Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Mucha Comics & Batman

Zaczęty przez Rado, 23 Marzec 2013, 09:17:49

Zatrakus

Przesadzasz z ilościami Nightrain- ja ograniczam się do Strażników w ramach najwyższego priorytetu, trzymam się tej koncepcji i choćbym miał sprzedać ner... chociaż nie- kamica, rozumiecie ;).

Tak czy inaczej- biorę pod uwagę, że zacniejszego komiksu w najbliższym czasie nie będę miał okazji kupić. A więc nie patrzę na inne komiksy, a jak już jakiś się napatoczy, stosuję starą mantrę sknery, która już niejednokrotnie ocaliła mój budżet(według zasady: wydawać jak najmniej, bo może się coś wspaniałego napatoczyć, no nie wiem... tacy Watchmen na przykład).
Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże.

Wayne&Pennyworth:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1280.0

Jastrzębie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1293.0

Rado

Mucha zabzycza?a i obrodzi?o w batmanowe tytu?y. Dostali?my plany na rok 2014, a nawet troch? i na 2015.

http://www.batcave.com.pl/2014/01/catwoman-when-in-rome-batman-dark-victory-tales-of-the-batman-tim-sale-oraz-justice-mucha-comics-na-rok-2014-2015/

2014:
Maj - Catwoman: When in Rome - duet Loeb i Sale atakuj? ponownie. Nie znam tego komiksu, gdzie? tam by? w planach zakupowych, ale ci?gle o nim zapomina?em. Ciesz? si?, ?e teraz b?dzie okazja przeczyta? go po polsku. Jestem ciekaw jak dok?adnie rozwin?li w?tki z D?ugiego Halloween.

Pa?dziernik - Batman: Dark Victory - czyli bezpo?rednia kontynuacja DH. Tutaj akurat mam ju? w oryginale, wi?c raczej nie kupi?. Mog? powiedzie?, ?e naprawd? od DH poziomem nie odstaje. ?wietny komiks.

2015:
Luty - Tales of the Batman: Tim Sale - Mucha idzie za ciosem i wielbiciele kreski Sale'a dostaj? kolejny smaczny k?sek. Pozycja bardzo fajna tak?e scenariuszowo. Jestem ciekaw czy to tylko pojedynczy przypadek, czy mo?e Mucha b?dzie w przysz?o?ci wydawa? komiks z cyklu "Tales of the Batman..."

Maj - Justice - Troch? lipa, bo liczy?em, ?e ten tytu? b?dzie w tym roku. Niby plany wydawnicze mog? ulec zmianie, ale szkoda, ?e jeszcze tyle czasu trzeba b?dzie czeka?.


Troch? offtopowo, ale Scott Snyder te? ma wzi?cie. Dwa komiksy spod jego pióra. Jestem ciekaw szczególnie The Wake.

HUDY

Super trochę tego wyjdzie wliczając komiksy z Egmontu , będzie to rok mocno wydatkowy ;] Na bank wciągam wszystko z DC i rozważę co niektóre pozycje IMAGE w zależności od środków finansowych ,a z Hachette czekam już tylko WeaponX.
Justice tez liczyłem że będzie to ten rok, odkąd Manzoku to zapowiedziało czekam i czekam, eh rok jeszcze,a po drodze sporo się wydarzy.
Kurde ,że też kilka lat  w tył był tylko jeden gacek rocznie(i Vertiga) ,a teraz od wyboru do koloru, dla mnie bomba ;-)

Johnny Napalm

CytatMaj - Justice - Trochę lipa, bo liczyłem, że ten tytuł będzie w tym roku. Niby plany wydawnicze mogą ulec zmianie, ale szkoda, że jeszcze tyle czasu trzeba będzie czekać.

Ladies and gentlemen... 400 stron żywej wagi, wielokrotnego mistrza sztuki komiksu. Aaaaaleeeexaaa Rooosaaa! Bilety już sprzedane. Ja zaklepuję.

Z tych zapowiedzi Muchy, ta jest najlepsza.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Lord Makaron

Mog?by kto? obczytany napisa? co? wi?cej o komiksie 'Catwoman - when in Rome'? Bardzo mi si? podoba?y pozosta?e polskie wydania duetu Loeb, Sale. Warto si? rzuca? na taki egzemplarz?

red fox

Kiedy dokładnie i w jakiej cenie pojawi się "Mroczne Zwycięstwo"?.

kelen

Premiera na MFKiG w Październiku. Cena jest nadal nieznana.

Bless

Mroczne Zwyciestwo jest tak samo dobre jak Dlugie Halloween ?

Rado

Tak, moim zdaniem wiele mu nie ustępuje.

red fox

Nadal nie wiadomo nic o dacie premiery " Dark Victory "?
Czy Loeb i Sale mają na swoim koncie coś więcej, poza tym, co już u nas jest?:
" Długie Halloween "
" Mroczne Zwycięstwo "
" Nawiedzony Rycerz "
" Catwoman Rzymskie Wakacje ".

kelen

Przecież pisałem, że na MFKiG w Łodzi się pojawi, czyli najwcześniej w sobotę 4 października, do szerszej dystrybucji ma trafić 7. Cena 149 zł.

Tak, mają coś więcej, np. tak zwaną kolorową serie Marvela "Spider-Man: Blue", "Daredevil: Yellow" itd.

Rado

Premiera "Dark Victory", wg Alei Komiksu, planowana jest na 15 października.

http://www.alejakomiksu.com/nowosci/20523/Batman-Mroczne-Zwyciestwo-/

Jeśli chodzi o komiksy związane z Batmanem, to wspólnie mają jeszcze króciutką (dosłownie dwie strony) historię pt. "When Clark met Bruce", która pierwotnie ukazała się w 2003 roku w "Superman/Batman Secret Files". Przedrukowana jest ona np. w tym tomie: http://multiversum.pl/p/1061/9767/superman-batman-greatest-stories-ever-told-sc--dc-i-vertigo-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Jest jeszcze specjalny numer ku pamięci zmarłego syna Jepha Loeba - Superman/Batman #26 z 2006 roku. Tego akurat nie czytałem, ale wśród twórców znajdują się nazwiska Loeb i Sale.

http://dc.wikia.com/wiki/Superman/Batman_Vol_1_26

kelen

Wczoraj Mucha napisała, że od 7 października, Aleja musi mieć starą datę albo orientacyjną.

8azyliszek

O polskiej premierze "Dark Victory" przeczyta?em na Hataku.
http://hatak.pl/artykuly/batman-mroczne-zwyciestwo-polska-data-premiery-i-plansze

Ale tak jak tam napisa?em - nawet 115-120 z? (po zni?ce Gildi) to dla mnie za du?o. Co z tego, ?e to ma 400 stron, skoro (jak wspomnia?em) 3 zakupione przeze mnie tomy WKKM maj? ju? ich ponad 700 za t? sam? cen?.

Drugi mój zarzut to te rysunki. Przeczyta?em ca?? kolorow? seri? Loeba i Sale'a. I ?adna mi si? nie podoba?a, w?a?nie przez te posmodernistyczne czy tam popartowe bohomazy Sale'a. Na dodatek w Marvelu to by?y 3 historie originów których NIE CIERPI?. Z opisu wynika, ?e tu jest podobnie, wi?c to trzeci minus. W ogle niez?a fucha - Loeb i Sale b?d? o ka?dej postaci Marvel/DC pisa? kolejny raz origin, roboty ma?o, a kasa leci. No ?y? nie umiera?.

Dlatego podzi?kuj?. Poczekam, a? Eaglemoss Polska wyda Kolekcj? Komiksów DC i wtedy za rozs?dne pieni?dze b?d? sobie Batmana czyta?.

Shadow of the Bat

Ja akurat jestem wielkim zwolennikiem duetu Loeb, Sale. Moim zdaniem historia przedstawiona w Long Halloween i kontynuowana w Dark Victory jest genialna. Klasyczna opowie?? mafijno- detektywistyczna z Batmanem który jak ?aden inny bohater pasuje do takich klimatów. Do tego do ko?ca trzyma w napi?ciu i zmusza do zastanawiania si? "kto jest morderc??" jak w klasycznym kinie noir. "Nawiedzony rycerz" równie? trzyma wysoki poziom mimo, ?e jest to zupe?nie inne podej?cie tych dwóch panów do tematu. Oniryczna podró? w g??b umys?u Bruce'a Wayne'a napisana zosta?a z dba?o?ci? o detale i z szacunkiem do dokona? poprzedników, co jest zreszt? cech? charakterystyczn? duetu. ?wietny jest równie? "Superman For all seasons" i pisz? to z pozycji osoby która nie przepada za Supermanem.

Kolorowa seria Marvela to pi?kny ho?d dla klasycznych historii o superbohaterach co wida? zarówno w narracji jak i rysunkach które s? odpowiednio stylizowane. My?l?, ?e wcale nie jest ?atwo stworzy? taki komiks bo jest si? mocno ograniczonym materia?em ?ród?owym i dodanie czego? nowego od siebie jest niezwykle trudne.

Na koniec chcia?bym jeszcze obali? argument, ?e s? to kolejne "origin story". Wspólnym mianownikiem tych historii jest ?yciowa mi?o?? g?ównego bohatera, a nie to jak powsta?. To na tym w?tku skupia si? ca?a narracja, a akcja przeskakuje do kluczowych momentów w relacjach tych postaci. Reszta jest t?em.

Co stylu Sale'a to jest to kwestia bardzo subiektywna. Nie jest moim ulubionym rysownikiem, ale podoba mi si? to, ?e wszystkie jego rysunki podporz?dkowane s? klimatowi opowie?ci, a realizm schodzi na dalszy plan. Dla mnie warstwa wizualna musi by? spójna z opowiadan? histori? i tym jak jest opowiadana, a obaj panowie opracowali to doskonale.