Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 Luty 2008, 18:51:32

Gooralek

Dzi?ki franek za opini?. Mi?o ?e mog?em na ni? od Ciebie liczy? :)

Ostatnio mam troch? luzu w szkole, st?d par? kolejnych rzeczy zrobionych przeze mnie. Nie chc? wyj?? na snoba, ale ?a?uj?, ?e nie mam przy sobie co najmniej czystego zeszytu, albo jakiej? dawki kartek, bo ta kratka jednak troszk? szpeci.

Kole?anka da?a mi d?ugopis - taki gruby cienkopis ?elowy, sposób w jaki zostawia tusz od razu skojarzy? mi si? ze specyficzn? grub? klasyczn? komiksow? krech?. Dlatego od razu go spróbowa?em (ten poprzedni Superman te? wyszed? z pod jego wk?adu).

Dzisiaj bardziej bat-manowo.













Tak przy okazji, wiecie czym ró?ni si? d?ugopis od trumny?


Wk?adem.

[okej, wiem - w?a?nie dostaj? bana za kiepskie ?arty :'( ]

Johnny Napalm

Jestem ?wie?o po lekturze Azylu Arkham i ca?y czas jestem pod wra?eniem rysunków Dave'a McKeana. Naprawd? s? fenomenalne, a jak ju? si? wie, ?e powsta?y ?wier? wieku temu, bez u?ycia komputera, to po prostu kopara opada.
Nigdy za wiele jego prac nie ogl?da?em, a i z AA zbyt wielu plansz nie do?wiadczy?em. Pewnie dlatego, ?eby nie popsu? sobie radochy z pierwszego czytania Azylu.
No i tak patrz? na te rysunki i musz? przyzna?, ?e styl Mel ma naprawd? wiele wspólnego ze stylem McKeana. Tak, odkry?em ponownie Ameryk?, ale tak jak pisa?em wcze?niej, ze stylem Dave'a na powa?nie zetkn??em si? dopiero teraz.

Jak jestem ju? w dziale Fan Art, to mam pytanie do osób, które zetkn??y si? z malarstwem – co zrobi? gdy moje p?ótno na podobraziu, pod wp?ywem zbyt wielkich napr??e?, zaczyna zbyt odstawa? od krosna? Po prostu, poluzowa?o si? za bardzo. Czy jest jaki? trick, ?eby w ?atwy sposób wróci?o ono do w?a?ciwego stanu? S?ysza?em o pomalowaniu z ty?u p?ótna wod?. Niby, gdy wyschnie, powinno z powrotem si? napr??y?. Jest jednak jeszcze jeden szczegó? w moim przypadku – na p?ótnie mam nie tylko farb?, ale te? i pojecha?em troch? markerem. Czy od tej wody nie zniszcz? sobie ca?ego obrazu, kiedy ?lad po markerze dotknie wody? Rzekomo to permanentny marker, ale kto go tam wie.
Mo?e jest inna, bezpieczniejsza metoda, aby przywróci? p?ótno do swojej pierwotnej spr??ysto?ci?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Mel

Ciężko jest "skurczyć" płótno po nałożonej farbie. Niby są jakieś ekstremalne metody, jak właśnie ta z wodą, a potem osuszenie suszarką (ponoć nałożenie warstwy białka z jajka też jest ok), ale dopiero jedynie wymiana krosna daje pożądany efekt.

Johnny Napalm

Witaj, Mel. :)

Cieszę się, że znowu zajrzałaś na forum. No i dzięki oczywiście za odpowiedź na moje pytanie, chociaż ta odpowiedź nie napawa mnie optymizmem. Wygląda na to, że chyba lepiej po prostu zostawić takie lekko odstające płótno niż ryzykować, że schrzani się kompletnie wszystko. Naciąganie ponowne na krosno płótna chyba też nie wchodzi w grę, bo na obrazku mam zbyt wiele linii prostych i chciałbym, żeby pozostały one prostymi. Idealne ponaciąganie od nowa po równo z każdej strony na pewno mi nie wyjdzie.  :-\
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Mel

Możesz też usztywnić płótno przez nałożenie lakieru (taki regularny, do drewna, parkietu) na spód i dopiero wtedy pobawić się z krosnem - ale i lakier może przebić. Zależy od tego ile warstw farby nałożyłeś, jaka jest jej jakość itp. Bo jak już teraz jest luźno, to się to jeszcze bardziej rozciągnie z czasem.

GiP


glue010

Mój pierwszy post  ;D

Rysuję od zawsze i nawet przez jakiś czas byłem na studiach z tym związanych. :)
Uwielbiam rysunek Jocka (Black Mirror), Jasona Faboka i oczywiście Jima Lee.







Przyjmuję zlecenia na maila, jakbyście byli zainteresowani :) Więcej na moim instagramie: https://instagram.com/glue010/

Hitmyn

Wrzucam jeszcze raz bo wcześniej coś się pokićkało. W każdym razie oto mój rysunek Jokera sprzed roku.


glue10: naprawdę fajne rysunki.

Altair

Troszkę odkopię temat... :)
Mój flashowy Zoom:

Dawno nie rysowalem, więc trochę wypadłem z wprawy :)

Funky

Wygl?da jak Walrider z gry ''Outlast'' ;) Wróci?e? ju? na sta?e? (mam nadziej? ?e tak)

Altair

Czołem Funky! :)
Też mam nadzieję, że czas pozwoli mi na przebywanie z Wami dłużej - tak naprawdę brak obecności był spowodowany tylko tym, ale naprawdę, serce się raduje jak widzę tutaj dalej tyle starych, dobrych znajomych :)
Faktycznie, miał demonowo wyjść jak na serialowego Zooma przystało i chyba wyszło skoro tak Ci się skojarzył :D

Johnny Napalm

@Altair, wracaj, bo ten dział bez ciebie jest bardzo słaby. To, co zapodałeś już jakiś czas temu mnie poraziło. W pozytywnym sensie.
Potrzebowałem trochę czasu, żeby obczaić kim jest Zoom. Nie jestem specem w świecie Flasha. To co zobaczyłem jest jednak zarąbiste! Oj, szlifujesz photoshopa, no i są efekty. Moje zawołanie: do boju!!!

Jak masz, dawaj, więcej swoich prac.  ;D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

#1422
WALENTYNKOWA PROŚBA!

Przygotowuję mini-książeczkę z opowiadaniem: "Alicja z krainy Oz" (długa historia, nie pytajcie ;) )
i potrzebuję do nich zrobić 3-4 proste rysunki, aby pasowały do stron. Czy ktoś byłby w stanie zrobić proste ilustracje do wtorku?

Post Merge: 14 Luty  2017, 23:13:55

Dzięki za pomoc :P

Ale jednak sobie poradziłem. Trochę photoshopa i wyszło pięknie.

Johnny Napalm

A czego oczekiwałeś, kiedy dałeś ludziom aż jeden cały dzień, lub nawet nie pełne 24 godziny, na zrobienie tego. Chyba nie jesteś ignorantem, których nie znoszę, którzy uważają, że rysunek robi się w pięć minut, a plakat w dziesięć. Niestety pełno jest ludzi o takich poglądach. W gruncie rzeczy to brak szacunku do rysowników/grafików i ich roboty.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

No mi zajęło jakąś godzinę :P Mona Lisa nie była potrzebna, prosta obróbka w photoshoppie wystarczyła.