Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ready Player One

Zaczęty przez LelekPL, 25 Marzec 2015, 22:34:53

LelekPL

http://deadline.com/2015/03/ready-player-one-movie-steven-spielberg-ernest-cline-warner-bros-1201398299/

Steven Spielberg wyreżyseruje adaptację książki Ready Player One. Zdecydowanie mojej ulubionej z ostatnich kilku lat. Pierwszym kandydatem na to stanowisko był Nolan, ale Spielberg wydaje się nieco lepszym wyborem, przynajmniej do tego projektu. Chociażby dlatego, ze sam jest w książce wspominany, a wiele nostalgicznych wspomnień z lat 80-tych jest związanych właśnie z produkcjami Spielberga.

Jedyne czego żałuję to to, że WB pewnie nie zdobędzie praw do Blade Runnera i WarGames i będą musieli wykorzystać inne filmy jako bramy. Zwłaszcza szkoda Blade Runnera, bo z chęcią wróciłbym w ten upiornie piękny świat, tym razem w rękach Spielberga.

No, ale cóż, jeśli chodzi o reżysera to jest to absolutnie idealny wybór na ten projekt. A Ci co książki nie czytali, to proszę szybko się za nią zabierać - jest doskonałym wspomnieniem największych fanowskich produkcji z lat 80-tych i tych nieco późniejszych, pomieszanym wraz z naprawdę ciekawą i wciągającą dystopią.

Rado

Pamiętam jak mi opowiadałeś o tej książce chyba na pierwszym zlocie. Teraz na pewno nadrobię lekturę. Już zacząłem się rozglądać.