Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

kelen

Nie wygląda na to, żeby była, ale to jedyna na jaką się natknąłem.

Altair

Czy dobrze rozumiem, że w nowym DCU, Joker wyciął sobie skórę i przymocował z powrotem do twarzy? Po coo???
Gad Demyt! Mocne to.

kelen

W pierwszym numerze Detective Comics #1 Dollmaker wyciął mu twarz i przybił do ściany. Kawałek potem został przejęty przez policje i wsadzony do "lodówki". Teraz clown po nią wrócił i dowiemy się co z nią zrobił, ale wygląda na to, że jest tak jak mówisz.

Ched

J. już niby kątem wystąpił, ale nowy imidż nie spotkał się z owacjami fanów -> http://robot6.comicbookresources.com/wp-content/uploads/2012/08/batgirl14a.jpg

Twórcy twierdzą, że nowy wygląd będzie znacznie lepszy i w ogóle od tego wystąpienia, no ale... uh.
Joker i twarz Jokera występujący osobno to dobry materiał na halloweenową opowiastkę, ale żeby na stałe...

Niech go ktoś z tą przyklajstrwaną mordą wrzuci do Lazarus Pita, może przyrośnie, gdzie jej miejsce.

A po co? Żeby był jeszcze bardziej upiorny niż przedtem, bo ktoś tu nie wie, gdzie leży granica :P
Poza tym, skoro Bats "nakłada swoją prawdziwą twarz", to J. doszedł do wniosku, że też tak chce. Niczego bardziej sensownego wymyślić nie mogę.
(Tak serio, to jest to taki finalny akt "odrodzenia" Jokera, które było też przyczyną tego, że latał za Harley z nożem i usiłował ją utrupić :P)
Worlds grow old and suns grow cold
And death we never can doubt.
Time's cold wind, wailing down the past,
Reminds us that all flesh is grass
And history's lamps blow out.
_
Hope Eyrie

Roger

#499
Witam!

Jestem nowy; dopiero zaczynam przygodę z Batmanem.
Mam pytania:

1. Czyli jak to jest z tym "new 52"? Batman od nowa, czy jednak będzie miał tego syna i Robinów? Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym odświeżeniem. Mam wrażenie, że nic się w zasadzie nie zmienia.
2. Barbara Gordon zdrowieje po zdarzeniach z "Killing Joke"?
3. Jakim cudem twórcy trzymają wydarzenia dotyczące Batmana w kupie, jeśli występuje on w "Batmanie", "Detective Comics", "Batman i Robin", "JLA" na raz?
4. Warto zabierać się za te nowe serie z "new 52"?
5. A jeśli warto, to za jakie? Dobry ten nowy "Batman"? Bo cena za pierwszy TPB (około 50 zł.) brzmi rozsądnie.
6. A nowa Catwoman, Batgirl, Batwoman, Supergirl fajne? Sexownie narysowane? Okladki są super. Jeśli miałbym brać te komiksy to tylko dla bajeranckich rysunków babek. Warto? Odkąd zakupiłem "Naughty and nice" Brucea Timma, strasznie się nakręciłem na kobiece postacie.
7. Czy seria "Earth One", to jeden elseworld dla wszystkich bohaterów mających swe komiksy w tej serii, czy to dla każdego inne światy?
EDIT:
8. All Star Batman and Robin jak rozumiem został wydany jako zbiór od 1 do 9 zeszytów.
Wyszły chyba jeszcze 10, 11, 12. Myle się? Wyjdzie jakieś wydanie zbiorcze?
EDIT2:
9. Bruce już wrócił z podróży w czasie, prawda?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi! :D

kelen

1.  New 52 to teoretycznie odświeżenie - zmiana designów strojów, przybliżenie do dzisiejszych czasów i tak dalej. Ale odbiło się to też częściowo na wydarzeniach, które znaliśmy już. Najmniej zmian dotknęło Batmana i Green Lanterna, a niektórzy przeszli kompletne odnowienie. Wciąż nie wiadomo dokładnie co jest wciąż kanoniczne, a co nie.
2. Sięgnij do serii "Batgirl". Tam wszystko jest wyjaśnione. Ale mówiąc krótko - 3 lata po postrzeleniu przechodzi zabieg, który przywraca jej władzę w nogach.
3. Seriami opiekują się edytorzy, którzy mają ogromną wiedzę na temat postaci i pilnują, żeby wszystko trzymało się kupy. Poza tym scenarzyści pomagają sobie też wzajemnie w takich wypadkach. Ale jak wiadomo, czasem to wychodzi lepiej, czasem gorzej.
4. Tak
5. "Batman" jest świetny, ja jestem jeszcze w stanie polecić "Batgirl". Inni bardzo sobie cenią "Animal Mana" i "Swamp Thinga".
6. Też mam "Naughty and Nice", świetna sprawa. Dla samych rysunków to ciężko mi powiedzieć. Sprawdź kto rysuje posczególne serie i poszukaj ich prac w internecie - wtedy będziesz mógł stwierdzić, czy ci pasują.
7. Tego nie jestem pewien. Jak na razie mamy Supermana i Batmana, ale to są chyba oddzielnie światy.
8. Ostatni numer "All-Star Batman and Robin" to 10. Od 4 lat nie pojawił się nowy numer.
9. Bruce powrócił w 2010 roku w miniserii "Batman: The Return of Bruce Wayne".

Roger

Łał, dzięki!

To było szybkie!

W tym wypadku, mam juz ostatnie pytanie.
Właśnie zamawiam na multiversum tego Batmana, ale mam mały problem.
Trzy pozycje:
1. http://multiversum.pl/p/1014/38475/batman-vol-01-court-of-owls-sc-new-52--tomy-dc-new-52-.html
2. http://multiversum.pl/p/1014/37722/batman-vol-02-city-of-owls-hc-new-52--tomy-dc-new-52-.html
Jak rozumiem to jest właściwa historia.
Czym jest zatem o to coś za 9-ęć dych?:
http://multiversum.pl/p/1014/36654/batman-night-of-owls-hc-new-52--tomy-dc-new-52-.html
Muszę toto mieć by czaić co się dzieje?

kelen

Nie, nie musisz mieć. Widzę, że Vol 2 zawiera też 8, 9 i Annual, więc nie będzie problemu. Night of Owls zabiera po prostu resztę zeszytów, w których bohaterowie stoczyli spotkanie z Talonami. Nie jest konieczna znajomość tamtych historii. Mogą być co najwyżej wspomnienie gdzie indziej.

RosaXlara

Witam.
Chcia?am si? zapyta? Was batmanko?wirki czy op?aca mi si? kupi? te dwa komiksy za cen? 160 z? (Nowe, zafoliowane) http://allegro.pl/joker-zabojczy-zart-i2908934084.html?source=oo
Znalaz?am równie? samego ''Jokera'' za 56 z?, ale chc? posiada? te? ''Zabójczy ?art, ale póki co nigdzie nie mog? znale??
http://allegro.pl/joker-obrazy-grozy-azzarello-bermejo-folia-i2901277725.html?source=oo
Czy na moim miejscu kupiliby?cie? Nie wiem czy si? op?aca. Nie znam si? na cenach komiksów, ale gdzie? czyta?am, ?e mo?na Z? kupi? za 45z?
Mo?e kto? z Was wie gdzie kupi?
By?abym wdzi?czna za pomoc
Pozdrawiam

Rado

Pytanie czy musisz te komiksy mieć w języku polskim? Bo jeśli nie, to bardziej opłaca się kupić oryginały za które zapłacisz mniej niż 125 zł (bez kosztów wysyłki) zależnie od sklepu internetowego.

Ale jeśli chcesz mieć po polsku, to sam nie wiem. Raczej nie. Na pewno opłaca się wziąć tego Jokera solo, bo w sumie z przesyłką zapłacisz za niego 63 złote, a cena okładkowa tego komiksu to 70 zł, więc opłaca się.

I tak ja bym zrobił właśnie. Ten zestaw bym sobie podarował, wziął Jokera i czekał aż się pojawi Killing Joke w miarę atrakcyjnej cenie na allegro. A powinien być, nie jest to jeszcze aż taka perełka, żeby były jakieś większe problemy.

Nightrain

Można było. Ale tak jakoś wyszło, że się już wyprzedał ;) Po cenie detalicznej te dwa komiksy są warte 115zł, tak więc płacisz 45zł więcej. Ale podzielmy tę cenę na 2, bo 2 komiksy, więc wychodzi Ci, że zapłacisz 80zł za Zabójczy Żart, czyli 62 strony z tego co pamiętam. Mówią, że to najlepsza do tej pory opowieść z Jokerem, więc sama zadecyduj czy warto. Taki problem, że Egmont produkuje komiksy w małych nakładach, więc takiego czegoś jak Azyl Arkham, czy Hush już raczej po cenie detalicznej nie kupisz. Chyba, że ktoś szybko kasy potrzebuje.

Valar Morghulis

Kujaw

Też wziąłbym tego Jokera za 56, zaś TKJ zamówił z Multiversum, czy skądś tam. Ogółem wyjdzie taniej, a i wydanie uesańaskie TKJ nieco lepsze.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

RosaXlara

#507
Skusiłabym się na kupno TKJ po angielsku, ale mój English nie jest najwyższych lotów, ale w sumie można to potraktować jak lekcje... Czego nie zrozumiem przetłumaczę i zawsze coś się zapamięta :D A jakie strony z komiksami mi polecacie? :D

PS. Jakie słodziaki <3
http://kwejk.pl/obrazek/1604968/przedszkole-w-arkham.html

blackout

www.multiversum.pl
www.milehighcomics.com
www.ebay.co.uk lub z droższą przesyłką www.ebay.com (z usa)
Z tym, że do tych sklepów/aukcji zza granicy TRZEBA MIEĆ konto paypal :)

RosaXlara

Dziękuję :)
Fajnie trafić na miłe osoby, które mogą pomóc :) :*