Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman v Superman: Dawn of Justice.

Zaczęty przez b.p., 21 Lipiec 2013, 01:13:07

RemiRose

Cytat: kelen w 30 Lipiec  2014, 18:39:13
1. Pokaza? batsygna?.
2. Pokaza? Batmana
3. Pokaza? Batmana w zbroi z The Dark Knight Returns
4. Pokaza? w jednym uj?ciu Supermana i Batmana.

To s? wystarczaj?ce powody, dla których ten teaser jest wyj?tkowy.
Szanuje Twoje zdanie, ale na mnie, jako? nie zrobi?o to wra?enia. Jedyne co wzbudzi?o we mnie pozytywne emocje to klimat i zbroja z TDKR, poniewa? komiks ten bardzo lubi?. Nie wiem, mo?e mia?em zbyt wielkie oczekiwania.

Cytat: kelen w 30 Lipiec  2014, 18:39:13
Pojawienie si? Zacka, Bena, Henry'ego i Gal by?o bardzo mi?ym akcentem, czasu na rozmowy po prostu nie by?o. Jak zapewne s?ysza?e? w wypowiedzi Snydera, jeszcze dzie? wcze?niej kr?cili i tego samego dnia wracali na plan filmowy.
Jasne, mo?na to potraktowa? jako mi?y akcent, ale troch? irytuje mnie opinia, jak wielkim punktem programu byli i jak bardzo, DC wygra?o SDCC. Jak dla mnie DC i Marvel zawiedli. Zw?aszcza boli fakt, ?e zarówno DC jak i Marvel niedawno og?osili, daty swoich nast?pnych filmów, ale nikt nic oficjalnie nie potwierdzi? i to mnie najbardziej zabola?o. Bo w sumie w kwestii premier, wiemy nadal tyle co przed SDCC, czyli prawie nic.
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

The Dream

W kwestii tego, że WB/DC pozamiatało na Comic-Conie, to oczywiście chodzi o to, że niby nic nie pokazali, a ludzie i tak mieli mega-podnietę. :D Tym wygrali, że pokazali mało, ale odbiło się to echem w mediach. Ja sam nie interesowałem się tym, co było na CC, ale teaser BvS sam do mnie dotarł - nie musiałem go szukać, bo na jaką stronę w internecie nie wszedłem, podtykano mi go pod sam nos. Teaser wyjątkowy, bo w końcu widzimy eSa i Gacka koło siebie. Było tak w komiksach, było w kreskówkach. W filmie aktorskim - nigdy. Więc jest szał. :D
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

LelekPL

Cytat: RemiRose w 30 Lipiec  2014, 17:58:58
Stworzył różnorodne uniwersum filmowe, w którym jest miejsce dla rozrywkowego Iron Mana, ale i Capa utrzymanego w konwencji thrillera szpiegowskiego.

Ten cały "thriller" szpiegowski to jednak, umówmy się, tylko taki marketingowy bełkot, który łykali wszyscy młodzi internetowi krytycy filmowi. Thrillera to tam nie było, po prostu film akcji z elementami szpiegostwa. Nadal był to głównie film o absurdalnych wątkach i wielkich scenach akcji i wybuchach, gdzie ponownie "cały świat" jest zagrożony. Zero napięcia i suspensu, bo wszystkie wątki są równie przewidywalne jak w każdym kolejnym filmie Marvela. Także solidne kino akcji? Tak. Thriller szpiegowski? Nie.

To jest dla niektórych zaleta, a dla mnie wada filmów Marvela, że właśnie ja nie dostrzegam różnicy między nimi, jakiejś autorskiej wizji. Wszystkie są komediowymi filmami akcji. Dosłownie wszystkie. Chyba tak bardzo lubię niedocenianego Incredible Hulka bo miał tego w sobie chyba najmniej, przez co wydawał się nieco inny.

Co do teasera, to zgadzam się z kimś z tego forum, kto powiedział, że jest on chyba nakręcony tylko pod Comic Con, i że takiej sceny, a przynajmniej dokładnie takiej samej, w filmie nie zobaczymy. Mam po prostu takie przeczucie.

Doctus

CytatTen ca?y "thriller" szpiegowski to jednak, umówmy si?, tylko taki marketingowy be?kot, który ?ykali wszyscy m?odzi internetowi krytycy filmowi.

Te? ?mieszy mnie nazywanie filmów Marvela thrillerami. Ju? Iron Man 3 mia? by? "technologicznym thrillerem" a wyszed? film familijny i komediowy (a nie powiem, potencja? mia? na bycie najlepszym filmem z MCU). Co by nie mówi?, ze wszystkich komiksowych filmów najbli?ej miana thrillerów jest trylogia Nolana. Momentami do tego obrazka te? pasuje mi ostatni Wolverine Mangolda, który jest w moim osobistym rankingu jednym z najlepszych filmów na podstawie komiksów Marvela.

CytatTo jest dla niektórych zaleta, a dla mnie wada filmów Marvela, ?e w?a?nie ja nie dostrzegam ró?nicy mi?dzy nimi, jakiej? autorskiej wizji. Wszystkie s? komediowymi filmami akcji. Dos?ownie wszystkie. Chyba tak bardzo lubi? niedocenianego Incredible Hulka bo mia? tego w sobie chyba najmniej, przez co wydawa? si? nieco inny.

Nic dziwnego, bo The Incredible Hulk to najlepszy film obok wspominanego wcze?niej Captain America: Winter Soldier jaki zosta? stworzony pod szyldem Marvel Cinematic Universe. Winter Soldier od Hulka z Nortonem mia? o tyle trudniejsze zadanie, ?e zosta? stworzony w czasach rz?dów Disney'a i dostosowywanie ka?dego nowego filmu Marvela pod najm?odszych widzów i sprzeda? zabawek. Mimo to produkcja si? obroni?a i nie straci?a swojego klimatu na rzecz obecnej (mocno krzywdz?cej dla fanów) polityki Marvela. Na fanach si? jednak nie zarabia, tylko dzieciach i casualach, wi?c nie ma co si? dziwi? ?e jest tak a nie inaczej. Szans? na odkupienie Marvela w moich oczach by? film Wrighta, niestety Marvel z ka?dej swojej produkcji musi robi? kino familijne i wtr?ca? si? scenarzyst? do ich wizji, tak ?eby ka?dy film pasowa? do cukierkowej ca?o?ci. Dlatego licz? ?e DC b?dzie dobr? alternatyw? dla spaczonego w moich oczach MCU, i zaproponuje produkcje dla dojrzalszych widzów. Man of Steel pod tym k?tem mnie nie zawiód?, a po zmarginalizowaniu roli Goyera mo?e by? ju? tylko lepiej.


Leon Kennedy

CytatTak teaser jest okropnie... średni. Nie ma w nim nic wyjątkowego, dosłownie nic

Nic? Wystarczy Gacek i "Es", a od razu mamy pozamiatane :). Nawet przy takiej jakości.

Cytat
Nie rozumiem tego zachwytu nad tym filmikiem, a wrzaski, wiwaty fanów, znajdujących się na SDCC, podczas premiery, to lekka przesada.

Myślę, że gdybym tam był , to sam bym co nie co krzyknął... :D

LelekPL

@Doctus Ja jeszcze chc? zobaczy? co zrobi? z Guardiansami i Doctorem Strangem. Kompletnie nie znam tych postaci, ale s? to dwa tytu?y, które mog? si? ró?ni? od pozosta?ych.

Pierwszy jest na pewno najbardziej sci-fi z dotychczasowych. Jednak troch? martwi mnie ten ci?g?y akcent wszystkich recenzji na humor w tym filmie. Obawiam si?, ?e to kolejna komedia Marvela po prostu osadzona w kosmosie. Zako?czenie te? na pewno b?dzie dotyczy?o ko?ca ?wiata, albo jakiej? galaktyki. Szok...

Drugi natomiast póki co brzmi najciekawiej bo wyra?nie szukali kogo? z histori? robienia horrorów. Podobnie jak przy Ant-Manie szukali re?ysera z do?wiadczeniem z komedi? (znowu), tak tutaj mog? pomy?le? o czym? bardziej ryzykownym. W ko?cu jedna klapa finansowa by ich nie zniszczy?a na tym etapie, a wi?c mogliby zaryzykowa? z czym? przy robieniu Strange'a. Bo my?l?, ?e oni te? zdaj? sobie spraw?, ?e je?li nadal b?d? w kó?ko robili ten sam film, tylko z ró?nymi postaciami, to si? ludziom znudzi. Do tej pory strategicznie s? genialni, wi?c my?l?, ?e i na tak? ewentualno?? si? przygotowuj?.

Bless

Pewnie, ze wolalbym zeby DC pokazalo wiecej i wiecej i wiecej ! Ale ciesze sie ze pokazali cokolwiek :) a w tym przypadku jak podal kelen nawet sporo takze nie ma co narzekac i trzeba czekac. Co do panelu, to niestety rowniez musze przyznac ze ten Marvela bardziej mi sie podobal (byl zabawny po prostu:P)

Doctus

Cytat@Doctus Ja jeszcze chc? zobaczy? co zrobi? z Guardiansami i Doctorem Strangem. Kompletnie nie znam tych postaci, ale s? to dwa tytu?y, które mog? si? ró?ni? od pozosta?ych.
Stra?nicy (Galaktyki, nie Moore'a) b?d? typow? komedi?, jeszcze wi?ksz? ni? inne. Nawet scena po napisach która ostatnio wyciek?a ostatecznie nam to u?wiadamia. Kto? nazwa? ten film tera?niejszymi Star Wars, a ja przypuszczam ?e bli?ej tej produkcji b?dzie do (T)Raumschiff Surprise (ok?adka poni?ej, dla ?atwiejszej wizualizacji). Ja oczywi?cie rozumiem, ?e komu? mo?e si? to podoba?, mo?e si? ?wietnie bawi? na takich filmach (sam pewnie zapominaj?c ?e to produkcja z universum którym si? interesuje czerpa?bym z tego rozrywk?). Ja osobi?cie preferuje podej?cie do moich ulubionych postaci komiksowych na serio, i mimo ?e papierowego dorobku Guardians of Galaxy nie znam, to sprawdzi?em i wiem ?e w komiksach ta dru?yna nie jest wcale chodz?c? komedi?, a ma za sob? kilka znanych w fandomie tytu?ów. Dlatego te? szkoda mi, ?e filmowcy wybrali zupe?nie inny target. Celowanie w najm?odszych widzów, ograniczanie artystycznej swobody danych re?yserów, to kolejne powody dla których nie interesuj? si? w sposób szczególny tym co wypuszcza MCU. I nie uwa?am ?e to ?le, ?e to kl?ska, bo taktyka Marvela si? sprawdza, sprzedaje. Mówi? teraz o swoim w?asnym gu?cie i wymaganiach, dlatego te? ciesze si? ?e w DC panuje trend na powa?niejsz? stylistyk? i powszechna swoboda twórcza (nie wtr?canie si? ludziom od seriali do roboty i na odwrót). Z dzisiejszej perspektywy, musz? Ci równie? przyzna? racj? Lelek ?e rozdzielenie serialowego i filmowego ?wiata DC by?o dobr? decyzj? dla obu stron.



CytatNic? Wystarczy Gacek i "Es", a od razu mamy pozamiatane :). Nawet przy takiej jako?ci.
To kwestia takiej si?y marketingowej. Zastanówmy si? jednak, kto ma wi?kszy szacunek dla fanów - Marvel, którego reprezentanci zabawiali publiczno?? jak si? da i pokazali naprawd? konkretne rzeczy (nawet Brolin-niedosz?y Batmana w DoJ si? pojawi?), czy DC które pokaza?o krótki teaser i stwierdzi?o ?e och?ap wystarczy dla szarej masy która i tak b?dzie piszcze? przy zobaczeniu Batmana i Supermana w jednym kadrze? Snydera i ekip? mo?na jednak usprawiedliwi? faktem, ?e nie mieli zbytnio czasu na jak?? wi?ksz? prezentacj?, bo ledwo si? urwali z planu ?eby si? pokaza? na konwencie. A materia? którzy pokazali pewnie i tak by? robiony na chybcika, wi?c nie chc? mi si? te? wierzy? ?e pojawi si? w filmie.

Q

Cytat: Doctus w 31 Lipiec  2014, 16:22:07
To kwestia takiej siły marketingowej. Zastanówmy się jednak, kto ma większy szacunek dla fanów - Marvel, którego reprezentanci zabawiali publiczność jak się da i pokazali naprawdę konkretne rzeczy (nawet Brolin-niedoszły Batmana w DoJ się pojawił), czy DC które pokazało krótki teaser i stwierdziło że ochłap wystarczy dla szarej masy która i tak będzie piszczeć przy zobaczeniu Batmana i Supermana w jednym kadrze? Snydera i ekipę można jednak usprawiedliwić faktem, że nie mieli zbytnio czasu na jakąś większą prezentację, bo ledwo się urwali z planu żeby się pokazać na konwencie. A materiał którzy pokazali pewnie i tak był robiony na chybcika, więc nie chcę mi się też wierzyć że pojawi się w filmie.
Porównując panele"Avengers: Age of Ultron" i "BvS" należy pamiętać, że film Marvela wchodzi do kina już w przyszłym roku, ale Batman i Superman zadebiutują rok później. Czyli za rok na SDCC ekipa Snydera powinna dostać oddzielny panel i dopiero zabawią publiczność.

WB wiele rzeczy udaje się utrzymać w tajemnicy, a nawet jeśli coś wiemy to jeszcze tego oficjalnie nie potwierdzają. Potwierdzają się więc wcześniejsze opinie oraz fakt, że niektóre studia filmowe rezygnują z SDCC, gdyż sukces tam i zadowolenie fanów, wcale przy tak wielkich produkcjach nie musi oznaczać sukcesu w kinach.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Johnny Napalm

Cytat: Q w 31 Lipiec  2014, 16:48:40
(...)Batman i Superman zadebiutują rok później. Czyli za rok na SDCC ekipa Snydera powinna dostać oddzielny panel i dopiero zabawią publiczność.

Dokładnie. Już teraz chciałbyś wiedzieć więcej? Zepsujesz tylko sobie zabawę. :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Myster M

Cały rok czekania. :-\ Straszna tortura. Będę odliczać dni w kalendarzu i wierzyć, że do tamtego czasu, wstawią jakieś fajne zdjęcia.

Leon Kennedy

CytatTo kwestia takiej siły marketingowej.

Mam ją gdzięś, to Batman i Superman, a mi to w zupełności wystarcza ;)

Cytat
Zastanówmy się jednak, kto ma większy szacunek dla fanów - Marvel, którego reprezentanci zabawiali publiczność jak się da i pokazali naprawdę konkretne rzeczy

Marvel jest już konkretnie rozkręcony, a DC tak naprawdę dopiero startuje.

Cytat
czy DC które pokazało krótki teaser i stwierdziło że ochłap wystarczy dla szarej masy która i tak będzie piszczeć przy zobaczeniu Batmana i Supermana w jednym kadrze?

Ja myślę, że Snyder i cała ekipa bardzo chcieli coś nam pokazać, tak od nich dla nas. I w sumie na tyle od premiery i niezapowiedziani i tak pokazali wystarczającą dużo.

Doctus

CytatMam ją gdzięś, to Batman i Superman, a mi to w zupełności wystarcza

No właśnie. O tej sile marketingowej mówię ;D


Juby

Przede wszystkim - I TOLD YA!

1) Przesunięcie premiery podkreśla w jak korzystnej sytuacji jest Marvel i jakie z WB/DC cieniasy. Chcieli podpieprzyć Disneyowi datę premiery i spektakularnie im się nie udało. Po świetnych wynikach drugiego Capa i Strażników Warner wiedział, że zagrożenie ze strony Capa3 jest realne, a jak już nie raz twierdziłem, BvS będzie gotowy wcześniej i przesunięcie jego premiery o 10 miesięcy było zbędne.

2) Po tym jak w tym roku żaden wakacyjny szlagier nie może przebić wyników Lego i Capa2 wprowadzenie potencjalnie największego hitu roku w marcu to dobra decyzja. Wprawdzie marzec 2016 roku wygląda na mocny ale BvS może wypracować tam dużo lepszy wynik niż gdyby startował razem z Capem.

3) Czyli obejrzę film 6 tygodni wcześniej? Mnie to pasi.


Nowe daty filmów DCCU wydają się dożo lepsze od wcześniej wyciekłej rozpiski. 23 czerwiec 2017 to będzie JLA!


Obecnie tak widzę potencjalne wyniki otwarcia tych filmów:
Batman v Superman - $160 mln
Captain America 3 - $120 mln

LelekPL

#389
Po pierwsze, umówmy się, Warner nie "wystraszył się" Marvela. Chyba każdy wie, ze pierwszy weekend wygrałby BvS i to nieważne czy byłby dobry czy tragiczny. Potem oczywiście dużo zależałoby od jakości obu filmów, ale pierwszy weekend BvS wygrałby z łatwością.

Warner natomiast poszedł po rozum do głowy. Bo tak naprawdę, w tym pojedynku nie byłoby "zwycięzcy". Byliby tylko dwaj przegrani, bo oba filmy podkradłyby by sobie tą samą demografię i widownię. Kompletny idiotyzm, aby wypuszczać te dwa filmy w tym samym czasie.

No i zgadzam się z Jubym, że obecnie marzec jest już praktycznie nieoficjalnym początkiem filmowego "lata". Właściwie, co sezon wydaje mi się, że to "lato" się przesuwa i przesuwa bliżej początku roku, głównie ze względu na coroczny przyrost tych wielkich produkcji sensacyjno-przygodowych. Obecnie jest ich wręcz za dużo. Także, koniec marca to nie jest taka zła pora i z wielkim hukiem BvS rozpocznie sezon filmowy w 2016 roku.

Post Merge: 07 Sierpień  2014, 15:29:11

Btw. czy ktoś wie czy BvS będzie również kręcony na lokacji gdzieś w Azji?