Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co czytać z Ligi Sprawiedliwości i Supermana (szczególnie Śmierć Supermana)???

Zaczęty przez Maragast, 03 Listopad 2016, 15:31:14

Maragast

Witam

Czytam sobie po trochu komiksy ze świata DC głównie o Batmanie ale także zachaczam sobie innych bohaterów.
Ponieważ zaprenumerowałem Wielką Kolekcję DC to ostatnio przeczytałem "Green Arrow - Kołczan".
Chciałbym poczytać też coś innego o Lidze Sprawiedliwości oraz o Supermanie, więc chciałem zapytać:

- Czy jest coś jeszcze wydane w Polsce o Lidze Sprawiedliwości oprócz "Kryzysu Tożsamości", "Kołczanu" i poszczególnych tomów "Amerykańskiej Ligi sprawiedliwości"? Poza New52, bo z tego to mam już wszystko co do tej piry wyszło.

- Co warto czytać o Supermanie z rzeczy wydanych w Polsce? Bo przeczytałem 3 tomy z New52 (Morrisona) i bardzo mi się nie podobało, nie wiem nawet czy warto czytać  "Superman Wyzwolony".
Są wydane w Polsce jakieś fajne komiksy o Supermanie, dzięki którym lepiej poznam tą postać?
Znalazłem też info przy artykule o Wielkiej Kolekcji DC, że "Śmierć Supermana" została już wydana ale nigdzie nie mogę tego znaleźć. Może wydało to kiedyś TM-Semic? Jeśli tak to powie ktoś w jakich zeszytach???

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Leon Kennedy

Śmierć Supermana była u nas wydana właśnie prze TM - Semic, nie mam pojęcia, które to były numery, ale lata jakoś 95, chodź mogę się mylić. W przyszłym roku w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów DC zostanie na nowo wydane  ;D

Maragast

A czy jest jakaś zslecana kolejność czytania?
Bo przykładowo Saga Knightfall składa się z trzech części  (Knightfall, Knightquest i Knightsend), a jako wprowadzenie należy przeczytać Miecz Azraela i oraz kolka rozdziałów wstępu (m.in. Zemsta Baina).
Czy w przypadku "Śmierci Supermana" sprawa też jest tak złożona czy prostsza? Bo nigdzie nie mogę tego znaleźć

Johnny Napalm

?mier? Supermana zosta?a wydana przez TM-Semic w 1995 roku, zaczynaj?c od odcinka majowego, fina? nast?pi? za? w sierpniu.

Tu, w przeciwie?stwie do Batmana, nie ma ?adnych albumów dodatkowych, które by np opisywa?y pocz?tki Doomsday'a. Jest to spowodowane specyfik? przeciwnika Supermana, a raczej jego pochodzeniem, o którym wiemy to, ?e...
No, to trzeba po prostu przeczyta?.

Komiksy fajne, jednak my?l?, ?e kolejna saga pt Pogrzeb Przyjaciela by?a o wiele lepsza. By?o tam po prostu wi?cej do czytania. Komiksy, chocia? z nie?yj?cy Supermanem, by?y bardzo interesuj?ce, z ciekaw? fabu??. To du?o bardziej polecam ni? sam? sag? o ?mierci Supermana. Nie mówi?c ju? o najlepszych z tego Rz?dach Supermanów.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...