Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Asylum

Zaczęty przez Firm, 15 Sierpień 2008, 01:42:55

lady_ozzy

Miałam kiedyś podobny problem (z inną grą oczywiście). Też nic nie pomagało, dopiero po formacie było ok. Dodam też, że komputer miałam już mocno zaśmiecony.
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

franek

Dzięki, my też go sformatujemy.


Show Must Go On!!!

Drawski

Świetna gra, która daje naprawdę przyjemność z rozgrywki. Batmanem się świetnie walczy, rozmaite ciosy i kombosy są naprawdę niesamowite. Przeciwnicy niektórzy są według mnie przesadzeni, Killer Croc wygląda jak Dinozaur a Bane jak gigant (jest to bardzo uciążliwe). Irytuje trochę bezużyteczność ochroniarzy Arkham, bo główny bohater jest zdany tylko na siebie i pomagającą mu przez komunikator Oracle. Niemniej spędziłem przy "Arkham Asylum" świetnie wolny czas, czerpiąc z gry niebywałą przyjemność. A w "Arkham City" jeszcze nie grałem, ale może to będzie mój prezent pod choinkę :)

Adriann

Mi si? Croc akurat podoba? ale Bane..szkoda gada? dla mnie wypad? tak jak w s?ynnym 'Batman i Robin'

kelen

Te? nie rozumiem czemu Rocksteady zrobili z Bane'a znowu bezmy?ln? gór? mi?sa. Co prawda og?upienie wynika?o troch? z fabu?y, ale i tak... szkoda gada?.

Adriann

No niby wynikało z fabuły ale no jest mimo to za wielki i wogóle dziwnie wygląda jakoś,w AC też wypadł blado. A szkoda bo gdyby dobrze go zrobili mógłby być godnym zastępca Jokera w następnych częściach

JaRo II

 W końcu po zakupieniu konsoli PS3 wziąłem się za tą grę. Słyszałem na jej temat same Ochy i Achy i ucieszyło mnie, że w końcu jakaś gra z Batmanem doczekała się uznania ( w tym wypadku wielkiego uznania). Gdyby to jednak zależało ode mnie, to aż tak bardzo bym się nią nie podniecał, powiem wprost- trochę się rozczarowałem. Co mi się nie spodobało to fabuła- cała akcja toczy się na terenie zakładu, wciąż mamy przed sobą korytarze, więzienne cele i poza małymi odskoczniami (ogród botaniczny, kanały pod zakładem) cały czas towarzyszy nam ta sama scenografia. Dodatkowo rozczarował mnie  dobór przeciwników- Bane, Bluszcz, Killer Crock, Harley i znowu Joker. Wybrano moim zdaniem przeciwników, którzy nie mają w sobie takiego potencjału jak chociażby Dwie Twarze, Mr. Freeze, Zagadka czy Pingwin. Poza tym Bane w tej grze jest dodany totalnie bezsensu, na jedną krótką walkę i tyle. Podobnie jest z Zsaszem. Nie czepiam się tylko Scarecrowa bo go lubię, poza tym misje z nim (jego koszmary) to jedne z ciekawszych misji. A Joker już mnie powolutku zaczyna nudzić, zupełnie jakby Batman nie miał innego istotnego wroga. Drażniła mnie też w tej grze opcja szóstego zmysłu. Z nim łatwiej się grę przechodzi i jest on praktycznie niezbędny, ale to ciągłe włączanie go niszczy klimat i scenografię gry.
Jako plusy- świetna grafika, mroczny klimat, poważny ton opowieści i przede wszystkim- sterowanie Batmanem. Latanie, poruszanie się i bogaty system walk, to zdecydowanie największy plus gry.
Gra nie należy do najłatwiejszych (ale nie jest też przesadnie trudna).
Podsumowując- zdecydowanie oczekiwałem czegoś bardziej wciągającego i jednak po rozgrywce odczułem spory niedosyt. Otrzymaliśmy dobrą, sprawną grę, ale nie do końca wpadła w mój gust. "Batman: Arkham City" zapowiada się duuużo lepiej (chociażby poprzez sam dobór przeciwników).

Moja ocena: 8 / 12.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

lady_ozzy

Jak sam tytu? wskazuje... Batman: Arkham Asylum... wi?c gdzie indziej mia?aby by? umiejscowiona akcja ?
A przeciwnicy... po prostu jedni z popularniejszych... gra nie jest przeznaczona tylko dla Tych, co znaj? universum Batmana od A do Z, ale te? takich, którzy tylko i wy??cznie wiedz?, ?e Batman to Bruce Wayne i jak wygl?da jego strój. Poza tym, któ lepiej b?dzie nam zatruwa? ?ycie w 'Domu Wariatów' jak nie najwi?kszy ?wir ? Do tego czu?y g?os Zagadki, towarzysz?cy przez ca?? gre...

To Twoja opinia i ja j? jak najbardziej akceptuje ale uwa?am, ?e jest nieco za surowa =)

A je?li chodzi o AC... potencja? niektórych przeciwników nie zosta? wykorzystany nawet w po?owie... (zupe?nie zmarnowany Harv...)
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Leon Kennedy

#1028
Jaro II odnośnie przeciwników to każdemu nie da się do godzić. Dla mnie były to bardzo dobre wybory, a Bane był fabularnie wkręcony, lekko ale zawsze to coś ;)

JaRo II

 Co do wypowiedzi Lady Ozzy, otóż:

- Fakt, sam tytuł wskazuje nam na miejsce akcji, czyli zakład Arkham. Chodzi mi jednak o to, że scenografia jest jednolita i tym samym szybko zaczyna nudzić, można było dodać coś od siebie. Oprócz ogrodu botanicznego, kanałów to mamy przez całą grę to samo- korytarze, cele więzienne i tak w kółko, mnie to zaczęło nudzić, brakuje mi tu większego zróżnicowania.
- Co do Jokera. No tak, on jest najlepszym wyborem na przeciwnika w zakładzie Arkham. Ale z drugiej strony ileż razy można... Gdzie nie spojrzysz Joker, zupełnie jakby Batman nie miał innego godnego przeciwnika. Jak by tego było mało to Joker pojawia się ZNOWU tym razem w "Arkham City" i słyszałem, że jako ZNOWU główny zły. Postać ta powolutku zaczyna mnie już irytować. Bardzo lubię Jokera, ale jego kosztem olewa się innych przeciwników, którzy są równie świetni jak i on i bez problemu mogliby go zastąpić na miejscu głównego przeciwnika.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

kelen

Cytatsłyszałem, że jako ZNOWU główny zły

To nie jest do końca prawdą, ale nie będę Ci niczego psuł z fabuły dopóki nie zagrasz.

LelekPL

CytatJoker pojawia się ZNOWU tym razem w "Arkham City" i słyszałem, że jako ZNOWU główny zły. Postać ta powolutku zaczyna mnie już irytować. Bardzo lubię Jokera, ale jego kosztem olewa się innych przeciwników, którzy są równie świetni jak i on i bez problemu mogliby go zastąpić na miejscu głównego przeciwnika.

Mimo, że nie grałeś w grę, masz tu całkowitą rację. Tak niestety się dzieje w Arkham City, mimo tego co pisze kelen. Wiem o co mu chodzi, ale umówmy się, to znowu Joker jest w centrum wydarzeń

Ridge

Przychodząc któryś raz BAA zaczołem nagrywać najlepsze scenki z Batmana:)
http://www.youtube.com/watch?v=sPZfJuamCV8&feature=mfu_in_order&list=UL
Graliście w Batka Arkham Asylum albo Arkham City?

LelekPL

Już bym poprosił o ostrzeżenie dla tego użytkownika i przeniesienie/usunięcie tematu

lady_ozzy

Cytat: Ridge w 14 Luty  2012, 23:10:00
Graliście w Batka Arkham Asylum albo Arkham City?

To oczywiście pytanie retoryczne ?
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]