Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

Anonimowy Grzybiarz

Remender wcześniej odpowiadał za "Uncanny X-Force", jedną z ciekawszych i lepiej przyjętych pozycji o mutantach. Z kolei Cassaday stworzył wraz z Jossem Whedonem pamiętny run w "Astonishing X-Men". Niestety, tym razem z wielkimi oczekiwaniami w parze idzie ogromne rozczarowanie.

Recenzja pierwszego tomu "Uncanny Avengers":
http://mnichhistorii.blogspot.com/2016/05/marvel-now-uncanny-avengers.html

Night_Wing [usunięty]

WItam!

właśnie oglądam animację Marvela: serial Mega Spider Man . jestem na sezonie 4 i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie mam porównania do komiksów bo nie czytałem związanych ze SpiderManem, ale oglądałem serial animowany Spider Man z 1997 roku - ten klasyczny i właśnie do tego chciałem się odnieść.

Mega Spider Man - to całkowicie nowa koncepcja, bardziej awangardowa i inna. Twórcy poszli w nietypowy schemat. Mamy tu Petera Parkera, który się uczy w Liceum i od razu w pierwszych odcinkach rekrutowany jest do SHIELD. Ciotka Parkera jest młoda, rozrywkowa w przeciwieństwie do tej ,,klasycznej" ze starszej animacji. To samo dotyczy kreacji innych postaci: np. Mary Jane, która jest maks młoda i jest jedynie koleżanką Petera z Liceum, a ogólnie rzadko się pojawia w animacji. Mamy nowość : bohaterów takich jak Iron Fist, Power Man, którzy towarzyszą Peterowi przez 3 sezony serialu. Dziwne jest też ujęcie Dr. Octopusa : z sezonu na sezon jego wizerunek jest coraz bardziej mroczny, aż do 4 sezonu gdzie wygląda dziwnie, na prawdę super inaczej jak pomarszczony żółw.

Mega Spider Man ma dla mnie same plusy, ale jeden minus też się znalazł: Peter Parker jest tu jak DeadPool : zabawny, nietuzinkowy, nieogarnięty, dziecinny ale i jednocześnie uważny i ma tendencje do Komentowania swoich poczynań w trakcie animacji jak to ma DeadPool : ,,mówienie do siebie" itp.

Mega Spider Man jest zupełnie, zupełnie inny: A sezon 4 to dla mnie jak na razie szok. Dr. Octopus łączy siły z Hydrą? to przecież świat Avengers i Iron Mana czy Kapitana Ameryki. Ba i łączy się z Arminem Zolą, a przecież Zola to po części naukowiec A.I.M ! Fajne jest to, że twórcy ,,Mega Spider Mana" wprowadzili coś nowego - patrzą w przyszłość: Te wieloświaty i różni Spider Meni. I ten Miles Morales, Agent Venom czy Szkarłatny Pająk, którzy gromadzą się w świecie Petera Parkera by wspomóc go w walce z ulepszoną  Podstępną Szóstką.

A i jeszcze jedno Nowy ,,Odmieniony" dr. Otto Ottavius aka Octopus: przypomina wyglądem oprócz pomarszczonego żółwia uzbrojonego w technologię Hydry: Barona Von Strakkera. :O

Ciekawe czy inni Spider Manowie z alternatywnych wszechświatów wspomogą Petera w walce  z podstępną szóstką?  Ba! Czy Octopusowi uda się w ogóle zebrać tą szóstkę i kto będzie wchodził w jej skład?
Dziwna nazwa sezonu 4-go: Powinien się nazywać tak jak poprzedni : Wojownicy sieci..

A co wy sądzicie o nowym sezonie ,,Mega Spider Mana " i ogólnie o całym serialu ? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? 8) 8) 8)

Doctus

CytatCiotka Parkera jest m?oda, rozrywkowa w przeciwie?stwie do tej ,,klasycznej" ze starszej animacji.

Ciotka Parkera jest zaczerpni?ta z serii Ultimate Spider-Man i Ultimate Comics Spider-Man. To tam po raz pierwszy zosta?a odm?odzona, i pokazana jako zaradna starsza kobieta, a nie ponad 60 letnia emerytka które zawsze g?ównie dostarcza?a Spider-Manowi dodatkowych zmartwie?, zamiast wsparcia. Tam równie? dowiedzia?a si? o jego to?samo?ci kiedy by? jeszcze nastolatkiem i pomaga?a mu w jego misji, min. daj?c dom zast?pczy dla m?odych nadludzi - co równie? by?o wprowadzono do kreskówki, tylko z innymi postaciami. Mega Spider-Man to mieszanka wielu interpretacji komiksów z Cz?owiekiem-Paj?kiem, z przewag? oryginalnych pomys?ów twórców.

CytatDziwne jest te? uj?cie Dr. Octopusa : z sezonu na sezon jego wizerunek jest coraz bardziej mroczny, a? do 4 sezonu gdzie wygl?da dziwnie, na prawd? super inaczej jak pomarszczony ?ó?w.

Ten "?ó?w" jest zdaje si? inspirowany jego wizerunkiem sprzed kilku lat, nied?ugo przed tym jak przej?? cia?o Petera Parkera i dzia?a? jako Superior Spider-Man. W komiksach mia? co prawda swobodne nogi, jednak równie? wygl?da? jak ro?lina podtrzymywana przy ?yciu przez maszyn?. Dostrzegam tu te? inspiracj? wizerunkiem Octaviusa spod o?ówka Humberto Ramosa, u którego równie? zamiast kultowego br?zowego grzybka i kolorowych kostiumów mia? d?ugie czarne w?osy i p?aszcz (jakby si? zastanowi?, taki wizerunek lepiej pasuje do szalonego naukowca).

CytatA co wy s?dzicie o nowym sezonie ,,Mega Spider Mana " i ogólnie o ca?ym serialu ?

Kreskówka jest stworzona pod 10 latków, i w tej materii sprawdza si? ?wietnie. Ogl?dam, przez swoj? sympati? do komiksów, nie bior? tej produkcji na powa?nie i naprawd? bardzo przyjemnie si? przy niej bawi?. Nigdy nie przebije innej ?wietnej komedii - Batman: The Brave And the Bolt której jestem zdeklarowanym fanboy'em, ale jest to serial w bardzo podobnej tonacji, tyle ?e mniej wierny komiksom. Równie? oceniam nowy sezon wysoko - w dzieci?stwie prawdziw? frajd? by?o ogl?danie wielu wersji Spider-Mana, a tutaj dzieci?stwo powraca, i to w bardziej zaktualizowanej pod XXI wersji - Agent Venom, Scarlet Spider w czerwono-czarnym stroju, Spider-Man (Miles Morales), to bohaterowie wprowadzeni dos?ownie kilka lat temu do ameryka?skich komiksów.

Johnny Napalm

U mnie na tapecie #101 Wielkiej Kolekcji Komiksów Mervela, czyli krótko mówiąc X-Men: W cieniu Saurona. Komiks miodzio, przynajmniej do momentu, w którym ilustruje go gigant ołówka - Neal Adams.
Koleś wyprzedzał o eony całe środowisko amerykańskich rysowników komiksów. Po prostu ich miażdżył, swoją wyobraźnią, pewnością kreski i dynamicznością płynącą z jego rysunków. Kto chcę zobaczyć naprawdę czaderskie rysunki, niech sięgnie po ten numer WKKM.
Sam nie wiem, czy Adams był lepszy w Przysiędze zza Grobu, czy w W cieniu Saurona. Trudno powiedzieć. Chyba trzeba stwierdzić, że nigdy nie opuszczał wyśrubowanego przez siebie poziomu.
Sal Buscema w porównaniu z nim wypadł w tym albumie naprawdę blado. Po latach nieco się podniósł w dziedzinie komiksowej kreski, ale wtedy był sto lat za murzynami.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Night_Wing [usunięty]

Nie ukrywam : mo?e to by? troch? dziwne : ale ja zacz??em czyta? - raczej studiowa? - bo do komiksów podchodz? inaczej jak do ksi??ek - mój pierwszy komiks. Do tej pory je?li chodzi o jakichkolwiek bohaterów np. nazwijmy to Korporacji MARVEL to moja wiedza opiera?a si? na tylko i wy??cznie albo animacjach - serialach i filmach, albo na filmach i wiadomo?ciach z forów i z internetu. Do komiksów zaczynam dopiero dojrzewa? ::) ::) ::) a pierwszy komiks, który w?a?nie teraz ogarniam : To MEGA MARVEL (TM - SEMIC) AVENGERS : ex post facto 2... opowiada o starej dru?ynie AVENGERS zupe?nie innej ni? t? znan? z animacji czy filmów: w innym totalnie totalnie sk?adzie: jest tam Black Knight o ile si? nie myle???, o Thorze, Iron Manie, czy Hulku ani s?ychu ani rychu.  Nazwijmy to klasyczni AVENGERS Walcz? z Gatherers grupk? jaki? ,,Super Villains" a jednego z nich ?api? gdzie? u podnó?a ich siedziby CYTADELI NIENAWI?CI wysoko w górach Andach w Am. Po?udniowej.  Przez komiks przewija si? powoli : Lilandra cesarzowa Shi'ary , która mocno by?a zwi?zana z X-menami a g?ównie z Charlsem Xavierem. No b?dzie si? dzia?o. Jest te? jaka? SERSI. Dla mnie szok bo zupe?nie to inaczej wygl?da ni? w ?wiecie filmowo - animacyjnym. Wyst?puj? tu wi?ksze i g??bsze powi?zania.

Nast?pnie jak ten komiks ogarn? to wezm? sobie: MEGA MARVEL (TM SENIC) : WEAPON X - o historii Logana jak to sta? si? Wolverine'em z adamantowym szkieletem. Pono? jeden z lepszych o Wolverinie : autorstwa BARRyego WINDSORA SMITHA.

Co s?dzicie o takim wyborze???

Johnny Napalm

Mo?e i troch? dziwne, ale lepiej pó?no ni? wcale, przeczyta? swój pierwszy komiks.
Avengers: Ex post facto jest prostym czytad?em, niezbyt skomplikowanym, chocia? ma te? kilka zalet. Rysunki nie s? tutaj najgorsze, relacje mi?dzy bohaterami s? nie?le pokazane - szczególnie ten trójk?t, wokó? którego kr?ci si? spora cz??? fabu?y. No, emocje s? tu porz?dnie pokazane. Odej?cie z Sersi Black Knight'a do innego wymiaru te? robi?o naprawd? niez?e wra?enie.
Mimo tego, to typowy komiks o Avengers. Niczym nie zaskakuje, typowa superbohaterska pulpa. Zdecydowanie bardziej wol? ?redniaka od X-menów ni? typowych Avengersów.
A Hulka tam nie by?o, bo prze?ywa? w tym czasie jeden ze swoich najlepszych okresów w karierze. W ko?cu pisa? go wtedy David, a rysowa? Keown. Szkoda by?o rozmienia? Sa?at? wtedy na drobne w Avengersach.

CytatNast?pnie jak ten komiks ogarn? to wezm? sobie: MEGA MARVEL (TM SENIC) : WEAPON X - o historii Logana jak to sta? si? Wolverine'em z adamantowym szkieletem. Pono? jeden z lepszych o Wolverinie : autorstwa BARRyego WINDSORA SMITHA.
Oooo, to jest komiks. Zdecydowanie go polecam. ?wietna rzecz. Trzeba jednak do niego nieco naby? do?wiadczenia w czytaniu komiksów. Dzie?o to wymaga bowiem nieco wprawy w dziedzinie czytania komiksów, aby si? nie pogubi? w lekturze. Ale przypuszczam, ?e b?dziesz czerpa? z tego albumu sporo rado?ci. Komiks ten pobudza równie? do refleksji, a poza tym jest ?wietn? podstaw? pod film. Barry Windsor Smith stworzy? w?a?ciwie gotowy storyboard do ekranizacji pocz?tków Wolverine'a.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

8azyliszek

Avengers Ex Post Facto, to chyba najgorsza historia z Avengers jaką mógł nam zafundować TM semic. Nie wiem czemu ich wybór padł akurat na ten komiks. Ale przez ten ruch w ogóle wtedy nie interesowali mnie Avengers, tylko Spider-Man i Punisher.

Zgadam się, że Neal Adams deklasował całą swoją konkurencję z przełomu lat 60/70. Zdecydowanie był najlepszy. Ten poziom szczegółowości i ekspresji to prawdziwy miód dla oczu. :)

Night_Wing - polecam ci 32 tom Wielkiej Kolekcji komiksów Marvela z New Avengers. Moim zdaniem dobre wprowadzenie dla początkujących. Albo tom 2 - Astonishing X-Men Obdarowani.

Rado

A mi się Ex Post Facto podobało. Co jakiś czas wracam do tego komiksu i czyta mi się go bardzo przyjemnie. Zdziwiłem się kiedyś, że większość wylewa na ten album pomyje.

Johnny Napalm

To chyba przez d?ugo?? tej historii. Kto to wymy?li?, ?eby dawa? Avengersom od razu dwa albumy Mega Marvela, kiedy inne ciekawsze histori? by?y cz?sto mocno okrajane.
Poza tym, Sersi i Black Knight nie byli nigdy zbyt popularni, a u nas to ju? w ogóle.
Kreska w komiksie jest niez?a, a nawet dobra. Na tle innych ówczesnych serii od TM-Semic wypada?a jednak dosy? zachowawczo. Tak pomiedzy rysunkami z lat '80-tych a tymi z pocz?tku lat 90-tych.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Johnny Napalm

No nieźle. Wielka Kolekcja Komiksów Marvela będzie przedłużona o dodatkowe 30 albumów. Ja powoli chyba wysiadam. Oczywiście nie kupowałem nigdy wszystkiego z niej, a tylko wybrane numery. Jednak było tego z trzydzieści parę komiksów. Teraz jednak, jeśli potwierdzi się lista podana na FB WKKM, to ja wysiadam i podziękuję. Z tego wszystkiego chyba bym kupił tylko z dwa komiksy – Śmierć Wolverine i Szopa.

Jeśli ktoś ma swoje propozycje, co warto jeszcze by z tych dodatkowych tomów przeczytać, to proszę o sugestie.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

Ja ju? od do?? dawna przesta?em kupowa?, bo na dwie kolekcje po prostu nie wydoj?. Zakupi?em jeszcze tylko pierwszy tom ( o drugim zapomnia?em, a trzeci mam zapisany ) X Men vs Avengers i musz? kupi? Smier? Wolverine'a!! Wiesz mo?e kiedy ma wyj????

Johnny Napalm

Jeśli rzeczywiście będzie to dwudziesty numer z tej przedłużonej serii, no to wyjdzie JUŻ za rok i siedem miesięcy. Tak około.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

No to super sprawa, to tak jakby już za rogiem  :D I pewnie o nim zapomnę, nawet jeśli gdzieś to zapiszę  ;D

red fox

Czy jest jaka? szansa, ?e w ramach Marvel Now pojawi si? u nas "Rocket Racoon" lub "Rocket and Groot" lub jakikolwiek inny komiks o tym bohaterze lub tej parze bohaterów?
Jak na razie tylko w trzecim tomie 'Stra?ników Galaktyki" jest fragmencik solowego komiksu o kosmicznym szopie, który jest bardzo fajny i ch?tnie poczyta?bym po polsku wi?cej jego przygód.

Anonimowy Grzybiarz

Z ostatnich rzeczy wydanych w Polsce polecam "Cage'a" Azzarello i Corbena. Ten komiks to ciekawa wariacja na temat uniwersum Marvela, czarnego krymina?u i tradycji kina blaxploitation. Wydany w imprincie MAX, a wi?c przeznaczony ,,tylko dla doros?ych", komiks w pe?ni korzysta z wolno?ci, jak? da?a mu wy?sza kategoria wiekowa i osadzenie poza continuum. Jest brutalnie, niegrzecznie, a od ulicznego slangu co bardziej wra?liwym czytelnikom mog? spuchn?? uszy.

http://mnichhistorii.blogspot.com/2017/05/recenzja-cage-azzarello-corben-mucha.html

Równie? "Kapitan Ameryka: Bia?y", cho? to najs?absza cz??? kolorowej tetralogii Loeba i Sale'a, ciekawie uzupe?nia seri? - zadowoleni powinni by? zw?aszcza fani Z?otej Ery komiksu superbohaterskiego:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2017/05/kapitan-ameryka-biay-recenzja.html