Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Aquaman

Zaczęty przez Night_Wing [usunięty], 15 Czerwiec 2018, 17:58:52

Leon Kennedy


Juby

Ja pier*#le, co za film. . .



Wszystko co jest zawarte w tej historii, widziałem już w innych filmach przygodowych / fantasy. Każda scena akcji zaczyna się od nagłego wybuchu, lub pojawienia się jakiejś istoty z zaskoczenia. Każdą scenę akcji rozpoczyna długaśne ujęcie, kiedy kamera krąży wokół walczących bohaterów, co daje efekt gry komputerowej (jakby tego było mało, jest ujęcie rodem z gier FPS!). Efekty CGI potęgują wrażenie oglądania 2,5 godzinnej cut-scenki, która wynudziła mnie swoją wtórnością jeszcze przed półmetkiem.

Jakie są w końcu moce Aquamana? Jest super silny, super szybki pod wodą, niezniszczalny (czemu miałbym się nim przejmować, skoro nie można go zranić nawet strzelając do niego z granatnika?), potrafi gadać ze zwierzętami, i coś jeszcze? To drugi film i wciąż nie wiem. Czemu on ma takie moce, a inni z jego świata nie? Skąd 'wodne' moce u jego rudej dziewczyny? Jak się poznali i czemu ona po niego przyszła (aż tak mu ufa)? Gdzie się spotkali w JL, jeśli to nie była Atlantyda? Kto ranił na początku matkę Aquamana? Wyjaśniono w ogóle skąd wzięła się tam na brzegu? Czemu Superman nie zareagował na tsunami walące w każdy brzeg świata na początku? Czemu Clark podróżując lata na kutrze rybackim nie widział podwodnej cywilizacji, 3 kilometrowych Kaiju, lub ośmiornic grających na perkusji?

Bardzo kolorowe kadry, Momoa ma odpowiednią charyzmę do roli główną, a Amber jest śliczną dziewczyną bohatera. Koniec plusów. Jako film - dno. Jako część uniwersum DC - dno. 2-3/10 (za nieliczne plusy) i już wolę powtórzyć Genezę Wolverine'a niż ponownie sięgnąć po to.

Leon Kennedy

Geneza Logana, dobre :D A odpowiedzi na twoje pytania, bo tak, bo nie ;) Film jako rozrywka sprawdza się wyśmienicie, bo całą masę rozrywki dostarcza.

PS : Super, że grubo ponad miliard pękło.

Night_Wing [usunięty]

I dziwicie się moim wypowiedziom na forum. Teraz postawcie się w mojej sytuacji. Juby, tak prostego podejścia do analizy filmu ,,bo tak, bo nie", jak twoje, jak Leon Kennedy zauważył, w ogóle jeszcze nie widziałem. Każda produkcja adaptująca komiksowe realia, czy jakiekolwiek fantastyczne, fikcyjne Uniwersa; ba, w ogóle film akcji, sci-fi itp. będzie miała /miało luki w fabule, pewne zgrzyty i inne dziwności. Nie ma idealnego filmu, który opowiedziałby wszystko odnośnie danej postaci, czy jakiegoś wątku. Wchodzimy w subiektywizm. Nie zagłębiając się dłużej w temat, zawsze będzie istniał jakiś widz oglądający jakiś film, który zapyta się ,,dlaczego?, po co?, a czemu to było tak, a nie inaczej?, przecież to jest nielogiczne, bo...". Żadnego obrazu kinowego, nawet komiksowych blockbusterów, nigdy tak nie oceniam; skończyłbym na ewaluacji przy niskich wartościach końcowych, a przecież nie o to chodzi. :D

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 28 Kwiecień  2019, 17:24:53A odpowiedzi na twoje pytania, bo tak, bo nie ;)
Szkoda, że twórcy nie wysilili się, żeby na któreś odpowiedzieć. Świat z tego filmu jest tak ogromny i tak słabo zarysowany, że przydałyby się napisy początkowe z tłumaczeniem, jak w Star Wars. :P


Cytat: Leon Kennedy w 28 Kwiecień  2019, 17:24:53Film jako rozrywka sprawdza się wyśmienicie, bo całą masę rozrywki dostarcza.
No mi nie dostarczył. Sorry, ale jeśli widzę, że bohaterów nie da się zranić, sceny akcji pachną grą na Xboxa, a fabuła to klisza na kliszy i klisze pogania, to nawet ładne krajobrazy i trochę żartów tego nie zmieni. Wynudziłem się strasznie, już od 25 minuty zacząłem myśleć o Avengers: Endgame, nie o tym, co oglądam.

Leon Kennedy

CytatSzkoda, że twórcy nie wysilili się, żeby na któreś odpowiedzieć.

No, ale serio zastanawiasz się czemu nie pojawił się Superman czy kto zranił matkę Arthura? No bez jaj.

PS: Pod czas seansu nawet przez ułamek sekundy nie pomyślałem o Avengers :P No, ale ja ogl DC w kinie  ;)

Juby

Serio. Coś w tym dziwnego, że zastanawiały mnie kwestie, których scenarzyści nie raczyli wytłumaczyć?

Leon Kennedy

Trochę tak. A królowa została ranna podczas ucieczki z Atlantydy, zaś Superman po prostu nie dostał angażu do tego filmu  :D  ;D

Leon Kennedy

Ben oprócz swojego ostatniego występu w roli Gacka we Flashu, będzie miał jeszcze jeden swój zapewne krótki występ w Aquaman i Zaginione Królestwo. Czyżby żegnał się z rolą właśnie taki małymi występami? Jestem za 😄 A może trochę zmienił swoje zdanie i jeszcze będzie nam dane go dłużej na ekranie zobaczyć? Kto wie??? 😃

https://naekranie.pl/aktualnosci/aquaman-2-batman-ben-affleck-1659072303

Q

Cameo Bena zastąpi epizod Keatona, który był w "Aquamanie 2". Tak więc zawirowania z premierami sprawiły, że wydarzenia z "The Flash" będą miały miejsce po "Aquamanie 2".

Ale dobrze wiedzieć, że Ben się zgodził powrócić na ten epizod i kto wie może za kilkanaście lat jeszcze zagra Batmana.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

To, że Affleck zastąpił Keatona na razie jest plotką, równie dobrze ma coś innego do zagrania. Ale jeśli to prawda - jak to świadczy o tych filmach, skoro da się przepisać jakąś rolę na zupełnie inną postać (innego Batmana z innego uniwersum)?


Q

Mowa tu epizodycznej roli bardziej pewnego rodzaju smaczek dla fanów, więc bez większych problemów można zmienić postać, zwłaszcza na taką, która miała już relacje z Aqaumanem.

Ale jak ostatecznie będzie o tym przekonamy się w przyszłym roku.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

CytatTo, że Affleck zastąpił Keatona na razie jest plotką, równie dobrze ma coś innego do zagrania. Ale jeśli to prawda - jak to świadczy o tych filmach, skoro da się przepisać jakąś rolę na zupełnie inną postać (innego Batmana z innego uniwersum)?

Jeszcze nie wiadomo dokładnie co i jak, ale każdy powód do kolejnego narzekania na te uniwersum/filmy jest dobry 😅😄  I w sumie o wiele lepiej, że to Ben niż Michael, który jest tam całkowicie zbędny.

Juby

Sądziłem, że ostatnie przesunięcie drugiego Aquamana na grudzień 2023 wynikało wyłącznie z pustego miejsca w kalendarzu i zwiększeniu potencjału box office'owego filmu (bo oczywistym jest, że z premierą tuż przed świętami zarobi więcej niż gdyby trafił do kin w marcu, zaledwie trzy miesiące po innym widowisku toczącym się w dużej mierze pod wodą). Tymczasem w sieci pojawiła się plotka, że powód jest zupełnie inny - i w sumie taki sam jak przy większości DCU - podobno film ssie pałkę :P W ciągu ostatnich kilku m-cy odbyło się 6 pokazów testowych, z których widzowie wychodzili wynudzeni, uznając sequel za jeden z najgorszych filmów DCU.

https://www.reddit.com/r/DCEUleaks/comments/116iw6w/vieweranon_on_aquaman_and_the_lost_kingdom_ill_be/?sort=top

Biorę poprawkę na to, że źródło to reddit, ale po ostatnich siedmiu latach DCU jak najbardziej jestem skłonny uwierzyć, że wyszedł im kolejny kupsztal, którego będą ratować dokrętkami i montażem (jak było chociażby w przypadku Black Adama w ubiegłym roku - a i tak się nie udało, bo film wyszedł jaki wyszedł).

Leon Kennedy

No nie wiem... Wan i nuda, to są dwie rzeczy, które według mnie kompletnie się wykluczają. Zaś te pokazy sam dobrze wiesz. Raz drą się ,że film jest mega, a koniec końców wychodzi taki se, to może tu będzie na odwrót. Ogólnie uważam Wana za kawał fachury i na jego filmy mogę iść w ciemno.