Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Knight

Zaczęty przez kelen, 04 Marzec 2014, 16:41:49

Rarian

CytatOk. Nasz?a mnie refleksja dotycz?ca Arkham Knight'a (nowego przeciwnika). Talia nie ?yje i tak naprawd? nie wiemy czy w Arkhamverse istnieje Damian Wayne. Czy to nie b?dzie aby motyw z synem, który obwinia ojca za ?mier? matki, a ca?a otoczka Batmana w z?ej wersji mia?aby s?u?y? do zniszczenia legendy i wizerunku bohatera jakim jest gacek?
Przecie? Talia na pewno zosta?a wskrzeszona przez ojca (pewnie w jakiej? innej Jamie ?azarza, nie wierz?, ?e ta pod Wonder Tower by?a jedyn? w tym uniwersum).

A to by?by motyw rodem z Injustice. Tam te? Damian by? z?y, bo obwinia? o wszystko ojca.

Juby

Cytat: LelekPL w 05 Marzec  2014, 15:55:56
Co do systemu walki, animacje są głównie powtórzone po AC, ale w przeciwieństwie do AC dodano nowego rodzaju przeciwników i możliwość kontrowania kontr, znacząca różnica, której nie było w AC, a bardzo się przydała w walce z bossami takimi jak Deathstroke, sa nowe przewrócenia i gadżety.

W AC dodano względem AA też wiele możliwości, nowe rodzaje przeciwników, a także używanie w trakcie walki nowych gadżetów, i knockout wielu przeciwników na raz. I poprawiono kontre, bo w AA grając klawiaturą i myszą strasznie mieszanie to działało.

Poza tym, po raz kolejny podkreślam, że nie uważam Origins za złą grę. Po prostu tak jak City było dla mnie mega pozytywną niespodzianką (bo myślałem, że twórcy przesadzą/przekombinują z ilością nowości, misji pobocznych i wrogów, i nie czekałem specjalnie na nią do ukazania się finałowego zwiastuna), tak Originsem ekscytowałem się od ogłoszenia tytułu i nie wiedziałem jak tak podobną grę do poprzedników można popsuć i sprawić, że po przejściu fabuły nie będę chciał w nią więcej grać. A tak się stało, stąd moje rozczarowanie.

LelekPL

Nadal nie rozumiem co "popsuto" w tej grze, ale dobra, to nie temat o Origins.

Juby

Popsuto frajdę. Jak już wspomniałam AA i AC przeszedłem po po 4 razy, zwiedziłem całe ich mapy, osiągnąłem w obu 100%, uwielbiałem w nie grać i spędziłem na nich mnóstwo godzin. AO było tak wtórne i mało innowacyjne dla mnie, że po przejściu fabuły nigdy więcej nie odpaliłem gry.

A o czcionce na pudełku i paskach żyć wspomniałem żeby podkreślić to, w jakich nawet małych elementach, detalach, szczegółach, nie chciało się twórcą odbiec od AC. AC było całkowicie inne od AA pod względem menu, scenografii, interfejsu. Liczę na to, że AK z Halloweenowym wystrojem też będzie całkiem inne. Nowy sonar, nowe menu, nowe lokacje, itd.

NeitalMike

Masz rację. Ja tak samo spędziłam WIELE, WIELE godzin grając w AA i AC, a po przejściu AO odpaliłam parę razy multi, zrobiłam misje poboczne, a wyzwania, pozostałe trybu gry, zagadki i pakiety danych odpuściłam, bo to po prostu mnie nużyło.. Nie było tej frajdy co w poprzednich dwóch częściach.

LelekPL

Ja natomiast tej wtórności nie widzę. Kompletnie inna szata graficzna, lepsze dialogi i ciekawe dodatki. Szczerze, od zainstalowania Arkham Origins nie zagrałem jeszcze do końca w Arkham City czy Arkham Asylum ani razu. Jeśli mam ochotę danego dnia na grę o Batmanie to zawsze odpalam Arkham Origins...

Oczywiście przed samym wyjściem Arkham Knight powtórzę sobie wszystkie części w kolejności chronologicznej wydarzeń. Z moim czasem pewnie będę musiał zacząć gdzieś sierpniu albo lipcu.

NeitalMike

Wiesz każdy widzi to inaczej... AO nie może się równać AA i AC, ale muszę powiedzieć, ze samą fabułę mi się bardzo dobrze przechodziło, była zaskakująca i wgl. Też planuje w kolejności chronologicznej poprzechodzić sb wszystko :D

LelekPL


kelen

Dobrze, że definitywnie potwierdzili śmierć Jokera. Czytanie tych dyskusji na temat jego rezurekcji mnie za bardzo męczyły.

Bless

Nop to czas aby dodac cos od Siebie :D
Co do villianow to mam nadzieje ze poza Strachem, Harley, Dentem, Pingwinem i Riddlerem pojawi sie przede wszystkim Hush ! Jego historia nie zostala zakonczona w AC a ewidentnie bylo zasugerowane ze Batman sie tym zajmie jak tylko ogarnie bajzel w AC. Kolejny to Killer Croc, ktory tak naprawde zaginal w AS i cos czuje ze on sie ladnie czaji w kanalach AK :D Co do reszty przeciwnikow to wsumie moze byc kazdy tylko nie JOKER !! Ten temat jest juz przejedzony ! Nie chce go jak cholera a niestety mam zle odczucia ze on sie pojawi jako zywy co bedzie dla mnie tragedia albo pojawi sie jako koszmar wywolany przez Stracha na Wroble. Na mysl o tym ze tereny juz sie nie beda ladowac kiedy wchodzi sie do budynkow to az mnie gesia skorka atakuje ! Jak pomysle, ze np bedziemy scigac bandziorow batmobilem a oni np rozbija sie autem przed jakims budynkiem a potem do niego wbiegna to .......... cos pieknego :D to takie po prostu moje marzenia odnosnie tej gry heheh. No i czas na wisienke na torcie ! czyli Arkham Knight. Juz leca spekulacje ze to Azrael a ja mam nadzieje ze nie ! Licze ze bedzie to calkowicie nowa postac, taka ktora po prostu Rockstedy stworzylo od podstaw z pomoca ludzi z DC. A co do jego wstepnych opisow itp. to nie wiem czy tylko mi ale czy on wam sie nie kojarzy z tym typkiem co wystapil niedawno w Detective Comics ?? Nie pamietam jak on sie nazywal, wypadlo mi teraz z glowy ale chodzi mi o tego goscia co sie mowilo ze jest przeciwienstwem Batmana.

LelekPL

Chodzi ci o Wratha. W?tpi?, aby to by? on, raczej nie wprowadza si? nowego g?ównego villiana na ostatni? ods?on?, który nie mia? nic wspólnego z poprzednimi grami. Jest to na pewno osoba w jaki? sposób po??czona z Jokerem. Nie zapominajmy, ?e wokó? tej relacji to uniwersum Arkham si? toczy. To od samego pocz?tku jest gra z Batmanem i Jokerem. Mimo, ?e tego drugiego nie b?dzie to Arkham Knight, je?li to on jest g?ównym wrogiem, ma z Jokerem co? wspólnego. Mo?e to jest Jason Todd, mo?e rzeczywi?cie ca?kowicie nowa posta?. Zobaczymy.

Ja nadal stawiam, ?e mo?e nas czeka? du?y przekr?t zwi?zany z Thomasem Elliotem i przej?ciem to?samo?ci Bruce'a Wayne'a.

Post Merge: 05 Marzec  2014, 22:33:25

Aha, a czy w nowym filmiku zauwa?yli?cie chyba do?? celowo wstawiony komiks z Man-Batem? ;)

Bless

News News News :
- Harley Quinn bedzie postacia pod challange maps - ponoc 4 + ma miec swoje wlasne gadgety :D bronie i umiejetnosci (heh ciekawe czy powaznie swoje czy catwoman hehe)

- Prototype batmobile to jest juz mega fun heheh, jednym slowem skorka pod batmobil

A tu orginal :
Bonus: Preorder now and receive the Wal-Mart exclusive prototype Batmobile in-game. It's uniquely designed and includes exclusive gameplay features. Also play as Harley Quinn and get 4 exclusive challenge maps, utilize her unique weapons, gadgets, and abilities.

Juby

Cytat: LelekPL w 05 Marzec  2014, 22:31:47
Ja nadal stawiam, ?e mo?e nas czeka? du?y przekr?t zwi?zany z Thomasem Elliotem i przej?ciem to?samo?ci Bruce'a Wayne'a.

Ale widzia?e? zwiastun tak? Widzia?e? Bruce'a (!) przebieraj?cego si? za Batmana? ;) Póki co odstawi?bym te teorie na bok AJ.


Ja tam ponownie przechodzi? Asylum i City nie planuje. Najwi?cej frajdy sprawi?y mi one kiedy ich nie pozna?em w pe?ni. Teraz musz? poczeka? kilka lat a? du?o zapomn?, wtedy odpal? ka?d? na jedn? noc i wczuje si? w gr? maksymalnie jak to tylko mo?liwe. W City gra?em ostatnio jako? w czerwcu 2012, my?l? wi?c ?e ponownie je zainstaluje nie wcze?niej ni? w 2017 roku.
Za to Origins ca?ego nie pozna?em. I cho? zupe?nie mnie nie ci?gnie do powtórki, to nie ukrywam, ?e gdy parcie na Arkham Knight wzro?nie przed premier?, postanowi? je wy?adowa? na poprzedniku (jak b?dzie mi si? dobrze gra?o, to mo?e postaram si? w 100% przej?? to co jest na mapie - mapy wyzwa? i fabu?y + mnie nie interesuj?, za du?o tego).

LelekPL

Cytat: Juby w 06 Marzec  2014, 07:26:56
Ale widzia?e? zwiastun tak? Widzia?e? Bruce'a (!) przebieraj?cego si? za Batmana? ;) Póki co odstawi?bym te teorie na bok AJ.

Ale gra?e? w Arkham City tak? Widzia?e?, ?e Thomas teraz wygl?da jak Bruce?

NeitalMike

Cytat: LelekPL w 06 Marzec  2014, 08:33:12
Ale gra?e? w Arkham City tak? Widzia?e?, ?e Thomas teraz wygl?da jak Bruce?

No pomimo tych blizn na twarzy.. Jedna rzecz jaka mnie ciekawi to to, ze Thomas uciek? z AC, a Batman powiedzia?, ?e zajmie si? niem jutro, a gra b?dzie si? toczy? rok po wydarzeniach, wi?c równie dobrze sprawa z Hush'em mo?e by? zako?czona,