Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ogólna sytuacja komiksu na polskim rynku.

Zaczęty przez dumb_bm, 10 Sierpień 2013, 19:49:49

Jolly_Roger

Cytat: Rado w 22 Sierpień  2014, 10:54:48Póki co, nie jest to kolekcjonowanie w stylu "kupiłem dziesięć poprzednich tomów, to muszę teraz dozbierać do końca, mimo, że poziom już diametralnie spadł" - tak jak to u mnie było z innymi seriami.
Ja właśnie mam ten dylemat. Thorgala czytałem od drugiego numeru jeszcze wydanego przez Krajową Agencję Wydawniczą. Mam pierwsze wydanie, w którym twarz Thorgala i dedykację strzelił mi sam Rosiński, będąc dawno temu w Łodzi. Wychowałem swój gust komiksowy na Thorgalu, ale najnowsze numery kupuję tylko, żeby mieć komplet. Są po prostu strasznie słabe. To już poprawna politycznie telenowela bez pazura, a nie Thorgal.

Rado

No niestety. Znam ten ból. Mam tak z "Baśniami" i "Lucyferem". Kupuję, żeby dozbierać, czytam, odkładam i zapominam. Do tego stopnia już się zraziłem tymi tasiemcami, że boję się teraz zainwestować w jakąś, (np. w takie wychwalane "Scalped") i bardziej szukam jakiegoś oneshotu lub ewentualnie w miarę krótkiej serii jak np. "Locke and Key, które ma sześć tomów.

PS. Pozazdrościć rysunku i autografu Pana Rosińskiego.

8azyliszek

Nie wiem o co chodzi z tą jakością wydania. No dobra, okładki WKKM się wygniatają. Ale w plecaku czy przy intensywnym użytkowaniu, każda książka czy komiks może się pognieść czy zadrzeć rogi. W sklejaniu stron różnic nie widzę.

W Empiku widziałem trzy pozycje Egmontu - "Człowiek który się śmieje", "Batman: Imperium Pingwina", "Wonder Woman t.1". No są ładne, grube i solidne, choć rysunki WW nie przypadły mi do gustu. Ale bez przesady. Jak widzę równie dobry "Marvel 1602" z 230 stronami za 40 zł i "Imperium Pingwina" z 75, to dla mnie wybór jest prosty, Tym bardziej, że za chwilę wyjdzie i Daredevil i Spider-Man, które też zamierzam mieć. Ogólnie - im taniej tym lepiej, bo mogę mieć więcej pozycji. Modlę się by Eaglemoss Polska wydał naszą edycję Kolekcji Komiksów DC i będzie pozamiatane.

Rozbawił mnie wpis na blogu "Czas na Komiks" mówiący o tym, że 2 lata temu jeszcze nie istniał. Hachette daje pracę. :) :D A dlaczego nie pisał nikt o pozycjach Egmontu i Muchy w tych czasach wielkiej smuty komiksowej (od upadku Mandragory do 2012)? Bo rzadko wydawali i liczyli sobie jak za zboże. Konkurencja jest najlepsza i Hachette powinna za to wszystko co dla nas zrobiła otrzymać jakąś nagrodę.

kelen


The Dream

#34
Cytat: 8azyliszek w 28 Sierpień  2014, 15:48:24
Ale w plecaku czy przy intensywnym użytkowaniu, każda książka czy komiks może się pognieść czy zadrzeć rogi.
Każda. Ale jednak jest minimalna różnica w okładkach Hachette. Na pierwszy rzut oka jej nie widziałem, ale po kupieniu iluś tam komiksów z różnych wydawnictw zwróciłem na to uwagę. Dla mnie takie rzeczy są ważne.
Cytat"Marvel 1602" z 230 stronami za 40 zł i "Imperium Pingwina" z 75
Ale 75 to cena okładkowa, a w internecie taniej. :] Ja na przykład kupiłem Imperium za 47 złotych i 49 groszy. :D Im taniej tym lepiej, ale ja nie żałuję kilku złotych więcej, jeśli w zamian dostanę nie tylko dobry komiks, ale też dobrą jego oprawę. Nie każę nikomu robić tak jak ja, po prostu uważam, że wyższe ceny Egmontu czy Muchy nie biorą się znikąd a jak człowiek poszuka, to znajdzie komiks DC w dobrej cenie. :)
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

8azyliszek

@UP
Bluźnisz młody. :P :) :D

Akurat X-cuthoner song to bardzo fajna opowieść o klonach, podróżach w czasie i śmiertelnych wirusach. Jest Bishop i Apocalypse i wszystkie mutanty. Dla mnie to była bardzo dobra historia.

Anonimowy Grzybiarz

Informuję o ciekawej inicjatywie promocyjnej (w której, nieskromnie przyznam, brałem udział). Śledziu wraz z zespołem muzyczno-komiksowym Obiboki nagrali utwór "Osiedle Swoboda":
https://www.youtube.com/watch?v=hdtlnggvqRA

Kilka zdań o procesie powstawania piosenki, do której napisałem tekst z Łukaszem Kolendrem, tu:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2014/09/446-obiboki-feat-sledziu-osiedle.html

Cała akcja to z  mojej perspektywy przede wszystkim świetna zabawa, co Wy o tym sądzicie? Warto było się bawić?  ;)

Rado

Poniżej, moim zdaniem bardzo fajny przegląd europejskich komiksów ukazujących się na naszym rynku. Może ktoś znajdzie coś dla siebie, bo jest tego sporo - od westernów po kosmiczne sagi.

http://naekranie.pl/artykuly/najlepsze-frankofonskie-serie-komiksowe#comments-container

kelen

Jest tam kilka rzeczy, które chciałbym wypróbować (m. in. Koziorożec). Przydałby mi się większy budżet na komiksy.

Rado

Ja "Koziorożca" też bym chciał. Niedawno skończyłem czytać drugi tom "Rorka", gdzie właśnie Kozio i ekipa mieli swój debiut, ale ten komiks to chyba w drugiej kolejności, bo na pierwszym miejscu interesuje mnie "Durango" oraz "W poszukiwaniu ptaka czasu".

CytatPrzydałby mi się większy budżet na komiksy.

Takie stwierdzenie to już normalnie klasyk, heh.

Jolly_Roger

"W poszukiwaniu" jeszcze czytałem za czasów "Komiks-fantastyka" wtedy bardzo mi się podobał.

HUDY

Właśnie przymierzam sie do marcowych zakupów: kolejne Thorgale, Batman, Sandman to pewniaki. Musze dobrze rozplanować budżet. Juz jestem w plecy z Sandmanem nr7 :/ a wydawcy  nie dają czasu na złapanie oddechu, wydajając coraz to więcej ciekawych i ,,musisz miec,, komiksów ;] Także zbliża się premiera 61numeru WKKM i będzie to:AVENGERS: FOREVER Kurta Busika i mam pytanie: Ktoś to czytał? Warto? Wkkm kupuje na wyrywki i nie chciałbym zmarnować kasy ,zwłaszcza ze teraz trzeba liczyć się z każdym groszem, DCDelux już tuż tuż ;D

XIII

Dla mnie forever to nuda dla fanatykó Avengers.

Johnny Napalm

Czy kogo? poj#%@?o? Egmont dos?ownie przed chwil? wyda? w Polsce w ramach Marvel Now! "?mier? Wolverine'a". A teraz uwaga! Co robi Hachette w Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela? Tak! Dok?adnie 7 lutego wyda to samo!
To, ?e wydawane s? dwie ró?ne kolekcje w Polsce to ok. Fani DC i Marvela maj? z czego wybiera?. Najwy?ej trzeba zdecydowa? z której kolekcji si? zrezygnuje. Ma?o kogo sta? na regularne kupowanie obydwu Wielkich Kolekcji Komiksów. No, ale tutaj to ju? jest przegi?cie. Dubel i to w dodatku nawet nie po roku, dwóch.
Takie ruchy doprowadz? do przesytu rynku. Heh, nawet nie wiem czy takie g?upie posuni?cie wydawcy mo?na nazwa? przesytem. To czysta g?upota!
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII

Aktualnie  rynek komiksowy jest  bardzo przesycony, ciekawe czy w najbliższych latach nastąpi jakiś krach że spadnie sprzedaż  i znowu będzie jeden Batman rocznie