Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oczekiwania

Zaczęty przez vincent, 06 Czerwiec 2012, 09:05:19

vincent

Hej.

Zak?adam ten temat, poniewa? ostatnio obejrza?em sobie zarówno Batman Begins, jak i The Dark Knight i zosta?em ponownie wci?ni?ty w fotel przez sposób narracji, fabu??, gr? aktorów i to, jak niesamowicie te wszystkie elementy zagra?y i z??czy?y si? w ca?o??.
Dopiero po ?wie?ym seansie zda?em sobie spraw? z faktu, jak wysoko Nolan postawi? poprzeczk?, je?li chodzi o ekranizacje komiksów. Co wi?cej - poprzeczka jest na tyle wysoko, ?e w g?owie rodzi si? my?l "tylko Nolan móg?by przeskoczy? Nolana".

Przekopa?em si? te? przez w?tek "Wra?enia po filmie" [TDK] na Batcave i czytaj?c Wasze recenzje przypomnia?em sobie, jak pot??ne emocje towa?yszy?y mi w 2008 roku w kinie i jak d?ugo nie mog?em po seansie doj?? do siebie.
Coraz bli?ej do premiery i zaczynam zadawa? sobie pytanie - czy Nolan ma jakiekolwiek szanse, by przebi? TDK? Zaczynam powoli w to w?tpi?. Owszem, ma wspania?y materia? do wykorzystania - Bane (moje marzenie si? zi?ci?o), upadek Batmana, powi?zania z Batman Begins itp
Z drugiej strony s?abo podoba mi si? fakt, ?e Bruce mia? 8 lat przerwy w dzia?alno?ci. Dra?ni mnie te? pojawienie si? The Bat, troch? to naci?gane - mogli zosta? przy Tumblerze i Batpodzie. Obawiam si?, ?e ta produkcja b?dzie chcia?a na si?? i na wszelkie sposoby przebi? TDK, do tego stopnia, ?e - paradoksalnie - wyjdzie kicha.
Owszem, Nolan nie ma w dorobku z?ego filmu, ale trzeba zwróci? uwag? na fakt, ?e nigdy nie robi? on trylogii i nie musia? z no?em na gardle ?ciga? si? z samym sob?. Facet chyba nigdy w karierze nie mia? na sobie tak wielkiej presji.

Pocieszaj?ce jest, ?e produkcja b?dzie skupia? si? wokó? Bruce'a, tak jak w BB. W TDK troch? tego brakowa?o.

Zapraszam do dyskusji.





Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

franek

Batman Begins mi się bardzo podobał, ale TDK nie ogarniałem, Zero jakiejkolwiek scenografii, zero mroku w mrocznym rycerzu (tytuł dobrany paradoksalnie). Batman i Bruce w wykonaniu Bale`a są dla mnie nijacy jak zeszłoroczny śnieg. Gdyby nie Joker to bym się nudził.


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Popieram wniosek przedmówcy, z tej napiniki -pokonania samego siebie z TDK- może Nolanowi wyjść coś niespecjalnego. Obym się mylił, niź potem żałował pieniędzy. :)
Cytatsłabo podoba mi się fakt, że Bruce miał 8 lat przerwy w działalności
Też tego nie łykam. To całkowicie powalona wizja. Osiem lat?! WTF?! Co on przez ten czas niby porabiał? Jak typowy Amerykanin chodził do psychoanalityka... który oczywiście mu wmawiał, że jeszcze za wcześnie, aby mógł odpuścić sobie wizyty? No i... po czym, aż tak ciężkim, on zawiesił swoją działalność na 8 lat? To Batman a nie jakaś pi...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

vincent

Z tego, co rozumiem z trailerów, Bruce przez te 8 lat kuśtykał podpierając się laską. Może to przez ten postrzał na końcu TDK, albo przez upadek. Razi mnie też ta widoczna siwizna. Zapuścił się jak dziad, a taki Fox czy Alfred po tych 8 latach wyglądają jakby dopiero co się obudzili kolejnego dnia po TDK.

Nie wiem.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

XIII

Alfred to wogóle nie zmienił wyglądu od dzieciństwa Bruce`a.

camel

Cytat: Johnny Napalm w 06 Czerwiec  2012, 16:41:33
Też tego nie łykam. To całkowicie powalona wizja. Osiem lat?! WTF?! Co on przez ten czas niby porabiał? Jak typowy Amerykanin chodził do psychoanalityka... który oczywiście mu wmawiał, że jeszcze za wcześnie, aby mógł odpuścić sobie wizyty? No i... po czym, aż tak ciężkim, on zawiesił swoją działalność na 8 lat? To Batman a nie jakaś pi...
Nolan powiedział kiedyś coś w tym stylu że TDKR odpowie na pytanie co by było gdyby plan Batmana sie udał. Wątpie by po TDK gdyby dalej był bajzel w Gotham Batman by zrezygnował, nie po ofiarach Rachel i Denta. Ma 8 lat przerwy bo nie musi byś Batmanem. To jest świat nolana tutaj nie wyskakują psychopaci terroryzujący miasto co chwile.. "War hero, this is peace time"  ;)