Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Universe - wątek ogólny

Zaczęty przez Doctus, 04 Marzec 2016, 03:36:11

Jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w ramach filmowego świata DC Comics?

Nightwing
2 (18.2%)
Red Hood
4 (36.4%)
Huntress
0 (0%)
Red Robin
1 (9.1%)
Batwoman
0 (0%)
Robin (Damian Wayne)
0 (0%)
Robin (Carrie Kelley)
0 (0%)
Azrael
2 (18.2%)
Batgirl (Barbara Gordon)
2 (18.2%)
Batgirl (Cassandra Cain)
0 (0%)
Batgirl (Stephanie Brown)
0 (0%)
Talon
0 (0%)
Batwing
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

Juby

Na jubileuszowy 400-odcinek Honest Trailers, Screen Junkies wzięło sobie za cel całe kinowe uniwersum DC.


A jeśli ktoś czeka - ja niespecjalnie, ten projekt powstaje jest zapowiadany od 14 lat i końca nie widać - to Dwayne Johnson opublikował pierwsze, czarno-białe, mało zdradzające zdjęcie siebie w roli Black Adama.
https://batman-news.com/2021/05/23/black-adam-costume-tease/

Leon Kennedy

Koniec jest już bliski! A z racji, że gra Skała to czekam i to bardzo. Niech zatrzęsie universum 🖤💪

Juby

Cytat: LelekPL w 02 Luty  2021, 12:36:29
Cytat: Juby w 02 luty  2021, 11:58:07Kolorystyka bywa problematyczna (za dużo filtrów), ale same zdjęcia to dla mnie czołówka gatunku superhero. Z łatwością mógłbym wkleić 20 kadrów, jakich nie znajdę w żadnym filmie Marvela.
No wiadomo, że żadnych kadrów z MoS nie znajdziesz w Marvelu, bo tam nie ma Supermana :P Co do "problematycznej" kolorystyki, to jest to olbrzymie niedopowiedzenie. Kolory są zwyczajnie wyprane. Jeśli chodzi o zdjęcia to nawet nie mam pojęcia o które kadry może Ci chodzić jest tak źle. Sceny na Kryptonie jeszcze się w miarę bronią małpowaniem od Avatara, ale chyba tyle mogę skojarzyć. A przywoływany Marvel, który też ma problem z szarością i zbyt niskim kontrastem w swoich filmach, przynajmniej posiada filmy, które w kilku ujęciach potrafią zachwycić. Thor Ragnarok, pierwszy Thor, Czarna Pantera, Strażnicy galaktyki, Iron Man, Endgame, Doctor Strange, czy nawet Avengers Whedona, który wizualnie nigdy nie błyszczał, ale w obu filmach spisal się jeśli chodzi o kultowe już "hero shots". Ba, jeśli chodzi o zdjęcia to nawet większość filmów DCEU postawiłbym wyżej od MoS:
1. Aquaman
2. Wonder Woman
3. Wonder Woman 1984
4. Justice League
5. Birds of Prey/Harley Quinn
6. Batman v Superman
7. Shazam!
8. Man of Steel
9. Suicide Squad

Nie znalazłem czasu, żeby porobić te zrzuty, ale dziś wyskoczyło mi coś takiego na fejsie i przypomniała mi się nasza dyskusja:



A brakuje tu jeszcze kilku wspaniałych kadrów, które planowałem wkleić, jak chociażby wybuch Kryptona (Lara od tyłu i wybuchy), czy wejścia Clarka na statek Kryptończyków, kiedy poznaje Zoda. Z kolei 9 okienko jest chyba z BvS.

Q

Wyjaśniła się sprawa z projektem z Supermanem w który zaangażowany jest Michael B. Jordan (nie wiadomo czy tylko jako producent, czy także wystąpi w roli głównej).

Produkcja "Val Zod" powstanie dla HBO Max. Darnell Metayer i Josh Peters ("Transformers: Rise of the Beasts") odpowiadają za scenariusz.

https://deadline.com/2021/10/michael-b-jordan-val-zod-superhero-writers-darnell-metayer-josh-peters-hbo-max-1234863004/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

No i automatycznie przestałem mieć problem z tym projektem  :)

Q

Z najnowszych plotek, podobno rolę Nightwinga zaproponowana została Dylanowi O'Brienowi (Maze Runner, American Assassin, Teen Wolf)- oczywiście żadnych oficjalnych informacji nie ma. W sumie już współpracował z Keatonem (Batman), więc pasowałby  :)

Z wcześniejszych plotek postać Dicka Graysona miałaby się pojawić już w "Batgirl", więc jeśli coś jest na rzeczy to wkrótce powinniśmy się dowiedzieć.

https://www.cbr.com/dceu-nightwing-maze-runner-dylan-obrien-report/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Q

Kilka nowych scen z "Black Adama" jest Dr. Fate, Hawkman, a także z na nowy kostium Flasha.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

HUDY

Up
I wygląda to bardzo dobrze. Zwłaszcza Black Adam, oby WB miało plan na Justice Society. Po tych kilku ujęciach nabrałem apetytu na film o tej drużynie.

Q

Podobno ten zwiastun filmów ma zostać pokazany podczas Super Bowl, czyli byłby to powrót WB do promocji podczas tego wydarzenia.

Taki materiał daje w sumie lepszy afekt niż zwykłe spoty, wystarczy kilka nowych ujęć, nie wiele zdradzających, ale już nabiera się chęci na nadchodzące produkcje z bohaterami DC.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Nie oglądam Peacemakera, ale przed chwilą na YT wyskoczył mi clip z finałowego odcinka i... gdy już myślałem że DCEU nie może być większą żenadą, HBO Max sprowadziło mnie na ziemię :o Opis w spoilerze.

Spoiler
W serialu pojawia się Justice League!.. No, w zasadzie 2/3 Ligi... No, w zasadzie połowa z 2/3 Ligi, bo Superman (który przecież wg The Suicide Squad Gunna miał leżeć w śpiączce po postrzale od Bloodsporta - wtf?) i Diana są tak przyciemniani, lub w oddali, żeby nie było widać, że Warner nie umiał załatwić Cavilla i Gal na jeden dzień zdjęciowy. ;D Ligę reprezentują więc jedynie Barry i Arthur, którzy prowadzą krótki dialog - nieśmieszny, ale pełny bluzgów (bo Gunn myśli że samo przeklinanie jest zabawne) i kompletnie niepasujący do tych bohaterów z filmów w PG-13. Jest to tak durne i pokracznie wykonane cameo, które zapowiada w sumie nie wiadomo co, skoro Warner i tak nie wie w jakim kierunki zmierza z tym uniwersum i nie planuje dalszych filmów o JL, że nie mam pojęcia kto uznał za dobry pomysł, aby to tu wstawić.
[Zamknij]

Samego serialu nie oceniam, może nawet kiedyś dam mu szansę jeśli zdecyduję się na HBO Max.

Leon Kennedy

Cameo już mnie uderzyło tu i tam. Ocenie jak zobaczę, ale mordka mi się i tak już sama uśmiecha i wkurza, że już to wiem. Peacemaker to zajebisty serial, tu nie ma co bredzić tylko ogl 😁

Q

Co do tych cameo to mieli być również:

Spoiler
Batman i Cyborg

https://www.instagram.com/p/CaKpbLvJskM/?utm_source=ig_embed

Jest też fotka dublera Supermana - https://www.instagram.com/p/CaLmuC_Jjk6/?utm_source=ig_embed

Wykorzystano strój Cavilla, więc kto wie może jeszcze jest szansa by ten osobiście powrócił, albo po "Flashu" to ostatnie aluzje do niego.
[Zamknij]
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#387
No i Warner odwalił to samo, co Paramount. The Batman osiągnął kasowy sukces, w 2022 saldo będzie się zgadzać, więc Batmana-Keatona w 2022 już nie zobaczymy. :P

https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/black-adam-release-date-1235107799/

DC League od Super-Pets trafi do kin ponad dwa miesiące później niż zakładano - 29 lipca (dotychczasowa data premiery Czarnego Adama), Black Adam pofrunął na 21 października, The Flash z 4 listopada wyleciał aż na 23 czerwca 2023, a drugi Aquaman odpuścił bezpośrednią konkurencję z podwodnym sequelem Avatara i trafi do kin 17 marca 2023. Powyższe zmiany w kalendarzu na pewno wpłyną też na termin wypuszczenia Batgirl na HBO Max (najwcześniej druga połowa 2023 roku).

Może to i lepiej? Niech ten rok pozostanie rokiem Battinsona.

Najdziwniejsza zmiana to przyspieszenie premiery drugiego Shazama. Film trafi do kin nie latem 2023, ale już 16 grudnia 2022. Czyli albo studio wierzy, że widzowie będą szukali alternatywy, gdy będą chcięli się wybrać do kina w okresie świątecznym, albo skazali tego bohatera na pożarcie dziełu Camerona. Przekonamy się wkrótce.


Q

#388
Czyżby na kolejny rok nie zamierzali dawać filmów w HBO Max po 45 dniach.

Już zapowiadał się rok Batmanów. A tak będzie tylko "The Batman" i głos Keanu.

Jesteś pewien premiery "Avatara 2"? Jeszcze mają czas by przesunąć. I raczej specjalnego oczekiwania na ten film nie ma i o sukces na miarę połowy pierwszego będzie ciężko.


Jedyna nadzieja, że "Batgirl" zostawią w tym roku i to będzie pierwszy film z powrotem Keatona, bo jakby nie był Batmana z tego filmu już mogliśmy zobaczyć. Ale jeśliby chcieli czekać do premiery "The Flash", to jeszcze przyjdzie nam sporo poczekać.

Reklama sprzed kilku tygodniu już nie aktualna:


2022 nie będzie rokiem superbohaterów DC.

Co do powodu przesunięć podaje się fakt potrzeby większego czasu na dopracowanie efektów specjalnych, bo te prace przy pandemii nie idą tak sprawnie jak zakładano.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#389
Według jakichś przecieków, Warner chce stworzyć nową, alternatywną (czyt. upośledzoną, bo bez Supermana-Cavilla) Ligę Sprawiedliwości i fabularnie muszą pod nią wypuścić filmy w takiej kolejności: Shazam! Fury of the Gods > The Flash > Batgirl (Keaton tu występuje, więc akcja "Batdziewczyny" na pewno toczy się już po multiwerslanym majdanie z Flasha). Podobno drugi Shazam jest już ukończony, bo to mniejszy film (pewnie budżet znowu ok. $100m), dlatego został przyspieszony.

"Avatara 2" nie przesuną. Już ostatnia zmiana premiery była absurdalna, teraz tym bardziej nie mają powodów. No i ja jestem w obozie, uważającym że sequel pozamiata w box office, więc jest się kogo bać.

Cytat: Q w 09 Marzec  2022, 23:11:042022 nie będzie rokiem superbohaterów DC.
No na pewno Batman + Czarny Adam + Shazam! nie są tak mocni, jak z Flashem i Aquamanem w miejscu tego ostatniego. :P

Cytat: Q w 09 Marzec  2022, 23:11:04Co do powodu przesunięć podaje się fakt potrzeby większego czasu na dopracowanie efektów specjalnych, bo te prace przy pandemii nie idą tak sprawnie jak zakładano.
Chujemuje. Tylko Warner jak zwykle potrzebuje 1,5 roku, lub więcej na post-produkcję swoich filmów. Oczywiście, że takiej wersji się trzymają i oczywiście przypadkiem podjęli taką decyzję akurat po świetnym otwarciu The Batman w kinach... ::)