Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Under The Red Hood

Zaczęty przez The Man Who Laughs, 18 Grudzień 2009, 15:09:29

Mel

Co do ''A Death in the Family", to masz racj?, a szkoda...Z drugiej strony, to te? lepiej, ?e kwestia Jasona Todda/Red Hooda II nie b?dzie do ko?ca wed?ug komiksu, bo jest po prostu s?aby.

Anarky

Powiedzmy sobie jednak szczerze je?li maj? t? historie upro?ci? tak jak upro?cili histori?  ''The Death of Superman'' w Superman Doomsday, to b?dzie kolejny fatalny film animowany. Ja tam lubi? w?tek Jasona Todda (nie Red Hooda II), jego ?mier? na jaki? czas zmieni?a Batamana, który sta? si? bardziej brutalny i by? jeszcze wi?kszym samotnikiem.
Ja wam pokażę!

Roy_v_beck

Kurde faja, ale patrzcie jak uprościli "Planet Hulk" (drastycznie zmieniając zakończenie), nawet "Wrogów Publicznych", którzy już i tak byli prostackim fabularnie komiksem uproszczono jeszcze bardziej zmieniając w sekwencję bitew Batmana i Supermana. Czy ktoś w ogóle łudzi się, że nie ugładzona zostanie fabuła w "Under the Hood"? Czas przestać się łudzić. Te film animowane są kierowane do naprawdę małych dzieci i dlatego ich jakość jest conajmniej dyskusyjna i w tym gronie najlepsze wrażenie robi "Green Lantern: First Flight", którego fabuła nie została oparta na konkretnym komiksie, co zaowocowało przyzwoitą historią i najlepszym filmem animowanym dotychczas z DC. (no i Michael Madsen jako Killowog). 

Leon Kennedy

#33
Cytatnawet "Wrogów Publicznych", którzy już i tak byli prostackim fabularnie komiksem uproszczono jeszcze bardziej zmieniając w sekwencję bitew Batmana i Supermana.

Komiks był zdecydowanie gorszy ;)

CytatTe film animowane są kierowane do naprawdę małych dzieci

A tam guzik prawda. Animowane Batmany niejednokrotnie były już kierowane do starszych odbiorców ( mam wymienić?  ;)), a nie pięciolatków ;).

PS: Jednak brak krwi na ciele martwego Jasona jest co najmniej dziwny... Takie baty i zero krwi ::)

Mel

CytatJednak brak krwi na ciele martwego Jasona jest co najmniej dziwne... Takie baty i zero krwi  ::)
Wiem, jak na razie, to smutne się to wydaje i ciekawe, czy efekt końcowy zmieni nasz punkt widzenia. Możliwe, że nie będzie tak miło, jak to Joker dobrze ujął w komiksie:

Anarky

Skoro Batman: Under The Red Hood ma by? skierowany do m?odszej widowni, która nie zapewne nie mia?a styczno?ci z komiksem i lubi efektowne efekciarstwo. To raczej nie ma co nawet my?le? o takiej krwi jak w komiksie i takich ?wietnych sk?d sk?din?d scenach. Nie ma te? co liczy? na go?ciny wyst?p Supermana i ''r?k?'' Jima Aparo. Co zatem z tego tworu jakim b?dzie Batman: Under The Red Hood zobaczymy, bior?c jednak pod uwag? Batman: Mask of the Phantasm b?d? surowy w ewentualnej ocenie.
Ja wam pokażę!

Mel

Ale chyba możemy liczyć na Jokera, który okłada (ah, z tą czystą pasją) Robina łomem - tak wnioskuję po krótkich storyboardach, które mignęły w First look at Batman: Under the Red Hood. Może jeszcze nie będzie tak tragicznie.
Posted on: 14 Czerwiec  2010, 20:00:46

 PS: Na oficjalnej stronie można sobie już posłuchać, jak mniej więcej prezentuje się muzyka w filmie. Szczerze? Nic ciekawego, a tym bardziej nie jest "catchy". O taki score do taniego filmu sensacyjnego - nonbatmanowy.

Roy_v_beck

Cytat: Leon KennedyKomiks by? zdecydowanie gorszy Mrugni?cie
Bez jaj. Komiks jest ca?kiem spoko i na pewno lepszy od filmu.

CytatA tam guzik prawda. Animowane Batmany niejednokrotnie by?y ju? kierowane do starszych odbiorców ( mam wymieni??  Mrugni?cie), a nie pi?ciolatków
Ja nie mówi? o TAS, czy "Mask of Phantasm'. Mam na my?li te najnowsze pe?nometra?owe filmy, takie jak wspomniani "Wrogowie Publiczni" czy "JLA: The New Frontier", o serialu "Brave and the Bold" nie wspominaj?c. Ale nawet w przesz?o?ci ten pierwszy "Superman/Batman" by? dla dzieciaków, a i "Return of the Joker" w wersji rynkowej nie re?yserskiej równie? zosta? mocno z?agodzony. Ze wspó?czesnych animacji na wy?szy poziom dojrza?o?ci co najwy?ej wybi? si? "Gotham Knight" w niektórych nowelach.

A Muzyka w filmach animowanych to ju? w ogóle ostatnio sztampowa jest. W przeciwie?stwie w?a?nie do TASa, gdzie w odcinku, w którym Bruce pracowa? w kopalni, lub walczy? ze strachem na wróble na jego sterowcu, kompozycje by?y po prostu genialne.

m2reily

Przesadzasz, współczesne animacje nie są takie złe. Dla przykładu "Justice League: Crisis On Two Earths", może komuś się nie podoba, ale ja byłem kontent. Czego nie mogę powiedzieć o "Gotham Knight", czy "Public Enemies".
Ale wracając do tematu, to jestem wyjątkowo zaciekawiony nowym filmem. Ok, nie będzie to wierna ekranizacja tego co było w komiksie, ale jeśli scenariusz został przemyślany i logicznie trzyma się kupy, to nie widzę sensu w bombardowaniu tego projektu.               
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Anarky

Cytat: Mel w 14 Czerwiec  2010, 20:06:06
Na oficjalnej stronie można sobie już posłuchać, jak mniej więcej prezentuje się muzyka w filmie. Szczerze? Nic ciekawego

Na tak dobry motyw otwierający jak w przypadku Batman: Mask of the Phantasm nie ma co liczyć, a co do bombardowania Batman: Under The Red Hood. Ta produkcja albo będzie dobra, albo będzie przeciętna albo zbombarduje się sama.
Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

CytatBez jaj. Komiks jest całkiem spoko i na pewno lepszy od filmu.

Najlepszy był pies :P

Cytat"Wrogowie Publiczni" czy "JLA: The New Frontier", o serialu "Brave and the Bold" nie wspominając

Wiesz przy produkcjach animowanych zawsze można się spierac do kogo są one kierowane, ale prawda jest taka, ze zarówno do fanów, osób postronnych i oczywiście do dzieciaków, bo produkcje animowane zawsze ich przyciagają... Teraz wystraczy to wszystko dobrze zmieszać i każdy coś znajdzie w niej dla siebie. Tak było właśnie z Wrogami Publicznymi i New frontier, który był momentami całkiem ostry:P

Mel


Anarky

Krew jest ale na ścinanie, złośliwi powiedzieli by ze to farba ;)
Ja wam pokażę!

Mr.G


Mel