Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze zdobycze komiksowe.

Zaczęty przez Silent Dark, 05 Lipiec 2008, 15:57:51

kelen

Kujaw, jak oceniasz tego Supermana?

Kujaw

Dopiero dziś przyszedł pocztą, więc jeszcze nie przeczytałem. Ale nie powiem, jestem cholernie ciekaw tego komiksu ze względu na jago wpływ na scenariusz "Man of Steel". Jak przeczytam, to podzielę się wrażeniami ;)

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Kujaw

CytatKujaw, jak oceniasz tego Supermana?

Przeczytałem "Birthright" i szczerze polecam. Faktycznie, cholernie dużo rzeczy z tego komiksu zaimplementowano u Snydera. Grafika trochę nietypowa i moim zdaniem, trochę za mało efektowna jak na historię z eSem, Ale to nie jest jakiś wielki minus.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

kelen

Jakieś dodatki ten album ma?

Doctus

Cytat. Faktycznie, cholernie dużo rzeczy z tego komiksu zaimplementowano u Snydera.

Np.? bo mnie zaciekawiłeś

Kujaw

Cytat: kelen w 19 Styczeń  2014, 20:39:37
Jakieś dodatki ten album ma?

Jest całkiem obszerny tekst pt. "Reimagining the Man of Tomorrow", gdzie Waid opisuje proces odświeżania wizerunku każdej z kluczowych postaci ze świata eSa. Są oczywiście szkice koncepcyjne i rzecz jasna, galeria okładek.

Cytat: Doctus w 19 Styczeń  2014, 20:48:40
Np.? bo mnie zaciekawiłeś

Jest motyw podróżowania Clarka po świecie, zanim ten trafił do Metropolis. Kreacja Supermana jako bohatera niedoświadczonego i zagubionego, wciąż odkrywającego swoje możliwości, często z przykrym skutkiem (obrócenie Metropolis w perzynę, jak MoS). Także Jonathan Kent w filmie jest bardzo podobny do tego z "Birthright", szczególnie w kwestii ukrywania mocy Clarka przed światem. Jest tu także sporo żargonu naukowego odnośnie mocy Kryptończyków, co również było bardzo podobnie ujęte w filmie.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

kelen

Priorytet kupna tego komiksu wzrósł. Dzięki za info ;)

Nightrain


Udało mi się Y złapać na prawdę tanio [15zł] w porównaniu do ceny detalicznej, a jest naprawdę dobry. Czyni to więc chyba ten komiks najlepszą okazją w mojej kolekcji ;)

Valar Morghulis

kelen

Weź mi nawet nie przypominaj, to jest takie smutne, że żaden wydawca nie chcę przejąć tego tytułu i go pociągnąć dalej.

RemiRose

Cytat: Nightrain w 25 Styczeń  2014, 15:36:09
Udało mi się Y złapać na prawdę tanio [15zł] w porównaniu do ceny detalicznej, a jest naprawdę dobry. Czyni to więc chyba ten komiks najlepszą okazją w mojej kolekcji ;)
Gratuluję zakupu, chociaż ostatnio większość egzemplarzy chodzi nawet po 2-3 złote.
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Nightrain

Zazwyczaj koło pięciu, plus przesyłka. Ja za przesyłkę płacić nie musiałem.

Taa... Właśnie... Ja brak kontynuacji staram tłumaczyć sobie zbyt niskimi dochodami Mangoku ze sprzedaży i ciągłym posiadaniem przez nich praw do tej serii na polskim rynku. Nie mam kompletnie pojęcia jak jest na prawdę, po prostu wtedy jest jakoś łatwiej... ;_;

Valar Morghulis

Johnny Napalm

15 zł za 3 numery? Całkiem nieźle. Ja komiksy z tej serii jedynie przeglądałem, zainteresowany wcześniej fajnymi okładkami. W środku rysunki były trochę gorsze, ale w sumie nie najgorsze. Może czas zabrać się za to, skoro to jest tak tanie. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Funky

Literka "Y" kojarzy mi się runą algiz . Mógłby ktoś napisać o czym jest ten komiks bo chyba nie o Ariozofii :P

Johnny Napalm

Chyba nie. Ja nie czytałem, tylko jak pisałem, przeglądałem, więc cię poratuję odpowiedzią. Runy kojarzą mi się jedynie z Thorsteinarem, heh.  ;) A jak już poważnie o symbolach, to rano przeglądałem gazetkę i było o symbolach, np ciekawa rzecz, że pacyfka jest znana jako krzyż Nerona i w jego czasach była symbolem upadku chrześcijaństwa.  :o
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

"Y" to komiks post apokaliptyczny. Rodzaj użytej apokalipsy przez scenarzystę to śmierć wszystkich mężczyzn na planecie. W zasadzie, nie tylko mężczyzn, ale także wszelkich samców w naturze. Wszystkich, oprócz głównego bohatera Yorika i jego małpy Ampersanda. Co spowodowało taki kataklizm i dlaczego nie dotknął on Yorika? Trzeba przeczytać.

Przy okazji dodam, że mnie ta seria kompletnie nie podeszła. Również kupiłem Igreka jakoś za grosze, ale nie doczytałem nawet drugiego tomu. Aczkolwiek, z tego co wiem, to komiks generalnie zbierał bardzo dobre recenzje.