Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ulubione kadry z komiksów

Zaczęty przez Firm, 19 Październik 2008, 15:47:10

John Blake

Mój ulubiony kadr, świetnie narysowany, żywe kolory, w dodatku przedstawia dwóch moich ulubionych przeciwników Batmana:


nighty


Johnny Napalm

Coś epickiego a za bardzo nie kojarze tytułu. Nighty proszę, podpowiedz z jakiego komiksu to pochodzi.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Pochodzi z Batman and Robin #12. Ostatnio wydany numer tej serii

Johnny Napalm

Dzięki za szybką odpowiedź. Będę szukał tego komiksu.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

nighty

hehe, widzę, że ktoś odpowiedział za mnie :) zgadza się, to najnowszy wydany zeszyt batman and robin :D swoją drogą całe ciągnące się od jakiegoś czasu starcie robinów jest pełne świetnych scen, więc moim zdaniem warto się też zainteresować poprzednimi numerami :3

Nightrain

Znowóż coś odkopię xD Wielu pewnie nie wie, ale bystrzy się już zdążyli domyślić, że coś tu jest nie tak. No więc ten kadr ma około 87cm długości ;D

Valar Morghulis

Maskotka

Oo, Nighttrain, z czego to?;)

Przy okazji, mam niewielk? pro?b?/propozycj?. Do ka?dego prezentowanego kadru dodawa? tytu? komiksu oraz nazwisko rysownika. Jestem jeszcze nowa w ca?ym uniwersum batmana i ch?tnie nauczy?abym si? ??czy? kreski z odpowiednimi autorami. A tytu? komiksu ma podwójne znaczenie - oczywi?cie 1. taki kadr mo?e zach?ci? do przeczytania, ale przede wszystkim 2. obrazki cz?sto si? nie otwieraj? (przynajmniej u mnie dwóch z trzech obrazków daniello32 nie ma...).

A teraz do rzeczy:)

Robiny, które podes?a?a nighty s? dla mnie o wiele zbyt epickie, ogólnie nie przepadam za patosem. Kolorystyka w kadrze wrzuconym przez Johna Blake'a jest rzeczywi?cie zajebista (long halloween rlz) i w ogóle uwielbiam t? czyst? i ekspresyjn? kresk? Tima, ale nie potrafi? przebole? jego Jokera. Najbardziej z podrzuconych uj?? podoba mi si? chyba http://26.media.tumblr.com/tumblr_l4re237SLx1qcx380o1_500.jpg - Two Face wrzucony przez Rafalind?. A teraz kilka moich faworytów:


Gotham After Midnight, artysta Kelley Jones


Znalaz?am kiedy? ten obrazek i nie wiem, z czego to. Kto? mo?e pomóc?^^'


The Long Halloween, artysta Tim Sale

Jeszcze troch? by si? tego pewnie znalaz?o, ale jako ?e czytam batmana od niedawna, to wszystko jeszcze si? na pewno zmieni.

Pozdrawiam, Maskotka;)

franek

Pierwszy obrazek bardzo spoko. Drugiego nie znam. Trzeci definitywnie rżnie klimat z Sin City ale i tak zajebiste ;)


Show Must Go On!!!

Maskotka

Bo ja wiem, czy rżnie klimat sin city? Oba komiksy po prostu są w stylu neo-noir. I doprawdy zajebiste ;)

Rafalinda

Witaj Maskotka,
Kadr, który podoba się  Nightrain pochodzi z komiksu "All Star Batman i Robin" autorstwa Franka Millera oraz rysownika Jima Lee. Rzeczywiście jest kozacki, zwłaszcza jak się czyta komiks po raz pierwszy.
Natomiast Ten kadr, który ty zaproponowałaś i nie znasz jego pochodzenia, prawdopodobnie pochodzi z Batman Arkham Asylum - ale głowy nie dam sobie uciąć, bo czytałem go wieki temu a i nie mam go w swej kolekcji, żeby sprawdzić.

Ale są tu dobrzy ludzie, którzy są bardziej oczytani od nas i pewnie ci niedługo pomogą :D

PS: No i cieszę się, że podoba ci się kadr, który zaproponowałem ;)

kelen

Batman mówi?cy "It's all over" to ostatnia strona z "Batman and Robin #15" vol. 1, pisany przez Granta Morrisona i rysowany przez Frazera Irvinga.

Nightrain

http://www.chickslovethecar.com/images/uploaded2/2252006234717ASBR04_06_11.jpg
/\
l
W większej rozdziejczości ;D


Jak się domyślacie, to nie jest kadr na całą stronę, ale też zbyt dobrze dopracowany żeby zmieścić się w poziomie na B5, czy jakimś tam formacie. Kadr na dwóch stronach i trzeba przyznać, że na żywo robi to piorunujące wrażenie :O Znowu All Star, ale ten komiks ma niesamowite rysunki :D Z historią to już niestety trochę inaczej.



Dwa, chyba moje ulubione kadry z Jokera, którego rysował chyba Brian Azarello... Albo pisał. Ktoś, wiadomo kto, ma jeden z nich jako sygnaturę.


...Ten murzyn za jokerem wygląda ciekawie xD

Valar Morghulis

Maskotka

Dzięki, kelen:)

Tyle się mówi o tym, że rysunki Jima Lee nie mają "duszy", a ja nie mogę nic poradzić na to, że mnie zachwycają

edit. Może nie mają duszy, bo sprzedał ją diabłu w zamian za talent?:DD

Mr.G


Czymkolwiek jest ten obrazek - kard z komiksu, okładka czy po prostu niezależne dzieło - przypomina mi, a może nawet uświadamia, że nie tylko rozróżnienie dobra i zła oraz ich walka składają się na idylliczność świata komiksu. To także świat prawdziwych, pełnych klasy i urzekających kobiet, których serca zdobywało się odwagą i szlachetnością. Patrzę więc na ten kard godzinami nim wrócę do świata naszego.