Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

80 lat Batmana

Zaczęty przez Juby, 10 Kwiecień 2019, 08:44:34

Juby

Może przydałby się na forum wątek, w którym piszemy swoje przemyślenia, lub wrzucamy ciekawe artykuły / video z okazji obchodzonego w tym roku 80-lecia istnienia Mrocznego Rycerza? ;)

Na początek, oficjalne Wszystkiego Najlepszego od aktorów / twórców związanych ze światem Batmana, prosto z kanału DC.

A tutaj tribute z CBS, który przypomniał mi, że pierwszy komiks z Batmanem ukazał się w Amerykańskich sklepach 30 marca 1939 roku, czyli 11 dni temu minęło dokładnie 80 lat.

Logan

Myśleliście może o jakimś zlocie z tej okazji? Ewentualnie może wiecie coś na temat takiego eventu w naszej pięknej Polszy? Sorry, nie jestem na bieżąco z takimi sprawami.

LelekPL

O zlocie na pewno będą trwały rozmowy. Jeśli się uda, to prawdopodobnie tak jak to miało miejsce na 10-lecie forum, czyli spotkalibyśmy się w Poznaniu. Chociaż możemy też skoczyć do jakiegoś większego w Polsce sklepu z komiksami i spotkać się tam we własnym gronie jeśli to nie wypali. Będziemy myśleć nad tym pomysłem, jednak do dnia Batmana jeszcze trochę czasu jest.

Jak ja będę spędzał te 80-lecie? Na pewno chcę nadrobić seriale z lat 40-tych i zobaczyć jak to się wszystko zaczęło na ekranie. Kupiłem również Detective Comics #1000. Niestety nie udało mi się zdobyć WYBITNEJ okładki Alexa Rossa, która kiedyś pewnie będzie bardzo cenna.

Poza tym, w przeciągu roku będę oglądał wybrane odcinki z Batman TAS, The Batman i Brave and the Bold jak czas pozwoli. Na zagranie we wszystkie gry na pewno nie będę miał czasu (i tak sobie gram od czasu do czasu w Origins), a filmy sobie obejrzę, ale w różnych dniach, bez żadnych maratonów czy niepotrzebnej spiny "bo rocznica".

Juby

Ja już z okazji 80-lecia Batmana powtórzyłem trylogię Nolana (+ animowane Batman: Gotham Knight oraz 6-odcinkowe Gotham Tonight) i na pewno postaram się powtórzyć filmy 1966-1997, o ile czas pozwoli. Ostatnio wróciłem ttakże do czytania komiksów z Batmanem (za mną obie części Hush i Rozbite miasto od Egmontu). Jeśli plan na zakup własnego mieszkania do końca września wypali, na pewno postaram się też o swój ManCave, czyli kącik kinomana / fana Batmana, w którym nie zabraknie plakatów z wizerunkiem Mrocznego Rycerza oraz ekspozycji mojej Bat-kolekcji. ;)

Nad zlotem pomyślę, jeśli byłby na to dobry pomysł i miałbym czas, chętnie w końcu bym część z was spotkał. :)

Johnny Napalm

Pomysły zawsze były dobre, Juby. Zlot Batcave sprzed pięciu lat jest nadal dla mnie nieodżałowaną stratą. Ale wtedy były u mnie radykalne perturbacje życiowe, które mnie uziemiły w moim mieście. Teraz cholernie chciałbym w czymś takim uczestniczyć. Może w wakacje zrobię w końcu to cholerne prawko i nie będę w żaden sposób zależny od rozkładów jazdy naszych kochanych kolei. Do końca wakacji poza tym powinienem poogarniać swoje inne sprawy. Serio, chciałbym się na coś takiego wybrać.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Logan

Jeśli myślicie o zlocie to zapraszam do Krakowa. Dobry sklep z komiksami na miejscu i knajpy żeby usiąść i pogadać. A jeżeli już rozmawiamy to powiedzcie mi jak wyglądał wcześniejszy zlot?

LelekPL

Poprzedni zlot był w Poznaniu. Spotkaliśmy się na dniach Batmana w Bibliotece Uniwersyteckiej, gdzie odbywały się różne wykłady na temat tej postaci. Sam mówiłem o wpływie Dickensa na film Mroczny Rycerz powstaje. Był też quiz z nagrodami do wygrania i oczywiście komiksy i gadżety do kupienia.

Po prelekcjach poszliśmy do kina na Człowieka ze stali, nagrywaliśmy nawet wspólną recenzję, ale po nagraniu okazało się, że był problem z dźwiękiem. Był też tort przygotowany przez Rafalindę, jednego z naszych użytkowników. Wyszło to naprawdę fajnie.

Gdybyśmy mieli gdzieś indziej robić taki zjazd (obecnie z tego co mi wiadomo, nie mamy już dobrych kontaktów z Biblioteką z Poznania), to najlepiej by było gdzieś w centrum Polski, żeby każdy mógł mieć w miarę blisko. Warszawa to chyba najbardziej oczywisty kandydat... ale jak będzie gdzieś jakaś inna opcja i będzie ona jedyna możemy jechać nawet do Krakowa... albo do Pragi, gdzie podobno jest bardzo dobry sklep z komiksami.

Juby

Szkoda, że na poprzednim spotkaniu nie byłem (ale nie mogłem). Ciekawę czy z takiego pomysłu coś by teraz wyszło. Ilu nas tu regularnie się wypowiada w chwili obecnej, 7-8? Macie jakiś kontakt do fanów, którzy od kilku miesięcy nie mają czasu na forum?

Leon Kennedy

Kontakt zerowy. Może Q coś więcej wie.

LelekPL

Cytat: Leon Kennedy w 13 Kwiecień  2019, 03:29:17Kontakt zerowy. Może Q coś więcej wie.
Ja mam kontakt z paroma osobami. Będę do nich pisał.

Juby

W sici można je znaleźć już od miesięcy, ale warto wkleić - wszystkie okładki Detective Comics #1000 z okazji 80-urodzin Batmana.
https://borg.com/2019/03/24/all-variant-covers-checklist-detective-comics-reaches-landmark-issue-1000-this-week/

:)

LelekPL

Kelen będzie jutro o 9:22 w Pytaniu na Śniadanie opowiadał o Batmanie. Ja niestety nie będę w stanie obejrzeć, ale może ktoś nagra i wrzuci tutaj cały wywiad i reportaż?

Juby

Szkoda, że akurat pracuję. Również chętnie bym obejrzał.

LelekPL

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/44946340/urodziny-batmana-jak-sie-zmienial-czlowiek-nietoperz?fbclid=IwAR3dlQnHcS2CxCfbaMi2QY6LxvjblHoRZIE8VWd92GwXrlZL_7cQjc77AUI

Proszę, dla tych co nie widzieli


Boże jakie te czasy są niedoceniane... kiedyś jak cś przegapiłeś w telewizji, albo nie nagrałeś to było po ptakach. A teraz jest wszystko i to jeszcze za darmo :P

Juby

Kelen wypadł bardzo dobrze (zazdro), za to ten drugi gość programu... ciężko było go słuchać przez tę jego wadę wymowy.  ;D