Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Przywitaj się!

Zaczęty przez Pytajnik, 21 Czerwiec 2011, 12:48:40

Mikoto

Walker, interesujesz się psychiatrią i bardzo fascynuje Cię Joker? Wszem i wobec ogłaszam, ze Polacy mają od teraz swoją własną, najprawdziwszą Harley Quinn ;D.

A tak w ogóle to witamy na forum ;D.

Walker

Cytat: Mikoto w 26 Wrzesień  2012, 09:12:36
Walker, interesujesz się psychiatrią i bardzo fascynuje Cię Joker? Wszem i wobec ogłaszam, ze Polacy mają od teraz swoją własną, najprawdziwszą Harley Quinn ;D.

A tak w ogóle to witamy na forum ;D.

Łaaał  ;D To najmilsze słowa jakie w życiu przeczytałam ;D
Dziękuję za miłe przywitanie ^^
Niektórzy ludzie nie potrzebują żadnej logiki ani pieniędzy. Nie można ich kupić, torturować ani negocjować z nimi. Niektórzy chcą tylko patrzeć, jak świat płonie. ~ Alfred

Ched

Cześć, jestem Ched i jestem fanfikarą.

Bujam się w świecie kreskówkowym, filmów i seriali sci-fi oraz książek (chociaż ciągnie mnie bardziej w stronę fantastyki naukowej niż elfów i smerfów). Lubię religioznawstwo, fizykę (kwantową i taką związaną z czasem i teorią wieloświatu), nauki przyrodnicze i RPG "na żywo".

Wątki polityczne i moralne przedstawione w rózny sposób w poprzednio wymienionych mediach to mój konik, uwielbiam bohaterów-idealistów, bo mogę się z nimi nie zgadzać.

Życie szczególnie mocno zjadły mi fandomy takie jak Batman (zostałam właśnie Kapitanem Oczywistość), Stargate i Naruto (tak, jestem małym, wesołym narutardem), ale to nadal niewielka część rzeczy, w których bujam.

Muzyki słucham raczej cięższej. Albo przynajmniej dziwniejszej niż ta, którą można znaleźć w radiu, czy nawet radiostacjach internetowych. Trochę rysuję, ale to tylko mangoludy skrobne długopisem i nie palę się do udoskonalania umiejętności, piszę dużo, często i kilkadziesiąt pozycji jednocześnie (muszę policzyć. kiedyś.)
Worlds grow old and suns grow cold
And death we never can doubt.
Time's cold wind, wailing down the past,
Reminds us that all flesh is grass
And history's lamps blow out.
_
Hope Eyrie

Rado

No i witamy kolejną dziewczynę (kobietę?) na forum. U nas, obecność płci pięknej, powoli przestaje być czymś "dziwnym". No i bardzo dobrze. Wklej jeszcze swoje fotki i będzie git.

W RPG live też trochę pogrywałem ongiś, ale to raczej były klimaty z serii "elfów i smerfów". SF i fantastykę preferuję raczej w książkach i komiksach.

Na batcave wszystko znajdziesz dla siebie. Kącik dla rysowników (gdzie jest wysoki poziom) i dla swoich opowiadań (gdzie również jest wysoki poziom, heh.) No i oczywiście masa o Batmanie.

PS. Z tymi fotkami to był oczywiście żart.

Ched

Opka trzymam na fanfiction.net (linkas zadany w profilu), obrazki na deviantarcie (nazwa konta - helaiah) i mi z tym dobrze ;)

RPG - DnD, Warhammer, czy coś starszego, w rodzaju Kryształów Czasu?
Moim własnym grajrajem została Neuroshima, jakoś tak - najlepiej się czuję i mechanicznie, i pod kątem kreowania historii.
Worlds grow old and suns grow cold
And death we never can doubt.
Time's cold wind, wailing down the past,
Reminds us that all flesh is grass
And history's lamps blow out.
_
Hope Eyrie

Rado

Je?li chodzi o live to dok?adnie by? to Warhammer. Dungeons and Dragons te? mia?em obcykane, ale to tylko w wersji komputerowej, ze wzgl?du na ró?ne Baldurs Gate'y w które gra?em.

KamPlayer

Witam :)

Jestem KamPlayer, przywia?o mnie z filmweb'a.

Fan Nolana, Batmana, dobrych filmów i gier.

Je?eli chodzi o muzyk? to g?ównie s?ucham filmowych soundtracków i rapu.

kelen

Miło widzieć jak dochodzi więcej użytkowników na forum :) Hello do wszystkich

LelekPL

Cytat: KamPlayer w 30 Wrzesień  2012, 21:08:25
Witam :)

Jestem KamPlayer, przywia?o mnie z filmweb'a.

Fan Nolana, Batmana, dobrych filmów i gier.

Je?eli chodzi o muzyk? to g?ównie s?ucham filmowych soundtracków i rapu.


http://www.filmweb.pl/user/ElDuderino
Mój profil na filmwebie jakby co.

jakura

#54
Siema wszystkim, z którymi jeszcze się nie przywitałem:P
Co do RPG - niestety w papierowe nie gram już ładnych parę lat, z komputerowych zostaje mi klasyka, bo nowe są do d. Systemy: Oko Yrrhedesa, Warhammer, Wampir, Wiedźmin, Arkona, Monastyr, systemy autorskie. D&D 3E mi się nie podoba, wolę AD&D, ale nigdzie nie ma podręczników:/ Jeśli ktoś ma i chciałby odsprzedać, to jestem chętny:)
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Ched

Akurat 3ed i 3.5 DnD jest wcale strawnym systemem. To przy 4ed człowiek patrzy i wyć mu się chce.  Aż się zastanawiam, w której edycji wprowadzą rzuty na zaistnienie potrzeby skoczenia do kibelka. Lub armię tabelek do wykonania ciosu, niczym w "Śródziemiu".
W "Wiedźmina" miałam przyjemność, chociaż mechanika odrobinę chrzęściła, dużo znośniej się gra w "Heavy Gear", mimo że na pierwszy rzut oka wygląda na drańsko skomplikowane. W praktyce wszystkie niezbędności ma się na karcie postaci.
A WoDu nie lubię, oh, jak ja WoDu nie lubię  ;D
Worlds grow old and suns grow cold
And death we never can doubt.
Time's cold wind, wailing down the past,
Reminds us that all flesh is grass
And history's lamps blow out.
_
Hope Eyrie

Rafalinda

Witamy na forum Ched i KamPlayer. ;)

ridah

Cześć wszystkim.
Kolekcjonuję komiksy odkąd pamiętam a moim ulubionym bohaterem jest batman. Mam w kolekcji wszystkie zeszyty i wydania specjalne o batmanie wydane przez Tm-Semic i kilkanaście komiksów o gacku wydanych przez egmont. Mam taki plan, żeby zebrać wszystkie komiksy o batmanie wydane w Polsce. Oprócz gacka lubię poczytać lobo i punishera. Zbieranie komiksów traktuję jako hobby ale również inwestycję.

kelen

Hobby i inwestycja w jednym, to jedna z ciekawyszch opcji :D
Też zamierzam uzbierać wszystko co polskie, ale z niektórymi rzeczami będzie ciężko

ridah

Inwestycja w komiks to bardzo ciekawy ale nie nowy temat. Pewnie większość z czytelników wie, że stare amerykańskie komiksy osiągają dziś bajeczne kwoty na aukcjach.

http://gielda-inwestora.pl/alternatywne/hobby/top10-najdrozsze-komiksy-w-historii-superman-za-22-mln-dolarow

http://biznes.onet.pl/stare-komiksy-dobra-inwestycja-w-czasach-kryzysu,18491,4938685,1,news-detal

Oczywiście nie spodziewam się, żeby moje zeszyty na szmacianym papierze tm-semic były kiedykolwiek warte milion $ czy nawet PLN. W dzisiejszych czasach dużo ludzi zbiera komiksy i przechowuje je w dobrych warunkach. Dlatego podejrzewam, że nawet za kilkadziesiąt lat  będzie ich całkiem sporo w "kolekcjonerskim" stanie. Mimo wszystko komiksy przede wszystkim na świecie i również w Polsce robią się coraz bardziej popularne. Coraz więcej ludzi je docenia jako sztukę a mniej wyśmiewa - co było dosyć powszechne gdy byłem dzieckiem. Kolekcjonuję tylko komiksy w polskiej wersji językowej gdyż są one wydawane w niewielkich nakładach, co czyni je o wiele bardziej atrakcyjnymi pod względem inwestycyjnym od ogromnych nakładów w języku angielskim. Każdy chyba wie, że im dane dobro jest rzadsze, tym jego cena jest wyższa. Mam tu na myśli komiksy wydane przez egmont, które z tego co czytałem były wydawane w nakładzie czasem tak małym jak 1000 sztuk. Nic więc dziwnego, że całe nakłady zostały momentalnie wykupione a ich cena stale rośnie. Wszystkie swoje komiksy po przeczytaniu chowam w folie ochronne i odkładam na półeczkę. Jeżeli uzupełniam kolekcję o jakiś archiwalny komiks to szukam jak najlepszego stanu zachowania. Większość mojej kolekcji - czyli wszystkie tm-semiki kupowałem na bieżąco w latach 90tych. Kilka miesięcy temu przypadkowo trafiłem na allegro na folie ochronne dla komiksów. Kupiłem ich od razu 300 i teraz zostało mi wolnych około 50 (oczywiście zbierałem nie tylko batmana). Podczas godzin foliowania wpadłem na pomysł, żeby powiększyć kolekcję o nowsze wydania. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z nowych zakupów. Komiksy z egmontu to doskonała jakość w porównaniu do szmacianek z tm-semic, do których jestem przyzwyczajony. Wszystko można dostać na allegro w całkiem przystępnych cenach (przynajmniej większość komiksów). Owszem, są "zdziercy", którzy wystawiają komiksy w zawyżonych cenach i co dziwne znajdują nabywców. Jednak co jakiś czas ktoś wystawia swoje kolekcje od złotówki BCM i można upolować niezłe kąski w przyzwoitych cenach. Jeżeli wszystkie komiksy, które były wydane w Polsce pokrywają się z tymi zaprezentowanymi tutaj:

http://www.batcave.com.pl/komiksy-polska-2012/

to chyba wszystkie już widziałem do kupienia. (Oczywiście przejrzałem wszystkie roczniki). Mogę się też pochwalić, że mam wszystkie komiksy z tego spisu do roku 2002 włącznie. Od 2003 do 2012 trochę ponad połowę. Jedyna bariera, która przychodzi mi do głowy to wysoka cena takiego np. Azyl Arkham. To masz na myśli pisząc, że może być ciężko czy chodzi o coś innego?