Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Mick Knight

Hmmm..szukaj w showcase,ach, podobne do essential, czarnobiale i były trzy tomy z detective comics i batmanem.

Deuce

Mam pytanie co do postaci Deathstroke'a. Kiedy czyta?em polskie wydania TM-Semic, w historii pod tytu?em Panic In The Sky, Deathstroke by? jednym z przywódców oddzia?ów JLA, mianowynym na to stanowisko przez samego Supermana. Po latach patrz?, a on jest ju? jednym z najwi?kszych z?oczy?ców w ?wiecie DC. Co doprowadzi?o do tak drastycznej przemiany tej postaci ?

Wiem te?, ?e w Teen Titans jest kobieta w identycznym kostiumie. Co j? ??czy z Deathstrok'iem ?
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Cowboy

Deuce - Ta dziewczyna to Ravager.



Jest nie?lubnym dzieckiem Deathstroke. Naprawd? nazywa si? Rose Worth Wilson.
Mo?e ci? to zdziwi ale Rode dla swojego ojca by?a bardzo wa?na i kocha? j?. Jednak mia? wy?uty sumienia co do dwóch swoich synów, a mianowicie ich ?mierci za któr? si? obwinia?? dlatego ojca z córk? ??czy?y ch?odne stosunki. Deathstroke The Terminator postanowi? ?e dobrze by?oby dla niej ?eby zosta?a pod opiek? tytanów (oczywi?cie wiesz ?e chodzi o tych Arsenal'a). Odziedziczy?a po ojcu najlepsze cechy - si??, szybko?? i tym podobne. Impulse (cz?onek tytanów) zakocha? si? w niej.
Posted on: 14 Lipiec  2010, 13:11:12

Sam mia?bym pytanie. Czy Dick Grayson, dawny Robin, Nightwing, obecny Batman w góle kiedy? zgin??? bo wydaje mi si? ?e nasz Richard jeszcze nigdy nie delektowa? si? aromatem kwiatów od spodu.
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

Leon Kennedy


steve41

Chciałbym zapytać w którym komiksie Spoiler (Stephanie Brown), przywdziała kostium Robina ? I czy długo trwała jej rola "cudownego chłopca " lub raczej dziewczyny :)?

kelen

Robin 126 - 128. Nie by?a Robinem zbyt d?ugo - zosta?a 'zwolniona' przez Batmana z powodu nie s?uchania si? jego poleceniom

lady_ozzy

Mam nadziej?, ?e zrozumiecie tre?? pytania. Jaki? czas temu w necie widzia?am ró?ne obrazki i zdaje si? figurki równie?... przedstawiajce Two Face'a jako Batmana. Mia? taki fajny kostium. Czy to by?o tylko takie hmm... urozmaicenie/bonus czy wi??e si? z tym jaka? wi?ksza historia pokazana w komiksie ?
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

kelen

Tak, wiąże się. Chodzi o historię, w której taki Two-Face wystąpił na okładce oraz halucynacjach Dicka. Podobny design pojawił się na zapowiedzi Battle for the Cowl.
Posted on: 11 Sierpień  2010, 18:21:52

 http://www.batcave.stopklatka.pl/index2.php?id=komiks/bat09
Od #687 do #691
Battle for the Cowl teaser:

lady_ozzy

<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

BD96

Wiedziałem że Batman dorwał się do pierścienia Green Lantern, ale żeby Anarky?



Jeśli ktoś wie skąd pochodzi ten kadr, proszę o odpowiedź.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Różowy Gacek

Witam wszystkich.
Ostatnimi czasy zacz??em zag??bia? si? w chronologi? przygód Batmana nieco dok?adniej ni? dotychczas (zaznaczam, ?e nie jestem jakim? hardcorowym fanem Nietoperza ani innych superbohaterów). Zgodnie ze znalezion? w necie "timeline" zaraz po Year One si?gn??em po Shaman i zauwa?y?em kilka szczegó?ów odno?nie czasu akcji, które nie daj? mi spokoju:

+ Oba komiksy przedstawiaj? pocz?tek dzia?alno?ci Bruce'a jako "kejpd krusejdera" i w obu pojawia si? ta sama scena wycieczki bohatera po zakazanej dzielnicy (zgodnie z datowaniem Millerowskim - 4 stycznia). Pierwszy rozdzia? Shaman ko?czy si? pi?tego. Drugi rozdzia? ma miejsce, wed?ug narracji, pó? roku pó?niej, czyli zgodnie z logik?, na pocz?tku czerwca, a mimo to widzimy na kadrach, ?e bohaterowie nosz? ciep?e p?aszcze, puszczaj? par? z zimna etc. Poza tym Bruce zwraca si? tam do Gordona per "kapitanie", mimo ?e u Millera dosta? on ten stopie? nieco pó?niej (okolice grudnia).
+ Shaman ko?czy si? w Bo?e Narodzenie drugiego roku licz?c od debiutu Mrocznego Rycerza w mie?cie, aczkolwiek dok?adnie tego samego dnia powinny mie? miejsce wydarzenia z jednego z rozdzia?ów The Long Halloween.

Zdaj? sobie spraw? z faktu, ?e to pewnie zwyk?e szczegó?y, niemniej ciekawi mnie jak to jest dok?adnie z kanoniczno?ci? wymienionych powy?ej tytu?ów. Oczywi?cie je?eli to ja ?le sobie wykalkulowa?em chronologi?, to poprosi?bym o poprawienie mnie ;-).

Roy_v_beck

Nie ma czego? takiego jak dok?adne przestrzeganie pór roku i w najnowszych seriach si? tego nie trzymaj?. Prawda taka prawdzisza jest taka, ?e "Batman: Shaman" to pierwsze 5 numerów serii "Legends of the Dark Knight", a to taka seria z pogranicza elseworldu i wydarze? z niej raczej nie zalicza si? zawsze do g?ównego kanonu.
Z tych wa?nych rzeczy chronologicznie, to po roku pierwszym warto "The Man Who Laughs" przeczyta? lub 50-ty numer "Legends of The Dark Knight", a pó?niej ju? mo?na si? za "The Long Halloween" zabra?. Te? najwa?niejsze kanoniczne wydarzenia z Batmanem maj? miejsce w seriach "Batman" i "Detective Comics", przynajmniej jeszcze do niedawna tak by?o.
Tak samo o drugim roku dzia?alno?ci opowiada seria "Year Two" bardziej ni? "The Long Halloween", ale ?e ten pierwszy tytu? nie za ciekawy jest, to wszyscy wol? maxi seri? Loeba i Sale'a.

kelen

Już nie mówiąc o tym, że Year Two jest oficjalnie poza kanonem.

(A)nonim

CytatJe?li kto? wie sk?d pochodzi ten kadr, prosz? o odpowied?.
Z wikipedii:
Anarky vol.2, #1â€"3 (May 1999 â€" July 1999)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

Cytat: (A)nonim w 23 Sierpień  2010, 18:31:51
Z wikipedii:
Anarky vol.2, #1â€"3 (May 1999 â€" July 1999)


Geez... Co oni z niego zrobili.