Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Inception

Zaczęty przez LelekPL, 21 Marzec 2010, 18:40:37

RafBat

CytatTo nie tylko rewelacyjne kino rozrywkowe, ale także bardzo oryginalna fabuła, która przejdzie do historii kina jak wcześniej "Gwiezdne Wojny", "Łowca Androidów", czy też "Matrix", a może nawet je przebije.
Już sam ten tekst "każe" mi iść na ten film do kina. Akurat mam jeszcze jeden nie wykorzystany bilet do Multi...
A tak, swoją drogą naprawdę niezła recenzja Juby, gratuluje.

LelekPL

Cytat: Altair w 02 Sierpień  2010, 12:57:00
Air skoro tak widzisz swoją przyszłość to uważaj na hobbystyczne tłumaczenia filmów, jeżeli takowe chciałbyś umieszczać w sieci. W Polsce jest teraz burdel i Policja zamiast wziąć się za Piratów wzięła się za tłumaczy co uważam za lekki debilizm...

Spokojnie, DOBRE tłumaczenie, a takie mnie tylko interesuje, nie jest takie łatwe - to jest sporo stron, na których profesjonalny tłumacz musi poświęcić lwią część dnia. Do tego dochodzi tłumaczenie filmów dokumentalnych, które jak wiadomo często opierają się na fachowym słownictwie, które potem trzeba nie tylko sprawdzać w necie, ale i konsultować z odpowiednimi ludźmi. Na koniec poprawki i tzw. "proofreading". Uwierz mi, nie chciało by mi się tego wszystkiego robić "hobbystycznie". Na razie tłumaczę filmy, też DOBRZE, tylko po to aby mieć co pokazać potencjalnemu pracodawcy, bo bez doświadczenia jestem w kropce, a takimi przykładami może chociaż trochę pomogę szczęściu.
Zaznaczam słowo dobrze, bo aż mnie boli jak widzę te tłumaczenia z napi-projekt czy innych portali z napisami!

Wracając do tematu: tak, idźcie zobaczyć "Incepcję"...

Mr.G

Jordan, nie idźcie, ale KONIECZNIE idźcie.

Filmy właśnie tak powinny wyglądać. Pełny emocji owocującymi potężnymi dreszczami w czasie seansu. Nawet Hans Zimmer przeszedł samego siebie, szczególnie w utworze "Time".
Żadnych spoilerów ode mnie, jedynie zapewnienie o tym, że Incepcja jest filmem na miarę naszych czasów, jest tym, czym powinno być świetne emocjonujące kino.

Hydro

Tym filmem Nolan udowodni?, ?e jest po protu czym? wi?cej ni? zwyk?ym re?yserem. Id?c na film, mia?em ogromne oczekiwania, podsycane dodatkowo przez bd. dobre recenzje oraz trailery, spoty tv... itp. No i nie zawiod?em si? :) Pomys? na film -- naprawd? oryginalny. Plus dla Nolana. Aktorzy mogli zagra? lepiej, jednak na uwag? zas?uguje DiCaprio, Page i Gordon-Levitt (w pierwszej chwili jego pojawienia si? na ekranie, zastanowi?em si? czy to nie Ledger :P). Muzyka Zimmera, jak zwykle ?wietna. Nie wiem jak on to robi, ale jego muzyka w filmach praktycznie ZAWSZE jest ?wietna. O efektach specjalnych nie wspomn?, my?l? ?e maj? szans? na nominacj? do Oscara, a nawet na sam? statuetk?. Oraz scenografia, ma u mnie plusa, g?ównie za sceny w mie?cie, oraz sekwencje snów.

Jednak?e, Nolan nie wykorzysta? w pe?ni potencja?u SNÓW. Móg? troch? to ubarwi?, nie wiem, jednak?e i tak nie?le z tego wybrn??. No i efekty czasem przyciemniaj? fabu??. Po seansie zapami?ta?em 3, mo?e 4 imiona bohaterów :P

Tak czy owak, naprawd? bardzo dobry (mo?e nie ' najlepszy ') film. Szczerze polecam. Wr?cz nie mog? doczeka? si?, kiedy przeczytam scenariusz, który niebawem wejdzie do sieci. :)

Waha?em si? nad ósemk? i dziewi?tk?, no ale w ko?cu -- 9/10. A co mi tam :P
It's a funny world we live in.

Leon Kennedy


Hydro

I tak i tak zdania co do tego będą podzielone.

Ja jednak uważam że bączek się przewrócił, ponieważ dosłownie w ostatnich sekundach filmu można zauważyć że wpada on już w lekkie grania oraz wiruje coraz bardziej powoli.
It's a funny world we live in.

Leon Kennedy

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=71700

Niewykorzystany plakat i parę pytań do Nolana od fanów odnośnie fabuły...

Gieferg

CytatTym filmem Nolan udowodnił, że jest po protu czymś więcej niż zwykłym reżyserem.

To już udowodnił dawno temu Memento i Prestiżem. Incepcją udowodnił, że nawet jemu zdarzają się potknięcia :P
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Leon Kennedy

Jak każdemu, ale nie w tym przypadku ;)

Q

Cztery nominacje do Złotych Globów
w kategoriach:
NAJLEPSZY FILM (DRAMAT)
NAJLEPSZA REŻYSERIA - Christopher Nolan
NAJLEPSZY SCENARIUSZ - Christopher Nolan
NAJLEPSZA MUZYKA  - Hans Zimmer

Jak widać Nolan cały czas łączy sukcesy kasowe z uznaniem krytyków.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#25
Podchodziłem (po przypadku "Mrocznego Rycerza") bardzo pesymistycznie do nagród przyznawanych "Incepcji". Spodziewałem się, że otrzyma nominację tylko do 2 Globów (Reżyser, Scenariusz). Miła niespodzianka - liczę, że dostanie 3 (poza filmem), a minimum to 1 za scenariusz.

Posted on: 14 Grudzień  2010, 16:38:10

 Plakaty reklamujące film na Złote GLoby:











plus... http://www.nolanfans.com/forums/viewtopic.php?f=26&t=4070&start=100

 :D


LelekPL

Nominacje jak najbardziej zasłużone, ale nie ma mowy o przyznaniu mu nagród w innej kategorii, a niżeli muzyka. A i tu ma olbrzymią konkurencję w postaci The Social Network i Trona. Było co najmniej 5 filmów bardziej zasługujących na nagrody w tych kategoriach w tym roku, natomiast Globy po raz kolejny wydają się ślepe na filmy nie z wielkimi gwiazdami. The Tourist, Burlesque (ok, tego nie widziałem, ale chyba sobie daruję) czy Alicja w Krainie Czarów nominowane do czegokolwiek? Porażka

Juby

Po wyjściu z sali nie zapamiętałem nawet jednej nuty z The Social Network, więc jeśli tak mało wpadająca do mojego ucha muzyka wygra jakąś nagrodę z Incepcją to dopiero będzie porażka (Już wolę ost do Czarnego łabędzia). :P

A jak już mowa o Incepcji, to sądzę, że przy trzech nominacjach dla Nolana, nawet jeśli tak nie uważają to i tak przyznają mu, któregoś ze Złotych Globów (reżyser z niego młody, więc stawiam za scenariusz). A może będzie niespodzianka i tak jak przed rokiem Avatarowi podarują dwie najważniejsze nagrody.? ;)

LelekPL

Je?li Tobie muzyka z The Social Network nie wpada do ucha to nie znaczy, ?e b?dzie to tragedia, bo jednak wi?kszo?? osób uwielbia OST do tego filmu. Czarnego ?ab?dzia nie mam jak obejrze? to nie powiem czy lepszy jest od Incepcji czy Social Network.

Co do innych to w ?adnej nie jest faworytem: Film - The King's Speech i Social Network maj? najwi?ksze szanse, podobnie scenariusz. Je?li chodzi o re?ysera tu widz? furtk? szansy dla Nolana, bo Hooper jest ma?o znany co przeszkadza w globach, a Fincher i Aronofsky podobnie jak Nolan s? cz?sto usilnie pomijani

Juby

Czarny łabędź jest już w DVDscreenerze w sieci i choć nie jest on dla mnie lepszy od Incepcji, to i tak przebił The Social Network, w którym ludzie z nierealną szybkością rozmawiają ze sobą nie popełniając nigdy błędów (nie plączą im się języki?) i tak przegadane dwie godziny. :-\