Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ogólna dyskusja o grach

Zaczęty przez Huntersky, 07 Sierpień 2008, 00:23:17

Mihcim

Call of Duty...
Co do Bioshocka to Historia zapowiada sie fajowsko ; )

Arkham

Bruce95, ja bym ci polecał na PlayStation 3 Quantum of Solace i Call of Duty 5 World at War, świetne gry, zwłaszcza Bond ;] grałem w QoS na PS3 mojego kolegi naprawde rewelacja, zwłaszcza pod zwględem grafiki.


Altair

Wiem,wiem słyszałem ;) Niestety staram się unikać gier na podstawie filmów ;)

Arkham

A myślałeś o Grand Theft auto IV?

Altair

Trochę,ale wiesz nigdy mnie ta gangsterska otoczka nie podniecała ;) Zastanowię się jeszcze nad Prince'm,ale póki co jest on mój na 70 % :) Ale nowych przygód Ezio Auditore de Firenzo i Desmonda Milesa,wprost nie mogę się doczekać ;)

Mihcim

Okeeeej....

gry na podstawie filmow zawsze byly kiepskie aleeee to sie zmienilo jak wyszedl X men origins Wolverine ; )
Cut Scenki sa bardzo ladne i krwawe ; )
Sama gra juz nie jest taka swietna ale warto kupic i zagrac

Altair

Wliczając w to jeszcze jej liniowość? łeeeee...

Mihcim

Widziales kiedys gre ktora pokazywalaby TYLKO to co sie dzieje w filmie?

Altair

Nie do końca rozumiem pytanie,a przynajmniej  jego sensu w tej dyskusji...

Arkham

Bruce, skoro tak ci szkoda kasy na liczne gry, to zainwestuj w przerobienie twojej konsoli. Fakt nie jest to tanie w przypadku nowych konsol ale na pewno taniej ci to wszystko wyjdzie. Słyszałem od kolegi że przerobienie nowszych konsol takich jak Xbox 360 i PlayStation 3 kosztuje około 150 zł ale za to najlepsze gry w pirackiej wersji kosztują 20 zł a nie jak niektóre oryginalne hity 100/150 zł :]

Altair

1 primo:
Nigdy nie przerabiałem i nie będę.
2 primo:
X360 da się przerobić,PS3 nie :P

Mihcim

Xboxa sie da ale pograsz na takiej przerobionej z pare miechow i masz potem bana
noo chyba ze nie masz xboxa podlaczonego do neta i nie grasz na Xbox Live
Jak szukasz jakies dobrej gry to sobie poczekaj na Bioshocka 2

Altair


Prince of Persia

Łokej,Książe Persji ujarzmiony i to w polskiej wersji językowej ;)

Postaram się rozłożyć tą produkcję na części pierwsze:







Grafika

Oszałamia.Myślę,iż jeszcze nie powstała gra tak dobrze zrealizowana w technologi Cel-Shading.
Każdy element otoczenia wygląda,jakby wyskoczył z artów zachowując przy tym niewiarygodną
szczegółowość.Na szczególna uwagę zasługują zaklęcia Eliki,które są niezwykle okazałe graficznie.Warto napomnieć o tym,że gra może wyświetlać bardzo dużo efektów,bez straty jakiejkolwiek płynności.
Grafika: 10/10 bez wahania.
Dźwięk
(Piszę wyłącznie o polskiej wersji językowej)
Wypada powiedzieć,iż polska lokalizacja wypada świetnie.Maciej Zakościelny sprawdza się lepiej niż jego angielski odpowiednik,wypowiadając swoje kwestie w BARDZO spontaniczny i równocześnie przekonywujący sposób.Jeśli chodzi o Elikę,to mimo nieprzychylnych opinii w internecie to mogę przyznać,że podobnie jak Zakościelny daję radę,a nawet jest o drobinę lepsza niż jej angielska odpowiedniczka.Głosy postaci pobocznych są odpowiednio dobrane,nie mam zastrzeżeń.Niestety dobre postawy aktorów to nie wszystko.Zdarzają się błędy typowo techniczne,tzn. głosy lubią być czasem niesłyszane,czy są niezgodne z napisami na ekranie,ale to drobnostki  8)
Dźwięk: 9/10
Fabuła i grywalność

Fabuła:
Nie zdradzając zbyt dużo powiem tylko,iż wszystko by było dobrze gdyby nie zachowanie bohatera na końcu.
Spoiler
Całą grę latamy niszcząc zło i "uzdrawiając" tzw.żyzne pola,aby te odzyskały dawne barwy (przed ich uzdrowieniem mają one kolor szary),a ci "źli" dostali w dupę.Gdy już jednak stoczymy bój z bogiem ciemności o ostatnie drzewo,to Elika musi zginąć (po raz drugi,gdy zginęła za pierwszym razem to przywrócił ją do życia ojciec niszcząc te 5 drzew,co uczyniło krainę taką jaka była), a zrozpaczony Prince co robi?Oczywiście,to co zrobił ojciec Eliki i ścina drzewa przywracając niedawno pokonany mrok i Arymana [bóg ciemności],co jest kompletnym idiotyzmem.Elika faktycznie odzyskuje życie,a mrok wraca,potem widzimy napis "To be Continued". A ja się pytam: druga część będzie powtórką z rozrywki?Tego samego dowcipu nie opowiada się dwa razy...
[Zamknij]
Fabuła: 7/10
Grywalność
Gra się miło i przyjemnie.Sterowanie jest banalnie proste,a walki są przyjemne.Gra niestety faktycznie jest momentami za łatwa,ale to aż tak nie rzuca się w oczy,bo akcja jest zbyt szybka ;)

Grywalność: 9/10


Ocena całkowita: 8/10
Komentarz:Warto było w ten tytuł pograć,bo choć jest on czasami za łatwy i monotonny,a zakończenie to jakieś wielkie nieporozumienie (i zapowiedź drugiej części),to jednak genialna grafika,sterowalność,sandboxowe odkrywanie świata,świetna polska lokalizacja i klimat dawnych "Piasków Czasu" w pomieszaniu z tym znanych z typowych gier Fantasy tworzą bardzo dobrą grę,którą będę się zagrywał w długie,ciepłe dni. :)

Darth_Revan

                                               EMPIRE:TOTAL WAR

FABUŁA: Tak jak w chyba każdym total warze brak. Poprostu wybierasz państwo i podbijasz cały świat

PLUSY: Świetna grafika, Tak jak w Medievalu 2, każdy żołdak się czymś od siebie różni, Rzeczpospolita Obojga Narodów na starcie-możliwość jej ocalenia bądź nawet podbój całego świata(o ile starczy chęci i czasu....), bitwy morskie 3 kontynenty(ten 3 to Azja, a raczej Indie)i jeszcze raz grafika

MINUSY:Ciut za trudna dla początkujących strategów, Nie możesz grać każdym państwem(w Medievalu II przynajmniej grałeś większością) trochę wnerwiających bugów...

Po za tym to wymagania ma ale jak jesteś w stanie z niej kożystać to będziesz zadowolony moja ocena 8+/10


Po za tym polecam całą serię Total War(można takową nabyć w pack'u Total War:Ery wielkich wojen, no po za Empire'm)
Dwóch ich jest, Jeden który włada mocą, a drugi który jej pożąda...

Huntersky

<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford