Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman/Detective Comics (DCnU 2011)

Zaczęty przez kelen, 07 Wrzesień 2011, 18:51:36

vincent

No właśnie i tu problem, jest to jedyna świeża seria, która wychodzi, a ja właśnie taką mam chęć czytać. Przejrzę pozostałe odcinki Batmana, ale jednocześnie sprawdzę, jak ma się Batman&Robin oraz Detective Comics. The Dark Knight sobie odpuszczę, widziałem #1 numer i porażka.

Pozdro ;)!
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

kelen

Detective Comics z góry odradzam, nie warto. Jeden wielki festiwal dziwnych postaci, przewidywalnej fabuły, fanservicu i braku detective w Detective Comics.

LelekPL

Cytat: kelen w 11 Czerwiec  2012, 23:01:02
Detective Comics z góry odradzam, nie warto. Jeden wielki festiwal dziwnych postaci, przewidywalnej fabuły, fanservicu i braku detective w Detective Comics.

No nie, ja bym Detective Comics do 5tego numeru poczytał. Wątek z Dollmakerem był na prawdę udany no i mamy tam jedyne jak do tej pory pojawienie się Jokera... bardzo szokujące na dodatek.

kelen

No dobra, fakt, historia z Dollmakerem jest zno?na, ale im dalej, tym gorzej. Pono? Batman and Robin jest porz?dn? seri?, ale o tym si? przekonam przy zakupie HC'ka

Q

10. numer Batmana zdradza, kto jest g?ównym przeciwnikiem Batmana. Jest to kto? kogo znamy z wcze?niejszych numerów, ale chyba nikt si? nie spodziewa?, ?e osobnik ten b?dzie uwa?a? si? za...

Spoiler
brata Bruce'a, Thomsa Wayne jr. Druga cz??? historii The Fall of Wayne House w którym pojawia si? Martha Wayne w ci??y z drugim dzieckiem te? sugeruje, ?e mo?e to by? prawda. A do wypadku samochodowego dochodzi na rogu ulic Lincon i March. Czy?by wszystkie elementy uk?adanki tworzy?y tak? ca?o???
[Zamknij]
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

No jestem ciekaw co z tego wyniknie.
Spoiler
Jest to niew?tpliwie wprowadzenie alternatywnej wersji Bruce'a Wayne'a, jego z?ego odzwierciedlenia w postaci brata Thomasa, do kontinuum g?ównego DCU. Nie wiem jeszcze jak do tego podej?? bo je?li to jest prawda, a wszystko na to wskazuje to nie najlepiej co? takiego ?wiadczy o jak do tej pory ?wi?tych rodzicach Bruce'a. B?d? musieli si? nie?le natrudzi?, aby wyja?ni? ich zachowanie w stosunku do swojego drugiego syna.
Z drugiej strony jednak Owlman to jedna z ciekawszych postaci w ?wiatku DC, je?li jest dobrze rozpisany. Mam nadziej?, ?e nie zabij? go na ko?cu tej historii i zostanie ju? na sta?e cz??ci? tego uniwersum i poka?e na co go sta?. Bardzo podoba?a mi si? jego wersja w Kryzysie i kogo? takiego widzia?bym w dalszych historiach.
[Zamknij]

Ogólnie ca?a historia Court of Owls by?a bardzo dobra, cho? liczy?em na lepsze rozprawienie si? z jej cz?onkami, z wyja?nieniem ich organizacji, ich powstania.

Q

Mo?e jakie? fragemnty dotycz?ce Court of Owls  zostan? ujawnione w serii "Talon"?

Co za? tyczy si? "Batman #10"
Spoiler
Sama wprowadzenie Owlmana z?e nie jest, nawet wszystko ze sob? nie?le wspó?gra. Jednak je?li potwierdzi si?, ?e jest to brat Wayne'a to b?d? bardzo zawiedziony. Takie pomys?y nie pasuj? mi g?ównego DCU. Bior?c pod uwag?, ?e Mr. Freeze okaza? si? w nowym DCU wi?kszym szale?cem  ni? wcze?niej, to równie? "Lincoln March" mo?e okaza? si? tylko ?wirem, który ubzdura? sobie, ?e jest Wayne'em.
[Zamknij]
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

vincent

Batman #4,#5,#6,#7,#8

Niestety z numeru na numer coraz gorzej. Nie wiem, czy to takie subiektywne wrażenie, ale w odcinku z labiryntem kreska stała się odpychająca, rysunki były robione na odwal się. Bruce oczywiście nie ma nawet blizn po tych wszystkich ciosach nożem, a cały połamany i z flakami na wierzchu nie idzie spac, tylko dalej rozwiązuje zagadkę.

Nowe technologie Batmana też zaczynają działać mi na nerwy. Jak będę miał ochotę na science fiction, to sięgnę po science fiction.

By the way, może mi ktoś powiedzieć, czy za Batgirl robi w tej serii Barbara, czy ktoś inny? Byłem trochę zdziwiony, jak Alfred wysłał Bat-Rodzinie wiadomość o ataku na Gotham i w jednej scenie pojawiła się Batgirl, podobna do córki Gordona.

Historię dokończę czytać, bo zacząłem ale bardzo mi się nie podoba kierunek, jaki obrała ta seria.
Poczytałbym coś tak zajebistego i dojrzałego jak Hush, Jad, Knightfall itp Znacie jakieś stare historie o Batmanie warte czytania? Może Jim Lee popełnił jeszcze jakąś wartą grzechu serię?
Byłbym wdzięczny za jakieś info.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

kelen

CytatBy the way, mo?e mi kto? powiedzie?, czy za Batgirl robi w tej serii Barbara, czy kto? inny? By?em troch? zdziwiony, jak Alfred wys?a? Bat-Rodzinie wiadomo?? o ataku na Gotham i w jednej scenie pojawi?a si? Batgirl, podobna do córki Gordona.

Przeczytaj seri? Batgirl. A jak Ci si? nie chce -
Spoiler
Barbara wróci?a do funkcjonowania po operacji, któr? zapewni? jej ojciec
[Zamknij]
, tak w skrócie. Wi?cej szczegó?ów ma pojawi? si? w numerze zerowym.

CytatHistori? doko?cz? czyta?, bo zacz??em ale bardzo mi si? nie podoba kierunek, jaki obra?a ta seria.
Poczyta?bym co? tak zajebistego i dojrza?ego jak Hush, Jad, Knightfall itp Znacie jakie? stare historie o Batmanie warte czytania? Mo?e Jim Lee pope?ni? jeszcze jak?? wart? grzechu seri??
By?bym wdzi?czny za jakie? info.

W którym miejscu Hush jest dojrza?y? Sorry, ale to przepe?niona postaciami historia, która ma?o stawia na jako?? fabu?y, a wi?cej na akcje. Na dodatek ko?cówka jest rozczarowuj?ca. Ze starszych historii mo?e spodoba Ci si? No Man's Land, którego ostatnio DC zacz??o wydawa? w ca?o?ci w TPB (wcze?niej by?y wersje okrojone).

Jim Lee ostatnio pope?nia? "All-Star Batman and Robin the Boy Wonder", który na prawd? jest ró?nie odbierany, natomiast rysowa? teraz "Justice League" z nowego DC52, ale to tylko ?adnie narysowana historia, bo pod wzgl?dem scenariuszowym - pada na ryj po 3 numerze.

vincent

Wow, fajnie z t? Batgirl ;) Mo?e przeczytam.

CytatW którym miejscu Hush jest dojrza?y? Sorry, ale to przepe?niona postaciami historia, która ma?o stawia na jako?? fabu?y, a wi?cej na akcje.

Co do Husha to takim go zapami?ta?em, ale czyta?em par? lat temu, wi?c teraz zapewne inaczej bym go odebra?.
Fakty s? takie, ?e w Hush by?o bardzo du?o scen, które zapad?y mi g??boko w pami??. Na przyk?ad:
Spoiler
Upadek Batmana i Huntress ratuj?ca mu ty?ek, Joker w operze i Batman t?ucz?cy go niemal na ?mier?, pogrzeb Elliota, Metropolis, pojedynek na szable z Ra'sem, scena na mo?cie itp
[Zamknij]
No i Bruce nie by? niezniszczalny.

Natomiast w tej nowej serii wszystko jest jakie? mia?kie i nijakie. Niby jest troch? krwi, ale zalatuje "pid?i 13", w stroju gacka biega Clark Kent, akcja ?rednio trzyma si? kupy, brak zwi?zków przyczynowo-skutkowych.

Dzi?ki za No Man's Land, teraz ju? na pewno to ogarn?, bo s?ysza?em co nieco o serii. Rzuc? te? okiem na All-Star.

Thnx za wypowied? i pozdro.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

kelen

Batman #10:

Spoiler
Wiedziałem! Wiedziałem, że Lincoln nie jest przypadkową postacią. Ale żeby aż tak?! Ciężko mi uwierzyć, że Bruce nagle zapomniał, że jego matka byłą w ciąży i cała reszta jego znajomych oraz mieszkańców Gotham nic o tym nie mówili. No ok, mieliśmy odświeżenie, ale żeby aż tak? W każdym bądź razie, miałem nadzieję, że Lincoln to tak na prawdę Hurt, który powrócił, bo powtarzanie wątku Thomasa, który się podaje za kogoś z członka rodziny byłoby głupie. No nic, czekam na kolejny numer!
[Zamknij]

LelekPL

#71
http://www.dccomics.com/blog/2012/07/02/the-return-of-the-joker

Będzie się działo od numeru 13. Myślę, że ta historia może spokojnie przebić Court of Owls... No i dowiemy się jak teraz prezentuje się Joker.

kelen

Ah, pamiętam jak kilka miesięcy temu pytałem się na Twitterze Snydera (bo miał sesje pytań i odpowiedzi), czy pojawi się u niego Joker. Odpisał mi tylko (prywatną wiadomością!) "stay tuned". No to mam, czego chciałem :)

Rado

Skoro napisa? Ci priva ju? kilka miesi?cy temu, to wygl?da na to, ?e ekipa planowa?a od pocz?tku, swego rodzaju zawieszenie w pró?ni Jokera, po to by teraz napisa? "He has been away for a full year planning this revenge, watching, plotting, setting things up. And now he's back. He has his traps set, his knives sharpened... And wait 'til you see him." Szacun za to. B?dzie grubo.

Q

John Layman i Jason Fabok nowymi twócami "Detective Comics" - zapowiada się, że seria powróci na wysoki poziom, bo z recenzji ostatnich numerów wynika, że Daniel swoimi opowieściami sięgnął dna.

http://www.batcave.com.pl/2012/07/detective-comics-w-rekach-laymana-i-fabooka/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)