Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Suicide Squad

Zaczęty przez Leon Kennedy, 13 Październik 2018, 03:32:54

Q

Film Gunna zwraca uwagę na ważną kwestię, którą można pokazać w kolejnym filmie, a która stanowiła istotny element "Parszywej Dwunastki".

Spoiler
Widzimy, że członkowie drużyny są kompletnie nie zgrani. Mają jedną odprawę i to wszystko. Na dodatek nie wiedzą o słabych stronach, które mogą przeszkodzić w wykonaniu misji. W kolejnym filmie nie miałbym nic przeciwko gdyby poświęcono znaczną część czasu na pokazanie jak złoczyńcy ćwiczą przygotowując się do misji. Wtedy Bloodsport nie musiałby bać się szczurka, a Weasela ominęłaby kąpiel.
[Zamknij]
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Q

Szykuje się słaby weekend w box office dla "The Suicide Squad". W USA spadek na 5. miejsce i tylko $8,1 mln co daje w sumie $43,2 mln. Dostęp za darmo w HBO Max nie sprzyja ponownym seansom, a dobre recenzje najwyraźniej nie zachęciły widzów.

Więcej niż film Gunna ($26.2 mln) w pierwszy weekend zgarnie "Free Guy" - szacuje się  $26,4 mln.

https://deadline.com/2021/08/ryan-reynolds-free-guy-weekend-box-office-1234814231/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Wayne

No proszę Juby, w końcu jakaś pozytywna opinia i ekscytacja filmem DCEU. To teraz czekam na Twoje wrażenia z The Batman, co prawda nie DCEU, ale też epoka nowożytna DC. Może akurat za 20 lat po 60 nowej odmianie koronawirusa doczekamy się premiery. Co do samego TSS również jestem zadowolony z filmu, nie będę się rozpisywać, przykład udanej rozrywki z pomysłem i stylem reżysera. Denerwuje mnie natomiast narracja jakoby Bloodsport = Deadshot. Owszem, pierwotnie Deadshot był wpisany w historię i jest podobieństwo w postaci posiadania córki, ale relacje Bloodsporta z dzieckiem w porównaniu do Deadshota wydają się zupełnie inne. Cieszę się też że Elba nie jest recastingiem Smitha, bo sprzęt i kostium Blooda jest znacznie fajniejszy.

Leon Kennedy

Kurcze, strasznie smutno się robi patrząc na zarobki tak świetnie rozrywkowego filmu, ale i nie tylko! Produkcja ma więcej do zaoferowania niż tylko szaloną jazdę z masą krwawych zgonów po drodze, szkoda po prostu szkoda...

Juby

Otwarcie Free Guy, który tak, jak Deadpool miał bardzo fajną, skupioną na Reynoldsie kampanię promocyjną, jakoś przyciągnął do kin więcej osób, więc dało się. Warner sam sobie winien. A model dystrybucji "kino + HBO Max" był świetnym rozwiązaniem przy większych ograniczeniach / obostrzeniach, ale teraz, gdy sytuacja pandemiczna jest o wiele lepsza, szczególnie w USA, widać że zaczyna im to bardzo psuć box office. Nikt nie będzie chodził do kina na film, którego można w jeszcze lepszej jakości obejrzeć w domu, bez konieczności zaszczepienia się / wkładania maseczki.

Na szczęście Warner Bros. już potwierdziło, że od 2022 roku wracają do kin na wyłączność. No, prawie, wszystkie premiery mają trafiać tylko do kin, ale na 45-dniowe okno. Po 45 dniach będą mogły trafić na platformę streamingową.

Cytat: Obywatel Wayne w 15 Sierpień  2021, 22:50:13To teraz czekam na Twoje wrażenia z The Batman, co prawda nie DCEU, ale też epoka nowożytna DC.
Pewnie będziemy organizować wspólny seans dla użytkowników BatCave. Jeśli wpadniesz, poznasz moją opinię zaraz po seansie. ;)

Cytat: Obywatel Wayne w 15 Sierpień  2021, 22:50:13relacje Bloodsporta z dzieckiem w porównaniu do Deadshota wydają się zupełnie inne. Cieszę się też że Elba nie jest recastingiem Smitha, bo sprzęt i kostium Blooda jest znacznie fajniejszy.
Powiedziałbym że nie tylko "inne", ale zdecydowanie ciekawsze, lepsze. I zgoda co do ekwipunku, Bloodsport > Deadshot.


Leon Kennedy

Drugi wieczorny seans przy winku zaliczam do jednego z najlepszych w ostatnich miesiącach. Czysta fantastyczna zabawa!!!

LelekPL

Meh... Było fajnie przez 40-50% czasu, więc nie jest straszny, ale szału też nie ma. Główni bohaterowie przeciętni. Elbę można było zastąpić Deadshotem i nikt by nie zauważył, Harley była totalnie poza fabułą i nie miała celu w tym filmie (najgorzej wypadła w tym filmie w karierze Robbie), Peacemaker miał jedną zabawną scenę (w dżungli). Postacie drugoplanowe są tym, co ratuje ten film. Polka Dot i King Shark bardzo zabawni. Ratcatcher 2 też ok. Ale nigdy nie zainteresowałem się fabułą, stawką czy rozwójem postaci. Zespół tak naprawdę nie budował chemii pomimo przeszkód, bo takich nawet specjalnie nie było :P  Dobrze się dogadywali od samego początku i brakowało jakiegoś rozbudowania. Film miał też strasznie niejasny przekaz tego, co chciał powiedzieć o amerykańskiej agresji. What was the point?

Ale momentami był zabawny więc ok.

Rado

Cytat: LelekPL w 18 Październik  2021, 18:34:26Harley była totalnie poza fabułą i nie miała celu w tym filmie

Ponoć reżyser dostał przykaz, że musi ją użyć w filmie. Nie pamiętam gdzie to czytałem, ale coś kojarzę, że sam Gunn to powiedział.

Juby

#129
Zgadza się. Gunn udzielał wywiadu przed premierą, w którym wspomniał że dostał od Warnera prawie całkowicie wolną rękę, ale gdy zapytał czy czegoś by oczekiwali, odpowiedziano mu, że chcieliby aby umieścił w filmie Harley, bo obecnie bardzo promują tę postać.

Mi akurat jej oderwany od reszty segment nie przeszkadzał, a wrażenie zrobiła lepsze niż przy poprzednich filmach z jej udziałem. Pytanie tylko - co dalej? Jakoś nie widać w zapowiedziach aby miała powrócić w planowanych projektach DCEU. Margot nie pojawiła się podczas DC FanDome.

Leon Kennedy

Gdzieś czytałem jej wypowiedź, że na razie chciałaby sobie dychnąć od roli Harley i może faktycznie jest coś na rzeczy.

Juby

#131
Przerwa od tej roli to sprawa nieaktualna.
https://movieweb.com/harley-quinn-returning-margot-robbie-update/

Nie zdziwię się jeśli po dwóch finansowych klapach uznali, że Harley jest za mało kasowa i jak z Supermanem-Cavillem, po prostu ją porzucą. :P

Q

Problem jest w postaci Harley, trzy filmy, trzy różne podejścia. Quinn jest świetna pod względem marketingowym, w filmach sprawdza się jako drugoplanowa bohaterka, ale kiedy chcą wokół niej budować akcję to wychodzi brak pomysłu.

W odróżnieniu od Henry'ego, Margot angażuje się też jako producentka ("Birds of Prey"), więc może mieć większy wpływ na to co dalej z Harley.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Cytat: Juby w 25 Październik  2021, 16:27:35Nie zdziwię się jeśli po dwóch finansowych klapach uznali, że Harley jest za mało kasowa i jak z Supermanem-Cavillem, po prostu ją porzucą. :P

Oby nie, to fajna postać. Z filmu na film co raz ciekawsza!

LelekPL

Cytat: Rado w 22 Październik  2021, 17:57:14Ponoć reżyser dostał przykaz, że musi ją użyć w filmie. Nie pamiętam gdzie to czytałem, ale coś kojarzę, że sam Gunn to powiedział.
A no proszę, czyli jednak dobrze to wyczułem.