Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Sport

Zaczęty przez Leon Kennedy, 21 Styczeń 2008, 16:29:40

Leon Kennedy

Osobiście mam nadzieję na finał Italia vs Portugalia! Hehe kto by na taki finał stawiał... Piłka to piękny sport.

Altair

Wygra i tak Hiszpania! Espana 4ever!

Funky

#452
A ja po tym jak Polska odpad?a to ca?kowicie odpu?ci?em sobie Euro. Ju? za du?o tego szumu i plastikowej tandety komercjalnej imprezy. Tak samo strasznie irytuje mnie ''Liga Miszczów'' ze swoim strasznie nadmuchanym klimatem. Jedynie Lig? Europejsk? troszeczk? bardziej toleruje i mo?na tam czasami zobaczy? ekipy z ciekawym ?yciem kibicowskim. Against Modern Football! 8)

http://lechia.net/index.php?option=com_content&view=article&id=5569:fuck-euro-czy-swieto-kibicow&catid=55:euro2012&Itemid=108 Ciekawy artyku? i niestety nast?pstwa Euro mog? by? fatalne dla ruchu kibicowskiego :(

Hydro

Finał - Niemcy vs. Hiszpania. Wspomnicie moje słowa :D
It's a funny world we live in.

Altair

Hydro, ja myślę identycznie.

Leon Kennedy

Ja na pewno twoich słów nie wspomnę, Hydro :D. Jak już wszystkim wiadomo w wielkim finale Hiszpania zmierzy się z Italią ;D. Trzeba tutaj dodać piekielnie silną Italią. W końcu wczoraj z Niemcami zagrali swój najlepszy mecz na tym turnieju, a świetny Balotelli najlepszy mecz w kadrze ( co ciekawe jego cztery gole strzelone w kadrze padły u nas w Polsce ), zresztą każdy spisał się wyśmienicie! Czy to obrońcy ( Chiellini , Barzagli ) czy pomocnicy ( genialny Pirlo, świetny Montolivo ) i napad ( Cassano i Piotruś Pan ). Italia znów odnosi sukces w cieniu afery korupcyjne, ale komu jak komu im się należy, bo na tym turnieju potrafią porwać swoją grą jak nikt ;D

Johnny Napalm

CytatFinał - Niemcy vs. Hiszpania. Wspomnicie moje słowa :D
CytatHydro, ja myślę identycznie.
I co? Zatkało kakao! Italia!!! Zawsze lubiłem Włochów, szkoda mi jedynie tego, że nie z Portugalią przyjdzie im grać w Kijowie.
BTW, ciekawostka - tak jak my Polacy w naszym hymnie nawiązujemy do Włoch, tak i oni w swoim nawiązują do Polaków. Jak ich więc nie lubić, szczególnie, że mieszkamy od siebie dosyć daleko, a dobry sąsiad to taki z którym nie mieszka się ściana w ścianę - granice, jak kto woli.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Hydro

Oczywiście nawet nie zamierzam sprzeczać się co do tego, kto powinien był wygrać mecz półfinałowy. Niemcy widocznie byli zbyt pewni siebie, odpuścili, a Włosi to wykorzystali i wyszło jak wyszło.

Co nie zmienia faktu, że jestem za Hiszpanią ;)
It's a funny world we live in.

Johnny Napalm

CytatCo nie zmienia faktu, że jestem za Hiszpanią ;)
Hydro, ty wróżu! Normalnie wróżbita Maciej z ciebie, powiedz tylko jeszcze kto poprowadzi Polską reprezentacje i czy wyjdzie ona z grupy?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

lady_ozzy

Wg mnie najodpowiedniejszym kandydatem na selekcjonera jest Piotr Nowak... obyty w ?wiecie, z umiej?tno?ciami i do?wiadczeniem w prowadzeniu reprezentacji... Ale w?tpi?, ?eby to wypali?o... i 'Endless Summer' wybierze Fornalika. Niew?tpliwie ma talent ale w opinii wielu zbyt mi?kki jak na prowadzenie dru?yny z?o?onej z graczy, którzy na co dzie? trenowani s? przez wielkie autorytety ?wiatowej pi?ki... a kilku takich mamy. Innym 'Moim' kandydatem jest Pan Henryk Kasperczak. Równie? ogromne do?wiadczenie i sukcesy z reprezentacjami. Jednak ostatnio troche mu nie sz?o... Natomiast mam nadziej?, ?e nie b?dzie to nikt z dwójki Orest Lenczyk, Maciej Skor?a.
A prawda jest taka, ?e gdyby Lato nie by? pod tak? presj?... ju? dawno selekcjonerem zosta?by jego bff Stefan (u21) Majewski...
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Leon Kennedy

Nowak może być całkiem niezłym wyborem. Mistrzostwa Europy już za nami. Musze przyznać, że Polska i Ukraina spisały się na medal jeżeli idzie o przygotowanie turnieju. Szkoda, że sportowo było trochę inaczej. Dumny jestem z postawy mojej ukochanej reprezentacji Włoch , która poniosła sromotną porażkę w finale. Widać było jak na dłoni trudy tego turnieju i do tego wszystkiego doszła jeszcze kontuzja Motty i gra w dziesięciu... Jednak Prandelli i chłopacy zrobili coś czego nikt im nie wróżył przed turniejem. Wielka brawa!!

lady_ozzy

Nic dodać, nic ująć Leon =)
A finał powinien pokazać pewnemu Panu Franciszkowi o co w piłce chodzi... Włosi pokazali jak wygląda gra dwoma napastnikami... Natomiast Hiszpanie, jak grać nie mając nawet jednego...
Jedyny żal, że to już koniec...

P.S.
Również kibicowałam Włochom =)
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

jakura

Trochę już o tym pisałem w temacie Bat Martial Arts, ale że obiecałem trenerowi trochę reklamy, to powtórzę to jeszcze tutaj: od września w Poznaniu, na ul. 28 czerwca ruszają znów treningi Defendu. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu (2x grupa początkująca i 1x parter) na terenie siłowni Hulk zazwyczaj w godzinach 20 - 21.30. Treningi obejmują na ogół:
a) 30 min. intensywnej rozgrzewki (ćwiczenia wydolnościowe, wytrzymałościowe i trochę siłowych)
b) 30 min. treningu walki w stójce z wykorzystaniem pacek, tarcz, kasków
c) 30 min. tzw. "patentów", czyli różnych brudnych chwytów, duszeń itp.
Do tego dochodzą sparingi.
Cechy treningów:
a) bardzo duża intensywność
b) treningi "na ostro" - nie klepiemy się, chodzi o jak najwierniejsze oddanie ulicznych realiów: jeżeli ktoś nie trzyma dobrze gardy to dostanie w pysk i będzie miał problem (i nauczy się trzymać ręce wysoko;)
c) dużo sparingów i scenek sytuacyjnych, np. 2 na 1, walka na dyskotece, po obaleniu itp.
d) większość technik oparta jest na podobnym mechanizmie działania, przez co postępy są szybko zauważalne
e) wyrabianie w sobie cechy przydatnych w prawdziwej walce: agresji, determinacji, pewności siebie
f) świetna atmosfera
g) z czasem możliwość chodzenia na grupę zaawansowaną i robienia za żywy worek treningowy:P

Warto zabierać ze sobą rękawice (mogą być także grapplingowe), ochraniacze na szczęki, golenie i krocze - kontuzje nie zdarzają się wprawdzie często, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże:) Nie ćwiczymy w kimonach i na boso, więc wystarczy zwykły strój na hale. 

Cena to dotąd 120 zł. za miesiąc, choć przy dużej liczbie chętnych zostanie ona prawdopodobnie obniżona do 100 zł. Do tego dochodzi kilka różnych szkoleń dodatkowych (interwencje, walka nożem/kijem, treningi dla ekip spoza Poznania oraz strzeleckie) - organizowanych zazwyczaj w weekendy.
Sekcja ma także swoje koszulki i bluzy z polaru z logiem Defendu.

Do tematu wrócę w 2 połowie sierpnia, kiedy już będę znał nowe szczegóły odnośnie treningów. W razie pytań chętnie odpowiem.
Strona internetowa sekcji to: http://www.defendu.pl/
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

franek

Fajne że ludzie są zainteresowani sztukami walki, wydaje się że nikt mnie nie napadnie, umiem się bić a tu się zdarzy sytuacja i lipa, wiem z własnych doświadczeń :P. Ja trenuję Karate i polecam bo jak każda sztuka walki oprócz samej walki uczy dyscypliny, szacunku i wyrabia naszą kondycję. Ja chodziłem od stycznia do maja (potem przerwałem bo złamałem rękę) i w tym okresie sam byłem zszokowany że moja kondycja zauważalnie się poprawiła. Naprawdę polecam sztuki walki ;)


Show Must Go On!!!

jakura

Jeśli chodzi o przetrwanie na ulicy, to pozwolę sobie zacytować faceta, który dał mi parę lekcji na wakacjach, gdy miałem jakieś 6 lat: "najważniejsze są szybkie nogi" :D
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.