Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Iron Man

Zaczęty przez Q, 21 Styczeń 2008, 10:33:07

Leon Kennedy

No Jaro faktycznie mocno pojechałeś, bo moim zdaniem Iron Man to obok dwójki Mutantów najlepsza propozycja Marvelowska w filmowej wersji. A Robert Downey Jr był genialny w swej roli! Oby teraz ją przebił :)

JaRo II

 To oznacza, że lubicie kino nudne i bezbarwne  ;) Kwestia gustu, ale mnie Iron rozczarował na całej linii (nadal mam w pamięci świetny serial animowany, do którego film się nawet w najmniejszym stopniu nie umywa), najbardziej dziwi mnie jednak to, że ten film zdobył aż tak dużą przychylność ze strony krytyki i widzów. Już przymknijmy oko na to, że jest on przesadnie schematyczny i nudny. Na to przymknijmy oko. Co ten film wnosi do gatunku filmowego, jakim jest "adaptacja komiksowa"?? Moim zdaniem nic, jest taki jak cała reszta, nie wybija się niczym nadzwyczajnym spośród Spidermanów, Daredevilów i innych. Skąd zatem tak się wszyscy tym filmem zachwycają- tego nie mogę zrozumieć, a wręcz mnie to złości  >:(.
Zdecydowanie dużo ciekawszym filmem jest "Niesamowity Hulk", czy tak znienawidzony "Punisher: Strefa wojny", a jednak o tych filmach się nie mówi, wszyscy o nich zapomnieli. Tego nie jestem w stanie pojąć, skąd tak przeciętny film jak "Iron Man" zdobył aż tak duże poparcie widzów?!
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Kadaver

Cytat: JaRo II w 07 Kwiecień  2010, 17:49:08

Zdecydowanie dużo ciekawszym filmem jest "Niesamowity Hulk", czy tak znienawidzony "Punisher: Strefa wojny", a jednak o tych filmach się nie mówi, wszyscy o nich zapomnieli.
Zgadzam się,z marvelowskich filmów 2008 roku Punisher mi się najbardziej podobał.

Anarky

To znaczy że lubimy kino barwne i ciekawe ;), co do kreskówki czy też serialu animowanego. Pierwsza była ok, druga był mroczniejszy i ciekawszy moim zdaniem. Wracając jednak do twojego pytania co ten film wnosi do gatunku filmowego, jakim jest "adaptacja komiksowa". Otóż wnosi przede wszystkim dystans, trzy filmy Spider-Man i Daredevil to zupełnie inny poziom. Hulk mi zdecydowanie nie podobał, zaś jedyny akceptowany przeze mnie Punisher to ten z 1989 roku z Dolphem Lundgrenem.
Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

CytatZgadzam się,z marvelowskich filmów 2008 roku Punisher mi się najbardziej podobał.

Jeszcze kilka filmów na takim poziomie, a Marvel będzie w odwrocie :P

Kadaver

Grunt, żeby DC nie było.

Drawski

Wreszcie jaki? czas temu obejrza?em "Iron Man" i musz? przyzna? ?e bardzo mi si? podoba?o. Film jest lekki, przyjemny, porz?dne kino akcji. Nie stara si? na si?? by? wybitnym dzie?em kinematografii i ?wietnie spe?nia si? w swojej roli, a jako film komiksowy te? dobrze si? sprawdza. Jest masa nawi?za? i smaczków do komiksu, zw?aszcza scena która pojawi?a si? po napisach jest dla mnie mistrzowska... wida? ?e chc? budowa? wspólne filmowe uniwersum!

Jednak najwi?ksz? zalet? ten produkcji jest przede wszystkim obsada, a raczej jeden ?wietny aktor - Robert Downey Jr. Charyzmatyczny, odwa?ny, pewny siebie, dowcipny. Uwa?am za niezrozumia?e porównywanie go to bezp?ciowego, nie charyzmatycznego, bez charakteru, Tobey'a Maguire znanego jako Spider-Man z filmów Sama Raimi'ego. Film w?a?ciwie skupia si? na genezie Iron Mana, ale i te? mamy miejsce na ma?y spisek. Akcji mo?e nie jest a? tak niesamowicie du?o ale jednak wystarczaj?co - w ko?cu niecha?bym aby wysz?a z tego nawalanka kategorii x. Jest co ogl?da? jednak chwilami widz zaczyna przysypia? i podziwia? widoki ?cian - to jedna ze s?abych stron filmu. Mimo wszystko dobrze si? bawi?em i zapewne zabior? si? an drug? cz???. Oceniam gdzie? tak na 8/10. Poni?ej kilka plusów i minusów.

+ ?wietna kreacja Roberta Downey'a Jr.
+ Wiele smaczków i nawi?za? do innych postaci Marvela.
+ Próba budowania wspólnego filmowego Marvel-Universe

- Chwilami przywiewa nud?.
- Ko?cowa walka nie jest zbyt efektowna.

Mikoto

Pierwszy Iron - man to obok Punisher: War Zone (mi si? tam podoba? ;)) najlepszy film Marvela. Przede wszystkim ?wietna rola Tony' ego Starka w wykonaniu Roberta Downey' a Juniora. Idealnie wcieli? si? w swoj? posta?. Co ciekawe film ogl?da si? g?ównie po to, ?eby podziwia? jego gr? aktorsk?, a nie ?eby patrze? na efekty specjalne, czy walki, tak jak to ma miejsce w innych produkcjach z superbohaterami. Reszta obsady te? daje rad?. Cho? w filmie jest stosunkowo ma?o akcji to mimo to nie nudzi i ogl?da si? go z przyjemno?ci?. Minusy filmu? Chyba tylko zbyt widoczne PG13 np. akcja w Gulmirze gdzie nie widzimy ?adnego trupa, brak krwi. Szkoda te?, ?e par? ciekawych scen wylecia?o z filmu (niektóre zapewne w ramach kategorii wiekowej) jak np. ta zabawna kiedy pijany Rodes wychodzi z samolotu, albo rozmowa Tony' ego i Stane' a zanim ten z?ol umar?.
W ogóle od kiedy obejrza?em drug? cz??? jedynka zacz??a mi si? podoba? jeszcze bardziej ;), bo niestety kontynuacja (jak to zwykle bywa) nie umywa si? do pierwowzoru.

9/10

Nie ma pe?nej dziesi?tki z powodu kategorii wiekowej i tych paru wyrzuconych scen.