Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

BatMartialArts

Zaczęty przez Hunter, 13 Sierpień 2009, 10:25:58

Hunter

Według Magazynu o Batmanie dostępnego online na stronie batcave http://www.batcave.stopklatka.pl/grafa/inne/mpmr1.pdf dowiedziałem się że batman uwielbia aikido korzysta z niego w walce z jednym wrogiem. Gdy natomiast ma walczyć z kilkoma używa jeet-kune-do. A więc oficjalnie wiemy czego używa komiksowy batman, bo animowany np. w Mask Of The Phantasm używa ju-jutsu.

franek

Nie da się jasno określić, którą sztukę wybrał Bruce bo jest kilkadziesiąt wersji. Sam ćwiczę Karate od jakiegoś miesiąca (poziom KING BRUCE LEE KARATE MISTRZ :D) i polecam wszytkim, skuteczne, poprawi wam kondycję, uczy dyscypliny i szacunku, a przy tym nie marnujecie czasu na siedzenie przed TV czy kompem tylko robicie coś kreatywnego.


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Ja uczyłem się kiedyś jujitsu, ale g... z tego zostało. Ciosy karate to ćwiczę z bratem... jak się pokłócimy. Co do tematu, pamiętam jak Batmanowi przy pierwszym spotkaniu trudności sprawił Joe Potato, który posługiwał się chyba aikido.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

camel

U Burtona Batman wykonywa? sztandarowe kopni?cie z Taekwondo (yopchagi), W Dark Knight widzia?em Boks Tajski (scena w klubie), i technik? bodaj?e z TaiChi (walka w apartamencie Wayne'a). Ogólnie jest to pewien mix ró?nych technik, i nie da sie podporz?dkowa? jednemu stylowi, wg. mnie, nie jestem ?adnym ekspertem.

A sporty walki polecam ka?demu ja trenuje Taekwondo i jestem zadowolony, a czasem mo?na si? poczu? i broni? sprawiedliwo?ci:P

LelekPL

W The Dark Knight i BB to nie jest taichi ani muay thai, tylko KFM, w nieco zmodyfikowanej formie przez choreografów i złagodzona ze względu na kategorię wiekową filmu

Rexio

Sama od jakiegoś roku chcę chodzić na treningi karate. Dwoje moich przyjaciół mówi ( sami trenują karate ) że to znacznie poprawiło ich kondycję, koncentrację oraz po dłuższych treningach hamuje nagłe napady agresji no i uczy podzielonej uwagi. Tylko tutaj problemem są rodzice  :P.
Ale wracając do tematu, z tego co wyczytałam to Bacior trochę używa ninjutsu , w  mask of phantasm było Jiu-jitsu, podobno w komiksach w dużej mierze występowało także karate no i znowu ju-jitsu. Natomiast scena z "roku pierwszego" kiedy to Bruce trenuje, cios wyglądał mi bardziej na coś pod boks natomiast kopnięcie nie wiem.

LelekPL

Ogólnie wysiłek fizyczny ci w tym pomoże, to nie musi być karate

Rexio


camel

Cytat: Air Jordan w 24 Kwiecień  2012, 23:56:45
W The Dark Knight i BB to nie jest taichi ani muay thai, tylko KFM, w nieco zmodyfikowanej formie przez choreografów i złagodzona ze względu na kategorię wiekową filmu
KFM jest combatem i tak jak każdy inny combat czerpie garściami z innych stylu, więc uderzenia np. łokciami pierwotnie są z MT nie z KFM. Pozdrawiam

franek

Może Batman wymyślił własny styl "Bat-Kun-Zuki"?


Show Must Go On!!!

Leon Kennedy

Jak dla mnie to Gacek sporo technik się wyuczył w swoim długim życiu. A używa tych, które są najbardziej odpowiednie w danym momencie.

franek

NO skoro Batman istnieje od 1939 to przez ten czas dużo technik mógł umieć.


Show Must Go On!!!

LelekPL

Cytat: camel w 25 Kwiecień  2012, 14:39:17
KFM jest combatem i tak jak każdy inny combat czerpie garściami z innych stylu, więc uderzenia np. łokciami pierwotnie są z MT nie z KFM. Pozdrawiam

Jest combatem? Co to w ogóle ma znaczyć, że jest walką? Jest stylem samoobrony, który łączy elementy kilku technik w jedną, nową. Tak jak Jeet Kune Do. Mieszanie stylów to nie znaczy "combat"

franek

Jak Combat to tylko "Mortal Combat"


Show Must Go On!!!

Rado

Ja te? gdzie? czyta?em, ?e komiksowy Batman u?ywa ró?nych stylów sytuacyjnie. Z drugiej strony, czyta?em równie?, ?e Bruce stworzy? swój w?asny styl walki, poprzez w?a?nie zmieszanie wcze?niej wyuczonych metod na pokonanie przeciwnika. Ta druga opcja bardziej mi do niego pasuje.

Jeszcze s?ówko o stylu walki w nolanowskich Batmanach, abstrahuj?c od tego, jakiego stylu lub stylów Bale tam u?ywa. Otó? dra?ni mnie, ?e w ca?ym "TDK" Batman nie wykonuje ?adnego kopni?cia. Walczy samymi r?koma, nawet kolan nie u?ywa. Brakuje mi tego elementu. Tym bardziej, ?e w "BB" u?ywa? nóg, cho?by w scenie, bardziej pod koniec filmu, podczas walki z pionkami Ras'a.