Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ogólna dyskusja o grach

Zaczęty przez Huntersky, 07 Sierpień 2008, 00:23:17

BlackBat

Kilka dni temu zagrałam w demo nowego GoWa. Panowie, to urywa tyłek i nie oddaje :D
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Altair

Leon, myślę, że laser mógł Ci paść. Sprawdź jak jest z innymi grami.

Leon Kennedy

Wszystkie inne od razu sprawdzilem i wchodza od strzalu.

Nagi Wonrz

Kultowiec Michael Biehn w Far Cry 3 Blood Dragon.
http://www.youtube.com/watch?v=Z5JoVwsuqN8#
Świetny materiał.

Rafalinda

#649
No dobra, konferencja Microsoftu za  nami więc można zacząć hejt ;)

1. Perwszy hejt za wygląd XBOX ONE:


Fuj, jak magnetowid z lat 80tych ;) Brzydki, brzydki, że aż piękny.

2. Cały ten Kinect i oglądanie telewizji. Konsola ma  być do grania w gry, a nie oglądania telewizji cyfrowej. Jak dla mnie to jedna wielka pierdoła, z której nigdy bym nie skorzystał i na pewno nie będę za nią płacił. I nie ważne jak fajnie można sterować głosem za pomocą "kinecta-srekta".

3. Kompatybilność wsteczna nieaktywna. Buuu. Pozostaje trzymać starą poczciwą 360tkę.

4. Tu nie do końca jest wszystko wiadome, bo na konferencji prasowej słowa o ty nie było, ale jacyś dziennikarze rozpuścili plotkę o blokowaniu gier używanych. Tzn, że kupując grę trzeba ją będzie zainstalować na HD i zarejestrować na swoje konto Xbox live. Mozna potem tą grę sprzedać ale kupujący by ją odpalić, będzie musiał zapłacić za to jakąś kwotę. Jeśli to prawda to wielki szajs i bagno a M$ jest gorszy od faszystów. Mi nie bardzo chce się w to wszystko wierzyć. Jon Hicks napisał na Twiterze, że to  nie  tak:

Jon Hicks @MrJonty

On second hand games: you buy disc, it installs, you play from HD. Sell disc, it installs to new console and deactivates your install.
9:20 PM - 21 May 2013

No iże Microsoft ogłosi swój plan wobec używek, na E3. Póki co wstrzymajmy jednak oddech.


To moje największe zarzuty. Gdyż ani cena, ani stałe podłączenie do neta wciąż nie jest ogłoszone, na tym kończę moje zarzuty.

Teraz to, co mi się podobało.

1. Zapowiedź Halo 5 i Forza 5. Kto kocha ten czeka. Mnie tym zawsze kupią ;) A Forza 5 Zapowiedziana na start konsoli, więc punkt dla Xbox One.

2. Tak jak nie lubię Kinecta i drogę jaką M$ obrało w wypuszczaniu gier dla casuali, tak możliwość grania z kimś przez sieć a w między czasie możliwość rozmawiania z taką osobą oraz widzenia jej w full HD, pobudza moją wyobraźnię. To prawie jak siedzenie na wspólnej kanapie :)

3. Zapowiedź 15 tytułów z Microsoft Studios, wypuszczonych w przeciągu przyszłego roku. Z czego 8 to zupełnie nowe marki. Oby tylko nie okazało się, że większość będzie na Kinecta, bo się zaśmieję M$ w portfel i wrócę jak syn marnotrawny do obozu Sony.

4. To już może nie o grach, ale news związany z Xboxem. Otóż Steven Spielberg, będzie reżyserował serial oparty na uniwersum Halo. WOW. To dobra wiadomość dla wszystkich miłośników S-F, gdyż Halo ma tak olbrzymie Uniwersum i historię rozpisaną na Miliony lat, że aż dech zapiera. Nawet definiuje na nowo czym była naprawdę Arka Noego. Warto poznać nawet oglądając, więc fajnie dla wszystkich.


To tyle. Jak zwykle zadecydują gry, bo multimediami to M$ mnie nie zdobędzie.
Ważna też będzie cena obu konsol. O tym czego nie powiedziano i nie pokazano dowiemy się na E3 więc póki co czekamy.

Generalnie ani konferencja Sony, ani konferencja Microsoft szału nie zrobiła. Choć dowiedzieliśmy się chociaż, że Xbox One wygląda jak Farelka. Będzie jeszcze zabawniej gdy okaże się, że PS4 będzie wyglądała jak odkurzacz lub szufelka ;)


Z wypuszczonego do sieci materiału, na którym widać PS4 w kawałkach:

PlayStation 4 See it First on 6/10/2013

Po złożeniu do kupy, wygląda tak:





Generalnie, obiecanki Sony bardziej do mnie przemawiają i jeśli na E3 Microsoft nie pokaże zapowiedzi ogromnej masy obiecujących gier AAA, a zrobi to Sony-> jako pierwsza zawita u mnie PS4.

Altair

Dokładnie to samop pomyślałem... Konferencje oglądałem nastawiając się, że być może MS w nowej generacji mnie do siebie przekona pierwszą zapowiedzią i ... nic. Była nuuuda, nuddda i jeszcze raz nuda i wielkie chwalenie się jacy to oni są "jedyni". Sony pokazało konkrety i jakieś obiecanki co do przyszłości, Ms totalnie kieruje się w stronę casuali. Dla mnie konsola to konsola, a nie dekoder DVB.

PieSzy

M$ musi teraz nieźle kombinować, bo wywołał burzę w internecie. Sony ma szansę wrócić do dawnej formy. :)
Czy tylko mi nowy Xbox wyglądem przypomina dekoder Cyfrowego polsatu? :)



Rafalinda

#652
No i s?owo cia?em si? sta?o. Plotki o DRM, przymusowym instalowaniu gier na HD oraz logowaniu si? co 24 godziny by zweryfikowa? u?ytkownika i jego gry okaza?y si? prawdziwe.
Na pocz?tku by?em sfrustrowany i w?ciek?y, ale w tym momencie jestem tylko zrezygnowany i patrz? z nostalgi? na swój zestaw gier od Microsoft Studios, który stanowi prawie 70% mojej kolekcji.

Xbox tak ?adnie si? rozwija?, mia? wspania?e tytu?y na wy??czno??: Oddworld Munch Oddyseye, Oddworld Wrath Strnger, Halo, Forza. Do tego sie? dzia?a?a ju? wtedy i ludzie do?wiadczali przysz?o?ci ju? na tamtej generacji.
Nast?pca Xboxa, wzi?? rynki szturmem wypluwaj?c co chwila ?wietne gry i rozbudzaj?c wyobra?nie kolejnymi zapowiedziami. Serwis Microsoftu dzia?a? z pr?dko?ci? ?wiat?a i jak tylko pad?a mi moja pierwsza 360tka, w ten sam dzie? co zg?osi?em awari? przyby? kurier, a nast?pnego dnia mia?em konsol? z powrotem. By?em zadowolony z polityki firmy, dobrego serwisu oraz ?wietnych gier od Microsoft Studios.
Wszystko rozwija?o si? wspaniale, a? do nieszcz?snego kinecta. Kilka ?wietnych ekip zosta?o przekierowanych tylko na rozwój tej zabawki. Przede wszystkim Rare, po zajebistym Conker Live and Reloaded oraz wspania?ym "Kameo Element Of Power" marnowano ich potencja?, gdzie mieli produkowa? gry dla casuali na sprz?t nie do ko?ca dzia?aj?cy jak powinien. It was SUCH a waste of talents.

Po nowej generacji spodziewa?em si? kontynuacji trendu z pocz?tków Xboxa, ale to co czytam i s?ysz? za pomoc? internetu sprawia, ?e jestem kompletnie zdruzgotany. Co wst?pi?o w t? firm?? Kto odpowiada za te decyzje? Czuj? si? jakby Microsoft nienawidzi? swoich klientów i wszystkim mia? za z?odziei.
Naj?mieszniejsze jest w tym to, ?e te? sprzedaj? i kupuj? u?ywki ale nigdy  nie sprzeda?em i nie kupi?em u?ywanej gry od Microsoft Studios. S? po prostu tak dobre, ?e mo?na w nie gra? nawet po latach. Ca?a seria Halo, Forza, czy Gears of War wystarczaj? na d?ugie lata. A takie marki jak Kameo, Fable czy Alan Wake wci?? stoj? dumnie na pó?ce zach?caj?c do ponownej przygody. By?y wypo?yczane przez moich znajomych, którzy równie? maj? X360. Satysfakcja z uko?czenia i dobre s?owo o ka?dej z nich s? dla mnie (jako w?a?ciciela) najlepsz? nagrod?. A sam mam ochot? zagra? w nie jeszcze raz.

No i w g?ow? zachodz? sk?d tak okrutna polityka, zwa?ywszy na to, ?e te gry sprzedawa?y si? w milionach.
Tzn rozumiem problem, gdy?  Alan Wake by?y najbardziej  piraconym tytu?em w 2010 (ponad 1,1mln downloadów z sieci), ale generalnie sprzeda? si? i tak w 3 mln egzemplarzy. Gdyby cena na konsolach by?a o po?ow? ni?sza, to pewnie sprzedali by jeszcze z milion albo i dwa.
Kurcz? no, czy nie ma innego sposobu na piratów ni? rejestracja gry? Czy nie mo?na zrobi? jakiego? konkretnego zabezpieczenia sprz?towego? Tak jak to zrobi?o Nintendo w przypadku 3DS'a? Big N pokaza?o, ?e si? da. Dlaczego wi?c Microsoft chce kara? ludzi, którzy kupuj? orygina?y.To jest ten sam debilny pomys? jak z reklamami antypirackimi do??czanych do oryginalnych filmów na DVD czy BD.

Jestem strasznie zawiedziony Microsoft i ich now? polityk?. Ludzie ich teraz nienawidz?, ?miej? si? z nich i szydz?. I to wszystko jest zas?u?one, gdy? jest to wypinanie si? na klienta i traktowanie go batem, a to przecie? dzi?ki klientom zarabiaj? takie kokosy. Powiedzia?bym, ?e Microsoft ma ju? graczy w g??bokim powa?aniu i celuje w ogl?daczy Tv, ale nie mog?, gdy? na E3 zaprezentowali ca?e mnóstwo niesamowitych rzeczy. Quantum Break rozbudza wyobra?nie tak samo jak kiedy? robi? to Alan Wake. Nowa Forza wygl?da w akcji ob??dnie a ca?y ten system Drive-atar jest najbardziej prze?omow? rzecz? w ?ciga?kach od czasu autovisty. Kilka zapowiedzi, które zostan? szerzej zaprezentowane na kolejnej imprezie równie? trzymaj? w zaciekawieniu. Nie wspominaj?c jak wspaniale wygl?daj? na nowej konsoli tytu?y multiplatformowe jak Metal Gear Solid 5 czy Wied?min 3.
To wszystko wskazuje jednak, ?e to nadal konsola do gier, wi?c dlaczego zniech?caj? klientów do jej kupna? Zachodz? w g?ow? i nie mog? tego zrozumie?. Przecie? oddali walkowerem ca?y rynek europejski konkurencji w postaci PS4. I ja pomimo, ?e ?adna z eksluzywnych zapowiedzi na konsole konkurencji nie rozbudzi?a mnie na tyle, ?e od razu chcia?bym kupi? t? konsol?, to mocno zaczynam rozpatrywa? zakup w?a?nie konsoli Sony. G?ównie przez polityk? i dobre traktowanie klienta.

Szkoda mi tylko takich ekip jak Turn 10, Remedy czy 343 Industries, gdy? mog? wyprodukowa? rewelacyjne gry, które nie sprzedadz? si? tak dobrze jak by mog?y si? sprzeda?, gdy? ludzie zwyczajnie nie kupi? konsoli, na któr? te gry wyjd?.


Co do PS4, to bardzo podoba mi si? ten jej nowy desing. Jest taki troch? brzydki i kanciasty  ale zarazem futurystyczny. Podoba mi si? równie? cena i odseparowanie wibratorów Move i kamerki od ceny samej konsoli. Ca?e 100 euro w dó?. Brawo Sony. Na prawd? ?ycz? sukcesów i zdobycia wszystkich rynków szturmem, ??cznie z Ameryka?skim (cho? to ma?o prawdopodobne, przy tych wszystkich sportowych ligach, statystykach i integracji Tv). Niech Microsoft dostanie finansowe baty i wyci?gnie nauczk?. P?atny PSN by? do przewidzenia ale i tak w sumie si? op?aca, roczny abonament w cenie dobrej gry, o ile Drive Club tak? si? oka?e. Mam nadziej?, ?e ta kasa pozwoli troch? na rozbudow? tej sieci, bo póki co ssie po ca?o?ci w porównaniu z XboxLive. Póki by? darmowy to si? op?aca?, ale jak mamy za to p?aci? to musz? w ni? duuu?o zainwestowa?. Jako posiadacz X-klocka powoli my?l? o odej?ciu z obozu M$. Nie koniecznie chc? si? przesiada? na PS4, zobacz? jak sytuacja si? rozwinie do ko?ca roku 2014. Nawet jak zdecyduj? si? na zakup X1 to w?tpi?, ?e si? do tego komukolwiek przyznam, bo to wstyd i ha?ba wspiera? firm? która si? tak upodli?a i o?mieszy?a. Póki co mam w co gra? na obecnej generacji. Bed? równie? nadrabia? zaleg?o?ci z poprzednich generacji. Niedawno zakupi?em "Zeld? Ocarina of Time" oraz "MGS 3 Snake Eater" na 3DS'a i postaram si? na d?u?sz? chwil? zapomnie? o tym szambie jakie serwuje M$.....

Altair

Lepiej bym tego nie ujął. Sony wypuszcza teoretycznie u nas PS4 pod koniec Listopada i będę mocno polował na tę konsolkę ze względu na Wiedźmina 3.

BlackBat

E3 było mega, niestety ja dopiero co kupiłam sobie PS3 i na nextgena nie mam za bardzo co liczyć przez następnych parę lat. Na szczęście na jesieni nowy PC, więc może pan Gerwant pośmiga na ultra detalach.

Oglądał ktoś gameplay nowego Thiefa? Czy tylko mi się wydaje, że to po prostu trzy poprzednie części w nowej oprawie graficznej? xD
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Rafalinda

#655
ŚWIĘTY JEŻU!!!
Microsoft uległ.Poddał się, przyznał do błędu i zmienił całą swą politykę wobec używek i internetu.
Nie mogę uwierzyć -> ale mogę wybaczyć :D
I jeszcze jedna rzecz, której nigdy żaden Xbox wcześniej nie miał->brak blokady regionalnej.
Święta dupo, to teraz będę mógł zakupować te genialne kolekcjonerki, które wychodzą w USA.
Normalnie jakbym miał dziś urodziny :D

http://polskilive.pl/news/microsoft-oficjalnie-wycofal-sie-z-zastosowania-zabezpieczen-drm-w-xbox-one/

PS4 wciąż jest nieco mocniejsze, wciąż ma lepszą ofertę cenową i wciąż oferuje więcej w abonamencie.
To wszystko mogę przełknąć i nie żałować. Dopóki Sony nie wykupi marki Forza i Halo, kontynuuję swoją przygodę z grami po staremu, ale dopiero za półtora roku :)

BalcBat co do gry  Thief to  strzeliłaś w samo sedno. Bo to ani prequel ani sequel ani  remake. To po prostu Thief na nową generację. ;)




BlackBat

Trzeba to opi? Rafalinda!Wizja bankructwa ugryz?a ich w ty?ki, dobrze im tak  ;D

Ja si? b?d? trzyma?a Sony, jak na razie mnie nie zawiedli :) W ogóle zastanawiam si?, jak przy ??czu 40 MB mog? mie? taki wolny transfer z PS Store. Demo Dragon's Dogma ?ci?ga?o mi si? diabelnie d?ugo :/ Czy wszyscy maj? z tym takie jazdy?

Swoj? drog? po E3 choruj? na Bayonett? 2 i Dragon Age III, nie wiem sk?d ja wezm? pieni?dze na te wszystkie wydatki :D
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Rafalinda

#657
Po pierwsze gratuluje zakupu!!! Oby dłuuugo ci służyła :D


Niestety BlackBat ale sieć PSN jest straaaaasznie wolna i nie ważne jak dobre masz łącze ani jak silny sygnał z routera. To wina samej infrastruktury i niewielkiej ilości serwerów. Jak miałem PS3 i chciałem zagrać w Heavy Rain to musiałem czekać aż 20 minut na ściągnięcie i zainstalowanie jakiejś łatki. Mój kumpel z Supraśla wciąż klnie, kiedy tylko jakaś gra wymaga aktualizacji, a nie daj boże żeby to  były 2 pliki, wtedy można iść śmiało do sklepu na wielkie zakupy. Bo najpierw się ściąga a potem drugie tyle instaluje. Mam nadzieję, że teraz kiedy PSN będzie płatny Sony trochę zadba o rozwój tej sieci. Na XboxLive aktualizacje trwają sekundy, góra półtora minuty jeśli plik jest większy. To dlatego, że obecnie mają ponad 300 000 serwerów rozsianych po całym globie.No  ale oni to rozwijają od ponad 10 lat.

A tak w temacie na czasie, czy widzieliście cenę empikową dla "The Last of Us"?
khem...
http://www.empik.com/the-last-of-us-ps3-naughty-dog,p1074938378,multimedia-p

BlackBat

Dzięki! Powiem szczerze, dawno nie miałam takiej radochy z grania :)

Niech to szlag, oby coś z tym ruszyli, bo naprawdę gorszą padakę to już tylko na mobilnym internecie widziałam. Niestety jeszcze się z tym poużeram :/Na szczęście kolega zamówił dla mnie Warmłotka Space Marine, więc będę miała w co grać jak skończę God of War III :)

Ał, aż mnie portfel zabolał...
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Rafalinda

#659
Jakiś rok temu w wątku o Uncharted napisałem coś w stylu:
CytatPewnie nowa marka "The last of us" okaże się świetnym kawałkiem kodu, w który warto popykać, o tyle już "Beyond two souls", może okazać się niedopracowanym rozczarowaniem. Na razie PS3 istnieje dla mnie tylko dzięki starym hitom z poczciwego

Tak też się stało. TLoU okrzykniętą grą roku, a Beyond Two Souls rozczarowuje.
gram.pl - 7/10
miastogier.pl 5.5/10
ign.com 6/10
gamespot.com 9/10

Opinie różne ale o hicie nie ma mowy. Lepiej to obejrzeć na tubisiu niż wydawać 230zł.

Ale nostradamus ze mnie żaden, bo pisałem że nowy Xbox będzie tańszy od PS4 a stało się odwrotnie :)
Choć właściwie, jak do PS4 dokupimy nową kamerkę i move, żeby choć trochę przypominało to zestaw z kinectem, to PS4 wyjdzie drożej :) Dla Sony pracują bardzo inteligentni i sprytni ludzie, bo konsolę zareklamowano jako tańszą o 100$ i z masą darmowych bajerów jak np Playroom. Tylko, żeby w to playrom pograć, to trzeba kupić kamerkę :) Czyli nic za darmo. W sumie jednak coś jest -1/3 DriveClub.
Ale jedną rzeczą miażdży konkurencję -> PS+. Gry jakie proponuje Microsoft za free w Goldzie to żenada i lepiej, żeby w ogóle tego nie robili, bo pogarszają sobie tylko opinię.
Ja wciąż się wstrzymuję z zakupem nowych konsol i poczekam do następnych świąt.

Ale też mogę bawić się w Pachtera i przewidywać rozwój zdarzeń w świecie gier.
Kolejna moja przepowiednia brzmi.
Titanfall będzie hitem na skalę 9/10
Fantasia music evolved będzie grą bardzo dobrą z oceną 8+/9
Killzone Shadow Fall - 8/10
Infameous SS 9/10
Forza 5 9/10
Ryse 8+/10
Dead Rising 3 9/10
Deep Down 6/10

(fajna zabawa :) )