Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Superman

Zaczęty przez Anarky, 30 Lipiec 2010, 11:43:21

Rado

Zobaczyłem okładkę to pomyślałem o Frankensteinie. Te bandaże i w ogóle... No i wpisałem w google. Brzmi nawet zachęcająco.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Superman_Monster

blackout

Jest mi w stanie ktoś powiedzieć w jakim komiksie po raz pierwszy superman earth-1 oraz superman earth-2 się spotkali?? :P Nie mogę tego nigdzie znależć na google ;(

Rado


blackout

Dzięki :D ściągnąłem skan i to rzeczywiście ten komiks :D do tego okładka Neal Adams :) Muszę go mieć :)

Johnny Napalm

Rzeczywiście, nie licha ta okładka. Również go spróbuje znaleźć i przeczytać.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado


franek

Choćby nie wiem co to by było to za komiks nigdy bym tyle nie dał. Pozdrawiam zagorzałych fanboyów i kolekcjonerów ;) PS. Nie chcę nikogo urazić.


Show Must Go On!!!

blackout

#67
eeeeeeeeeeee taki szalony to nie jestem :P na ebay brytyjskim kiedyś  kupię zeszytówkę za może 2 funty jak się nadarzy okazja, do tego 3-4 funty wysyłka to się będzie opłacać... ale to kiedyś :]
no albo kupię tutaj w nawet przystępnej cenie :):
http://multiversum.pl/p/1041/8661/crisis-on-multiple-earths-vol-02-sc--dc-k-tomy-dc.html

Rado

Co by było, gdyby Supermana znaleźli nie ludzie, lecz... wilki? Szkoda, że filmik taki krótki.


Kal-El of the Wild

blackout

Cytat: Rado w 10 Marzec  2013, 13:00:48
Co by było, gdyby Supermana znaleźli nie ludzie, lecz... wilki? Szkoda, że filmik taki krótki.

Są dwie takie historie. Obie z serii ELSEWORLDS.
Co prawda w jednej to małpy go wychowały ale w drugiej chyba... wilki :P
Superman/Tarzan: Sons of the Jungle #1-3 oraz Superman Annual v2 #6

Rado

Trudno, żeby nie były z serii Elsworlds  :P


Faktycznie, nie znałem tego.


Johnny Napalm

Matko! Niespodziewa?em si? takiego elsworlds'a. Pewnie dlatego, ?e chocia? pomys? jest oryginalny, to jednak daje ma?e mo?liwo?ci do pokazania naprawd? wci?gaj?cej intrygii/historii, bo co? Z wilkami on bez przerwy ta?czy? Ewentualnie walczy pewnie z ku?sownikami - czytaj - kolejny Superman: Dla Ziemi, czyli taka sobie opowiastka proekologiczna. Poza tym zastanawia mnie pewna rzecz na tej ok?adce - skoro Supera wychowa?y wilki, to kto nauczy? go jak i dlaczego ma si? goli?? Wilk d?entelmen?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Johnny Napalm

Czy ktoś z Was zakupił już do swojej kolekcji Action Comics od Egmontu? Miałem go dzisiaj w rękach i solidnie wahałem się czy go aby nie kupić - nie to żeby pobieżnie przewertowane strony w temacie grafiki gdzieś kuśtykały, o nie! Te są rewelacyjne, jednak o samym scenariuszu za wiele po takiej pseudo lekturze nie mogę oczywiście za wiele powiedzieć. Liczę więc na Was, bo to jest w sieci to w większości reklamówki wydawcy, czyli samo zachwalanie.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Doctus

CytatCzy ktoś z Was zakupił już do swojej kolekcji Action Comics od Egmontu? Miałem go dzisiaj w rękach i solidnie wahałem się czy go aby nie kupić - nie to żeby pobieżnie przewertowane strony w temacie grafiki gdzieś kuśtykały, o nie! Te są rewelacyjne, jednak o samym scenariuszu za wiele po takiej pseudo lekturze nie mogę oczywiście za wiele powiedzieć. Liczę więc na Was, bo to jest w sieci to w większości reklamówki wydawcy, czyli samo zachwalanie

Właściwie to nie wiem do końca co wchodzi w skład polskiego wydania. Na forum Avalonu jeden z użytkowników polecał wydanie Egmontu, ja jednak wolę zachować zimną krew i na razie wstrzymać się od kupna - może wydanie oryginalne będzie miało więcej do zaoferowania. Co do samych komiksów, to spokojnie mogę pochwalić fabułę. Morrison to wcale nie taki tragiczny scenarzysta, i dopóki jakaś siła rozsądku ma go na smyczy (której brakowało przy Batman R.I.P) to może stworzyć dobre komiksy (All-Star Superman to imo najlepszy komiks z Kryptończykiem jaki czytałem, Batman & Robin to był swego czasu powiew świeżości jakiego potrzebowałem w historiach z Gackiem). Szalony szkot zawsze idealnie pasował mi do pisania historii z Supermanem, i co jak co, ale AC pod jego dowództwem to była chyba najlepsza seria nowego DC.

Johnny Napalm

Ech... Rysunki s? dok?adnie w tym stylu, który jest od d?u?szego czasu wyznacznikiem poziomu ilustracji w Supermanach. Jest kolorowo i bardzo sztucznie. Ogólnie mdli mnie od d?u?szego patrzenia na te rysunki i kolory.
Marzy mi si? klimat taki, który tworzty? niegdy? Jon Bogdanove - czyli uk?on dla lat 30/40' nie oznaczaj?cy mimo to rezygnacji ze swojego w?asnego specyficznego stylu.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...