Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

10-Lecie Batcave

Zaczęty przez Leon Kennedy, 14 Maj 2013, 10:19:11

Johnny Napalm

CytatCzego na przykład nie lubię na forum, to jednozdaniowych wypowiedzi i nadmiaru emotioikon.
Nie mów, też nie lubisz?  ;)
Cytati nadmiaru emotioikon.(...) Od tego drugiego sam stronię. Stawiam browar za każdą emotioikonę z moich wypowiedzi, którą ktoś znajdzie.
Przyjmuję wyzwanie. ;D :D :) ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Nightrain

Cytat: Rado w 18 Maj  2013, 11:59:14Czego na przyk?ad nie lubi? na forum, to jednozdaniowych wypowiedzi i nadmiaru emotioikon. Tego pierwszego wr?cz nie znosz?, co jest zreszt? niezgodne z regulaminem.
Tak w?a?ciwie je?li przyjrze? si? wi?kszo?ci forów, to mo?na zauwa?y?, ?e z czasem wyodr?bnia si? w nich pewna grupa ''starych wyjadaczy'' w przypadku których traktowane jest to z przymru?eniem oka. Co wi?cej - te osoby mog? s?u?y? kiedy? za swojego rodzaju autorytet i zaczynaj? by? na?ladowane przez ''tych nowych'' I w?a?ciwie tyczy si? to nie tylko forów ale i innych grup, dyskusyjnych jak i pozosta?ych.
Cytat: LelekPL w 16 Maj  2013, 13:56:30to jak si? wypowiada?em przyprawia mnie wr?cz o ból g?owy. Ilo?? emotikon (cho? jak na tamten czas i tak uwa?am, ?e si? opanowywa?em), k?ótni i ograniczonego my?lenia jest przyt?aczaj?ca.
Gdybym pisa? sam z m?odym sob? to zapewne po pewnym czasie przesta?bym zwraca? na siebie uwag?.
Mam dok?adnie tak samo. Co prawda nie ogranicza si? to tylko do tego forum [bo jestem tu raczej krótko] ale odnosi si? to w?a?ciwie do ca?ego mojego ''istnienia'' w internecie. Zmiany mojego stylu wypowiedzi i zachowa? by?y bardzo burzliwe. Nawet na przestrzeni tak niewielu lat mo?na go?ym okiem zauwa?y? jak z w miar? rozwa?nego u?ytkownika stawa?em si? kompletnym imbecylem, ?eby pó?niej sta?o si? dok?adnie odwrotnie. Dlaczego? Chyba ?eby si? jako? wpasowa?, nawet internet ma swoje zasady. A jako cz?owiek bardzo [bardzo ;_;] m?ody ci?gle poszukuj?.

Wspominaj?c o po?cie Rafalindy, to powiedzie? mog? tyle, ?e przyjemnie mi si? to czyta?o. W sumie jedno zdanie odnosi si? do moich ''zas?ug'' [hah] wi?c mi?o ;)

Chcia?bym do??czy? do ekipy na zlot, no ale na szcz??cie rodzicom jeszcze jako? na mnie zale?y, wi?c by?oby to chyba oczywiste, ?e nie wypuszcz? mnie na 2 dni do du?ego miasta z obcymi [no tak jakby] lud?mi. A dla was by?bym raczej kul? u nogi. No wiek to czasami nie tylko liczba.

Valar Morghulis

Bless

Pojawiłem się tu "15 Sierpień 2012, 22:38:11" i nie ŻAŁUJE ! strona super, ludzie ogarnięci i jest tu naprawdę wielu, że tak powiem specjalistów w dziedzinie Batman and all DC world. Komiksy nałogowo zbieram od roku i tego również nie żałuje. Wciąż się zbieram do tego żeby w końcu zrobić zdjęcia swojej kolekcji i się, że tak powiem pochwalić hehe. Kończąc już napiszę, że jestem i będę tu stałym bywalcem już do końca !

Funky

BatCave znalaz?em w ''paj?czynie'' dzi?ki ''Batman Begins'' w 2005 roku i wtedy te? znów wróci?a moja sympatia dla tej komiksowej postaci. Pierwsze moje wra?enia z forum nie by?y dobre, poniewa? by?o kilku chamów którzy lubili do?owa? nowych u?ytkowników. Niestety z powodu tych ''ludzi'' chcia?em kilka razy opu?ci? forum. Na szcz??cie dzisiaj ich tu nie ma (powodzenia na polskim forum uniwersum DC :P). W 2008 roku kiedy forum BatCave od??czy?o si? od DC znów odkry?em Bat-fanów na nowo. I tak przed ''TDK'' a? do dzisiaj mam jak najlepsze wspomnienia (a ci?nienie zwi?zane z premier? tamtego filmu zapami?tam do ko?ca ?ycia). Co prawda by? zgrzyt na forum zwi?zany ze ''Skyfall'' ale to nie moja wina ?e niektórzy s? tak cholernie ''Sirjus'' na punkcie filmu i nie przyjmuj? innego punktu widzenia. Ale ko?cz?c z narzekaniem, powiem ?e mam wielk? przyjemno?? by? w gronie bardzo mi?ych i kulturalnych ludzi z którymi mo?na naprawd? fajnie i mi?o pisa? o swojej ulubionej postaci i pop-kulturze. Ja ze swojej strony staram si? by? mi?ym cz?owiekiem, d?entelmenem i mam nadziej? ?e to mi wychodzi ;) A jak wychodz? jakie? zgrzyty to i tak staram si? nie by? k?ótliwy, a jak nawet jestem to pó?niej tego ?a?uj? ;). Ok podsumowuj?c forum to jest rewelacyjne i drugiego takiego ju? nigdy nie znajd?. Wszystkiego najlepszego ?yczy Jarz?bek Funky ;)

Johnny Napalm

Kurcze, tak sobie czytam wypowiedzi ludzi z "głównej" na temat 10-lecia Batcave i nachodzi mnie pewna wątpliwość. Mianowicie, po co Krzysztof ,,Lokus" Tymczyński, redaktor DC Multiverse wypowiadał się w tym temacie, skoro, jak czytam, samo odwiedzenie Batcave sprawia mu ból?
Serio, w jego wypowiedzi nie dostrzegam nawet cienia chęci napisania czegoś ironicznie, z przekory, czy ogólnie czegoś co "zawadiacko-zabawnie" miało dociąć swojej "konkurencji".
Ten tekst to seria gorzkich żalów, a raczej krytykanctwa, w którym nie dostrzega on żadnych pozytywów wobec strony dotyczącej jednego tylko bohatera ze świata komiksów. Fakt, iż jeden bohater porwał za sobą tylu ludzi i ludzie piszą na forum głównie tylko o jednym gościu, no... to dla mnie jest ewenement. Zamiast docenić ten fakt, Lokus rzuca nieśmiesznymi "oskarżeniami" wobec BC. No, nie podoba mi się to.
A najbardziej nie podoba mi się to, że nie mógł on sobie darować jakiegoś przytyku personalnego. Po co? I akurat przy tej okazji? Chudy, być może jest specyficzną osobą, ale jak ktoś ma z nim "zatarg" to niech go gdzieś indziej rozwiązuje.
Nie wiem, być może za surowo oceniam ten tekst podsumowujący dzieję i przygody Batcave, ale chyba każdy może przez minutę zastanowić się nad tym co napisał i po tej minucie podjąć decyzję - wyślij bądź nie. ???
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Doctus

Miałem taki fajny obrazek o frustracji wylewanej w internecie, ale nie chcę mi się go szukać. Chociaż sam czasem bywałem tutaj nie do końca w porządku, to nie oczerniałbym na pewno strony która obchodziła swoje 10 lecie, bo takie posunięcia przekraczają już tą niemalże niewidzialną granicę życzliwości. Nie wiem dlaczego Lokus zamieścił takowy komentarz, tym bardziej że czasem dawał się poznać od normalnej strony, ale cóż. Skoro DCM które uchodzi za merytorycznie lepsze od Batcave wygląda teraz jak pustynia, a BC działa całkiem dobrze, jakoś trzeba było pokazać zazdrość. Nie rozumiem tylko po co Kelen to wpuścił? ja bym zlał na takiego kretyńskiego maila który tylko psuł pozytywny odbiór posta. Bo w to że Q by go zamieścił, akurat nie uwierzę ;). Takie sytuację są dobrym momentem żeby zatrzymać się w miejscu i zastanowić, dlaczego ludzie są dla siebie z gruntu nieżyczliwi. Zwłaszcza kiedy mają niemalże bliźniaczą tematykę, i powinni się wspierać. Ale właściwie po co współpracować i utrzymywać jakieś stosunki. Lepiej jako przedstawiciel innej strony pojeździć po konkurencji, bo jakże inaczej.

Ciemno, oj ciemno widzę przyszłość tego kraju!

Adolf

Cytat: Johnny Napalm w 08 Sierpień  2013, 19:29:42
Kurcze, tak sobie czytam wypowiedzi ludzi z "głównej" na temat 10-lecia Batcave i nachodzi mnie pewna wątpliwość. Mianowicie, po co Krzysztof ,,Lokus" Tymczyński, redaktor DC Multiverse wypowiadał się w tym temacie, skoro, jak czytam, samo odwiedzenie Batcave sprawia mu ból?
Serio, w jego wypowiedzi nie dostrzegam nawet cienia chęci napisania czegoś ironicznie, z przekory, czy ogólnie czegoś co "zawadiacko-zabawnie" miało dociąć swojej "konkurencji".
Ten tekst to seria gorzkich żalów, a raczej krytykanctwa, w którym nie dostrzega on żadnych pozytywów wobec strony dotyczącej jednego tylko bohatera ze świata komiksów. Fakt, iż jeden bohater porwał za sobą tylu ludzi i ludzie piszą na forum głównie tylko o jednym gościu, no... to dla mnie jest ewenement. Zamiast docenić ten fakt, Lokus rzuca nieśmiesznymi "oskarżeniami" wobec BC. No, nie podoba mi się to.
A najbardziej nie podoba mi się to, że nie mógł on sobie darować jakiegoś przytyku personalnego. Po co? I akurat przy tej okazji? Chudy, być może jest specyficzną osobą, ale jak ktoś ma z nim "zatarg" to niech go gdzieś indziej rozwiązuje.
Nie wiem, być może za surowo oceniam ten tekst podsumowujący dzieję i przygody Batcave, ale chyba każdy może przez minutę zastanowić się nad tym co napisał i po tej minucie podjąć decyzję - wyślij bądź nie. ???

Przecież każdy wie co to za strona to DCM. Kilku kolesi, którzy od lat żyją w tej samej ekipie i nie dopuszczają do niej nowych. Uważają się za hardcorowców, bo czytają komiksy, a inne strony, gdzie pojawiają się ludzie, co oglądają tylko filmy i seriale to dla nich amatorzy i dobry obiekt do drwin. Po fuzji ze SmallvillePlanet zyskali funkcjonalniejszy serwis i masę użytkowników, jednak po userach nie ma już tam śladu. Breja jak krzyczał na wszystkich to uciekli :D Pewnie teraz będą się ze mnie śmiać w wątku "Dlaczego Adolf ssie?", a wniosek będzie taki, że cieszą się, że mają taką fajną stronkę, gdzie jest wysoki poziom i nie znieśli by tych wszystkich postów z emotkami.

kelen

Ja zbierałem wszystkie opinie i prosiłem o subiektywność. Opublikowałem wszystko, bo każdy może mieć swoją opinię na dany temat.

Lokus

Jeeee, lepiej pó?no ni? wcale. Widzicie ch?opcy i dziewcz?ta, googlowa?em sobie dzi? ró?ne dziwactwa w internetach i trafi?em na ten w?tek. Czas wi?c rozpocz?? regularny flame war, bo tak.

@Johnny Napalm -  nie dostrzegasz nawet cienia ch?ci napisania czego? ironicznie, z przekory, czy ogólnie czego? co "zawadiacko-zabawnie" mia?o doci?? swojej "konkurencji". No i nic dziwnego, bo nie mia?em zamiaru napisa? ani zdania w tym tonie. Powiem wi?cej, gdy Kelen napisa? do mnie z propozycj? naskrobania paru zda? z okazji jubileuszu BatCave, od razu mu odpowiedzia?em ?e nic dobrego tam si? nie znajdzie. Zgodzi? si?, wi?c napisa?em to co napisa?em. Ta strona by?a, jest i najwyra?niej tak?e b?dzie dla mnie zupe?nie nieaktrakcyjna merytorycznie i czy do?yje 15, 20 czy 50 lat w takiej formie, to nie widz? powodu by gratulowa?. No chyba ?e konsekwencji w tym, i? BatCave nie potrafi mnie niczym zainteresowa?. Wszystko co mi przeszkadza w portalu, nawet dzi? potrafi? bez k?opotów znale??.

Krótkie i zdawkowe newsy:
http://www.batcave.com.pl/2013/11/katrina-law-zagra-corke-ras-al-ghula-w-arrow/
Trzy zdania! Nawet Hatak da? ich wi?cej i pokusi? si? o lepsze zdj?cie
http://hatak.pl/artykuly/obsadzono-corke-ra-s-al-ghula-w-arrow-spoilery

Recenzje komiksów w wi?kszo?ci o d?ugo?ci trzech zda?:
http://www.batcave.com.pl/komiks/legends-of-the-dark-knight-2013/legends-of-the-dark-knight-75
Najnowsza "recenzja". Sami przyznacie ?e niektórzy z Was klepi? d?u?sze posty na forum.

Jestem cz?owiekiem do którego jaki? czas dotar?o, ?e pisanie streszcze? jest kompletnie bez sensu i czuj? rado?? z powodu tego, ?e dzi?ki mnie wyeliminowano je z DCMultiverse na rzecz d?ugich, konkretnych recenzji.

Z Chudym nie mam ?adnego zatargu, ale obrana przez niego ?cie?ka "bycia sob?" jest wed?ug mnie b??dna i co jaki? czas docieraj? do mnie kolejne informacje na temat tego, ?e facet naprawd? cierpi na spory egocentryzm.

Twój post jest w porz?dku, gdyby by?a tu jaka? opcja pokroju "lubi? to", to pewnie bym klepn??. Wy?o?y?e? co Ci si? w moich kilkunastu zdaniach nie podoba, bardzo to szanuj? i dzi?kuj?. Pragn? jednak ?eby? zauwa?y?, ?e krytykuj? stron? jako osobny byt. Nie twierdz? ?e ludzie j? wspó?tworz?cy "s? gupi", a fakt ?e do?? prowokacyjnie ?ycz? "przyrównania poziomem do DCM" oznacza, i? wierz? ?e BatCave mo?e to zrobi?. Ta strona naprawd? ma szans? sta? si? bardziej merytoryczna, jednocze?nie nie trac?c nic z tego, co przyci?gn??o rzesz? u?ytkowników.

Jak ju? wspomnia?em, powy?sze posty oraz komentarze spod jubileuszowego newsa przeczyta?em dopiero dzi?. Cytuj?c Johnny'ego Napalma - "chyba ka?dy mo?e przez minut? zastanowi? si? nad tym co napisa? i po tej minucie podj?? decyzj? - wy?lij b?d? nie". Tymczasem dowiaduj? si? od Doctusa ?e jestem nie?yczliwy frustrat, a z komentarzy Zwinnego i Lady Bat to ju? w ogóle p?ynie wobec mnie taka mi?o?? bli?niego, ?e nie sposób nie po?mia?. I wiecie co? Móg?bym spokojnie mie? pretensje o to, ?e jestem obra?any za to, i? zamiast napisa? kurtuazyjne "Jeste?cie super stron?, chocia? Was wcale nie odwiedzam. Oby tak dalej" napisa?em punkt po punkcie co mi si? nie podoba. S?dz?c po reakcji, zosta?em dostrze?ony. Czy co? z tym w ogóle zrobicie to ju? nie moja sprawa - mo?ecie chocia? cz??? z tego wzi?? sobie do serca, ale tak?e jecha? mnie od rana do wieczora, czym zbyt szczególnie mnie nie poruszycie.

I na koniec takie pytanko: dlaczego nikt nie ma pretensji do Kelena ?e moje par? zda? pu?ci? na g?ównej? Nie musia? tego robi?, a zrobi?. Mo?e te? chcia? troch? Was rozrusza?? :P

BTW - Kelen, wiem ?e tak po trzech miesi?cach to troch? dziwna pro?ba, ale widz? ?e z mojej opinii gdzie? wyparowa?o jedno s?owo: "a poniewa? Batman to w ko?cu ten cholerny Batman, s?dz? ?e [nadal] tak b?dzie."

LelekPL

Co do newsów to ja jestem z nich zadowolony. Wolę otrzymać informację krótko i treściwie, bez gdybania "co to może oznaczać". Jest jakaś plotka związana z Batmanem, to na Batcave mamy informację kto jest w nią zamieszany, krótko o co chodzi i to wszystko. Więcej nie potrzeba, skoro plotka, jak to plotka, w 99% i tak jest nieprawdziwa. Osobiście w ogóle bym plotek nie wstawiał, ale dzięki nim są wejścia na stronę i jest ruch w komentarzach więc to rozumiem.

Natomiast oficjalne informacje również podają nam całą istotną treść. Nie widzę sensu w pisaniu całej rozprawki o wiadomości, że jakaś nieznana aktorka zagra drugoplanową rolę. Mamy trzy zdania, bo tyle wystarczyło. Krótko i treściwie - w dobie twittera i natłoku informacji jest to jak najbardziej rozsądne podejście.

Recenzje jak to recenzje - bywają lepsze i gorsze. Sam wolę recenzje gdzie autor bardziej skupia się na aspektach całego dzieła, a niżeli streszcza fabułę, i w tym momencie się z Tobą zgodzę. Jeśli chcę kupić komiks to chcę wiedzieć dlaczego, a nie otrzymać całą fabułę i nie mieć już powodu aby po niego sięgnąć. Jeśli go przeczytałem to nie chcę jeszcze raz czytać o czym był, tylko zapoznać się z inną opinią. Tak nie powinno być i masz rację.

Ja jednak korzystam z recenzji na batcave w nieco inny sposób - właśnie dla streszczeń Po prostu są czasami pewne komiksy po które wiem, że nigdy nie sięgnę, ale są mi potrzebne żeby zrozumieć jakiś dłuższy wątek fabularny na przestrzeni wielu serii. Dzięki batcave mam szansę szybko nadrobić zaległości i przeczytać sobie streszczenia komiksów, które może mnie nie interesują, ale są mi potrzebne do załatania luk w wiedzy. Więc ma to swoje zalety - jeśli chcę otrzymać porządną recenzję to poszukam tego gdzieś indziej, najczęściej na stronę zagraniczną, ale jeśli potrzebuję streszczenia jakiegoś niszowego zeszytu to zerknę też na batcave. W internecie jest miejsce na takie i takie teksty i to nie oznacza, że jeden jest gorszy od drugiego.

Poza tym wymieniłeś raptem parę osób, których komentarze Ci się nie spodobały. To nie jest nawet 1% batcave, więc nie jest to wina strony, a pewnych użytkowników. Jak widzisz nie wszyscy się na Ciebie obrazili i nie mamy pretensji za krytykę. Natomiast ci co postanowili coś napisać, według mnie również mają trochę racji. Bo owszem, różnice w opinii to naturalna sprawa i są mile widziane. Ale jest na nie czas i miejsce. Nie wiem czy nie potrafisz być miły, a może nie potrafisz pisać czegoś żartobliwie ale z przekąsem, ale uwierz mi, Twojego tekstu nie dało się tak odebrać. Był zwyczajnie niemiły. To jest tak jak przyjść do kogoś na urodziny i dać mu kartkę "wypchaj się". Tak się po prostu nie robi. Nie wiem jak z Twoją kulturą: czy planowałeś być żartobliwy i Ci zwyczajnie nie wyszło czy jesteś po prostu taki zgorzkniały, mówię tylko jak to wyglądało z naszej perspektywy. Czasem warto się stosować do zasady, że jeśli nie masz nic miłego do powiedzenia, to lepiej nic nie mówić. Radzę spróbować. Zwłaszcza, gdy ktoś chce świętować pewną ważną i pozytywną okazję.

Do kelena nie ma pretensji bo dał Ci okazję do napisania i nie selekcjonował wypowiedzi. Szczerze wrzucił to co mu przesłano.

Lokus

Cytat: LelekPL w 22 Listopad  2013, 13:07:06Ja jednak korzystam z recenzji na batcave w nieco inny sposób - właśnie dla streszczeń
Eee... ale obaj rozróżniamy subtelną różnicę pomiędzy streszczeniem i recenzją? ;)
Streszczenie jak to streszczenie - jego funkcją jest wywalił kadr po kadrze co było w komiksie. Polotu i pomysłowości zero. Dla jednej osoby jest to pomocne, dla innej streszczenie jest powodem przez który osoba X nie kupi komiksu Y, no bo po co?

Recenzja to opinia na temat danego komiksu, filmu, serialu czy czegokolwiek. Powinna mieć wstęp, rozwinięcie i koniec, a także składać się z pewnych określonych punktów typu wady, zalety, dodatki i bardziej lub mniej luźne przemyślenia. Tego się nie da zrobić w czterech zdaniach, a takie są właśnie "recenzje" na BatCave. Napisałem to w cudzysłowie, bo tak naprawdę te parę linijek to żadna recenzja i ten fakt idealnie pokazuje właśnie to, co podlinkowałem we wcześniejszym poście.

Cytat: LelekPL w 22 Listopad  2013, 13:07:06czy planowałeś być żartobliwy i Ci zwyczajnie nie wyszło czy jesteś po prostu taki zgorzkniały
Nie bardzo wiem czemu ograniczamy się tu do albo/albo. Nie planowałem być żartobliwy, co już wyżej napisałem, ale też do zgorzkniałości mi dość daleko. Tak sądzę przynajmniej ;) Jeśli chcesz, możesz strzelać dalej, albo po prostu przyjąć do wiadomości, że napisałem moją szczerą opinię o serwisie.

Tak sobie właśnie myślę, że gdyby Avalon poprosił mnie o podobną opinię, to też bym ich solidnie pokrytykował za to samo - że chociaż mają ogromne możliwości i pełnie zapału, totalnie nie są opiniotwórczy :P

Ci którzy lepiej mnie znają wiedzą, że jestem typem przesadnie szczerym i krytyki się nie boję: ani mojej wobec kogoś/czegoś, ani czyjejś wobec mnie. Tylko takiej konstruktywnej, bo "sam jesteś nieżyczliwy frustrat oraz laluś, idź pisać dla głupiego serwisu i spójrz najpierw co nagrzebałeś we własnej dupie" wystawia opinie nie mnie, ale znacznie bardziej autorom tych słów.

LelekPL

Cytat: Lokus w 22 Listopad  2013, 15:50:22
Eee... ale obaj rozróżniamy subtelną różnicę pomiędzy streszczeniem i recenzją? ;)

Tak, jak z resztą widzisz sam na własne oczy, w dziale z recenzjami każdy opis każdego komiksu jest podzielony na streszczenie i recenzje. Metonimicznie potraktowałem stronę na której znajdziemy oba teksty jako recenzję, bo w zamyśle do tego służy, zaznaczając, ze czytam ją dla samego streszczenia. Ale dziękuję za całkowicie niepotrzebny popis semantyki. Dobrze jest wiedzieć, że Twój rozmówca za wszelką cenę chce przyjąć postawę ofensywną i z miejsca traktuję Cie z góry, szukając zaczepki, czy jak sam to ujął "flame war" (ach, te zapożyczenia). Dlatego co do reszty dostosuję się bardzo krótko, bo nie warto tego kontynuować.

Cytat: Lokus w 22 Listopad  2013, 15:50:22
Jeśli chcesz, możesz strzelać dalej, albo po prostu przyjąć do wiadomości, że napisałem moją szczerą opinię o serwisie.

Nie wiem czy przeczytałeś cały mój tekst, ale wyraźnie napisałem, że krytyka jest mile widziana i dobrze jest podyskutować. Nie była nawet zła, bo czasami nawet konstruktywna, co też zaznaczyłem. Ale według mnie krytykować kogoś kto świętuje swoje 10-lecie nie wypada i tyle. Jest do tego inna okazja, inna możliwość. I dlatego nie muszę "strzelać" bo dla mnie to jest klasyczna sytuacja "albo, albo". Po prostu sugeruje brak klasy i kultury, jeśli człowiek nie wie kiedy ma coś powiedzieć.

Reszta w ogóle nie wiem o czym i po co była pisana. To, że akurat nie wyzywasz kogoś podczas dyskusji nie jest czymś czym bym się chwalił, ani powodem do dumy. O innych stronach też nie dyskutowaliśmy. Tyle ode mnie.

Rado

Cytat: Lokus w 22 Listopad  2013, 10:44:46

Krótkie i zdawkowe newsy:
http://www.batcave.com.pl/2013/11/katrina-law-zagra-corke-ras-al-ghula-w-arrow/
Trzy zdania! Nawet Hatak da? ich wi?cej i pokusi? si? o lepsze zdj?cie
http://hatak.pl/artykuly/obsadzono-corke-ra-s-al-ghula-w-arrow-spoilery

Przecie? Hatak napisa? dok?adnie to samo, a nawet mniej. Szczegó? o tym, ?e Nyssa ma inn? matk? mo?na by?o ju? sobie pomin??, ale ok, niech b?dzie. Q za to poda? tytu? i numeracj? odcinka, w której ta posta? si? pojawi, czego Hatak nie zrobi?. My?l?, ?e jest to o wiele bardziej przydatne ni? origin komiksowej Nyssy dla osób, które nie ?ledz? na bie??co serialu, a chc? sobie popatrze? na postaci z uniwersum Batmana. Powiedzia?bym wi?c, ?e pomimo u?ytej mniejszej liczby zda?, to news na BC by? konkretniejszy.

Moim zdaniem, cz?sto w?a?nie od takich "zdawkowych" newsów zaczynaj? si? dyskusje.

- S?ysza?e?, ?e nowy kostium Gacka nie b?dzie mia? sutków?
- No, przeczyta?em na BatCave. Ale to by by?a kaszana, jak u Schumachera, w którym...

- Ty! Córka Ra'sa b?dzie w Arrow! Przeczyta?em na Hataku.
- O! Elegancko. Nie ogl?dam serialu na bie??co, ale na to sobie ch?tnie popatrz?. W którym to b?dzie odcinku?
- Nie podali. Wiem za to, ?e jest z innej matki ni? Talia.
- ...
- Ok, wszed?em na BatCave, chyba by?o mniej zda?, ale tam podali. Wiec mo?emy zasi??? do ogl?dania tego i tego dnia...

Przy okazji, Lokus, gdzie na DcM jest news o tym, ?e Nyssa b?dzie w Arrow? Bez z?o?liwo?ci pytam. Nie mog? znale??. Czekacie a? si? newsy uzbieraj?, ?eby zrobi? materia? do nowego "DC Movieverse News"? To te? jest, moim zdaniem, argument na korzy?? BC. Wszak, co to za "news", który ma ponad trzy dni? W tych czasach to ju? ?aden "news". Niektórzy wol? mie? takie info od razu, a nie po jakim? czasie, ale za to rozpisane z innymi ciekawostkami.

Ja te? nie mam nic przeciwko takim konkretnym, krótkim newsom bez zb?dnego rozpisywania. Co kto lubi, mnie np. nie podobaj? si? newsy na DcM okraszone czym? w rodzaju komentarza. Przyk?adowo, niedawno wyszed? zwiastun animacji Justice League: War. Taki oto news pojawi? si? na DcM:

CytatChyba wszyscy lubimy zwiastuny. Daj? nam mo?liwo?? ujrzenia pierwszych scen na d?ugie miesi?ce przed premier? danego tytu?u. Rodz? domys?y, spekulacje i zwyczajnie bawi?. Nie inaczej jest z premierowym zwiastunem animacji JUSTICE LEAGUE: WAR

Dla mnie lanie wody i wygl?da mi to troch? na syndrom: "musz? co? wi?cej napisa?, ?eby news nie by? zdawkowy". Owszem, potem pojawia si? data premiery i link, ale ten tekst wcze?niej to komu by? potrzebny? Sto razy wol? info na BC z danymi co do obsady, scenarzysty i re?ysera oraz tym, ?e b?dzie to adaptacja komiksu Geoffa Johnsa.

Cytat: Lokus w 22 Listopad  2013, 10:44:46
Recenzje komiksów w wi?kszo?ci o d?ugo?ci trzech zda?:
http://www.batcave.com.pl/komiks/legends-of-the-dark-knight-2013/legends-of-the-dark-knight-75

Troch? na obron? Q powiem, ?e i tak to jest dobrze, ?e ten facet znajduje czas na takie co?. Streszczenia komiksów, streszczenia seriali, wyszukiwanie newsów, techniczne sprawy i ogólne prowadzenie strony, a tak?e (na spó??) prowadzenie Facebooka. Go?? zajmuje si? przecie? jeszcze Punisher Zone (chocia? ostatnio co? zamar?o) i Bóg wie czym jeszcze. Eclipso od Was udowodni?, ?e da si? napisa? d?ug? i przyjemn? w czytaniu reck? jednego zeszytu. Troch? masz racji, przyznaj?. Te recenzje zeszytów mog? Ci? ?mieszy?. Próbuj? troch? wybroni? administratora, bo wydaje mi si?, ?e po prostu ma za du?o na g?owie i stara si? zawrze? w swoich tekstach jak?? g?ówn? my?l, która towarzyszy?a mu przy lekturze. Streszczenia zabieraj? ju? do?? czasu.

Nie ma po prostu ch?tnych do pisania. Nie wiem czemu tak jest. Gdyby byli, Q by?by odci??ony od niektórych spraw i z pewno?ci? jego teksty nabra?yby kolorytu. A czemu si? ludzie nie zg?aszaj?, to ju? nie potrafi? powiedzie?. By? mo?e jest to argument dla Ciebie Lokusie, ?e strona jest ogólne z?a i ludziom si? nie chce w tym babra?. Co prawda, jest Bullet i kelen, którzy elegancko opisuj? komiksy wydane w Polsce. Recenzje zagranicznych wyda? zbiorczych te? si? pojawiaj? na stronce, ostatnio np. by?a te? recka ksi??ki o Tm-Semic (u Was zdaje si? jeszcze nie ma, aczkolwiek plus dla Was za "Tm-Semic: wspomnie? czar"), czy te? opis DVD Lego Batman. Nie jest tak ?le. By? mo?e faktycznie, u Was baza recenzji prezentuje si? lepiej. Powodem tego, po cz??ci, jest na pewno to, ?e macie opcj? brania czegokolwiek z ca?ego uniwersum, gdzie my ograniczeni jeste?my do ?wiata Batmana. Ale g?ównym powodem, powiedzia?bym znowu, jest brak ludzi. Na DcM systematycznie publikuje Eclipso, Buddy Baker i Lokus. Teksty s? dobre i solidne, a przez "systematycznie" mam na my?li naprawd? systematycznie. ?yczy?bym sobie i BatCave chocia?by trzech takich u?ytkowników przesy?aj?cych teksty na bie??co. Ju? trzech ch?opa wystarczy, ?eby tekstów pojawia?o si? wi?cej. U nas te? jest kilku, ale publikuj? rzadziej. Tego nie wybroni? - wiem, ale odczep si? ju? od tych recenzji zeszytówek i spójrz na inne teksty, bo z Twoich wypowiedzi wynika, ?e skupiasz si? tylko na tym i nie dostrzegasz nic wi?cej.

Cytat: Lokus w 22 Listopad  2013, 10:44:46
Najnowsza "recenzja". Sami przyznacie ?e niektórzy z Was klepi? d?u?sze posty na forum.

U Was jest z kolei odwrotnie. Czasem jak czytam niektóre wiadomo?ci sta?ych u?ytkowników, to si? zastanawiam czy im p?ac? za ilo?? postów. Zreszt?, moim zdaniem, kilka postów wy?ej Adolf Was zgrabnie podsumowa?. Raczej na ma?? ilo?? tematów mo?na tam pogada?. ?e niby forum specjalizuj?ce si? w uniwersum DC? My niby te? "tylko" od Batmana, ale Panie, ile tu tego! Praktycznie ka?dy temat jaki chcesz, ??cznie z miejscem na swoj? w?asn? twórczo??. Przy ma?ej ilo?ci aktywnych u?ytkowników na DcM, pomys? tworzenia tajnego/sekretnego forum i obgadywanie wydaje si? tym bardziej ?mieszne.

Nie chc? wywo?ywa? ?adnych sporów albo tym bardziej "flame war". Potrafi? dostrzec wady i zalety obu stron. Mam nadziej?, ?e si? do tego odniesiesz Lokusie.



Doctus

CytatTymczasem dowiaduję się od Doctusa że jestem nieżyczliwy frustrat,

Zapomniałeś wspomnieć o kijaszku ;)

CytatPrzy okazji, Lokus, gdzie na DcM jest news o tym, że Nyssa będzie w Arrow? Bez złośliwości pytam. Nie mogę znaleźć. Czekacie aż się newsy uzbierają, żeby zrobić materiał do nowego "DC Movieverse News"? To też jest, moim zdaniem, argument na korzyść BC. Wszak, co to za "news", który ma ponad trzy dni? W tych czasach to już żaden "news". Niektórzy wolą mieć takie info od razu, a nie po jakimś czasie, ale za to rozpisane z innymi ciekawostkami.

DCM niezbyt kojarzy mi się ze stroną informacyjną, poza streszczeniami komiksów. Wydaje mi się zresztą, że panowie z DCMu do takiego miana nawet nie aspirują, więc niech robią to po swojemu. Raz na jakiś czas pojawi się tam ciekawy artykuł w dziale publicystycznym, i ja od dawna postrzegam DC Multiverse jako właśnie taki twór. Portal informacyjny z niego żaden, co nie znaczy że Lokus, Breja, Eclipso czy Damex nie robią tam całkiem porządnej roboty w innych działach. A DC Movieverse News faktycznie wygląda jakby chciano po prostu dla zasady odklepać te parę newsów. W tej kwestii Batcave jest o wiele lepsze od DCMu.

CytatU Was jest z kolei odwrotnie. Czasem jak czytam niektóre wiadomości stałych użytkowników, to się zastanawiam czy im płacą za ilość postów. Zresztą, moim zdaniem, kilka postów wyżej Adolf Was zgrabnie podsumował. Raczej na małą ilość tematów można tam pogadać. Że niby forum specjalizujące się w uniwersum DC? My niby też "tylko" od Batmana, ale Panie, ile tu tego! Praktycznie każdy temat jaki chcesz, łącznie z miejscem na swoją własną twórczość. Przy małej ilości aktywnych użytkowników na DcM, pomysł tworzenia tajnego/sekretnego forum i obgadywanie wydaje się tym bardziej śmieszne.

Tutaj też przewaga dla Batcave. Jest tu więcej ciekawych dyskusji, tematów, i generalnie miejsce to jest przyjaźniejsze dla nowego użytkownika. Czasy w których dyskutowało się tu o swoim pulpicie czy o tym co się dzisiaj jadło dawno minęły, i nie raz tu można trafić na konstruktywne dyskusje oraz ludzi którzy mają swoje zdanie i potrafią go bronić. Na forum DC niestety nie dzieje się absolutnie nic, a wszystko to przez podejście do życia w internecie, o takiego o:

CytatCzas więc rozpocząć regularny flame war, bo tak.


Lokus

#29
Cytat: LelekPL w 22 Listopad  2013, 19:51:36
Metonimicznie potraktowałem stronę na której znajdziemy oba teksty jako recenzję, bo w zamyśle do tego służy, zaznaczając, ze czytam ją dla samego streszczenia.
Generalnie nie ukrywam, że z języka polskiego nigdy orłem nie byłem i dlatego pytam całkowicie poważnie oraz offtopowo: jak można kilkuakapitowe streszczenie i trzyzdaniową wstawkę nie noszącą prawie żadnych klasycznych znamion recenzji potraktować, nawet metonimicznie, właśnie jako recenzję?

Cytat: LelekPL w 22 Listopad  2013, 19:51:36
I dlatego nie muszę "strzelać" bo dla mnie to jest klasyczna sytuacja "albo, albo". Po prostu sugeruje brak klasy i kultury, jeśli człowiek nie wie kiedy ma coś powiedzieć.
Mam inne zdanie na ten temat. Który z nas ma rację? Obaj? Żaden? Niestety możemy przez najbliższe kilka podstron przerzucać się argumentami, podczas których niknie nieco taki mały szczegół. Mianowicie czy pokazałem brak klasy pojawiając się na tym forum i odpowiadając na Wasze zarzuty? Serio, mogłem to szczerze olać i dalej "spoglądać co nagrzebałem we własnej dupie". Obecnie w trzech dupach, jeśli to robi komuś jakąś różnicę :P

Cytat: Rado w 23 Listopad  2013, 11:04:01Nie chcę wywoływać żadnych sporów albo tym bardziej "flame war". Potrafię dostrzec wady i zalety obu stron. Mam nadzieję, że się do tego odniesiesz Lokusie.
Z największą chęcią się do tego odniosę zdanie po zdaniu, ale nie chciałbym robić z tego tematu kompletnego offtopu. Jeśli admini pozwolą, zrobię to w tym temacie jutro około 22 (przepraszam, mam dość roboczo-imprezowy weekend), a jeśli darujemy sobie offtopowanie - to w osobnym temacie jutro około 22. I odnoszę się teraz zarówno do posta Twojego jak i Doctusa oraz Adolfa. Tymczasem całkiem szczerze życzę Wam miłego weekendu. W poniedziałek śnieg ma spaść, więc korzystajmy :)

Post Merge: 24 Listopad  2013, 22:44:02

Jak już obiecałem, tak też jestem.

Cytat: Adolf w 08 Sierpień  2013, 22:45:17
Przecież każdy wie co to za strona to DCM. Kilku kolesi, którzy od lat żyją w tej samej ekipie i nie dopuszczają do niej nowych. Uważają się za hardcorowców, bo czytają komiksy, a inne strony, gdzie pojawiają się ludzie, co oglądają tylko filmy i seriale to dla nich amatorzy i dobry obiekt do drwin. Po fuzji ze SmallvillePlanet zyskali funkcjonalniejszy serwis i masę użytkowników, jednak po userach nie ma już tam śladu. Breja jak krzyczał na wszystkich to uciekli :D Pewnie teraz będą się ze mnie śmiać w wątku "Dlaczego Adolf ssie?", a wniosek będzie taki, że cieszą się, że mają taką fajną stronkę, gdzie jest wysoki poziom i nie znieśli by tych wszystkich postów z emotkami.
Z perspektywy czasu i ja uważam fuzję ze SVP za totalną kichę. Dlaczego? Bo miałem nadzieję ma gigantyczny i sprawnie funkcjonujący serwis, do którego ludzie by się garnęli, w tym także na forum. Sam pamiętasz, że oprócz pierdyliona rozmów z Kubanino prowadziłem rozmowy z każdym jednym członkiem redakcji SVP by wypracować jakąś wspólną wizję dalszych prac. Kurde, zrzekłem się nawet na rzecz Kuby szefowania w nowym DCM! I wiesz co Ci teraz powiem? Wybacz agresywny język, ale pisanie teraz że nic z tego nie wyszło to wina starej ekipy DCM-u to zwykłe pieprzenie! Ekipa z SVP przyszła, rozejrzała się i w niemal w całości pouciekała, nawet nie próbując się zaangażować. W tym także i Ty, a teraz pisanie że to przez krzyczenie Breji zakrawa na kpinę. Jedyne dwie osoby które chociaż spróbowały się zasymilować z ekipą DCM-u to Drawski vel Doctus i Bartosh. Ten pierwszy chciał pisać biosy i na chęciach się skończyło - ale, bez urazy, to jego częsta przypadłość, a drugi do dziś spokojnie działa sobie w redakcji i nie narzeka.

Cytat: Rado w 23 Listopad  2013, 11:04:01
Przy okazji, Lokus, gdzie na DcM jest news o tym, że Nyssa będzie w Arrow? Bez złośliwości pytam. Nie mogę znaleźć. Czekacie aż się newsy uzbierają, żeby zrobić materiał do nowego "DC Movieverse News"? To też jest, moim zdaniem, argument na korzyść BC. Wszak, co to za "news", który ma ponad trzy dni? W tych czasach to już żaden "news". Niektórzy wolą mieć takie info od razu, a nie po jakimś czasie, ale za to rozpisane z innymi ciekawostkami.
Jak rozumiem nie zaglądasz zbyt często na DCM, prawda? Mniej więcej rok temu było ogłoszone w osobnym newsie, że portal zmienia formułę działania z informacyjno-streszczającego na, hm..., nazwałbym to trybem blogowo-publicystycznym. W praktyce oznaczało to porzucenie właśnie takich krótkich newsów na rzecz w miarę regularnych rubryk pokroju DC Maniak czy DC Movieverse News. I jako że zawarte w nich informacje nie były zupełnie świeże, zamiar był taki by dopisywać do tego własne przemyślenia i domysły. Forma tych rubryk miała się opierać na formacie Komiks-Expressu z łamów blogu Kolorowe Zeszyty.

Teraz może dodam czemu to tak nie wygląda. Za filmowo-serialowy zakątek DCMultiverse odpowiadają de facto dwie osoby. Ja piszę okazyjne recenzje i nie zajmuję się newsami, ponieważ tego zwyczajnie nie cierpię. Za te odpowiada Buck10 - facet, który od roku jest mężem, ojcem i posiadaczem dwóch prac oraz solidnego kredytu. Mógłby w pierony rzucić pisanie dla DCM i nikt by nie miał do niego pretensji, ale został i w wolnych chwilach coś dla portalu robi. A nie sądzę żeby miał ich sporo.

Cytat: Rado w 23 Listopad  2013, 11:04:01
Trochę na obronę Q powiem, że i tak to jest dobrze, że ten facet znajduje czas na takie coś. Streszczenia komiksów, streszczenia seriali, wyszukiwanie newsów, techniczne sprawy i ogólne prowadzenie strony, a także (na spółę) prowadzenie Facebooka. Gość zajmuje się przecież jeszcze Punisher Zone (chociaż ostatnio coś zamarło) i Bóg wie czym jeszcze. Eclipso od Was udowodnił, że da się napisać długą i przyjemną w czytaniu reckę jednego zeszytu. Trochę masz racji, przyznaję. Te recenzje zeszytów mogą Cię śmieszyć. Próbuję trochę wybronić administratora, bo wydaje mi się, że po prostu ma za dużo na głowie i stara się zawrzeć w swoich tekstach jakąś główną myśl, która towarzyszyła mu przy lekturze. Streszczenia zabierają już dość czasu.
I tu pokuszę się o pewne porównanie. Nie życzę Wam tego, ale gdyby z jakiegoś powodu Q musiał przestać działać na BatCave, choćby tymczasowo, to ten portal leży i kwiczy. Nas na DCM jest mało, ale jednak od newsów jest trzech ludzi, od recenzji komiksowych jest czterech, od technikaliów je dwóch i od logistyki związanej z konkursami oraz patronatami też dwóch. Ja przykładowo siedzę w recenzjach oraz technikaliach i wiem, że jeśli jeden z nas nie mógłby się wyrobić na dany termin, to drugi może, chociaż nie musi mu jakoś pomóc.

Nie wiem kto na BatCave miałby zająć się np. pisaniem streszczeń chociażby tylko wszystkich aktualnych serii, gdyby Q to rzucił.

Cytat: Rado w 23 Listopad  2013, 11:04:01
Nie ma po prostu chętnych do pisania. Nie wiem czemu tak jest. Gdyby byli, Q byłby odciążony od niektórych spraw i z pewnością jego teksty nabrałyby kolorytu. A czemu się ludzie nie zgłaszają, to już nie potrafię powiedzieć. Być może jest to argument dla Ciebie Lokusie, że strona jest ogólne zła i ludziom się nie chce w tym babrać. Co prawda, jest Bullet i kelen, którzy elegancko opisują komiksy wydane w Polsce. Recenzje zagranicznych wydań zbiorczych też się pojawiają na stronce, ostatnio np. była też recka książki o Tm-Semic (u Was zdaje się jeszcze nie ma, aczkolwiek plus dla Was za "Tm-Semic: wspomnień czar"), czy też opis DVD Lego Batman. Nie jest tak źle. Być może faktycznie, u Was baza recenzji prezentuje się lepiej. Powodem tego, po części, jest na pewno to, że macie opcję brania czegokolwiek z całego uniwersum, gdzie my ograniczeni jesteśmy do świata Batmana. Ale głównym powodem, powiedziałbym znowu, jest brak ludzi. Na DcM systematycznie publikuje Eclipso, Buddy Baker i Lokus. Teksty są dobre i solidne, a przez "systematycznie" mam na myśli naprawdę systematycznie. Życzyłbym sobie i BatCave chociażby trzech takich użytkowników przesyłających teksty na bieżąco. Już trzech chłopa wystarczy, żeby tekstów pojawiało się więcej. U nas też jest kilku, ale publikują rzadziej. Tego nie wybronię - wiem, ale odczep się już od tych recenzji zeszytówek i spójrz na inne teksty, bo z Twoich wypowiedzi wynika, że skupiasz się tylko na tym i nie dostrzegasz nic więcej.
Po pierwsze brak świeżej krwi to jest chyba kłopot wszystkich stron komiksowych. Z tego co piszesz, na BatCave nowych nie widać, o ile wiem na Avalonie też ostatnio nikt nowy na stałe się nie pojawił. Na DCM byłoby pewnie tak samo, ale... my się za nikim nowym nie rozglądamy. Rok temu podczas festiwalu w Łodzi postanowiliśmy, że ta ekipa która obecnie tworzy DCM będzie jednocześnie jej ostatnią ekipą i jak się już ostatecznie posypiemy, serwis zostanie zamknięty. Dlaczego? Bo to te osoby które obecnie tam są nadały stronie obecny wygląd, styl i charakter działania. DCM jest "nasze" i takie już do końca pozostanie. Kiedykolwiek ten koniec nastąpi, ale oby jak najpóźniej.

U nas chyba nie będzie recki książki o Semicu, w sumie nawet nie było takiego tematu. Co do Lego Batman to jak się ogarnę i uporządkuję, to zrobię recenzję. Na razie jestem nieogarnięty i nieuporządkowany. Prowadzimy za to cztery regularne rubryki, z których trzy nastawione są na publicystykę, okazyjnie ukazują się pojedyncze teksty napisane albo z jakiejś okazji (typu podsumowanie runu Morrisona w Batmanie) albo i bez (typu podsumowanie starych eventów lub crossoverów), ciągle polujemy na wywiady (ale kiepsko to idzie, przyznaję), a i recenzje Polskich wydań komiksów się ukazują - nie tylko tych z Batmanem.

Cytat: Rado w 23 Listopad  2013, 11:04:01
Przy małej ilości aktywnych użytkowników na DcM, pomysł tworzenia tajnego/sekretnego forum i obgadywanie wydaje się tym bardziej śmieszne.
Tu musisz mi uwierzyć jedynie na słowo, ale tematy służące do obgadywania innych wyleciały z tegoż sekretnego forum jakoś na początku tego roku. Osobiście wszystkie je wyciąłem. Samo tajne/sekretne forum, a konkretnie jeden dział na tymże, służy raczej do:
- ustalania planów działań na stronie
- tworzeniu terminarzy kolejnych odsłon rubryk oraz ustalaniu co w nich będzie
- kombinowaniu nad konkursami, pytaniami i nagrodami w nich czy patronatami
Nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy na otwartej części forum ogłaszać że zrobimy coś trzy lub cztery miesiące przed terminem. Przywołany przez Ciebie "TM-Semic: Wspomnień czar" był ustalany od początku roku, we współpracy z portalem Polter i wydawnictwem Centrala. Mieliśmy o tym trąbić na forum od stycznia?

Słyszałem z pewnych źródeł że Kelen się złości za moje posty w tym temacie. Dlatego myślę, że pomału powinniśmy kończyć moje wystąpienia. Powiedzmy, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to jeszcze jeden raz się do czegoś odniosę. Potem zapraszam już jedynie na priva lub kontakt mailowy