Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnio ogladalem...

Zaczęty przez Leon Kennedy, 26 Marzec 2008, 15:09:07

batek_88

Ostatnio obejrzalem The Chronicles of Riddick 'Dark Fury' - jest to okolo 35 minutowy film animowany, który przedstawia to co wydarzylo sie miedzy 'Pitch Black'iem', a 'Kronikami Riddica'.
Jak dla mnie filmik świety, dobrze odwzorowane glówne postacie i duzym plusem jest to, ze Riddicowi glosu uzycza nie kto inny jak Vin Diesel.
Jeśli ktoś jest fanem Riddica to polecam obejrzec ten film.
Ocena:8/10
Posted on: 27 Maj  2008, 23:14:32

 Jestem po seansie 'JL The New Frontier'. Ten film jest tak glupi, ze az śmieszny. Wonder Woman wygląda jak wielka strongmenka, Superman jakoś dziwnie pedalsko, a Batmana gorzej sie juz przedstawic nie dalo?!
Szczerze nie polecam filmu, chyba, ze ktoś sie nudzi i ma za duzo czasu.
Ocena:2/10
Pó?niej poprawilem sobie humor zapodając 'Superman Doomsday'. Nie jestem wielkim fanem Czlowieka ze stali ale film bardzo mi sie podobal. No i ta Lois ;D
Ocena:8/10

Leon Kennedy

Wczoraj zakupilem sobie jeden z najlepszych filmów jednego z najlepszych aktorów w dziejach kina. Tom Cruise i Mission: Impossible III. Film oceniam krótko, tak jak to zrobilem na DC  ( :-*)... Najlepszy film akcji roku 2006!!

Juby

#47
POZNAJ MOICH SPARTAN
Nie wierze jak mozna tak popsuc film. Początek byl znakomity, świetnie zostal sparodiowany film "300" i kilka do niego wplątanych hitów roku 2007, ale to tylko przez pierwsze 30 minut. Przez ten czas myślalem, ze to bedzie jedna z lepszych parodii ostatnich lat ("Wielkie Kino" to kompletne dno, które nawet nie śmieszy, a "Komedia Romantyczna" mimo iz śmieszniejsza to tez bez rewelacji). Parodie filmowe zaczely schodzic na psy od czasów "Strasznego Filmu 3" i w tym przypadku jest podobnie. Z filmu mozna sie pośmiac w paru momentach, ale cala bitwa pod Termopilami to najgorsze gówno, a ze trwa przez wiekszośc filmu, no chyba wiadomo.
Ocena: 2/10

SUPERHERO MOVIE
W filmie zauwazylem tylko jeden śmieszny moment (za to cholernie śmieszny), a mianowicie parodie Toma Cruise. Oprócz tego film jest kompletną beznadzieją i przy "Wielkim Kinie" i "Facetach w Bieli" najgorszą parodią filmową. No moze jest jeszcze kilka śmiesznych momentów, ale to nie zmienia faktu, ze ten film to kaszana. Nie polecam nikomu.
Ocena: 1/10

ALI G.
Jedna z najlepszych komedii, jaką w zyciu oglądalem. Nie bede sie rozpisywal, bo nie chce rzucac spoilerów, ale polecam ten film wszystkim ludziom posiadającym telewizor. Wspomne jeszcze, ze to film twórcy "Borata" i choc jest mniej slawny, to zdecydowanie duzo lepszy i śmieszniejszy.
Ocena: 7+/10


Mr.G

Kilka postów wcześniej Air Jordan wypowiedzial sie na temat filmu "Into The Wild" ("wszystko za zycie").

Z tym filmem od początku wiązalem wielkie nadzieje i slusznie. Z początku lu?ny, spokojny film z czasem przerodzil sie w spaniale dzielo zmuszające do wielu refleksji i przemyśle?. Nie pamietam kiedy ostatnio jakiś film tak mocno mnie poruszyl. Wspaniala opowieśc o poszukiwaniu prawdziwego zycia i przygodzie. Glówny bohater w czasie swojej wedrówki spotyka wiele osób i kazda jest ciekawą postacią wartą uwagi. Caly film to jeden wielki zbiór przemyśle?, zlotych myśli i refleksji.
Warto tez wspomniec o świetnych zdjeciach i bardzo dobrej muzyce.
Osobiście film zrobil na mnie niezwykle wielkie wrazenie i doglebnie mnie poruszyl.
Oczywiście oceniam go najwyzej w mozliwej skali, zasluguje na to jak zaden inny.

Philips V38

Kilka dni temu bylem w kinie na Indianie Jonesie, film ocenie krótko, bo wlaściwie wszystko  zostalu juz tu napisane. Zajme sie fabulą...
UWAGA ! Mój opis moze zawierac SPOILERY

Wpelni zachowany zostal   klimat poprzednich cześci, z jeszcze wiekszą dawką specyficznego poczucia humoru,  z jeszcze bardziej efektownymi  i widowiskowymi  pościgami (momentami az zbyt efektownymi), i z jeszcze bardziej zakreconą fabulą... 

Odnośnie fabuly :
Wielu na nią narzeka. Moje pierwsze wrazenie :  WTF !?? kosmici w filmie o archeologu, przesada ! ...  ale jeśli przyjrzec sie jej (fabule) dokladniej, to wcale nie jest taka trywialna i idiotyczna  jak sie moze zdawac na pierwszy rzut oka. Od wielu lat trwają przeciez spekulacje na temat dawnych cywilizacji ,  jakim cudem posiedli tak ogromną wiedze i technologie, przyklad Sumerowie ...okazuje sie, ze sześc tysiecy lat temu Sumerowie wiedzieli, ze Ziemia obraca sie wokól Slo?ca i znali budowe Ukladu Slonecznego. Podzielili niebo na 12 znaków zodiaku. Wiedzieli jak rozmieszczone są wszystkie planety i znali historie ich powstania. A przeciez Uran zostal odkryty w 1782, Neptun w 1846, a Pluton zaledwie w 1930 roku... Innym przykladem mogą byc hieroglify przedstawiające postaci ludzkie, a obok  ... no wląsnie kogo ? !!!http://img103.imageshack.us/my.php?image=ufoiegipcjanierv0.jpg  !!! ...swoją drogą daje to wiele do myślenia.

Reasumując :  zalozenie z jakiego wychodzili  twórcy filmu  "wieczni marzyciele" George Lucas i Steven Spielberg, mianowicie  ze dawne cywilizacje zawdzieczają swoją ogromną wiedze i niezwyklą jak na tamten okres technologie pomocy " Bogów z nieba" wcale nie jest takie idiotyczne i przekombinowane...aczkolwiek scena ze wzbijającym sie spotkiem byla lekko przesadzona...
Ocena 7.5/10

P.S liczylem , ze przed filmem zobacze trailera TDK, ale sie  przeliczylem :/ zamiast niego zobaczylem  3 zaslugujące na uwage zapowiedzi :
--->Mumia 3
http://pl.youtube.com/watch?v=bOuFrecJaz8&feature=related
--->Star Wars : Clone War
http://pl.youtube.com/watch?v=_QdXxdQPc_k
--->Hanckock
http://pl.youtube.com/watch?v=amvRZuMV7YA

Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

JaRo

 Ja pro po BAT MANA. Czytalem, ze w "Superhero Movie" sparodiowano Xmenów (ponoc postac Volfraine'a, Ororo i Profesora X), Fantastyczną 4 (Sue Storm i Johny'ego). Czy móglbyś napisac kogo jeszcze z innych herosów sparodiowano (poza Spidermanem, gdyz to jest glownie jego parodia).
Podobno naśmiewano sie takze z "Batman: Początek" dokladnie to z której sceny?

"Ali G" to naprawde śmieszna komedia, to trzeba przyznac, ale ogladalem ją juz wieki temu i wielu elementów juz nie pamietam.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Juby

Wszystkie postacie X-Menów i z Fantastycznej czwórki, nie wystąpily w filmie nawet dwóch minut, a Wolverine i Ororo byli na ekranie, moze po 3 sekundy. Jeszcze moze troche wiecej w filmie bylo profesora Xsaviera (nie wiem jak to sie pisze), ale nie pamietam czy byl tam ktoś wiecej oprócz postaci, które juz wymienileś JaRo, bo gdyby nie plakat, to w tych krótkich ujeciach nie dostrzeglbym, kto wlaściwie gra danego bohatera. Ten film to parodia (i to kiepska) Spider-mana z malutkimi dodatkami.

Co do BB, to glówny bohater wspomina jak wiele lat temu zgineli jego rodzice (bo przeciez wychowuje go wujostwo) i wtedy widzimy rodzine wychodzącą z teatru do mrocznego zaulku i..., no wiesz, chyba jak wyglądala w BB scena śmierci Wayne 'ów, bo to jedyna scena sparodiowana z tego filmu.

JaRo

 Dobrze, ze bardziej nie doczepili sie do Batmana ;) Swoją drogą szkoda mi takiego Lesliego Nelsena. Prawdziwa ikona parodii ( "Naga bro?", prawdziwy król lat '80) a dziś grywa w takich popluczynach.

Ja ostatnio oglądalem "Wesele" polski film. Bardzo mi sie spodobal, aktorstwo jest bardzo naturalne, rozmowy są jak z zycia polskiego wziete (mnóstwo bledów plus sporo wulgaryzmów). Naprawde świetnie zrobiona komedia z elementami poruszającego dramatu. Równiez rezyser ladnie przedstawil wiejskie wesele i ten ich urokliwy "prymitywizm". Jezeli sie bywalo na wlaśnie takich prostackich, ale za to bardzo wesolych weselach, to sie zdecydowanie lepiej rozumie ten film (ja wiele razy bylem :) ). Film doskonale równiez pokazuje nam jak w jeden dzie? mozna stracic doslownie wszystko, a zako?czenie filmu na dlugo pozostaje w myślach.
W podsumowaniu: naprawde film mi sie bardzo spodobal, jeden z lepszych polskich jakie obejrzalem. Dla mnie nie ma tu istotniejszych minusów.

Moja ocena: 9 / 12.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Grim Knight

Na plakacie mozna znale?c jeszcze nawiązanie do Batmana w postaci napisu na biuście parodii Invisible Woman, czyli oczywiście "Dynamic Duo".
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Firm

he Incredible Hulk - 8/10 - Edward Norton, Liv Taylor, Routh....wszyscy zagrali naprawde dobrze...ciekawe sceny, ciagle trzyma w napieciu i doskonaly klimat...potem napisze wiecej...

a i muzyka!!!!

Juby

#55
KOMANDO
Obejrzalem to badziewie po raz drugi na Polsacie i musze przyznac, ze w filmotece Schwarzeneggera juz wole B&R. Ten film to prawdziwe gówno od samego początku. Pod chatą bohatera ląduje helikopter, wysiada z nich trzech kolesi i jeden kaze pozostalym obstawic budynek. Ci tak go obstawili, ze z piec metrów od domu, w krzakach lezal terrorysta, którego "nie" zauwazyli i który ich zabil. zalosne, z początku myślalem, ze oglądam drugą cześc terminatora, bo Arnold w tym filmie, którego akcja toczy sie jezeli dobrze pamietam ze dwa dni, nic nie je, nie pije i nie śpi, a w dodatku ma taką sile by wyrywac budke telefoniczną z ziemi i nią rzucac, albo jedną reką urwac fotel w samochodzie. Ale i tak nic nie przebije ko?cówki filmu, gdzie John Matrix idzie po ogrodzie z karabinem, zabijając terrorystów, którzy zamiast do nie go strzelac, biegną na niego z karabinami wymierzonymi w chmury. Jezeli dobrze pamietam to w tej akcji, bohater filmu wskoczyl za jakieś kwiaty, które obronily go przed kulami. :o  No i dodam jeszcze coś o glównym wrogu. W tych skórach i z tym wąsem wyglądal jak pedal i szczerze mówiąc wyglądal tez jak Freddy Mercury. A na ko?cu gdy walczyl z Arnoldem na noze i tną sie nimi, to na ostrzach mimo ich ran, nie pozostaje ani jeden ślad krwi. Nawet to, ze film byl krecony 23 lata temu, nie usprawiedliwia tej tragedii, bo w tym samym roku w kinach byl "Rambo 2", który jest dobrym filmem, a to, to prawdziwa tragedia. Tylko dwa plusy widze w tym filmie, glównego aktora, którego bardzo lubie i to, ze mialem sie z czego pośmiac przez dwie godziny (film bawi równie dobrze co "Batman the Movie").  :P
Ocena: 1/10

TOŻSAMOŚĆ BOURNE'A
Wiele dobrego slyszalem o tym filmie i o ksiązce, wiec postanowilem go obejrzec. Musze przyznac, ze film zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie, fajny scenariusz, fajna akcja, wszystko fajne, tylko czegoś mi tu jeszcze brakuje. Bylo tu troche za malo muzyki i wszystko bylo bardzo skomplikowane, a na koniec filmu, nic do ko?ca nie jest nam wyjaśnione. Ale to jedyne dwa oczka w dól, a musze pochwalic genialne sceny walk, kiedy to Bourne lamie rece i nogi swoim przeciwnikom (jedne z najlepszych walk jakie widzialem w filmach), no i pościg za minicuperem (nie wiem jak to sie pisze), tez jest lepszy niz moglem przypuszczac.
Ocena: 8/10

KRUCJATA BOURNE'A
gdy obejrzalem jedynke, nie moglem sie powstrzymac aby oglądnąc kontynuacje. Film od samego początku zapowiada sie znakomicie, a to co sie stalo z dziewczyną bohatera, bylo najbardziej szokującą sceną w calym filmie. jest troche za malo akcji, ale poprawila sie muzyka i pokazano nam, ze Bourne to nie zaden Robocop jak to robią w ameryka?skich filmach, tylko da sie go zranic. Tak jak w oryginale mamy sceny walk i pościgi i z pewnością ta trylogia jest jedną najlepszych filmów akcji jakie dotąd powstaly. Naprawde świetny sequel, nie wiem, czy nie najlepszy film serii, ale raczej tak...
Ocena: 9/10

ULTIMATUM BOURNE'A
... bo jeszcze tej samej nocy, której obejrzalem cześc drugą, musialem zobaczyc jak to sie zako?czy, a zako?czylo sie wrecz wyśmienicie. Ultimatum jest ciekawe, tak jak w poprzednich filmach bohater ma trudna zagadke do rozwiklania, tyle ze teraz mamy znacznie wiecej akcji i znacznie glebszą intryge niz wcześniej. Po przejrzeniu calej trylogii, naprawde bardzo trudno oceniac mi, która lepsze, ale jedno mogą powiedziec na pewno: Wszystkie te filmy to znakomite kino akcji, jezeli nie najlepsza seria z tego gatunku. Podobno w planach Universalu jest zrobienie czwartej cześci, jezeli tak to bede czekal z niecierpliwością.
Ocena: 9-/10

OPOWIEŚCI Z NARNII: KSIĄŻĘ KASPIAN
Nie jestem wielkim fanem gatunku fantasy, ale LOTR zrobil na mnie bardzo duze wrazenie, zwlaszcza efektami i ukazaniem bitew. Narnia niestety tego nie potrafila. Dla mnie obydwa te filmy, są dla dzieci ponizej 12 raku zycia. Sequel nie pokazal nam nic wiecej niz pierwsza cześc. Po ekranie lataly ciągle male, gadające zwierzaki, aktorstwo czwórki bohaterów i tytulowego Kaspiana, jest jeszcze gorsze niz w Harrym Potterze, a w dodatku cala ta historia jest taka dziecinna i nudna, ze nie chce mi sie na nią nawet patrzec, finalowa bitwa na ko?cu reklamowana, tak jak ta w pierwszej cześci ponownie okazala sie wielką kicha, którą przemilcze. Pierwsza cześc filmu wdrapala sie na szczyt box office'u zarabiają ponad 744 miliony $, cieszy mnie porazka finansowa drugiej cześci, gdyz uwazam, ze takie coś na taką sume nie zasluguje, a której po przeszlo miesiącu nie udaje sie przebic nawet 270 milionów na calym świecie. Najlepsza wiadomośc o box office tego roku, dzieki temu TDK bedzie znacznie wyzej w rocznym podsumowaniu. Krótko mówiąc film nie podobal mi sie tak jak"Lew, Czarownica i...", a moze nawet i bardziej.
Ocena: 4/10

PUNISHER
Oglądalem ten film na Polsacie juz po raz czwarty i kompletnie nie rozumiem krytyki tego filmu. Jest troche malo akcji, mozna sie zastanawiac Skoro mafia wysyla do Franka Ruska i tego Desperado, to czemu nie pójdą od razu na niego w dziesieciu, zeby go zabic i glówny bohater nie jest tak krwawy i bezlitosny jak w komiksach, czy grze, ale mimo to film jest niezly. Powiem wiecej, jest to dobry film i niezla adaptacja komiksu, a z adaptacji 2004 roku, bardziej podobal mi sie tylko "Spider-Man 2". Z pewnością, ta cześc jest znacznie lepsza od tej z Lundgrenem (1989), ale licze, ze nadchodzący "War Zone" ją pobije.
Ocena: 7-/10


Grim Knight

BAT MAN.....Narnia JEST dla dzieci ponizej 12 roku zycia. To są baśnie, nie fantasy. Dokladnie tak- Lewis pisal to DLA DZIECI. Równie dobrze mozesz dowalic, ze Pan Kleks jest przeznaczony dla mlodszych.

Uprzedzając ewentualne glosy oburzenia- pisząc o docelowym maloletnim odbiorcy prozy Lewisa czy Brzechwy, nie mam oczywiście na myśli, iz starszy czy dorosly czytelnik nie znajdzie tam nic dla siebie. Wrecz przeciwnie- uwielbiam te literature do dziś, poniewaz w zalezności od wieku, rozciąga sie na wiele plaszczyzn zycia i pozwala spojrzec na przygody bohaterów z wielu róznych perspektyw, których nabywamy z wiekiem.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

van hellsing

shanghai noon i shanghai knights.
moje ulubione filmy z repertuaru Jackiego Chana. ta saga jest tak zajebista, ze brak mi slów. sceny walk, homor, obsada, bohaterowie-nawet glównych przeciwników polubilem, bo nie tylko w gebie są mocni i nie wyreczająsie swoimi zolnierzami przy kazdej okazji
When where you run, when where you hide, I'll see that place through from your eyes
Who will survive, let's get in on and find it out

Juby

#58
INCREDIBLE HULK
Nareszcie obejrzalem ten film i musze przyznac, ze zrobil na mnie dobre wrazenie. Uwazam, ze jest ON lepszy od Hulka Anga Lee, choc niektóre rzeczy w tym filmie byly zdecydowanie gorsze niz u poprzednika. Jedną z nich jest Betty Ross (Liv Tayler), która dla mnie w ogóle nie pasowala do tej roli i zagrala ją równiez kiepsko. Gorszy od poprzednika zdecydowanie okazal sie General Ross, który jest w tym filmie debilną postacią, drącą tylko morde i chcącą za wszelką cene zlapac Bannera. A wlaśnie, Banner (Edward Norton) zostal zdecydowanie lepiej zagrany i pokazany niz poprzednio. Ogólnie caly film byl zrobiony lepiej technicznie i nie byl tak nudny jak ten z 2003 roku. Oczywiście trzeba pochwalic tutaj glównego wroga, który miazdzy tego z poprzedniej cześci. Bylo w filmie troche glupot, jak to, ze Bruce na początku przemieścil sie z Brazylii, przez Meksyk,  az do USA bez paszportu, ale to tylko male wpadki.
Ocena: 6+/10


batek_88

Dzisiaj oglądalem Batman 'Gotham Knight' i powiem szczerze, ze zasnolem.
Kompletnie mi sie to nie podobalo :-\ Spodziewalem sie czegos lepszego, no ale trudno....

Moja ocena:4/10