Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC... W Polsce!

Zaczęty przez Leon Kennedy, 15 Lipiec 2016, 01:44:27

szymqw2

To ze sprzedażą jestem w stanie polemizować. 3 tomy supermana z 5 tomów Wonder Woman, 2 Flasha, 1 SHazam a kto zostaje na placu boju ? Ba w polsce wydano wszystkie numer Mrocznego rycerza z New 52. Tylko z batmana robi się dodruki i one schodzą. Drugie wydania już wydanych histori itp. A co do 100 czasem wole mieć 100 czegoś dobrego niż 500 nijakiego. Ale rozumiem bo jednolita cena sprawia że wszystkie powinny być warte tyle samo.

Johnny Napalm

A ja już jestem pewny, że Wonder Woman nie jest dla mnie, ani ta z WKKDC ani ta wcześniej wydana przez Egmont.
Zupełnie nie mój klimat.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

#92
Wieża Babel, kupił ktoś? Mnie się bardzo podobało, historia była konkretna, a rozłam w JL bardzo widoczny. Jestem ciekaw jak to się dalej potoczyło. Małe pytanko do tych co czytali w oryginale. Polskie tlumaczenie jest, aż takie złe jak gdzieniegdzie powiadają? Osobiście nie uważam, aby było aż tak źle  ;)

Post Merge: 18 Luty  2017, 11:27:39

Najwidoczniej wszyscy olali, dziwne.

Leon Kennedy

Dodatkowa historia w Wieży Babel, to oczywiście super smaczek, ale czyta się dość ciężko... To ciągłe gadanie co właśnie robię dość mocno drażni, ale co tam klasyka to klasyka. Dziś kolejny tom z Gackiem w roli głównej. Wydany już u nas, ale nie czytany przeze mnie.

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

No może i tak jest, ale czytając nie miałem raczej wrażenia obcowania z czymś dużo gorszym.

LelekPL

Tłumaczenie rzeczywiście pełne błędów, ale sugerowane tłumaczenie również nienajlepsze. Tłumaczenie nie ma być dosłowne, tylko osiągnąć podobny efekt. Tego osoby, które lubią kpić z tłumaczeń najczęściej nie rozumieją. Dosłowne tłumaczenia NIE DZIAŁAJĄ, bo strasznie wiele traci się kulturowo.

Leon Kennedy

Tak czytając sobie dziś "Zagładę Gotham", dość często używają sformułowania "Brusie" i jakoś zaczyna mnie to trochę drażnić, bo spokojnie można było powiedzieć po prostu Bruce w każdym z tych momentów. W ogóle kto mówi Brusie...

szymqw2

Witam znów forum Batcave. Wróciłem do recenzji wielkiej kolekcji komisów DC a jako że znowu jest Batman to przyjmiecie te recenzje. https://youtu.be/mcflycZMWNI Liczę oczywiście na wasz odzew.

Johnny Napalm

Całkiem, całkiem. Nieźle wychodzą ci te recenzje, co raz lepiej. Opanowałeś już nieco swoje HWDP, czy raczej ADHD. Heh, to taki suchar. Bez obrazy. Jednak twoja żywiołowość ma swoje plusy. Widać, że nie robisz recenzji rzeczy zupełnie tobie obojętnych.
A co do samego komiksu, swoją opinię na jego temat już wyraziłem. Nie zostanę chyba nigdy takim entuzjastą tego albumu jak ty. Trudno, no nie przemawia do mnie ta historia i tyle.

Oprócz Zagłady Gotham kupiłem też Długie Halloween. Niedługo postaram się napisać coś więcej o tym albumie. Po pierwszej części powiem tyle, jest miodzio - historia jest megawciągająca, świetnie skonstruowana. Towarzyszą jej super rysunki. I tak kupiłem komiks z pewnością ani trochę przereklamowany.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

8azyliszek

Nie, nie, nie.
Nie wiem jak tłumacz i korektor mogą tak masakrować kolejny premierowy tom WKKDC. To jest kurde skandal! Ten facet nie umie mówić i pisać po angielsku. Nawet cytat z "Planety Małp" rozwalił. Czy tego nikt nie widzi tam w górze? Ja bym to 10 razy lepiej zrobił, niż ci "fachowcy" z gimnazjum.

A sam komiks jest bardzo dobry. Ciekawa, niebanalna fabuła i dobre rysunki. Waid to Waid.

LelekPL

Cytat: szymqw2 w 24 Luty  2017, 03:42:50
Witam znów forum Batcave. Wróciłem do recenzji wielkiej kolekcji komisów DC a jako że znowu jest Batman to przyjmiecie te recenzje. https://youtu.be/mcflycZMWNI Liczę oczywiście na wasz odzew.

Ale mikrofon to kup ;) I chyba pora na lepszą miejscówkę niż Twój pokój... czy po prostu cokolwiek postawić za plecami, coś bardziej profesjonalnego.

maind

Momentami nic nie ma słychać :P Musi być równy dźwięk, żeby miało to sens :)

Funky

W kwietniu wychodzi "Harley Quinn: Szaleństwa i żarty" i czy warto wydać 40 zł?. Mam wszystkie solowe Batmany i pytanie czy Bats pojawia się w tej historii?. Czy Harley jest ukazana w bardziej dojrzały sposób czy to irytująca idiotka znana z seriali i gier?.

newtime

Cała esencja Harley jest taka że jest ona głupią idiotką wiec jeśli nie odpowiada ci ta postać to raczej sobie odpuść ten Tom