Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

Leon Kennedy

#375
Mimo wszystko czekam! Zawsze chciałem przeczytać jakiś komiks z tym bohaterem, a tu przyjdzie jeszcze około tygodnia poczekać...

PS: Tajnej Wojny nie wliczam.

Johnny Napalm

Jakiego tygodnia? U ciebie Leon WKKM przychodzi z takim opóźnieniem? Ja bym nie wytrzymał, gdybym miał tak długo czekać na te cudeńka.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII

Pewnie czeka na przesyłkę z allegro jak ja.

franek

Ja muszę powiedzieć o "Tajnej Wojnie" - Ten komiks to dla mnie żenada. Fajnie się zaczyna, ale potem szybko zaczyna się wymykać z pod kontroli i łatwo się zgubić w tym natłoku tekstu i reszcie. Te zdarzenia w Latverii jakoś słabo nakreślone i głupi pomysł z nowymi kostiumami na tej tajnej wojnie. Niby inne a jednak od strzała powinni ich poznać, mieli swoje charakterystyczne cechy. Strona graficzna jakoś mi się też nie podobała, jeśli chodzi o komiksy to wolę typowo komiksową oprawę graficzną a nie jakieś zabawy w farby i nie wiadomo co (choć Alex Ross zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie). Na temat "Daredevil - Odrodzony" jeszcze się wypowiem ;)


Show Must Go On!!!

XIII

Franek obyś nigdy nie przeczytał Wroga Publicznego tam to dopiero się wszystko wymyka spod kontroli.

Leon Kennedy

Dokładnie to czekałem na powrót siory u której mam za pół ceny :P Wróg Publiczny?

Johnny Napalm

Cytat: franek w 02 Wrzesień  2013, 08:50:02
Ja muszę powiedzieć o "Tajnej Wojnie" - Ten komiks to dla mnie żenada. Fajnie się zaczyna, ale potem szybko zaczyna się wymykać z pod kontroli i łatwo się zgubić w tym natłoku tekstu i reszcie. (...)  Strona graficzna jakoś mi się też nie podobała, jeśli chodzi o komiksy to wolę typowo komiksową oprawę graficzną a nie jakieś zabawy w farby i nie wiadomo co (choć Alex Ross zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie). Na temat "Daredevil - Odrodzony" jeszcze się wypowiem ;)
Ten komiks to jeden wielki przerost formy nad treścią. I o co kruszyć kopie? - aż chciałoby się zapytać tą marvelowską zbieraninę. No i rysunki, tu akurat dosyć słabo pasują do opowiadanej historii.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

Daredevil Odrodzenie to kolejny naprawdę dobry komiks. Historia upadku Murdocka jest świetnie napisana, no momentami ciut przegadana, ale co tam... :P Uwierzyłem w jego upadek. Kingpin fajnie do tego podszedł i prawie go wykończył, co prawda końcowa trochę rozczarowuje i pozostawia pytanie, co dalej Kingpin? No właśnie, może ktoś wie? Reasumjąc takich historii jak najwięcej. Rysunki jak zauważył Johnny Napalm są porządne.

XIII

Potem w  numerach 296-300 była historia Fall of The Kingpinn, będąca w pewnym stopniu kontynuacją BA. Co ciekawe mimo że nie miała nic współnego z The Man without fear Millera to semic użył okładki z nr 300 doMM.

Johnny Napalm

Upadek Kingpina... brzmi świetnie. No ale skoro jakoś Ważniak przeżył swój "upadek" to, na pewno nie stracił pamięci. Dlaczego więc DD powrócił do w miarę normalnego życia? Jak mu się to udało? Czy zawarł on z Fiskiem jakiś pakt/rozejm? Czy z tego powodu Matt musiał później spreparować swoją śmierć i założyć nowy strój i udawać nowego bohatera zainspirowanego jedynie oryginalnym DD? Jak żyć?
Pytań jest wiele. :-X
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

JaRo II

 Ja mam do Was pytanie związane właśnie z Wielką Kolekcją Komiksów Marvela. U mnie w mieście Tarnowie spotkać jakikolwiek egzemplarz,  to tak jakby wyruszyć na poszukiwania Świętego Graala. Postanowiłem sobie zamówić następujące tomy:

- "Spider- Man: Narodziny Venoma", "Spider- Man: Ostatnie łowy Kravena", "Iron- Man: Extermis", "Thor: Odrodzenie", "Hulk: Niemy krzyk", "Avengers: Upadek Avengers" oraz "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz I".

Komiksy te zamówiłem, przyszły do domu, jednakże ja już wtedy byłem za granicą, więc ich nawet nie widziałem. Mama mówiła, że są w bardzo dobrym stanie i że wydania są bardzo estetyczne. Ostatnio zamówiłem kolejną porcję, otóż:

- "Avengers Impas", "Marvels", "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz II", "Punisher: Witaj ponownie Frank I", "Tajna wojna", "Iron Man: Pięć koszmarów", "Kapitan Ameryka: Nowy porządek" oraz "Daredevil: Odrodzony".

Aktualnie czekam na powyższe numery, aż przyjdą do domu.

A teraz przechodzę do mojego początkowego pytania, otóż:

Jak zauważyliście, w mojej kolekcji nie ma zamówionego ani jednego komiksu z serii "X- men". Po prostu nie lubię X- menów, ich przygody nigdy mnie nie fascynowały. Mam jednak mały dylemat. Obrazek skompletowanej kolekcji wygląda ładnie na półce. Mój obrazek będzie podziurawiony, poprzez  te brakujące numery X- menów. I teraz się zastanawiam, czy je też zamówić ( dla ciągłości obrazka ), czy skupić się tylko na pozycjach wybranych. Nie lubię X- menów, stąd ten mój dylemat. Co mi radzicie? Czy Wy zbieracie wszystko jak leci, czy tylko wybrane tytuły? I czy te numery X- menów, które wydali są w miarę przyzwoite?
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Johnny Napalm

Kupować komiksy tylko po to żeby cała kolekcja ładnie prezentowała się na półce? Nie, to nie ma najmniejszego sensu. Też omijam szerokim łukiem X-menów, którzy od ho ho... a może i dłużej, nie są moimi faworytami. Hm... ktoś kiedyś mi mówił, że cała kolekcja ostatecznie będzie kosztowała dwa i pół kafla. No, teraz to nie wiadomo ile ostatecznie będzie kosztowała , bo być może zwiększą jej objętość o kilka pozycji, których ludzie się domagają, pisząc petycję.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

HUDY

Ja mam np wielką lukę między 13 , a 20 tomem ,obrazek mi wisi ;p i kupuje wybrane tomy. Ostatnio próbowałem się pozbyć tomu nr7 ale jakoś nikt tego nie chce ;p Obecnie posiadam tomy: 1 ,2,4,5,6, (niechciany7),10,13,20. I chyba do WeaponX nie zakupie już nic oprócz dwutomowego Secret Wars.

RemiRose

Ja z całej kolekcji mam wybrane 11, ewentualnie 14 tomów. Nie warto kupować całej kolekcji tylko dla obrazka. MI na przykład o wiele bardziej się podoba taki postrzępiony obraz, ale może tylko ja tak mam. Co do X-Men również omijam szerokim łukiem.  ;)
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

franek

Ja tam czekam tylko na dwutomowe Secret Wars i Demon In A Bottle. Obrazek mi wisi, moje komiksy i tak nie są ułożone w taki sposób żeby było widać grzbiety.


Show Must Go On!!!