Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Clash of the Titans

Zaczęty przez Kadaver, 10 Czerwiec 2009, 18:54:59

(A)nonim

Efekty specjalne dzisiaj sprawiają wrażenie kiczowatych, ale cała reszta? A tutaj nawet fabuła zapowiada się wtórnie i kiczowato.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Kadaver

Cytat: (A)nonim w 17 Listopad  2009, 13:53:04
Nie taki film jest klasyfikowany jako film z oszałamiającymi efektami specjalnymi. Tutaj dostałem rockowy teledysk
Czyli to jednak nie jest wersja pop,tylko rock.

Crane

Stary film to klasyk który może śmieszyć dzisiejszych widzów zapatrzonych w takie np. Transformers, ale ma niesamowicie wiele uroku i lubię do niego wracać gdy tylko jest okazja.

Trailer nowej wersji nie wyróżnia się totalnie niczym na tle reszty współczesnej papki, nawet jeśli jest ubrana w starożytne ciuszki.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

(A)nonim

Cytat: Kadaver w 17 Listopad  2009, 22:24:14
Czyli to jednak nie jest wersja pop,tylko rock.
Rock to w końcu też muzyka popularna.

O Crane dobrze prawi, polać mu.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Roy_v_beck

Nie zgodziłbym się. Uwielbiam stare filmy fantasy. Taki Excalibur z 1981 roku do dzisiaj wgniata mnie po prostu w fotel, ale Zmierzch Tytanów? Pamięć o nim przetrwała tylko dlatego, że był taki beznadziejny. Efekty to nawet w Godżillach lepsze były.

(A)nonim

Tak, to jest najgorszy film w historii, WSZYSCY go nienawidzą!
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Roy_v_beck

Wiesz, Plan 9 z kosmosu też wszyscy znają, nawet Lucas się nim inspirował, ale to nie znaczy że to dobry obraz, ani że w momencie premiery uważano go za fajny film. Nie mówię, że wszyscy go nienawidzą, ale nie wkładać mi tu chwastów między róże. W podobnym okresie powstały takie filmy jak Conan Barbarzyńca, Niekończąca się opowieść, czy nawet Nieśmiertelny, tak wyglądały dobre filmy fantasy w tamtych czasach, a przy nich przecież Zmierzch Tytanów to jak jakaś pół-amatorska produkcja wygląda.

Harvey Dent

Cytat: CraneStary film to klasyk który może śmieszyć dzisiejszych widzów zapatrzonych w takie np. Transformers, ale ma niesamowicie wiele uroku i lubię do niego wracać gdy tylko jest okazja.

Fajnie, że masz sentyment do tamtego filmu ale co to ma wspólnego z nowym "CotT"?

Cytat: Roy_v_beckPamięć o nim przetrwała tylko dlatego, że był taki beznadziejny.

Raczej dlatego, że jak na swoje czasy miał nowatorskie (chyba) i superrealistyczne efekty specjalne. Spielberg w "Jurassic Park" na początku chciał użyć tej techniki, ale "wynalazł" CGI.

Założe się, że wtedy też narzekano, że trailer nie ma klimatu i jest kiczowaty...

Crane

Cytat: Harvey Dent w 18 Listopad  2009, 10:19:59Fajnie, że masz sentyment do tamtego filmu ale co to ma wspólnego z nowym "CotT"?
To ty określiłeś go pierwszy jako kwintesencję kiczu, więc zadaj to pytanie sobie, nie mnie.

Nie mówię że nowe CotT będzie złym filmem, na pewno będzie na co popatrzeć a efekty zostaną do czasu premiery dopracowane, ale naprawdę, czym tu się zachwycać?

Szkoda że kino tak rzadko sięga po mitologię grecką, bo to materiał na wspaniałe filmy, a zamiast tego będzie naparzanka rodem z PS3.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

(A)nonim

#24
CytatWiesz, Plan 9 z kosmosu też wszyscy znają, nawet Lucas się nim inspirował, ale to nie znaczy że to dobry obraz, ani że w momencie premiery uważano go za fajny film. Nie mówię, że wszyscy go nienawidzą, ale nie wkładać mi tu chwastów między róże.
Ale przecież w chwili premiery ten film uważano za "fajny", sprzedał się też całkiem nieźle, dzisiaj zresztą też nie jest uważany za zły film, np. ty go nie lubisz, ok, ale nie gadaj jakichś bzdur o chwastach.
CytatW podobnym okresie powstały takie filmy jak Conan Barbarzyńca, Niekończąca się opowieść, czy nawet Nieśmiertelny
Ee, przecież każdy z tych trzech filmów jest zupełnie z innej bajki. Nie rozumiem jak można porównywać Niekończącą się Opowieść z Conanem.
Poza tym masz tylko jeden argument - kiepskie efekty specjalne.
CytatFajnie, że masz sentyment do tamtego filmu ale co to ma wspólnego z nowym "CotT"?
Chyba to:
CytatTrailer nowej wersji nie wyróżnia się totalnie niczym na tle reszty współczesnej papki, nawet jeśli jest ubrana w starożytne ciuszki.

CytatZałoże się, że wtedy też narzekano, że trailer nie ma klimatu i jest kiczowaty...
Tak, a za 30 lat ludzie uznają że 10.000 BC, Transformers 2 i 2012 to niesamowite dzieła...

Oczywiście nie mówię że już wszystko wiem i mam nadzieję że ten film mnie pozytywnie zaskoczy. Ale nie chce mi się tracić czasu na naparzanki rodem z PS3 jak to Crane fajnie określił.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Harvey Dent

Zauważ, że wiele wybitnych filmów w dniu swojej premiery była ostro krytykowana. Legenda tworzy się z czasem.

Cytat: (A)nonimTak, a za 30 lat ludzie uznają że 10.000 BC, Transformers 2 i 2012 to niesamowite dzieła...

Problem polega na tym, że ty widziałeś już setki filmów z praktycznie taką samą fabułą, np. "Dzień Niepodległości" to jest to samo co "2012", jednak nie zdziwiłbym się, gdyby człowiek urodzony w roku np. 2000 "Dnia Niepodległości" nie trawił ze względu na archaiczność, przez którą rozumie się efekty i reżyserię (np. dawno temu filmy były bardzo teatralne, a teraz są jak wideoklipy), a "2012" może będzie kiedyś uznawał za klasykę kina katastroficznego.

(A)nonim

CytatZauważ, że wiele wybitnych filmów w dniu swojej premiery była ostro krytykowana. Legenda tworzy się z czasem.
Dobra to gdybajmy dalej że ten film kiedyś będzie legendą. ::)
CytatProblem polega na tym, że ty widziałeś już setki filmów z praktycznie taką samą fabułą, np. "Dzień Niepodległości" to jest to samo co "2012", jednak nie zdziwiłbym się, gdyby człowiek urodzony w roku np. 2000 "Dnia Niepodległości" nie trawił ze względu na archaiczność, przez którą rozumie się efekty i reżyserię (np. dawno temu filmy były bardzo teatralne, a teraz są jak wideoklipy), a "2012" może będzie kiedyś uznawał za klasykę kina katastroficznego.
Ale ktoś nawet może uważać "Dzień Niepodległości" za klasykę kina katastroficznego, ten film i tak nie pozbędzie się idiotyzmów. One są ponadczasowe w odróżnieniu od świeżych i zajebistych efektów specjalnych. Podobnie z 2012, 10.000 BC i Transformers 2.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

B2Ka

Ten film nie może być legendą jednocześnie gdy jego pierwowzoór jest legendą, to chyba oczywiste. Poza tym ten film się nie zapowiada na legendę na miarę Blade Runnera. Szkoda, że mitologia grecka została strywializowana do poziomu naprzanki rodem z PS3 i wideoklipu z muzyką rockową. Hellenowie chyba się w grobach przewracają.

Kadaver

Cytat: B2Ka w 18 Listopad  2009, 20:28:42
Szkoda, że mitologia grecka została strywializowana
To żadna nowośc,wystarczy chociażby spojrzeć na włoskie filmy o Herculesie z lat 50-tych i 60-tych,albo na serial z Kevinem Sorbo.