Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC: Bohaterowie i Złoczyńcy

Zaczęty przez Juby, 24 Marzec 2021, 12:44:19

Leon Kennedy


Crowridd

Ja również, natomiast jestem ciekaw innych opinii, jeżeli ktoś czytał wydanie oryginalne.

W takim razie porozmawiamy już po zakupie ;)

Leon Kennedy

No i poczytane! Bardzo dobry komiks w moim odczuciu. Czytało się o wiele lepiej niż Flasha, którego niedawno wydali. Po tym komiksie mam tylko i wyłącznie ochotę na więcej Artura i Mery. Sama historia wciąga od samego początku, Artur to w pewnym sensie tragiczna postać z której ciągle się żartuje i to bardzo czuć, było mi go po prostu żal. Kilka świetnych scen jak ta w kawiarni gdzie zamówił frytki i rybę 😆 Do tego świetne rysunki. Polecam 😃 Jedyny minus, to wiadomo historia nie jest do końca cała...

Crowridd

#33
Bez przeczytania finałowego konspektu, który jest na końcu komiksu ciężko było się domyślić kilku rzeczy z World's Finest po pierwszym przeczytaniu. Wydanie z tej serii na plus, właśnie ze względu na dodany konspekt, który jasno wyjaśnia, co scenarzysta miał na myśli.

Szkoda, że komiks nie został przedstawiony 1 do 1, jak w streszczeniu z końca tomu, bo w ten sposób pokazana historia bardziej mi przypadła do gustu. A może się zbytnio czepiam.

Juby

Polska lista jednak będzie się różnić od tej z UK. Pominięte zostaną tomy 14-16 (przynajmniej na razie), a jako tom 14 u nas będzie Superman: The Man of Steel. Dalej Green Arrow, czyli bez zmian. Tak przynajmniej widnieje w zapowiedziach na końcu najnowszych tomów wysyłanych w prenumeracie.

Crowridd

Właśnie skończyłem "Dla człowieka, który ma wszystko", który kupiłem w tej promocyjnej cenie na początku.

Pierwszy komiks z Supermanem i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Batman co prawda pojawia się tylko w tytułowym komiksie jako postać poboczna, Selina Kyle jest chyba tylko na dwóch kadrach, natomiast i tak wszystkie 4 części tego tomu świetnie się czyta.

Myślałem, że będzie to czytanie na siłę, a tu okazało się, że fabularnie historie z połowy lat 80. nadal trzymają poziom (ta z 2000 roku chyba najsłabsza).

Przede mną jeszcze między innymi "Ostatni śmiech", ale nie jestem optymistą po przesłuchaniu ostatniego podcastu BatCave.


Juby

#36
CytatBatman co prawda pojawia się tylko w tytułowym komiksie jako postać poboczna, Selina Kyle jest chyba tylko na dwóch kadrach, natomiast i tak wszystkie 4 części tego tomu świetnie się czyta.
Nie wiedziałem o tym. Dasz radę cyknąć zdjęcia, albo chociaż policzyć na ilu stronach / w ilu panelach występuje Batman? Jeśli jest go więcej niż na kilku kadrach w tle, to może warto byłoby oznaczyć ten tom na stronie głównej żółtym kolorem, jak całą resztę z udziałem Batmana?


HUDY

Moi drodzy bije się w pierś, 3krotnie Moja wina... Kupuje tą kolekcje, prenumeruje ba nawet mam swoja Top 3 pierwszej 10tki na moim max amatorskim kanaliku:
 https://www.youtube.com/watch?v=FJZ7N3asOdQ
Pomimo tego ze sa duble, mega niechciane to doskonale sie tu bawie. Przede wszystkim oprawa edytorska i przygotowane dodatki. Kolekcja stoi mocno dodatkami. Taka Wielka Kolekcja BiZ Deluxe, dużo i ciekawie. Dobór tytułów(pomijając duble)
jest solidny. 2ga 10 bedzie miała mase perełek: Green Arrow tu będzie SB komiks roku 2022???, Starman, Shazam, Hawkworld, Legends Brynea. Mało moze mamy tu Batsa ale kurde cieszę sie ta kolekcją.

Leon Kennedy

Dzięki takim kolekcją mogę przeczytać komisy, których nigdy nawet w ręce nie trzymałem. Jak ostatni Suicide Squad czy Shazam, a to mnie zawsze cieszy. Więc mało ilość Gacka nie jest jakimś wielkim problem jeśli się jest fanem DC, a nie tylko jednej postaci.

Crowridd

Cytat: Juby w 14 Styczeń  2022, 13:31:25Nie wiedziałem o tym. Dasz radę cyknąć zdjęcia, albo chociaż policzyć na ilu stronach / w ilu panelach występuje Batman? Jeśli jest go więcej niż na kilku kadrach w tle, to może warto byłoby oznaczyć ten tom na stronie głównej żółtym kolorem, jak całą resztę z udziałem Batmana?

Coś mam nie tak z powiadomieniami i ominąłem Twoje pytanie.

W pierwszej historii jest kilkadziesiąt kadrów z Batmanem - jest on tam razem z Robinem i Wonder Woman tłem do głównej historii, jednak postacie te mają swój czynny udział w całości.

W trzeciej jest chyba tylko na jednym kadrze ;D

Juby

Dzięki za odpowiedź. W takim razie jak najbardziej pasuje do zaznaczenia, że jest tomem z Batmanen.

Crowridd

#41
Niestety nie potrafię na tym forum wrzucić zdjęć z dysku, żeby Ci to pokazać. Można tylko wrzucać upload zdjęć z sieci? Teach me please ;)

Jeżeli nie masz tego wydania, to polecam. Te kilka historii z Supermanem robią robotę. Te sprzed kilkudziesięciu lat weszły mi lepiej, niż te z Batmanem z WKDCK (z podobnego okresu).

Podobno The Arrow, który u nas niedługo wyjdzie jest mega ciekawy. Do sprawdzenia.

Właśnie skończyłem "Ostatni śmiech". Dawno nie usłyszałem tyle złego, ile o tym komiksie zostało powiedziane. W moim odczuciu komiks był na poziomie kilku z serii Batman z DC Rebirth.

Nic nadzwyczajnego, fabuła do przeczytania - są fajne momenty. Oprócz tej kreski i kolorów. To było wg mnie słabe.

Ale sama historia była po prostu ok. Są potknięcia, nieścisłości, ale są też rzeczy po prostu normalne, które widziałem w wielu wydaniach DC. Przeczytałem przez ostatni rok kilka gorszych scenariuszy.

Multi-Man był tu świetny. Na pewno go zapamiętam + kwestie Nightwinga w końcówce. Jest tego sporo. Zapraszam do dyskusji 🙂

Cytat: Leon Kennedy w 17 Styczeń  2022, 10:53:31Dzięki takim kolekcją mogę przeczytać komisy, których nigdy nawet w ręce nie trzymałem. Jak ostatni Suicide Squad czy Shazam, a to mnie zawsze cieszy. Więc mało ilość Gacka nie jest jakimś wielkim problem jeśli się jest fanem DC, a nie tylko jednej postaci.

Po przeczytaniu Supermana potwierdzam

Leon Kennedy

#42
"Ostatni Śmiech" ma srednie oceny z tego co kojarzę, ale dla mnie to była wesoła zabawa ze sporą ilością dziwnych postaci. Fajnym Dickiem i Barbarą. Taki lekki i przyjemny odmóżdzacz. I ten biedny Multi-Man 😂

Crowridd

#43
Mam podobne odczucia. W każdym razie byłem pozytywnie zaskoczony tym tomem. Multi-Man to taka mega pozytywna postać w tym komiksie - bardzo na +

Przede mną jeszcze Wonder Woman i Projekt Omac. Potem zapewne zakup Green Arrow, bo totalnie nie znam tej postaci.

Juby

W UK znane są już plany kolekcji do numeru 31 i... duble, duble, i jeszcze więcej dubli. I to nie takich, które są na naszym rynku niedostępne (wciąż trzymam kciuki za wznowienie Człowieka, który się śmieje), tylko wszystko to, co wciąż można kupić od Egmont. Moja przygoda z tą kolekcją zaczęła się i skończyła na pierwszym tomie, i póki co, nie widzę szans, aby przez najbliższe miesiące miało się coś w tej kwestii zmienić. :P