Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Muzyka

Zaczęty przez Funky, 23 Czerwiec 2008, 14:54:45

franek

 The Sweet - The Ballroom Blitz 1973

Uwielbiam takie piosenki, refren mnie zachwycił, a zwłaszcza ten zbiorowy krzyk. Znacie jeszcze jakieś inne piosenki z takim krzykiem/piszczeniem? BTW. Obczaiłem ten zespół, bardzo dobry ;)


Show Must Go On!!!

Gooralek

Nie wiem, czy Cię usatysfakcjonuje Franek, ale w "Karma Police" zespołu Radiohead jest pewien chórek oparty na krzyku, sprawdź sam: Radiohead - Karma Police

bart-allen

Polecam niektórym Macklemore'a(g?ównie tym którzy rap z czym? w stylu techno maj? w nosie). Ostatnio te? s?ucha?em main theme Spectacular Spider Man i Mindless Self Indulgence- Tornado. Bardzo polecam.
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

Altair

Gooralek, będziemy kiedyś musieli zagrać na jakimś wspólnym koncercie! Świetnie gracie :)
Ogólnie tu jest mój zespół:
https://www.facebook.com/pages/Beyond-Control-Official/444046862340668
Jak nagramy epkę to wrzucę tutaj kawałki. :) Gramy hard rocka i poroszę, nie oceniajcie jakoś nas za mocno po filmach z facebooka - to był najgorzej nagłośniony koncert jaki kiedykolwiek graliśmy.

Kujaw

#364
No, proszę, Wy się tu chwalicie swoimi kapelami, a ja akurat też mam coś do wrzucenia od siebie. Fragment koncertu mojej kapeli w krakowskim klubie Lizard King z 8 sierpnia.

https://www.youtube.com/watch?v=CICArbvYLAs

również zapraszam na fb
https://www.facebook.com/baksztag?hc_location=stream

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Gooralek

Cytat: Altair w 21 Sierpień  2013, 18:36:36
Gooralek, będziemy kiedyś musieli zagrać na jakimś wspólnym koncercie! Świetnie gracie :) 

Z przyjemnością Altair! i dziękujemy za komplement... :> Gratuluję Wam gitarzysty prowadzącego - jest z Was najlepszy i mam pytania - co to za fender? meksykanin? amerykanin? japończyk?!? Jaki rok produkcji? Ile dał? :D Bo naprawdę brzmi zawodowo i jak kupowałem mój instrument to szukałem właśnie (oczywiście oprócz dobrej marki i produkcji) takiego białego strata :) i drugie pytanie (rodem z przedszkola, czy też zerówki) : KTO TO TY?


Kujaw, przesłuchałem zespół, ale niestety nie był to mój ulubiony koncert (tylko ze względu muzyki, jaka była prezentowana!). Chociaż instrumentaliści nie najgorsi i całkiem fajna sprawa z tym skrzypcami - dodała nieco...gotyku? może niezupełnie, ale na pewno ciekawego klimatu ;)

Altair

Hahaha, Kuba pomimo swojego trudnego charakteru jest świetnym gitarzystą i przekażę mu pochwały. ;) Z tego co wiem to coś spomiędzy meksyka, a amerykanina (na fenderach totalnie się nie znam, nie moja marka), a wiem, ze nowy kosztował go ok 2500 zł. ;) Także taniutko. To fender, a nie żaden squier (Mówię to bo cena może być myląca :P ). Ja jestem na wokalu i na rytmicznej ;) Generalnie wokalnie dałem z siebie tak z jakieś 50%, bo gardło od prób poprzedniego dnia miałem totalnie zdarte. Teraz mam nauczkę, żeby nigdy nie robić prób przed samym występem. No i nagłośnienie basu i mojej gitary z linii (bez przedwzmacniacza żadnego) było debilnym pomysłem. Rytmicznej gitary albo nie było slychać przez pół występu albo z kolei pod koniec odsłuch przestał działać. Masakra, jak zaproszą nas tam za rok to weźmiemy swój sprzęcik.

Kujaw, dla mnie klimacik genialny :D Gitarki zajebiście śmigają, a skrzypce robią mind-blowa! Jedynie wokal wg mnie czasami daje ciała, ale to jak mówię - momentami na tym nagraniu. Keep metal!

Kujaw

Dzięki za opinie. Uściślę tylko, że to nie są skrzypce tylko altówka :)

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

franek

STEEL PANTHER!!! Moje najnowsze odkrycie. Ponieważ z całej rockowo - metalowej muzyki zawsze najbardziej podobał mi się hair metal (lub jak kto woli glam metal). Poszperałem trochę po necie i brzmień których mi brakowało było mało. Def Leppard, Bon Jovi, Cindarella, Twisted Sister, Poison. To są czysto glam metalowe grupy. Jednak natknąłem się przypadkiem na Steel Panther którzy wizerunkiem przypominali hair metalowców i zacząłem słuchać... No i chyba mnie zdobyli :) Sprawdźcie z resztą sami.

Steel Panther - Death To All But Metal (Explicit)


Show Must Go On!!!

Funky



Jak ja uwielbiam Niemieckie marsze wojskowe! A ten Marcha «Landgraaf» jest idealny dla ukojenia nerwów. Miły, przyjemny i wpadający w ucho ;)

Kujaw

Dziś doczekałem się nowego albumu jednej z najważniejszych dla mnie kapel (choć teraz jest to bardziej projekt solowy). Running Wild - czy raczej Rolf Kasparek, ojciec pirackiego heavy metalu wydał kolejny długograj, któremu z jednej strony daleko do najlepszych dokonań RW, a z drugiej, cholernie miło usłyszeć znowu godziwą muzyką spod bandery skipera Kasparka. Zwłaszcza po koszmarnym albumie "Shadowmaker" z zeszłego roku. Jo ho!

Running Wild - Bloody Island

Running Wild - Soldiers Of Fortune

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

franek

No nieźle, nieźle ;) Choć nie przepadam za tematyką piracką, to i tak są to zaje*iste utwory.


Show Must Go On!!!

Kujaw

#372
Paddy and the Rats - zespó?, który skrad? moje serce i towarzyszy? dewastacji mojej w?troby w miniony weekend. Jest rock'n'roll, jest irlandzki folk, s? piraci i jest chlanie. Muzyka, która porywa zad do ta?ca i przyci?ga flasz? do gard?a. A co najlepsze, go?cie s? z W?gier :D

Paddy And The Rats - The Six Rat Rovers (Official Video)

Paddy And The Rats - The Captain's Dead

Paddy and the Rats - Song of a Leprechaun - OFFICIAL VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=uDuy0RG6MSo#

... a i s? szlagiery w ich repertuarze jak cho?by...

motyw, którego nie trzeba przedstawia? :D

Paddy and the Rats - Drunken Sailor

..czy jedna z najpi?kniejszych melodii ?wiata :)

Paddy and the Rats - Auld Lang Syne

Przy takiej muzyce trudno o z?y nastrój :D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Funky



Zakochałem się w New Romantic (jak podaje wikipedia sztandarowa muzyka i moda lat 80. kojarzona z muzyką synthpop i specyficzną modą na makijaże, ekskluzywne ubrania, garnitury, krawaty i szpiczaste buty u kobiet obowiązkowo na szpilkach). A szczególnie w kapeli Ultravox i najlepszej piosence lat 80 "Vienna". http://www.youtube.com/watch?v=Wn0MBy5jpIU# Cudo które działa na mne jak narkotyk, ciągle chcę więcej :).

Johnny Napalm

Cytatkapeli Ultravox i najlepszej piosence lat 80 "Vienna".
Kurcze, pierwszy raz s?ysz? ten kawa?ek i nie powiem, ?eby mnie specjalnie porwa?. Te? mia?em z 10 lat temu faz? na lata '80. Potem mi przesz?o.  :) Jednak naprawd? dobrych kawa?ków i zespo?ów z tych czasów jest mnóstwo, ?eby nazywa? ten w?a?nie utwór 'najlepsz? piosenk? lat '80.' No, ale co kto lubi.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...