Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co nowego przyniesie nam kino?

Zaczęty przez Leon Kennedy, 28 Styczeń 2008, 20:48:16

LelekPL

Disney sobie pojechało z kinami trochę wypuszczając Mulan na Disney+ :P No cóż, Chińczycy będą im go piratowali grubo.

LelekPL

#661
Fajny serial, ciekawe kiedy wyjdzie? :P

Ale serio, wizualnie to on nie zachwyca, nawet jeśli można się było tego spodziewać. Denis nie błyszczy kolorem i pomysłem wizualnym, jest bardzo stonowany, co było widać w jego BR2049, ale zwłaszcza w jego własnych filmach. Na szczęście jest zdolnym filmowcem jeśli chodzi o fabułę i budowanie napięcia i tutaj film powinien błyszczeć (czyli całkowite przeciwieństwo wersji Lyncha :P )

Niestety zwiastun tyłka nie urywa przez to, że skupia się na Paulu, a nie na konflikcie rodzin i stawce wydarzeń. Powinien być reklamowany jako Gra o Tron w kosmosie, pełno Harkonnenów powinno tu być. Diuna to nie Gwiezdne wojny, trzeba pokazać swoje największe atuty w zwiastunie, a nie zachowywać je "dla fanów" bo tych jest zwyczajnie za mało. Inaczej ludzie na to nie pójdą. Zwłaszcza w połączeniu z mało ciekawą formą wizualną.

Ostatnia scena trochę ratuje zwiastun i być może kolejne skupią się na większych wydarzeniach. Jeszcze nic straconego.

Juby

#662
BR2049 stonowany? Akurat tam kolory były bardzo wyraziste, a zdjęcia znakomite. Film miał tylko tę trudność, że z miejsca porównuje się go do oryginału Scotta, który wizualnie wygrywa ze... wszystkimi filmami świata. :)

A co do Diuny - Od roku czytałem jaki to jest hajp na ten film, a to ze względu na powieść, a to ze względu na obsadę, a to ze względu na zdolnego reżysera (i w sumie tylko to ostatnie zwróciło moją uwagę). Nie chciałem być sceptyczny, czekałem cierpliwie na zwiastun, bo często potrafi on zmienić moje zdanie względem nadchodzącego filmu o 180 stopni. Ten nie zmienił.


LelekPL

Cytat: Juby w 09 Wrzesień  2020, 21:26:58BR2049 stonowany? Akurat tam kolory były bardzo wyraziste, a zdjęcia znakomite. Film miał tylko tę trudność, że z miejsca porównuje się go do oryginału Scotta, który wizualnie wygrywa ze... wszystkimi filmami świata. :)
Właśnie ze względu na oryginał był to najbardziej wyrazisty wizualnie film w karierze Denisa... ale w porównaniu do tego jak mógł wyglądać nadal był prześwietlony i... "pusty". Nie było w jego świecie tego życia, które było w oryginale.

Tutaj natomiast te tendencje są bardziej podkreślone, jak w jego własnych filmach, bo nie może się opierać na wizjonerskim świecie stworzonym przez ekipę Scotta.

Juby

Niewiele jest filmów, które mają tyle "życia" co BR. ;) Nie pamiętam już za bardzo jak wyglądał Labirynt, ale z filmów Denisa, które widziałem, jedyny jaki zapamiętałem negatywnie pod względem strony wizualnej to Wróg (okrutnie żółty).

LelekPL

Listy do M 4 przesunięte... Dla mnie chyba najbardziej dotkliwe przesunięcie tego roku po Diunie, Top Gunie i Halloween.

Juby

Mi tam to zwisa (nie widziałem jeszcze trzeciej części), ale sytuacja robi się bardzo nieciekawa. Wygląda na to, że w tym roku - o ile nie dojdzie do kolejnych przesunięć - do kin wyjdzie tylko jeden interesujący mnie tytuł, na którego chciałbym się przejść (Śmierć na Nilu). :-[ Jeśli i on odpadnie, rok 2020 zakończę z 5 kinowymi seansami na koncie (to dla mnie najmniej od roku 2008, kiedy byłem w kinie 3 razy).

Leon Kennedy

To i tak ciutkę lepiej niż u mnie... W kinie byłem tylko 3 razy!! I coś czuję, że chyba więcej już nie będzie. Szok, z reguły chodzę do kina mniej więcej kilkanaście razy w roku  :'(

Juby

Free Guy z Ryanem Reynoldsem i Śmierć na Nilu odwołane.
https://filmozercy.com/wpis/free-guy-i-smierc-na-nilu-traca-daty-premiery

No to już na 100% wiem, że w 2020 roku więcej do kina nie pójdę, bo nie ma na co. :P No chyba, że naprawdę pod koniec grudnia do naszych kin trafi nowa animacja Pixara, ale nie spodziewam się. WW84 też na pewno przesuną (choć nie ma to za grosz sensu).

LelekPL

Kina od jutra będą zamknięte, więc nie miałbyś specjalnie szansy na pójście do kina. WW84 nie ma opcji w tej chwili, żeby zachowało swoją datę i niedługo usłyszymy pewnie o przenosinach filmów z stycznia i lutego. Niestety, koniec 2020 wcale nie zmieni sytuacji kin, a 1 stycznia 2021 magicznie nie naprawi sytuacji. 2021 będzie miał podobne problemy co obecny rok, przynajmniej przez kilka pierwszych miesięcy. Ja bym strzelał, że gdzieś do kwietnia nie ma co liczyć na wielkie hity w kinie i trzeba się liczyć z kolejnymi opóźnieniami.

Zabawne, że jak Szybcy i wściekli 9 przenieśli się o cały rok, uznawałem to za przesadę, a teraz zaczynam się zastanawiać czy rok to nie było za mało :P

Juby

Tak samo pomyślałem, kiedy premierę Bonda przenieśli z kwietnia na 20 listopada 2020. Teraz zaplanowany jest na pierwszy piątek kwietnia przyszłego roku, a mi ta data wydaje się mało realna (musieliby naprawdę zacząć szczepić ludzi skuteczną szczepionką od początku stycznia, aby sytuacja do tego czasu się poprawiła).

Zmiana daty premiery WW84 (szósta!) jest pewna i w moich oczach to bardzo zła decyzja. Ten film nakręcono i zapowiadano jeszcze przed Ptakami Nocy, pierwotnie miał trafić do kin w 2019 (1 listopada minął rok od jego drugiej daty premiery!), a zaraz będziemy mieli 2021. Z pewnej perspektywy, sequel Wonder Woman wydaje się być filmem "starym", na którego hajp kompletnie się wypalił. Warner Bros. powinien ratować HBO Max, które zaliczyło kiepski start w tym roku i któremu brakuje ciekawej zawartości, wrzucając WW84 tak, jak Disney zrobił to z Mulan, aby widzowie w końcu mogli zobaczyć film, na który czekają już tyle czasu. Odkładanie premiery nie ma sensu, dopóki nie będzie pewności, czy nowo wyznaczona data naprawdę będzie zrealizowana (a takiej pewności nie ma, nawet jeśli przesuną ją na lipiec 2021), ani czy w tej dacie film będzie w stanie wygenerować przyzwoite przychody (żeby później nie było narzekania, jak przy Tenet).

LelekPL

HBO Max w USA ma świetną zawartość, znacznie lepszą od Disney+, które do tej pory wydało praktycznie tylko Mandaloriana i Hamilton :P Problem polega na tym, że nie jest dostępny na większości smart boxów, które przypinane są do telewizorów. Ani Roku, ani Firestick, chyba też na googlowym go ciągle nie ma. To jest porażka. No i wtopa z apką DC Universe, która powinna była być w całości wchłonięta przez HBO Max, wraz ze wszystkimi klasycznymi filmami, serialami i komiksami dostępnymi na tamtej apce.

Także nie uważam, że dodanie WW84 do HBO Max jest konieczne. Odkładanie w tej chwili też nie ma sensu bo...końca nie widać. Ja bym po prostu zrobił to co Disney z filmami FOXa i po prostu usunął je z kalendarze na tą chwilę i czekał. Tylko to im zostaje. A w międzyczasie zastanawiałbym się które mniejsze i średnie filmy mogą wystawić na HBO Max (WW84 o takich się zdecydowanie nie zalicza). Patrząc na ich program na 2021 jest sporo kandydatów na streaming:
- Mortal Kombat (film na podstawie gry, nawet jeśli dobry, to wiele nie zarobi w kinie)
- Let Them All Talk
- Superintelligence
- The Little Things
- Tom & Jerry
- The Many Saints of Newark (na boga, to Soprano, bez pandemii powinno iść na HBO Max :P )
- Reminiscence
- In the Heights
- Conjuring 3
- Space Jam 2 (to może i by przeszło w kinach USA, ale LeBron to nie Jordan i na świecie nie będzie miał film takiej popularności jak jedynka)

To wszystko tylko pierwsza połowa roku, ale wszystkie te powyżej powinny iść do streamingu, a zostają z tego okresu w kinie tylko Godzilla vs Kong i WW1984. Tylko te dwa są filmami, które muszą wyjść w kinie, bo wiadomo, że tam na siebie zarobią. Pozostałe mają albo wystarczająco mały budżet, albo żadnej gwarancji, że nawet w normalnych warunkach by się w kinie zwróciły.

LelekPL

#672
Niedługo już może... NIC.

Warner Brothers być może właśnie zabiło obecnych włascicieli kin swoją decyzją o wypuszczeniu wszystkich swoich filmów zaplanowanych na 2021 na HBO Max i w kinach jednocześnie. Dla widzów to oczywiście dobre wieści, ale być może katastrofalne dla kin. Rozumiem taką decyzje i nawet ją proponowałem post wyżej, ale do momentu zaszczepienia znacznej części populacji bo kina i tak nie mogą funkcjonować przez pandemię normalnie i straty i tak spowodowane są przez pandemię, a nie taką decyzję WB. Ale to nastąpi kiedy? Może już w marcu? W kwietniu? Powiedzmy nawet, że i w czerwcu. To jest tylko pół 2021 roku. A reszta roku to już olbrzymie straty spowodowane właśnie przez WB, podczas gdy kina powinny wtedy zacząć się właśnie odkuwać.

Jedyna nadzieja, że ktoś te sieci kin w końcu przejmie jak już zbankrutują obecni właściciele, ale czy będą wyglądały jak wcześniej? Jeśli pomysł z HBO Max opłaci się Warnerowi, a nie wiem jak niby możemy to porównać, bo bezpośrednich dochodów za dany film na platformie nie zobaczą, to możemy się przywitać z takim systemem wypuszczania filmów na przyszłość, a wtedy wypuszczanie mniejszych filmów w kinach nie będzie miało sensu. Ktoś tam się pewnie przejdzie do kina na jakieś wielkie widowisko, ale film i tak nie zarobi tyle co kiedyś...

I właśnie, skąd teraz wiemy czy film "zarobi na sequel"? Wiadomo, że WW1984 nie ma już szans na miliard w kinach. Ale teraz tak samo ma Diuna (ok, ten film nigdy takiej szansy nie miał) czy Matrix 4. Jaki dochód teraz będzie satysfakcjonujący dla studia? 300 mln? Bo raczej na wiele więcej nie mogą liczyć nawet po pandemii z tym modelem. To nawet nie WYRÓWNUJE kosztów produkcji i marketingu większości tych wielkich filmów, a co dopiero tu mówić o zwrocie tych kosztów. Czy WB będzie teraz patrzyło tylko na wyniki oglądalności na HBO Max, które dla nas są tajne? Mogą przez to skrócić wiele fajnych serii, kiedy budżet ich potencjalnych sequeli okaże się za duży pod pretekstem małej oglądalności.

Staram się tego czarno nie widzieć, ale nie wiem jak inaczej na to spojrzeć.

Leon Kennedy

Coś trza było zrobić, a filmy i tak trafią w takiej ilości jakiej będzie można do kin. Czy umrą tamci i tamci? A może i umra, przyjdą inni,normalne i raczej oczywiste. Ci co wieszcza definitywny koniec kin są dość naiwni. Gorzej z kasą, bo faktycznie może to niektóre fajne serie zarżnąć, bo niestety również oczywiste jest, że nie zarobią tyle co w normalnej sytuacji... Zobaczymy.

LelekPL

Cytat: Leon Kennedy w 05 Grudzień  2020, 13:08:52Coś trza było zrobić, a filmy i tak trafią w takiej ilości jakiej będzie można do kin.
Zdanie kompletnie zakłamujące sytuacje, które WB promuje jako "pomoc" dla kin. I co z tego, że trafią do kina, jak będą jednocześnie dostępne w internecie, zarówno legalnie jak i nie? Jest to olbrzymia strata dla kin. olbrzymia! Nie można tego widzieć inaczej.

Cytat: Leon Kennedy w 05 Grudzień  2020, 13:08:52Gorzej z kasą, bo faktycznie może to niektóre fajne serie zarżnąć, bo niestety również oczywiste jest, że nie zarobią tyle co w normalnej sytuacji.
Tak też będzie, jeśli ten model zostanie przyjęty na stałe, a nie tylko na 2021. Jeśli się nie przyjmnie, to akurat dla filmów z 2021 to bardzo dobra wiadomość, bo nikt nie będzie oceniał ich sukcesu pod względem finansowym. Stąd sequel Diuny jest już praktycznie zapewniony, podczas gdy wcześniej w niego wątpiłem, bo nawet bez pandemii wątpiłem, aby został takim hitem na jaki liczyło WB. Więc coś pozytywnego z tego wyszło, ale tak jak mówiłem tak różowo już nie będzie jak ten model będzie na stałe przyjęty.