Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 Luty 2008, 18:51:32

Zatrakus

Batman powalający Talona- rewelacyjny. Co się tyczy Jokera- ten fiolet podkreślający policzki wypadł trochę dziwacznie. Mimo to, obie prace wyglądają wspaniale.
Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże.

Wayne&Pennyworth:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1280.0

Jastrzębie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1293.0

BlackBat

Coś ode mnie po dłuższej przerwie. Fajnie z powrotem spróbować zabawy z tuszem :) Moim zdaniem nadal używam trochę za dużo czerni, ale to się wyrobi ;)

"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Johnny Napalm

Cholera, no no... bardzo profesjonalna praca, BlackBat. Miło się ogląda twoje arty.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

BlackBat

Serdeczne dzięki, jeszcze sporo muszę dopracować ale cieszę się, że efekty mojej pracy się podobają :)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


franek

Właśnie zamierzam zacząć zabawę z tuszem, i mam takie pytanie. Jeśli nakładam tusz na kartkę komiksu to czy tym tuszem robić tylko postacie, czy tło i ramki kadru też? Wiem że mogę jak chcę ale chodzi mi o to jak robią profesjonaliści... Z góry dzięki za odpowiedź ;)


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Wydaję mi się, że tzw. profesjonaliści robili kiedyś całość tuszem - łącznie z chmurkami, bo zwyczajnie było to widoczne - np TEX w Szablozębnym. Chmurki nie były mega regularne i ich linia lekko drgała. Miało to swoje zalety, bo żywa linia jest czymś co przyciąga oko. No i teraz wiele osób chciałoby osiągać podobny efekt rysując na kompie tym swoim rysikiem. Ha, wszystkich nie da się zadowolić.
Tło wielu rysowników, co pewnie zauważyłeś kupując nowe Marvele jak i DC, no po prostu robi je na kompie. Także rysownik skupia się na postaciach, a przedmioty rysuje tylko wtedy, gdy wchodzą w jakiś kontakt z ludźmi.
Radziłbym ci jednak chmurki, a na pewno teksty, robić na komputerze po zeskanowaniu rysunków. Zawsze masz jakieś zabezpieczenie przed rozlanym tuszem.

Ja postaram się - ale nic nie obiecuję - zrobić na MFKiG w Łodzi swoją wersję przynajmniej jednej z części Ostatnich Łowów Kravena w wersji zalatującej millerowskim Sin City - czyt. czarno-białe rysunki z punktowymi kolorami.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

#1311
Dzięki wielkie za konkretną odpowiedź ;)

EDIT:

Takie tam na kolanie na szybko zrobione. Na początku to miał być Bizarro Batman czy jak kto woli Batzarro ale nie wyszło więc przerobiłem na pijanego Batsa. Tło dorysowałem w kilka sekund żeby tylko było, skupcie się na postaci



PS wcale nie ma za dużej stopy tylko to jest cień, ale nie pomyślałem i zamiast tylko zakreskować to zamalowałem i tak wyszło  :-\


Show Must Go On!!!

Kujaw

#1312

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

RemiRose

Kujaw ten Venom jest po prostu cudowny.  :o
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

franek

Zajebisty O.o Ale czy Venom miał szpony? Nie wiem czemu ja rysuję komiksy jak jestem takim beztalenciem przy was a wy tak profesjonalne prace macie i nikt z was nigdy nie chciał narysować komiksu? Powinniście spróbować ;)


Show Must Go On!!!

Bless

True True, za Venoma pełen szacunek :D

Nightrain

Cytat: franek w 08 Wrzesień  2013, 19:33:53Nie wiem czemu ja rysuję komiksy jak jestem takim beztalenciem przy was a wy tak profesjonalne prace macie i nikt z was nigdy nie chciał narysować komiksu?
Ja profesjonalistą nie jestem, mój artyzm na razie raczkuje, ale spróbuję nakreślić odpowiedź
Cytat: franek w 10 Sierpień  2013, 19:14:51Freddie troszkę kulawy bo na kolanie
Cytat: franek w 01 Sierpień  2013, 11:37:33Bawiłem się markerem i taki na szybko wyszedł w niecałą godzinkę
Cytat: franek w 02 Wrzesień  2013, 08:44:07Takie tam na kolanie na szybko zrobione
Podczas gdy Kujaw wspominał, że nad swoimi pracami spędza niekiedy kilka dni...
U mnie to jest tak, że się do tego po prostu nie nadaję. Nie potrafię wcisnąć czegoś w kadr, tym bardziej nie narysuję rysunku, który ograniczę później liniami. Too soon, man. No i cóż, karta A3 jest trochę na to za mała, a większych formatów się boję. Boję się samego A3, bo wtedy można zawalić anatomię, bo wtedy patrzysz na tą część rysunku wyżej pod większym kątem i w ogóle.
Kujaw, super art. Trochę dziwny anatomicznie, no ale to twarz gra tu pierwsze skrzypce ;> Świetna jest po prostu.

Valar Morghulis

Johnny Napalm

Uuu... zielona flegma, cóż za choróbsko go dopadło?  :D Rysunek super, tylko jego prawa ręka mnie martwi, bo coś tam jest nie tak z anatomią - np przejście między karkiem od razu do ramienia. Ogólnie jednak całość wygląda spoko i nawet o Pajęczaku pomyślałeś. Ha! dobre!
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kujaw

Cytat: Johnny Napalm w 09 Wrzesień  2013, 11:19:15
np przejście między karkiem od razu do ramienia.

Jak to? To nie kark a mięsień kapturowy, który łączy się przecież z ramieniem :) Chyba, że prawa ręka w sensie z perspektywy widza? Ta ręka jest wyciągnięta, więc z tej perspektywy ramię jest bliżej karku.

Ale nic to, dzięki za opinie. :D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

franek

Okej teraz zrobione jak należy przy biurku i bez pośpiechu. Przed państwem Scarlet Spider :D



Mam nadzieję że się spodoba ;) Innej opcji nie przewiduję.


Show Must Go On!!!