Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

niejasności & wątpliwości

Zaczęty przez Gieferg, 03 Sierpień 2012, 22:35:28

John Blake

Mnie zastanawia jeszcze sk?d Alfred mia? tyle sprawdzonych informacji odno?nie Bane'a i League of Shadows.

LelekPL

#46
Cytat: Charism w 10 Sierpień  2012, 23:27:14
Tu sie mylisz. W filmie by?o powiedziane, ze Gotham ma 7, czy tam 8 mln mieszka?ców, wiec by?oby jednym z najwi?kszych miast w USA.

Gotham na g?ównej wyspie ma a? 12 milionów mieszka?ców (powiedziane to by?o w The Dark Knight Rises). Natomiast ca?y jego obszar metropolitalny wynosi a? 30 milionów mieszka?ców (Fox w TDK). To oznacza?oby, ?e Gotham jest najwi?kszym miastem w Stanach Zjednoczonych. Nowy Jork ma odpowiednio: 8 i 22 miliony mieszka?ców.

Post Merge: 11 Sierpień  2012, 09:27:40

Cytat: AzBat w 11 Sierpień  2012, 00:53:31
Witam wszystkich u?ytkowników forum Batcave.
Po obejrzeniu filmu ,,Mroczny Rycerz Powstaje" ma kilka uwag do scenariusza tego filmu:
1.   Sk?d Bane wie gdzie znajduje si? zbrojownia Batmana?
2.   Sk?d Selina Kyle wie gdzie znajduje si? kryjówka Bane'a?
3.   Sk?d Batman wie, ?e Selina Kyle wie gdzie znajduje si? kryjówka Bane'a?
4.   Wpuszczanie (prawie) wszystkich policjantów na raz do kana?ów jest bezmy?lne i...
5.   ...rozumiem ?e ci wszyscy policjanci poszli do tych kana?ów nieuzbrojeni, skoro w scenie walki z najemnikami ?aden z nich nie posiada broni palnej.
6.   Talia i Bane urodzili si? w wi?zieniu. Bane by? obro?c?  Talii od momentu jej urodzenia, wi?c w chwili narodzin Talii musia? mie? jakie? 20 lat. Potwierdza to scena w której m?oda Talia ucieka z wi?zienia, a Bane j? os?ania. Wida? wtedy, ?e Talia ma jakie? 8 lat, natomiast Bane jakie? 28 lat. Doros?a Talia przedstawiona w filmie ma co najmniej 30 lat, wi?c Bane ma co najmniej 50 lat! Tymczasem jest przedstawiony jako m??czyzna w sile wieku, mniej wi?cej rówie?nik Talii.
7.   Talia ugodzi?a Batmana no?em i naciska detonator czy nie? Je?li nie naciska, to sk?d wie, ?e na bomb? zosta?o za?o?one urz?dzenie zag?uszaj?ce. Je?li naciska i dzi?ki temu wie, ?e na bomb? zosta?o za?o?one urz?dzenie zag?uszaj?ce, to rozumiem, ?e chcia?a razem z Bane'em i najemnikami zgin?? w wyniku jej wybuchu, gdy? w tej chwili znajduj? si? oni przecie? w centrum Gotham i...
8.   ...ch?? ta by?a ogromnie silna, gdy? po ugodzeniu Batmana nie zdecydowa?a si? ucieka? z Gotham tylko stara?a si? za wszelk? cen? doprowadzi? do jej eksplozji.


1. Miranda, b?d? jeszcze pro?ciej - dlatego, ?e jest Bane'm.
2. Pracuje dla niego
3. Nie wie, domy?la? si?.
4. Nie wysy?aj? wszystkich, a znaczn? cz???, bo porwano najwa?niejszych ludzi w mie?cie, sytuacja kryzysowa i nadal nie maj? poj?cia, ?e ktokolwiek móg? przemyci? tyle materia?ów wybuchowych, b?d? stwarza? a? takie zagro?enie.
5. By? mo?e mieli tylko bro? podr?czn? ze sob?.
6. Nie mamy nigdzie pokazanego wieku Bane'a w scenie z wi?zienia. Równie dobrze mo?e mie? 20 lat, Talia 10.
7. Nacisn??a na przycisk
8. Chcia?a zgin??, gdyby nie to co by?a tam jeszcze robi?a na pó? godziny przed wybuchem?

I ja mam pytanie
9. Jak wy ogl?dacie te filmy?

Post Merge: 11 Sierpień  2012, 09:28:16

Cytat: John Blake w 11 Sierpień  2012, 05:45:15
Mnie zastanawia jeszcze sk?d Alfred mia? tyle sprawdzonych informacji odno?nie Bane'a i League of Shadows.

Na pocz?tku wida?, ?e CIA ma sporo informacji o Banie. Prawdopodobnie z ich serwerów.

Juby

1. A sk?d w ogóle Bane wiedzia?, ?e Batman to Wayne? Twoje pytanie jest idiotyczne.
2. Bo ??czy ich wspólna przesz?o??.
3. Bo uratowa? j? z r?ki Bane'a i jego ludzi. Bo ukrad?a odciski palców dla Daggetta, który wspó?pracowa? z Banem. Bo skoro obraca si? w tym towarzystwie to mog?a wiedzie? gdzie on jest.
4. Racja, to jest bezmy?lne!!!
5. W scenie walki nie posiadaj? broni palnej zapewne dlatego, ?e bro? któr? brali ze sob? na akcje zosta?a im zabrane przez te 5 miesi?cy w zamian za jedzenie dostarczane do kana?ów.
6. Nie ma pokazanego wieku Bane'a w tym filmie, ani Talii. Bane mo?e mie? 37, a mo?e nawet 1200 lat. Who knows and who cares?

Nast?pne pytania - patrz odpowiedzi wy?ej.

AzBat

Cytat: Air Jordan w 11 Sierpień  2012, 09:19:32
1. Miranda, b?d? jeszcze pro?ciej - dlatego, ?e jest Bane'm.
Gdyby pytanie by?o typu: dlaczego ten facet pokonuje w walce wr?cz 10 kolesi jednocze?nie/potrafi chodzi? po ?cianach/potrafi lata?? Wtedy mo?na odpowiedzie?: bo jest Bane'em/Spidermanem/Supermanem. natomiast gdy pytanie brzmi: sk?d ten bohater/z?oczy?ca wie X? Wtedy odpowied? typu: on wie X, gdy? jest bohaterem/z?oczy?c? jest baaardzo naci?gana. Dla porównania w Terminatorze 2 T-1000 móg? po prostu podjecha? do domu Sarrah Connor i widzowie mogliby si? domysla?, ?e maszyny pewnie zna?y jej adres z tego czasu albo co? w tym stylu, ale Cameron umiesci? scene jak T-1000 znajduje jej adres przy pomocy ksi??ki telefonicznej ?eby widzowie nie mieli w?tpliow?ci sk?d wiedzia? gdzie ona mieszka.
Co Miranda? Miranda zasiada w radzie nadzorczej firmy Wayne'a. Nie wie o reaktorze, a wie gdzie jest zbrojownia Batmana? Znów jest to naci?gane Air Jordan. Oczywi?cie mo?emy powiedzie?, ?e pewnie szpiegowa?a Foxa i odkry?a zbrojownie, ale to s? tylko przypuszczenia, a nie fakty znane z filmu.
Cytat: Juby w 11 Sierpień  2012, 10:54:08
1. A sk?d w ogóle Bane wiedzia?, ?e Batman to Wayne? Twoje pytanie jest idiotyczne.
Skoro jest idiotyczne, to pewnie odpowied? jest prosta i oczywista. Jesli j? znasz, to prosz? udziel mi tej prostej i oczywistej odpowiedzi, która nie jest tylko Twoim przypuszczeniem.
Widzowie którzy widzieli Batman Begins domy?laj? si?, ?e Bane i Talia wiedz? kto jest Batmanem od Ra's'a. Pomy?l jednak o tych widzach którzy nie widzieli BB i nie znaj? uniwersum Batmana, pewnie si? zdziwili sk?d Bane wie kim jest Batman.
Drugie pytanie to by?a taka podpucha z mojej strony  ;). Zgadzam si? z Air Jordanem. Selina mówi, ?e zwabi?a Batmana w pu?apk? Bane'a bo obieca? jej, ?e w zamian za to przestanie j? ?ciga?. Ciekawe dlaczego Liga Cieni ?ciga Selin? Kyle? Domy?lam si?, ?e pewnie co? im kiedy? ukrad?a  :).
Cytat: Juby w 11 Sierpień  2012, 10:54:08
2. Bo ??czy ich wspólna przesz?o??.
Juby, Twoja odpowied? niczego nie wyja?nia. To ?e X i Y ??czy wspólna przesz?o?? nie oznacza, ?e X wie gdzie znajduje si? aktualna kryjówka Y.
CDN

John Blake

CytatGdyby pytanie by?o typu: dlaczego ten facet pokonuje w walce wr?cz 10 kolesi jednocze?nie/potrafi chodzi? po ?cianach/potrafi lata?? Wtedy mo?na odpowiedzie?: bo jest Bane'em/Spidermanem/Supermanem. natomiast gdy pytanie brzmi: sk?d ten bohater/z?oczy?ca wie X? Wtedy odpowied? typu: on wie X, gdy? jest bohaterem/z?oczy?c? jest baaardzo naci?gana.

Jak mniemam, wie to poniewa? Bane z komiksów wiedzia? ;) o to chodzi?o kolegom.

camel

Selina pracowa?a dla Daggeta, ten pracowa? z Bane'm, wi?c ?atwo doj?? do konkluzji.

LelekPL

Gdyby pokazał jak Miranda szpieguje Foxa to wydałoby się kim ona jest. Pewnych rzeczy trzeba się po prostu domyśleć, a nie mieć podane na tacy.

vincent

Czepiacie się o takie pierdołki że nie wiem co powiedzieć ;)

Ciekawi mnie tylko dlaczego nikt na przykład nie czepia się do zbrojowni, która jest potężna i ukryta (lol?) w budynku WE. Chcecie mi powiedzieć, że NIKT z innych filii WE nie widział na oczy prototypów tumblerów i że Fox sprowadził je własnoręcznie? (czyli pojechał, wkradł się, załadował na ciężarówkę i przywiózł do Gotham?).
Bankowo jacyś pracownicy MUSIELI widzieć tumblery i żaden się nie skleił, że Fox pomaga Batmanowi?

Albo tak jak z The Batem. Na końcu jacyś technicy to oglądają. Nie mieli pytań typu "skąd Batman miał te cudo z WE nad którym pracowaliśmy?".

No i jeszcze - żaden człowiek odpowiedzialny za plany, konstrukcję, testy Tumblerów, Batpoda, The Bata nie zdziwił się, gdy zobaczył jak Batman rozbija te cacka po Gotham? Are you kiddin me?

Chyba że Fox sam wszystko planował, lepił z części, testował... taaa ;)

Jak widzicie, to jest FILM. A film to nie jest rzeczywistość i można się przyczepić na siłę DO WSZYSTKIEGO !
Więc nie wiem po co się spinać, nie lepiej wyluzować i cieszyć z tych filmów?
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Juby

Cytat: AzBat w 11 Sierpień  2012, 14:46:40
Gdyby pytanie by?o typu: dlaczego ten facet pokonuje w walce wr?cz 10 kolesi jednocze?nie/potrafi chodzi? po ?cianach/potrafi lata?? Wtedy mo?na odpowiedzie?: bo jest Bane'em/Spidermanem/Supermanem. natomiast gdy pytanie brzmi: sk?d ten bohater/z?oczy?ca wie X? Wtedy odpowied? typu: on wie X, gdy? jest bohaterem/z?oczy?c? jest baaardzo naci?gana. Dla porównania w Terminatorze 2 T-1000 móg? po prostu podjecha? do domu Sarrah Connor i widzowie mogliby si? domysla?, ?e maszyny pewnie zna?y jej adres z tego czasu albo co? w tym stylu, ale Cameron umiesci? scene jak T-1000 znajduje jej adres przy pomocy ksi??ki telefonicznej ?eby widzowie nie mieli w?tpliow?ci sk?d wiedzia? gdzie ona mieszka.

Zanim podasz jaki? przyk?ad upewnij si?, ?e nie pleciesz g?upot jakich jeszcze ?wiat nie s?ysza?. ::)

Po pierwsze - mieszasz sceny z dwóch filmów. W T1 to Arnold (T-800) znajduje adresy Sary Connor w ksi??ce telefonicznej, a nie T-1000 w T2. W dodatku widz nie musia?by si? domy?la? sk?d go zna, bo Cameron wiedzia? co robi pisz?c scenariusz i Kyle Reese mówi w scenie przes?uchania, ?e w czasie wojny atomowej wi?kszo?? informacji uleg?a zatarciu, a SkyNet wie jedynie jak nazywa?a si? matka Johna Connora i w jakim mie?cie mieszka?a. T-1000 natomiast namierzy? mieszkanie Voightów (nie Sary, bo Sara odsiaduje w dwójce wyrok w zak?adzie psychiatrycznym) za pomoc? komputera policyjnego w skradzionym radiowozie. Tak wi?c twój przyk?ad to stek bzdur. :-\

Po drugie - odpowied? na twoje pytanie jest niewa?na. Bane wiedzia? gdzie jest zbrojownia Batmana i kim jest Batman zapewne od Talii - córki Ra'sa, który wiedzia? kim jest Mroczny Rycerz. Nie ma tego w filmie, aby pokaza? jak wielk? wiedz? dysponuje Bane i aby nie zdradza? kim jest Miranda Tate. A to, ?e ludzie, którzy nie widzieli BB mogliby tego nie zrozumie? mnie nie obchodzi bo to cz??? trylogii, a trylogie ogl?da si? od pierwszego do trzeciego epizodu.

I po trzecie - Skoro Selina pracowa?a dla Doggetta a ten wspó?pracowa? z Banem to MOG?A wiedzie? gdzie jest kryjówka cz?owieka w masce. Batman nigdzie w filmie nie mówi "Zaprowad? mnie do Bane'a, bo na 100% wiem, ?e wiesz gdzie si? chowa". Po prostu prosi j? o to, bo my?li ?e ona to wie, i jak si? okazuje ma s?uszno??. Wystarczy ci taka odpowied?? :P

Człwowieknietopeż

W filmie jest gorsza g?upota:
Czemu nikt nie skojarzy? Bruce'a Wayne'a z Batmanem?
Przecie? obaj wyszli z ukrycia dok?adnie  w tym samym momencie, a wcze?niej znikn?li w tym samym momencie.
Czy?by obywatele Gotham byli tak g?upi?
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

Johnny Napalm

CytatKtoś chyba widział inną końcówkę niż ja... przecież to co piszesz, że powinien zrobić, to dokładnie tak zrobił. Zatrzymał ciężarówkę, wyleciał z bombą na autopilocie i wysadził ją nad zatoką. Kompletnie nie wiem o co ci chodzi teraz. To, że najpierw chciał podłączyć bombę do reaktora było planem A, który nie doprowadziłby do żadnego wybuchu - najbezpieczniejsza opcja. Jak brakowało czasu, zrobił dokładnie to o czym piszesz. A to, że sfingował własną śmierć nie ma nic wspólnego z jakimś tam pomnikiem (który i tak by otrzymał za URATOWANIE MIASTA PRZED CAŁKOWITĄ ZAGŁADĄ), tylko tym, że chciał tym samym zapewnić sobie spokojną przyszłość. Bardziej oczywiste to nie mogło być.
Hej, Air Jordan! Chyba nie zrozumiałeś mojego pytania. Przecież wiem jak się to dalej potoczyło - Batman nie miał w końcu wyboru i zrobił to co zrobił z tą bombą. Ja po prostu zapytałem się dlaczego ktoś taki jak on i jego przyjaciele - Gordon no i... Catwoman - będąc tacy sprytni, przewidujący i z mistrzowską inteligencją - zastosowali metode cepa w tej sytuacji. Wybrali najgłupsze rozwiązanie, wiedząc, że czasu do eksplozji jest coraz mniej. Tymczasem oni bawili się w eskortowanie i ostrzeliwanie ciężarówki z bombą przez wiele kilometrów, tracąc cenne sekundy.
Więc ja się pytam: dlaczego ktoś tak genialny jak Batman nie wywiózł tej bomby wcześniej? Innymi słowy: DLACZEGO WCZEŚNIEJ TEGO NIE ZROBIŁ?

Nie ma to sensu za bardzo. Jak dla mnie jedynym wytłumaczeniem jest to, że scenarzyście zależało bardzo na epickim zakończeniu, dlatego inteligencja Batmana musiała wziąć sobie wolnę.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Nie mam pojęcia z czym masz problem teraz. Kiedy niby mieli to wcześniej zrobić? Najpierw musieli zatrzymać ciężarówkę, żeby wyciągnąć bombę. To, że chcieli ją zatrzymać w pobliżu reaktora jest bardzo logiczne - bo nie byłoby wtedy żadnej eksplozji! Nie udało się, więc zrobił co trzeba. Nie zdążył? Nie. Ba miał nawet czas na to by pożegnać się z Gordonem, więc wielkiej presji czasu na koniec nie było. Wybuch takiej bomby jest zawsze niekorzystny, w jakimś stopniu, więc chęć aby takowego w ogóle nie było jest jak najbardziej mądra.

Patryk02099x

Dodatkowo można uwzględnić to, że gdyby zdążyli z rdzeniem do reszty reaktora to nie tylko uniknęliby wybuchu, ale ciągle mieli w posiadaniu potencjalne źródło energii warte miliardy.

jakura

Co do pożegnania z Gordonem - Batman z nim gadał gramoląc się do Bata, a nie stojąc i podpierając ścianę. Ostatnie słowa mówił gdy kokpit już był prawie zamknięty. Inna rzecz: gdyby Batman chciał jak najszybciej zatrzymać tę ciężarówkę, to musiałby JĄ solidnie ostrzeliwać, a to wiązałoby się z 2 rzeczami: 1. śmiercią Mirandy 2. możliwością wybuchu bomby. A on pewnie wolał tego uniknąć, dlatego pruł raczej na boki.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

LelekPL

No tak, ta rozmowa z Gordonem była na szybkiego, została przecież minuta do wybuchu i to nie czas i miejsce na pogaduchy, ale mimo wszystko scena zaznaczyła, że nie ma się co stresować czy zdąży bo czasu jest wystarczająco dużo. W tej scenie bardziej chodziło o los Batmana, to co go czeka.