja zdecydowanie wolę bitwy.

Kadaver

O pojedynkach ze starej trylogii trudno powiedzieć,że są przeładowane(zwłaszcza o walce Vadera z ObiWanem na pokładzie Gwiazdy Śmierci).

Juby

Cytat: Kadaver w 18 Sierpień  2009, 12:58:27
O pojedynkach ze starej trylogii trudno powiedzieć,że są przeładowane(zwłaszcza o walce Vadera z ObiWanem na pokładzie Gwiazdy Śmierci).

Pojedynki w części V i VI są dobre, ale ten rzeczywiście jest strasznie drętwy... I to kolejny powód dlaczego wolę bitwy. ;D

Kadaver

To dlatego,że Alec Guiness miał już wówczas 63 lata.

Filer

Nie, to dlatego, że w 'nadziei' miecze były wykonane z listewek, które uniemożliwiały chociażby silne uderzenie.


Nie, nie mam na to dowodów.

Kadaver

To może też,ale po 60-tce jednak trudno wykonywać takie salta i skoki,jakie robił Luke w Imperium i Powrocie.

Gieferg

Jak już jestesmy przy walce Obi Wana z Vaderem, to co powiecie o tym:

http://www.youtube.com/watch?v=H6ldJJanD4c

I przy okazji:

http://www.youtube.com/watch?v=KGVw9oPK3to - czekamy minutkę i co widzimy?

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Huntersky

Stare Warsy to zdecydowanie filmy mojego życia. Starą Trylogię widziałem kilkadziesiąt razy - dosłownie. :) Normalnie wstydzę się, że nie mam jej jeszcze na DVD, chociaż na VHS mam całą sagę oprócz Zemsty. Klasyka, cud, miód, łorzeszki, kotlety schabowe i lody śmietankowe z makdonalda.
Ocenki:
A New Hope - 10/10
Empire Strikes Back - 11/10
Return of the Jedi - 10/10

..no i te nowsze...

The Phantom Menace - 6/10
Attack of the Clones - 6/10
Revenge of the Sith - 9/10

Co mnie wkurza w nowej trylogii? Miejscami infantylność, godne pożałowania wątki, brak konsekwencji w budowaniu świata...ale mimo wszystko obejrzeć można, choć Klasycznej może lizać bierzniki. Ale druga połowa RotS-a jest idealna.

Wiecie czego szkoda? Że filmy ograniczone są tylko do dwóch trylogii. Wyobraźcie sobie jakiś spin-off, czarny kryminał mający miejsce w starej republice... Dobre, nie?
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Kadaver

Lucas szykuje serial.

Altair

CytatAle druga połowa RotS-a jest idealna
Scena,w której Anakin zapala miecz przy padawanach do dziś przyprawia mnie o ciary na plecach... :) I ta muzyka... i klimat,majstersztyk. Tak nowa trylogia powinna wyglądać od Episode I :)

Juby

Jak dla mnie w Zemście Sithów najbardziej klimatyczną sceną jest ta na pokładzie Gwiezdnego Niszczyciela, kiedy Vader podchodzi do Imperatora, oglądającego budowę Gwiazdy Śmierci. Nawet Genrała Tarkina zrobili identycznego (tyle, że 17 lat młodszego :D), ciekawe, czy to był tak podobny aktor, czy kaskader z komputerowo zmienioną głową. ;D

Kadaver

Był to tak podobnie ucharakteryzowany aktor-Wayne Pygram.